Jump to content

Računala i računalna oprema


mirnela

Recommended Posts

Da,stvarno... Zato nisi isao na Core Duo?

AMD je frekvencijski brzi ali kod ovih novijih proceva ti je bitna "snaga" proca, a nje Core Duo ima daleko vise... Trenutno Intel ima puno jaci proc... :fucka:

ako je matična od prije, onda ok, logično, u nju natrpaš kolko ide, al ako si i matičnu uzimao onda si mogao i core2 ubacit sa prikladnom matičnom. Al nema veze, glavno da si zadovljan, ta konfiguracija ne mo

Edited by Hrci
Link to comment
Share on other sites

Ja vas ne kuzim jer vi nevidite ili sto :??:

To i je core duo procesor s dvostrukom jezgrom a jedini brzi trenutno od njega je 6000+ koji jos nije dosao ali stize.I da Intelovi me ne zanimaju a brzi od ovih dual core procesori su oni quadra core s 4 jezgre cija je cijena nemoguce visoka...

Govorite za maticnu kao da je neka stara.Pa odi na hgspot pa vidi koliko kosta i specifikacije.

CPU AMD Athlon64 X2 5600+ BOX, dual core, SckAM2

A on radi na 2,8Mgz i netreba mi vise.Iskreno imao sam Athlona 64 3000+ veriju i nevidim nikakve razlike a Intel nikad nece biti u mom kompu ;)

Link to comment
Share on other sites

:bigl:

Zrmi, imaš jaku konfiguraciju, daleko od toga. ;)

A ovo za "intel nikad neće u moj komp" :laugh: pa nisu ti to auti da ka

Edited by Hrci
Link to comment
Share on other sites

P4 2giga, 1giga RAM (mislim da je 266), 80HDD, 17" CRT, DVD przilica, DVD, modem, mislim da je bus maticne na 400, mish, tipkovnica i mishped :) ..jok da i UPS neki..

uglavnom, prije 4 god cca 11k kn

pitao frend da mu to prodam, koliko mogu ja pitati uopce za ovaj komp star oko 4 god?

thnx

Link to comment
Share on other sites

Junix: Ako ubodes vise od 1500kn bit ces jaaaako sretan ;)

dali se moze OS X ikako staviti na lap?

Nisam ovo skuzio do sad :tup:

Uglavnom moze ako ti procesor podrzava sse2 instrukcije, nebitno jel amd ili intel ali mora podrzavati te instrukcije (moj stari athlon xp2200 ne podrzava). Posto vidim da se ne kuzis previse u kompove moj savjet ti je da zaboravis, mislim to radi ali se najcesce moras jako pomuciti dok sve dovedes u red. Ako hoces da ti lap radi brze stavi si neki Linux (preporuka Suse), u principu nije tezak za iskonfigurirati a kad ga slozis onda to radi ko zmaj jedino zaboravi vecinu igrica ali to i tako pretpostavljam da ne mozes ni igrati na tom lapu. Ako bas hoces OSX onda baci oko na http://www.osx86project.org/ pa pregledaj forume.

Link to comment
Share on other sites

Junix: Ako ubodes vise od 1500kn bit ces jaaaako sretan ;)

Nisam ovo skuzio do sad :tup:

Uglavnom moze ako ti procesor podrzava sse2 instrukcije, nebitno jel amd ili intel ali mora podrzavati te instrukcije (moj stari athlon xp2200 ne podrzava). Posto vidim da se ne kuzis previse u kompove moj savjet ti je da zaboravis, mislim to radi ali se najcesce moras jako pomuciti dok sve dovedes u red. Ako hoces da ti lap radi brze stavi si neki Linux (preporuka Suse), u principu nije tezak za iskonfigurirati a kad ga slozis onda to radi ko zmaj jedino zaboravi vecinu igrica ali to i tako pretpostavljam da ne mozes ni igrati na tom lapu. Ako bas hoces OSX onda baci oko na http://www.osx86project.org/ pa pregledaj forume.

Mosh, nije da se bas ne kuzim, stari komp sam slozio, nadogradjivao i odrzavao i softverski i hardverski solo :)

Ali se sad u te dublje, strucnije stvari ne kuzim previse :zubo: Meni je samo dovoljno da se kaze "da, moze se staviti" i ja cu ga staviti nekako 100% :hey:

Ali hvala ti sto si vec 3 puta napomenuo da ne kuzim kompove :lool::p

Link to comment
Share on other sites

Mosh, nije da se bas ne kuzim, stari komp sam slozio, nadogradjivao i odrzavao i softverski i hardverski solo :)

Ali se sad u te dublje, strucnije stvari ne kuzim previse :zubo: Meni je samo dovoljno da se kaze "da, moze se staviti" i ja cu ga staviti nekako 100% :hey:

Ali hvala ti sto si vec 3 puta napomenuo da ne kuzim kompove :lool::p

Iako se ne kuzis u kompove :bigl::zubo: preporucam ti da probas Linuxe i to Mandriva 2007 distribuciju ili Ubuntu, da se malo nadivis 3D desktopu :hura:

............^^^^^^ moram te malo zezat... ;)

Edited by Sokre...ZG
Link to comment
Share on other sites

P4 2giga, 1giga RAM (mislim da je 266), 80HDD, 17" CRT, DVD przilica, DVD, modem, mislim da je bus maticne na 400, mish, tipkovnica i mishped :) ..jok da i UPS neki..

uglavnom, prije 4 god cca 11k kn

pitao frend da mu to prodam, koliko mogu ja pitati uopce za ovaj komp star oko 4 god?

thnx

Monitor ti vredi oko 250-300kn, a ovo ostalo ne više od 800-1000kn

E sad kolko ti je dobar frend, ja bi sve dao za 1000 kn.

