Jump to content


Hrci

Recommended Posts

Čuli smo već sto puta da auto treba bit što krući, lakši i imat što bolji prijenos snage na podlogu. Mene zanima ovaj dio o učvršćivaju karoserije; na koje se sve načine mo

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 83
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Coupe RS

    14

  • Hrci

    14

  • R5GTT

    7

  • minjug

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

Čuli smo već sto puta da auto treba bit što krući, lakši i imat što bolji prijenos snage na podlogu. Mene zanima ovaj dio o učvršćivaju karoserije; na koje se sve načine mo
Edited by newbie
Link to comment
Share on other sites

kolko ja znam mozes sa roll-cageom i sa sway bar-om (valjda,ono kaj ide pod haubu)!

ispravite me ak grijesim al bez nepotrebnog zahebavanja!

Evo ispravit cu te bez zahebavanja :zubo:

"Ono kaj ide pod haubu" je strut bar a ako se ne varam Rain ga je nedavno stavljao.

Link to comment
Share on other sites

Evo ispravit cu te bez zahebavanja :zubo:

"Ono kaj ide pod haubu" je strut bar a ako se ne varam Rain ga je nedavno stavljao.

a zajeb! valjda ce te mi oprostit :bigl: ,ipak sam ja klinjo!

Link to comment
Share on other sites

a zajeb! valjda ce te mi oprostit :bigl: ,ipak sam ja klinjo!

Zato smo tu da svi skupa neki vrag naucimo ;)

Sway bar ide ispod auta, sluzi isto za ucvrscivanje ali nisam cuo da netko to ima na Cliu :??:

Link to comment
Share on other sites

Imaš u K - Tec racing karbonski učvršćivač muldi (strut bar), 100 funti sprijeda i 100 funti straga.

Uf, svaka cast karbonu ali to je fakat puno.

Ovi "normalni" OMP i te fore su puno jeftiniji

Link to comment
Share on other sites

Auto mozes ucvrstiti:

- roll barom (rollcage)

- strut bar (stanga koja povezuje mulde)

- varenjem spojeva na polušasiji

- pojačanjem stra

Link to comment
Share on other sites

Za strut bar sam čuo nekakve priče, pogotovo za ovaj zadnji, da njegovom ugradnjom mo

Link to comment
Share on other sites

ili s druge-karoserija je kruča pa se vibracije bolje prenose na sve dijelove; pa se sve još prije rasklima...?

ovo smatram tocnim odgovorom, uzmi u obzir da dobijas na osjecaju u voznji tj auto bi se trebao bolje ponasati i davati vise inf sa ceste ali drmusanje postaje neizbjezno, a da ne govorim da se u slucaju sudara udarac prenosi na cijelu karoseriju ( ako nesto nije tocno ispravite me, ali mislim da je to to :zubo: )

kavez i povezivac muldi su najcesca rjesenja

Link to comment
Share on other sites

Zato smo tu da svi skupa neki vrag naucimo ;)

Sway bar ide ispod auta, sluzi isto za ucvrscivanje ali nisam cuo da netko to ima na Cliu :??:

Sway bar ima svaki sport

Isto tako, ugradnjom prednjeg i straznjeg strut bar-a mi se cini da je auto nesto bolji kroz zavoje, ali da li je to subjektivno ili ne stvarno ne znam, dobitak s tim je u svakom slucaju jako malen sto se same stabilnosti tice, bar se meni tako cini

Link to comment
Share on other sites

Sway bar ima svaki sport

Afaik....sway bar je najobicnija balans-štanga koju ima svaki Clio....tanju ili deblju, ovisno o motoru!!!

Za strut bar sam čuo nekakve priče, pogotovo za ovaj zadnji, da njegovom ugradnjom mo
Link to comment
Share on other sites

To si čuo za situaciju kad se stavi prejak "sway bar"....

... ili ti "balans štanga", ne? ...e, a za to sam pročitao na tun-a forumu da je netko ugradio(mislim u nekog golfa..)bolju, čvršću..šta ja znam, uglavnom, dobio je dosta na stabilnosti.. iskustva?

Link to comment
Share on other sites

... ili ti "balans štanga", ne? ...e, a za to sam pročitao na tun-a forumu da je netko ugradio(mislim u nekog golfa..)bolju, čvršću..šta ja znam, uglavnom, dobio je dosta na stabilnosti.. iskustva?

Da....to je to....

E sad, šta se dobije a šta izgubi, ne znam, pretjerivanje nije po

Link to comment
Share on other sites

Cijene su ak se ne varam 400-800kn komad, osim naravno karbona i slicnih perverzija koji su duplo.

Imas u Molydonu Momo sigurno (vidio prije tjedan dana) a pretpostavljam da ima u svim slicnim shopovima (a3m, tehno proces, ap studio). Takodjer sam vidio da ima kod Reicharda pa se mozes prikljuciti deckima koji upravo narucuju od tamo.

BTW Ako ces kupovati, pripazi da te ovi nase ne izmotaju jer su bas za Clio razlicite verzije ovisno jel imas klimu u autu ;)

Thanx, mislio sam si da su cijene između 400 i 800kn, tra

Link to comment
Share on other sites

Mene to isto zanima, ako netko moze napisati tocno cemu to sluzi, sto se mjenja kada se to stavi mislim na onak preko motora, ako se ne varam IvanB to ima jel??

Evo banalno onak, ja to nemam sada i sto ce biti ako bi stavio na auto??? :??:

Edited by Dinnek
Link to comment
Share on other sites

Gachot je sve lijepo objasnio ovdje

Opcija "search" čuda radi!

Link to comment
Share on other sites

Gachot je sve lijepo objasnio ovdje

Opcija "search" čuda radi!

Nisam znao da ima vec, sorry naucio sve!

Link to comment
Share on other sites

Gachot je sve lijepo objasnio ovdje

Opcija "search" čuda radi!

Thanx na linku.

Svarno vrhunski objašnjeno.

Sad bi još htio čuk koji komentar iz prakse, od nekog ko je to naknadno ugrađivao u Clia (a da nije Clio Sport).

Link to comment
Share on other sites

ja sam stavljao strut-bar, no kako sam u roku od par tjedana stavio uz to i opruge, i amortizere, i distance, a nisam imao prilike nakon svakog upgradea otići na stazu i isprobati kako se spada, teško mi je prosuditi koliko je sam strut-bar pridonio boljem le

Link to comment
Share on other sites

ja sam stavljao strut-bar, no kako sam u roku od par tjedana stavio uz to i opruge, i amortizere, i distance, a nisam imao prilike nakon svakog upgradea otići na stazu i isprobati kako se spada, teško mi je prosuditi koliko je sam strut-bar pridonio boljem le
Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.