Jump to content

Clio 197 tuning powered by Gabrek


Zrmi RS

Recommended Posts

Imas pravo :dobroje:

Ja sam htio ali zaboravio napomenuti da jako malo mjesta ostavljeno za tuning na tom motoru i da je dosta toga napravljeno skoro do savrsenstva. Dio glave motora smo vec imali priliku vidjeti. Nisam znao da se u R3 koriste standardne bregaste ali zakrenute, tnx.

Također mislim da je i auspuh odlicno napravljen ali zbog euro normi je takav kakav je.

Edited by BALEV
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 330
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • BALEV

    54

  • aCid_cOokiE

    41

  • Zrmi RS

    40

  • zeko

    32

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sa tim remapom bi se samo trebala optimizirat mapa prema drugom ispuhu i eventualno usisu.

Link to comment
Share on other sites

2REVERCHON: da li ti imas ikakav pristup ili moguć kontakt sa Renault sport dijelovima jer se u Hr bas i nemogu dobiti.

Link to comment
Share on other sites

Ne bi sad tu o cijenama ali mislim da je redovna oko 6000kn.

i pdv i shipping itd i ispadne preko 1000 eura ... 1200 do 1300 !? a ovaj inoxline je 780 ukupno.

i gore sto si rekao - nisam se uvrijedio uopste, nije ovo neka moja firma pa da ih hvalim samo sam mislio da sudish o milteku jer je "zvucno ime".

Ocigledno je da se vishe od mene razumijesh, mozda poslusham i tvoj savjet ali ono sto mi smeta kod milteka su ovi zavrshetci koji vire.

Znam da se mogu izrezati ali gdje/kako i da li ce to izgledati kako treba?

I hoces li ti sam da miches srednji lonac na Milteku ili ce to oni prije slanja da ti odrade?

i na renaultsport.co.uk se par ljudi zalilo da im miltek topi difuzor i da visi/lupka... nepravilna montaza?

Link to comment
Share on other sites

cca 600kn sam mislio u hr sa svime ;)

Pricekaj 10 dana pa ces vidjeti kako cu ja sloziti izlaze :bigl:

Topi se difuzor zbog ovih njihovih nastavaka i uopce mi nije jasno zasto su stavili iste..

Link to comment
Share on other sites

Mislim da ako vec idete za nekim tjuningom tipa ulicni trkaci onda treba ici na CUP dijelove od Renault sporta orginal znaci usis,ispuh i nakon toga na remap i to sve ako urodi sa snagom od nekih 5-8 posto je sasvim ok za taj auto znaci nekih 10-15 ks na 197 ali ponavljam jedino tako i uz ozbiljan i mukotrpan rad na optimizaciji mapa ali apsolutno nikako samo sa chip tjuningom ili nedaj boze dodatnim nekim kutijicama.To je moje misljenje o 197 i tjuningu a sad ako se netko neslaze ili ima rijesenja mislim da cemo svi bit sretni da ga cujemo.

Odličan post - svaka čast :hail::klap:

Zanima me da li mo

Edited by Raptor6767
Link to comment
Share on other sites

Evo za dijelove pa probajte ovdije a onda dalje se mozemo cut ako ima nejasnoca oko dostave i kupnje bit ce mi drago ako mogu pomoc oko toga svega ako nadjete kat broj koji vas zanima pa nemate cijene ili nesto slobodno na PP pitajte pa cu ja to obavit telefonom.

RENAULT SPORT SHOP

Mada kad ste na francuskom jeziku onda daje sve i cijene stim da treba znati su sve cijene bez poreza znaci HT ali sobzirom da se ide u Hr moguce je kupiti bez poreza ali mislim da kad imate kat broj orginal da nije problem obavit narudbu preko sluzbene mreze u HR.

Po nekom redosljedu gledas

clio cup

x 85 cup

x 85 r3 -top

pa biras ili njurgas po internetu ali verzije se uglavnom krecu 205-215-230 ks zavisno od stupnja prerade za tvoju zelju i odluku znaci treba ti ispuh od x85 cup komplet od glave do repa,usis i nakon toga netko jako ozbiljan tko ce se poigrat sa mapama i eventualno ti dati neki odgovor na 15-20 ks sa tim svim u najboljoj varijanti i gdje vise neces imati auto ka i svi drugi i gdje ces na ulicnim potezima bit daleko najbrzi ali ipak najvece zadovoljstvo ces imati na ulicnim ubrzanjima jer auto ce radit da tako kazemo iz 0.

I uz to sve a po meni i najvaznije jos uvijek imas potpuno siguran motor bez nekih ludjackih zamaranja i naprezanja a zasto nemoze vise e to ipak treba zahvalit Renault sport odjelu koji je razvijao auto seriski i oteo kruh svagdasnji tjunerima iza coska.

P.S Ako sta kome znaci za militeka-nikad cuo,nego evo sad na forumu.Nemam komentare na tog gdina vijerujem jedino u OMP,IRESU,MADAC i tvornicke racing dijelove.