Ne isplati se prodavat, ako ikako mozes iskoristit pilu.

Nije to još za bacit

Link to comment
Share on other sites

Monitor ti vredi oko 250-300kn, a ovo ostalo ne više od 800-1000kn

E sad kolko ti je dobar frend, ja bi sve dao za 1000 kn.

Ne isplati se prodavat, ako ikako mozes iskoristit pilu.

Nije to još za bacit

da ima i TV kartica sa daljinskim unutra (cca 800kn) i 5.1 zvucni sustav (cca 1500kn)

..inace komp je u shupi vec 6 mj. ..tak da mi ga je vishe zao nego ostalo...

e da thnx :hey:

Link to comment
Share on other sites

Imam jedno pitanje za znalce:

Neki dan si hocu promjenit podlogu na kompu i stisnem ja desni, pa properties i gore na desktop kad ono nesto ucitava, i nakon nekih 10 minuta on meni otvori desktop properties. A 10 minuta mu je trebalo zato kaj je medju standardne podloge stavio sve slike koje imam na kompu, bez obzira na velicinu slike, i velike i male...

Pa je moje pitanje gdje ja mogu obrisat te podloge, da mi ponudi samo standardne a ne 7000komada...

Jel to neki bug ili kaj... Inace imam XP sa service pack 2

Link to comment
Share on other sites

Sve slike makni iz "My Pictures", tamo će samo ostat one 4 slike prirode koje su tamo po defaultu u XPu. A sve slike koje si maknuo; stavi u novi folder kojem ćeš dat bilo koji naziv osim "My Pictures".

Link to comment
Share on other sites

Sve slike makni iz "My Pictures", tamo će samo ostat one 4 slike prirode koje su tamo po defaultu u XPu. A sve slike koje si maknuo; stavi u novi folder kojem ćeš dat bilo koji naziv osim "My Pictures".

Napravio to maloprije i kao da nista nije ni bilo :hura:

Link to comment
Share on other sites

s**nje, s**nje, s**nje

Riknuo mi novi HDD danas. WD 320, imam ga niti mjesec dana, nisam radio back up isto toliko, inače to radim svakih 2-3 dana.

Otišli nacrti, modeli, mp3-ce.......sve u kujac.

Interesantno, svaka particija ima točan odnos GB-a kao prije rikavanja samo neki folderi koji inače imaju par giga sad na desni klik pokazuju 0, a folderi u njima su prazni, naravno oni najva

Link to comment
Share on other sites

A fuck :frown:

Evo pa pogledaj sto bi ti moglo pomoci http://data-recovery-software-review.toptenreviews.com/ i naravno trudi se da ne radis sad previse sa tim diskom (najbolje da ga iscupas ako mozes) jer ces prepisati shebane podatke i onda je jos teze.

Backup nije za zahebavat se, znam da ga vecina ljudi opce ne radi a kad pukne onda je veselo. Meni je prije cca mjesec dana u firmi otisao 400gb Seagate ali na srecu to mi je disk na kojem imam izrendane finale pa nije bilo strasno jer su mi projeki na drugom disku ali da je taj otisao bilo bi :tup:

Link to comment
Share on other sites

diskovi obično odlaze zbog previsoke temperature. Npr. u kučištu imam poseban vent koji hladi dva seagatea... Topla preporuka svima ;)

Link to comment
Share on other sites

A fuck :frown:

Evo pa pogledaj sto bi ti moglo pomoci http://data-recovery-software-review.toptenreviews.com/ i naravno trudi se da ne radis sad previse sa tim diskom (najbolje da ga iscupas ako mozes) jer ces prepisati shebane podatke i onda je jos teze.

Backup nije za zahebavat se, znam da ga vecina ljudi opce ne radi a kad pukne onda je veselo. Meni je prije cca mjesec dana u firmi otisao 400gb Seagate ali na srecu to mi je disk na kojem imam izrendane finale pa nije bilo strasno jer su mi projeki na drugom disku ali da je taj otisao bilo bi :tup:

Da, prvo sam probao neke programe sa top10 i svi samo rade restore iz recyclea. Sreća da stvarno imam back up većine, ali kako je novi disk, a posla je bilo preko glave, nisam ga radio od kad je taj WD u ladici. Nikada nije prošlo toliko vremena da ja ne napravim back up. Hebiga, to se zove peh.

s**nje je najveće šta sam radio neki veliki nacrt privatno za dobru lovu i završio ga. Samo sam trebao još napraviti export u dwg i izrendati par fotki i ka

Edited by Aki
Link to comment
Share on other sites

Edit2

Uh, malo mi je lakše. Dobio sam program koji koristi murija za čupanje podataka sa formatiranih i oštećenih diskova. I čupa, 99%. Ne vidi ono što mi je bilo otvoreno u trenutku rušenja. Drama.

Ako kome bude trebao taj program, tu sam. :bigl:

Link to comment
Share on other sites

Ako kome bude trebao taj program, tu sam. :bigl:

o kojem se soft. radi? :)

Edited by Hrci
Link to comment
Share on other sites

kakav je to DVD koji ne cita CD, to mi je prva misterija

probaj zaprzit WinXP setup CD na neki drugi medij i onda probat ponovno da li cita CD

ako da, onda instalacija ide bez problema, pod uvjetom da je CD bootabilan

Link to comment
Share on other sites

kakav je to DVD koji ne cita CD, to mi je prva misterija

probaj zaprzit WinXP setup CD na neki drugi medij i onda probat ponovno da li cita CD

ako da, onda instalacija ide bez problema, pod uvjetom da je CD bootabilan

prve verzije DVD čitača koji ne podr

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.