Jump to content

Računala i računalna oprema


mirnela

Recommended Posts

opet problem :(

nema zvuka, a u Device Manageru pod Audio ima instaliranih stvari...

nema nikakvih zvukova u Win, niti onog kad se logiram :(

u Media Playeru mi javlja ovo:

Windows Media Player cannot play the file because there is a problem with your sound device. There may not be a sound device installed on your computer, it may be in use by another program, or it may not be functioning properly.

a u Winampu mi javlja ovo:

No sound device found. Please buy a soundcard first (or install proper drivers if you think that you have one). More info can be found at http://www.geocities.com/mmsystem002/

Error code: 2

Windows error message:

"A device ID has been used that is out of range for your system."

Pa ni vrag da nemam zvucnu u laptopu, kakav se to laptop prodaje bez zvuka :evil:

Dell Latitude 120L

ne kuzim na spec, dajte mi recite dali imam zvucnu ili ne :(

Link to comment
Share on other sites

Ivo daj si skini ako vec nisi sa Dellovog sitea sve moguce drivere za taj laptop i instaliraj, mora proraditi!

Link to comment
Share on other sites

Ivo daj si skini ako vec nisi sa Dellovog sitea sve moguce drivere za taj laptop i instaliraj, mora proraditi!

Evo upravo sam skinuo sve, tek sad sam se sjetio otici na njihove stranice :zubo:

ima pun k drivera :lool:

Link to comment
Share on other sites

http://www.octools.com/index.cgi?caller=ar...9/fatal1ty2.jpg

Zanima me da li se na doticnoj ploci mogu postaviti neki tisi kuleri?

To je ova ploca: MBO ABIT, s. AM2, Fatal1ty AN9 32X, nFORCE 590 SLI, BUS 2000 MHz, serial ATA II, RAID, 7.1 zvuk, DDR 2, 2x 1Gbps, FireWire, ATX 2

Na što? chipset je riješen. Ostaje proc, za koji ima brdo alternativnih aktinih/pasivnih/vodenih hlađenja, samo moraš obratit pa

Link to comment
Share on other sites

radiiiiii :hura::hura::hura:

Pa normalno da radi! :zubo:

Iako vise nisam na pcu jos uvijek mogu udijelit koji savjet ;)

Link to comment
Share on other sites

Moze li mi netko nabaviti igru Half Life 2 s pripadujucim dopunama koje idu uz njega?

Ali molim vas da mi bar odgovorite ovaj put.Sigurno netko ima i moze nabavit :??:

Link to comment
Share on other sites

Moze li mi netko nabaviti igru Half Life 2 s pripadujucim dopunama koje idu uz njega?

Ali molim vas da mi bar odgovorite ovaj put.Sigurno netko ima i moze nabavit :??:

To ti se ne dopusta na forumu zato cu ti sapnit na pm.

Link to comment
Share on other sites

Mac? :)

Narafski! :zubo:

Hebo vise ove idiotarije popelo mi se na vrh glave, nije da neznam nego mi jednostavno to vise nema smisla svaki cas mjenjat komponente, drivere (da ne govorim onda jos ova igra bolje radi sa novim driverima a druga sa starim), pa malo procesljat za spyware, pocistit registry pa oces dodat ram pa neznas dal ce to radit na toj ploci, kupis stroj za 10.000kn i za dvije godine vrijedi 2 soma i ne mozes vise nista na njemu pokrenuti i jos sto drugih gluposti a ja samo hocu sjest za komp i radit ili se zahebavat. Da ne govorim koliko je sve to frustrirajuce za ljude koji se manje kuze (evo Ivo recimo) i kojima je komp potreban ili manje potreban ali ga zele imati ali ih to sve ne zanima toliko niti ih je briga sto su windowsi toliko glupi da moras ic instalirat posebnu nesluzbenu instalaciju osa da bi to sve opce radilo.