Edited by REVERCHON
Link to comment
Share on other sites

samo kratko...dečki nemojte biti naivci...piše vam jedan koji je bio uvjeren da na 147 GTA je dobio 25 konja sa čipom.... :laugh::laugh::laugh:

Link to comment
Share on other sites

Evo za dijelove pa probajte ovdije a onda dalje se mozemo cut ako ima nejasnoca oko dostave i kupnje bit ce mi drago ako mogu pomoc oko toga svega ako nadjete kat broj koji vas zanima pa nemate cijene ili nesto slobodno na PP pitajte pa cu ja to obavit telefonom.

RENAULT SPORT SHOP

Mada kad ste na francuskom jeziku onda daje sve i cijene stim da treba znati su sve cijene bez poreza znaci HT ali sobzirom da se ide u Hr moguce je kupiti bez poreza ali mislim da kad imate kat broj orginal da nije problem obavit narudbu preko sluzbene mreze u HR.

Po nekom redosljedu gledas

clio cup

x 85 cup

x 85 r3 -top

pa biras ili njurgas po internetu ali verzije se uglavnom krecu 205-215-230 ks zavisno od stupnja prerade za tvoju zelju i odluku znaci treba ti ispuh od x85 cup komplet od glave do repa,usis i nakon toga netko jako ozbiljan tko ce se poigrat sa mapama i eventualno ti dati neki odgovor na 15-20 ks sa tim svim u najboljoj varijanti i gdje vise neces imati auto ka i svi drugi i gdje ces na ulicnim potezima bit daleko najbrzi ali ipak najvece zadovoljstvo ces imati na ulicnim ubrzanjima jer auto ce radit da tako kazemo iz 0.

I uz to sve a po meni i najvaznije jos uvijek imas potpuno siguran motor bez nekih ludjackih zamaranja i naprezanja a zasto nemoze vise e to ipak treba zahvalit Renault sport odjelu koji je razvijao auto seriski i oteo kruh svagdasnji tjunerima iza coska.

P.S Ako sta kome znaci za militeka-nikad cuo,nego evo sad na forumu.Nemam komentare na tog gdina vijerujem jedino u OMP,IRESU,MADAC i tvornicke racing dijelove.

Evo, baš sam gledao za kompletni ispušni sistem od x85

Reference 7711160647

Description: 3 Y secondaire Product information

Selling price : 624.94 €

reference: 7711160792

Description: Ligne intermediaire assembl

post-5398-1211920662_thumb.jpg

post-5398-1211920708_thumb.jpg

post-5398-1211920745_thumb.jpg

post-5398-1211920791_thumb.jpg

Edited by Raptor6767
Link to comment
Share on other sites

da visi/lupka... nepravilna montaza?

za ovo sam isto čuo, ako se ne varam dotični je već 2 puta zbog tog lupkanja bio na servisu... brijem da je gabrek u pitanju.

Link to comment
Share on other sites

Pa nitko nije rekao da je jeftino,opet cu ponovit: Zahvaliti Renault sport odjelu na savrsenstvu.

i doduse izabrao si opciju MAXI a to je ispuh sa onoga od pocetka 230 ks

Edited by REVERCHON
Link to comment
Share on other sites

ne kontam... čudna ti je tolika cijena ili???

DA, dati 3000€...za kompletni sustav...ne znam, meni "laiku" je to previše novaca - zanima me OPET - šta to opravdava 2-3 puta veću cijenu od konkurencije?

Link to comment
Share on other sites

Pa slusaj to je sluzbena stranica RENAULT SPORTA e sad ako netko drugi ima rijesenje sa tim rezultatima onda neznam ocemu raspravljamo,i tko osim Renault sporta uopce i nudi neku kvalitetnu preradu za taj auto na tom nivou.

Link to comment
Share on other sites

Pa slusaj to je sluzbena stranica RENAULT SPORTA e sad ako netko drugi ima rijesenje sa tim rezultatima onda neznam ocemu raspravljamo,i tko osim Renault sporta uopce i nudi neku kvalitetnu preradu za taj auto na tom nivou.

da skratimo pricu

ne mozes biti posten i jeben

dobre stvari kostaju i uvijek ce kostati vise novaca, tko voli nek izvoli

Link to comment
Share on other sites

a i ovakav ispuh se ne uzima za qrčit se od birca do birca ili od semafora do semafora... jasna mu je namjena i to ima svoju cijenu

Link to comment
Share on other sites

Pa slusaj to je sluzbena stranica RENAULT SPORTA e sad ako netko drugi ima rijesenje sa tim rezultatima onda neznam ocemu raspravljamo,i tko osim Renault sporta uopce i nudi neku kvalitetnu preradu za taj auto na tom nivou.

Ja uopće ne sumnjam u rezultate, ali da li je to vrijedno tih novaca - 3000+ EUR za ispuh, bojim se uopće gledati koliko je usis (lažem - gledao sam za airbox, ali nema cijene, čak je i Green panel filter u ponudi)...?

