Jump to content

Renault Clio Sport razlike


Rain

Recommended Posts

josip je vozio moj clio protiv cipane 197 u skn i dobio ga je mozes ga pitat

Ono je bio standardni 197 i ja sam se vozio iza vas. Josip je bio brzi mozda duzinu ako i toliko s tvojim autom.

Stao sam se i ja sa serijala 182 Jem Hadar pa je bio brzi dvije duzine i to iz 0 ali kad je moj auto imao 100km.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam se trkao sa cliom 1.8 16V pa sam ga dobio koliko god to zvucalo cudno....

Edited by matrix023
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Nije na odmet!!! Baš sam se sad sjetio Camber shims... iliti podložki za nakosit zadnje kotače...

camber_shims_02_resize.jpg

Bilo bi lijepo kad bi to neko mogo napravit, nekoliko različitih... ne znam koliko je pipavo za napravit, valjda nije problem :)

Link to comment
Share on other sites

Bilo bi lijepo kad bi to neko mogo napravit, nekoliko različitih... ne znam koliko je pipavo za napravit, valjda nije problem :)

Pa stavi si šajbe...zvrcni čardaka da ti kaže kolika šajba treba biti. To ću ja sebi napraviti sad kad dođe auto nazad...

Link to comment
Share on other sites

Pa stavi si šajbe...zvrcni čardaka da ti kaže kolika šajba treba biti. To ću ja sebi napraviti sad kad dođe auto nazad...

pa nije li malo razlika ovoga i šajbe :p

što umjesto distanci naprijed ne staviš šajbe :p

ma ok su šajbe, neće se tu ništa desit, ali ovo mi je ipak draža opcija

Link to comment
Share on other sites

pa nije li malo razlika ovoga i šajbe :p

što umjesto distanci naprijed ne staviš šajbe :p

Možeš naprijed umjesto distanci slobodno staviti 0.5-1mm debele šajbe...neće se ništa desiti. Distance neki još zovu i šajbe, hehe...a izgledaju onako jer mi ne želimo milimetar nego 10 ili 15 ili 20 ;)

Šokre ima šajbe i sve je ok... :plazi:

Link to comment
Share on other sites

ne slažem se da je to ok... da je nešto što je lako i brzi i jeftino izvedivo, da... ali da je ok, bogme nije... ne možeš reć da je dodirna površina cijele glavčine zada ili felge naprijed ok ako je površine šajbe... zašto onda stavljat distance, radit nekakve ploče pozadi... ajmo svi šajbe...

znam ja što ti hoćeš reć, ok je to... ali ne volim polurješenja ;)

Link to comment
Share on other sites

Cekaj... Di vi uopce podbacujete sajbe?

Link to comment
Share on other sites

Cekaj... Di vi uopce podbacujete sajbe?

Spoj glavčine i zadnjeg mosta. Idu 4 vide. Ako na donje dvi vide podbaciš šajbu od pola milimetra između ploče na mostu i ploiče na glavčini onda camber zada ode još malo u minus. Ja smatram da je to rješenje zadovoljavajuće...a Hari smatra da je jedino izrada ploče koja je gori tanja a doli mrvu deblja ispravno rješenje.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Evo da se i ja uključim u priču, novi sam pa ako šta zeznem nemojte zamirit :)

Šta se tiče max brzine, meni u prometnoj od PH1 piše 161kmh :)))

I nekidan sam bio sam curom autu, sreo 197-icu, krenili iz nule i do nekih 160 je bio dužinu iza mene, s tim da je on prvi krenuo jer nisam očekivao trku :) Kasnije je momak rekao da je njegov auto serija 100posto.

E sad dva pitanja:

1. Gore je netko naveo da PH1 ima CD Changer. Di se stavljaju ostali CD-ovi, u sam radio ili ima negdi Changer, tipa portapak?

2. Radio ne može čitati MP3 itd, je li moguće stavit noviji originalni Renault radio koji čita to sve ali da mi ostane radit onaj ekrančić di je popis stanica i naravno komande na volanu? U Renaulta nemaju pojma a neda mi se davat pare a da eventualno to ne funkcionira

P.S. cura ima oko 60kg :p

Link to comment
Share on other sites

2. Radio ne može čitati MP3 itd, je li moguće stavit noviji originalni Renault radio koji čita to sve ali da mi ostane radit onaj ekrančić di je popis stanica i naravno komande na volanu? U Renaulta nemaju pojma a neda mi se davat pare a da eventualno to ne funkcionira

ja sam probao od clia 197 i nemoze :nezna:

Link to comment
Share on other sites

ja sam probao od clia 197 i nemoze :nezna:

E jbg, šteta lol.gif

Je li itko imao iskustva sa onim adapterićem u kojeg ide USB ili memory kartica, a koji se stavi u upaljač i preko radio frekvencije odašilja signal i tako se reproducira muzika?? confused.gifconfused.gif

Pogledao sam, spod suvozačevog sjedala nema CD Changer :(

Link to comment
Share on other sites

Je li itko imao iskustva sa onim adapterićem u kojeg ide USB ili memory kartica, a koji se stavi u upaljač i preko radio frekvencije odašilja signal i tako se reproducira muzika?

Vjerojatno misliš na FM Transmitter. :bigl: Kod mene samo pozitivna iskustva s tim, s obzirom na cijenu. :dobroje:

Link to comment
Share on other sites

Vjerojatno misliš na FM Transmitter. :bigl: Kod mene samo pozitivna iskustva s tim, s obzirom na cijenu. :dobroje:

Da, vjerojatno je to to, ima na njuškalo za nekih 100-tinjak kuna kupit. MIslim da je to jedino rješenje koliko toliko uredu a da ne čupam sve vani.

Thnx smilie2.gif

Link to comment
Share on other sites

Da, vjerojatno je to to, ima na njuškalo za nekih 100-tinjak kuna kupit. MIslim da je to jedino rješenje koliko toliko uredu a da ne čupam sve vani.

Thnx smilie2.gif

Nema na čemu, a imaš ih i na eBayu i za manje od 10$, samo ako ti se da čekat shipping. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Evo kupio sam taj uredjaj, 120kn. Moze usb i memori kartica, zvuk sasvim uredu, da pace! ;-)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 10 months later...

Čitam i nigdje nisam vidio razliku od 172-182 u motoru da je netko nesto napisao.

 

Ako netko zna... :60:

Link to comment
Share on other sites

Različita su usisna i ispušna grana i glava motora.

 

znači nije razlika u bregastoj nego u usisu,ispuh 4-2-1 i bolje obrađenoj glavi sa istim ventilima?

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.