Uzeo sam iMaca 20", imam ga nekih 2 tjedna i moram priznati da sam totalno odusevljen kako to sve radi, koliko je jednostavno, brzo i optimizirano (hebiga malo je lakse kad jedna firma radi i hardver i softver), masina je totalno necujna, dobijes s njim hrpu ali stvarno upotrebljivog softvera (iLife i iWork paket) tako da u principu 90% ljudi ne treba vise nista ni instalirati na masinu nego sve vozis fino na legalnom softveru i ne brines da li je izasao crack za zadnji update nego ga odmah skines preko updatea. Necu ni spominjati da Vista koja je izasla sad nije ni do koljena ovom OSu koji je vani vec dvije godine a ubrzo izlazi i nasljadnik sa jos par jako zanimljivih stvari. Uglavnom deeebela preporuka svima koji kupuju novu masinu jer su cijene vec postale totalno prihvatljive (kosta apsolutno isto kao i pristojan pc slozenac istih karakteristika) a nakon 16 godina koristenja PCa meni je ovo stvarno preporod i prilicno sam siguran da nazad vise necu nikada ;)

Link to comment
Share on other sites

Inače, moram priznat da mi se neke stvari sve više sviđaju kod njih http://www.apple.com/macpro/

Mac Pro je fakat zvijer, IMO potpuno nepotreban ako nesto zestoko ne radis na kompu (grafika ili video recimo). Mi to uzimamo u firmi cim izadje Adobeov novi CS3 paket jer je stari neoptimiziran za Intel procove i radi relativno sporo. Za po doma je dovoljno ovo sto sam ja uzeo ili ako financije dozvoljavaju onda iMac 24", utrpat u njega 2 gb rama i to je stvarno dosta. Ja sam testirao svog u Cinemi 4d (jedini 3d soft u kojem se snalazim a da je dostupan i na pcu i na macu) i pozdere moju masinu u firmi i za dobrih 30tak posto u rendanju a masina mi bas i nije za bacit (dual Xeon 3.4 ghz, 2 gb rama i Quadro garficka) tako da je iMac i vise nego dovoljan i za profi upotrebu ;)

Ono sto najvise fascinira na macu tj. osx-u je glatkoca sa kojom radi sve stvari i medjusobna povezanost aplikacija, nema onog cekanja i "razmisljanja" kad nesto kliknes sto je najveci dokaz neoptimiziranosti windowsa. Tko god je probao bilo koju distru Linuxa na svom pcu ce skuziti o cemu pricam jer je stvar slicna (OSX je nastao na BSD Unixu).

Link to comment
Share on other sites

Potpisujem, imam Mac Pro G4 800MHz, doduse vec je zastario ali posto je OS X izuzetno optimiziran sustav, ne steka uopce.... Sad sam radi nekih blesavih potreba opet na PC-u i ludim, ali iduci komp ce mi definitivno biti Mac!!

Jos je nova fora na Macu da se mogu staviti Windowsi gore, sto nema nikakve svrhe, ali opet u slucaju neke potrebe moze se korititi i kao PC...

U svakom slucaju, svakome bi preporucio Maca!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Potpisujem, imam Mac Pro G4 800MHz, doduse vec je zastario ali posto je OS X izuzetno optimiziran sustav, ne steka uopce.... Sad sam radi nekih blesavih potreba opet na PC-u i ludim, ali iduci komp ce mi definitivno biti Mac!!

Pretpostavljam da imas Power Mac G4 jer se Pro zovu sam ove full nove masine ali nebitno, bitno je sto na hardveru starom nekih 6 godina tjeras zadnji OS. Ja sam poludio kad sam instalirao Vistu na pc star 2 godine jer radi za k.... To je jos jedna prednost Maca sto strojevi traju puno duze i ekipa iz Applea se stvarno trudi optimizirati OS da radi i na slabijim masinama i vrlo cesto novi os na njima radi brze nego stari sto je totalno suprotno od win gdje se ocekuje da ces sa svakim prelaskom na novi os preci i na novi komp ili barem upgradeat dobar dio.

Link to comment
Share on other sites

Pretpostavljam da imas Power Mac G4 jer se Pro zovu sam ove full nove masine ali nebitno, bitno je sto na hardveru starom nekih 6 godina tjeras zadnji OS. Ja sam poludio kad sam instalirao Vistu na pc star 2 godine jer radi za k.... To je jos jedna prednost Maca sto strojevi traju puno duze i ekipa iz Applea se stvarno trudi optimizirati OS da radi i na slabijim masinama i vrlo cesto novi os na njima radi brze nego stari sto je totalno suprotno od win gdje se ocekuje da ces sa svakim prelaskom na novi os preci i na novi komp ili barem upgradeat dobar dio.