Da je ispuh cca 1500EUR - 2000EUR onda bih još rekao, tko ga jbe, stavit ću to jednog dana, ALI - za cca 5-6000EUR koliko bi mi trebalo da složim N/A auto sa cca 220-230KS mogu složiti i turbinu - ne pametujem, vjerojatno se u slaganje CSa ne kužim pola posto nasprema nekim ljudima na ovom forumu, već samo iznosim neka moja razmišljanja na glas, a sada ako su kriva molim vas da me argumentirano razuvijerite (čitaj: da mi dokažete da sam gljup :) ). :dobroje:

P.S. Ako me sjećanje ne vara, ECU je oko 2500-3000EUR

Edited by Raptor6767
Link to comment
Share on other sites

da skratimo pricu

ne mozes biti posten i jeben

dobre stvari kostaju i uvijek ce kostati vise novaca, tko voli nek izvoli

POTPISUJEM

:hey:

Link to comment
Share on other sites

cca 600kn sam mislio u hr sa svime ;)

Pricekaj 10 dana pa ces vidjeti kako cu ja sloziti izlaze :bigl:

Topi se difuzor zbog ovih njihovih nastavaka i uopce mi nije jasno zasto su stavili iste..

a da budesh drug pa nabavis i meni jedan po toj tvojoj cijeni? ;)

pa cemo ga proshvercovat nekako do Podgorice hehheh

Link to comment
Share on other sites

i pitanje za znalce...cisto informativno

je li moguce npr staviti ovaj exhaust manifold od clia R3, onda onu de-cat cijev isto od tog clia ili clia cup i zadnji lonac od milteka ili nesto slicnO?

tako neke kombinacije...Da li bi to imali smisla? dobilo bi se na snazi ali opet buka ne bi bila kao na trkackom automobilu.

Link to comment
Share on other sites

Dobro je Rain napisao.Tolike novce em nemam a em nebih to zelio raditi na novom autu trenutno.U biti da skratim i budem iskren toliko love nemam. :laugh:

Ono sto je mene zanimalo a i sad me zanima jest ne koliko cu ja dobiti konja chipanjem, znam da sigurno necu onoliko koliko bi dobio da promjenim kompletan usis i ispuh nego sto se danas moze napraviti i kod koga samo sa chipanjem tj remapiranjem postojeceg i serijskog 197,eventualno samo sa panel filterom jer to samo imam. Cisto da mu se malo ta krivulja ispegla i poboljsa a dobitak neki poseban ni ne ocekujem.

Chipali su frendovi 182 kod Tibora,razlika se osjeti.Dokaz mi je frend s posla kojemu i danas auto radi besprijekorno.OS 300 RS

E sad ako se tako nesto moze napraviti kvalitetno i bar malo bolje od serijale ja sam za,sad samo jos kod koga to je pitanje i za koju cijenu.evo Gubic mi je rekao svoju.Dosta novaca.

Ostale stvari tipa mjenjanja pola stvari na autu me ne zanimaju zaista iako ce netko to napraviti i to je njegov odabir.Niti mi treba bolji auspuh,a niti usis.Treba mi samo mozda malo bolja mapa jer sam siguran da je netko moze bar malo poboljsati a to me je uvjerio moj prijatelj Kundak.Nazalost u toj mogucnosti nisam da napravim to sto je on i to samo sa promjenom mape ;)

Valjda ce netko nesto u skorije vrijeme izbaciti pa cemo se svi odluciti za neko chipanje 197 ali u toj mjeri da ga samo chipnemo kao sto smo isli i kod Tibora.Iskreno bez valjaka mi je to s**nje i moje misljenje za koje se nemorate ili mozete slozit.

A vidim da se ovdje ide u neke krajnosti gdje cijene dosezu petinu ili cak cetvrtinu cijene novoga auta i to mene ostavlja po strani.

Edited by Zrmi RS
Link to comment
Share on other sites

Cisto da mu se malo ta krivulja ispegla i poboljsa a dobitak neki poseban ni ne ocekujem.

A zbog cega nisi zadovoljan sadasnjom krivuljom snage i momenta?

Link to comment
Share on other sites

zrmiRS kaj si bio na mijerenju?

Posto kazes da ti je krivulja losa na seriskom autu?

Link to comment
Share on other sites

A zbog cega nisi zadovoljan sadasnjom krivuljom snage i momenta?

S momentom definitivno nisam....volio bih da je auto u nizim obrtajima puno elasticniji. Zna se dogoditi da ostanem u krivoj brzini ajmo tako reci pa recimo dok ne dodje do 3500 obrtaja nista se ne dogodi.Ok nije to turbak ali 215Nm je meni malo a kad sam stao s istim autom koji ima samo vise Nm onda to zelim i ja i vidim da se moze.

Sa snagom sam ja zadovoljan volio bih samo da je elasticniji jos.Da se razumijemo ja sam prezadovoljan i ovako ali ako moze bolje zasto ne ;) ;)

Link to comment
Share on other sites

zrmiRS kaj si bio na mijerenju?

Posto kazes da ti je krivulja losa na seriskom autu?

Nisam bio na mjerenju i neznam gdje sam ja to rekao da nisam zadovoljan i da je krivulja losa.

ali sam stao s Kundakovim koji ima jedno 20NM vise i drugu mapu koju zelim i ja ali je nemogu iz odredjenim razloga imati.Morao bih ici u Austriju :laugh:

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.