Ma gledao sam cjenike novih Macova, pa sam se zeznuo malo...

Ali ovo ostalo sto si napisao je istina, potpisujem! Mac :hail:

Link to comment
Share on other sites

Ako imas Intel Core procesor sa intel chipsetom, mislim da ne bi trebalo biti problema...

Naime nedavno mi je frend rekao da je uspio na svoj laptop sa AMD Turion procesorom uspio staviti OS X ali se bas nisam raspitivao kako je to ucinio i kak to radi...

Link to comment
Share on other sites

Sad cu se malo ku**ic..t :)

Moj komp sada:

1.MBO ABIT, s. AM2, Fatal1ty AN9 32X, nFORCE 590 SLI, BUS 2000 MHz, serial ATA II, RAID, 7.1 zvuk, DDR 2, 2x 1Gbps, FireWire, ATX 2

2.AMD Athlon 64 X2 5600+, 2800 MHz, 2 Mb c., socket AM2, BUS 2000 MHz, BOX (Windsor Dual Core)

3.RAM, 2 GB, DDR 2, PC-6400, 800 MHz, KINGMAX, dvije plocice po 1GB

4.VGA PCI-E GAINWARD, BLISS 8800GTS PCX 640 DDT, GeForce 8800 GTS, 640 MB, tv-out, Dual DVI u dolasku ili cu onu sa upola manje MB.Jos neznam

5.Zalman 9500 AM2 Cooler, sck 478/754/939/AM2

6.Chieftec AF-0825-LED, 80mm hladnjak za kućište

7.Cooler for case THERMALTAKE Thunderblade A1908, 80 mm, 21 dB, crveni

8. HDD SEAGATE Barracuda 320 GB, serial ATA II 7200.10, 7.200 o/min., 16 MB cache

Przilica i ova ostala sranja :bigl:

post-1099-1172612650_thumb.jpgpost-1099-1172612660_thumb.jpgpost-1099-1172612670_thumb.jpgpost-1099-1172612681_thumb.jpgpost-1099-1172612689_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Sad cu se malo ku**ic..t :)

Moj komp sada:

1.MBO ABIT, s. AM2, Fatal1ty AN9 32X, nFORCE 590 SLI, BUS 2000 MHz, serial ATA II, RAID, 7.1 zvuk, DDR 2, 2x 1Gbps, FireWire, ATX 2

2.AMD Athlon 64 X2 5600+, 2800 MHz, 2 Mb c., socket AM2, BUS 2000 MHz, BOX (Windsor Dual Core)

3.RAM, 2 GB, DDR 2, PC-6400, 800 MHz, KINGMAX, dvije plocice po 1GB

4.VGA PCI-E GAINWARD, BLISS 8800GTS PCX 640 DDT, GeForce 8800 GTS, 640 MB, tv-out, Dual DVI u dolasku ili cu onu sa upola manje MB.Jos neznam

5.Zalman 9500 AM2 Cooler, sck 478/754/939/AM2

6.Chieftec AF-0825-LED, 80mm hladnjak za ku�i�te

7.Cooler for case THERMALTAKE Thunderblade A1908, 80 mm, 21 dB, crveni

8. HDD SEAGATE Barracuda 320 GB, serial ATA II 7200.10, 7.200 o/min., 16 MB cache

Przilica i ova ostala sranja :bigl:

Bome Zrmi :hura::hura: konfa je ubojita, ali, daj su ubodi neko kak spada barem Chiftec kuciste i napajanje kak spada... Po meni, kaj ce ti sve to ak nemas kvalitetno napajanje i neko fino veliko kuciste....?? Na te novce mislim da ti jos cca 1000kn nece tesko pasti :fucka:

Edited by Sokre...ZG
Link to comment
Share on other sites

2Zrmi: to si slagao novi komp? zašto nisi išao na coreduo? :hey:

Da,stvarno... Zato nisi isao na Core Duo?

AMD je frekvencijski brzi ali kod ovih novijih proceva ti je bitna "snaga" proca, a nje Core Duo ima daleko vise... Trenutno Intel ima puno jaci proc... :fucka:

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.