Jump to content

Kvaliteta i pozudanost Clia 197


aCid_cOokiE

Recommended Posts

mislio sam na ovo s branikom i takve stvari... nisam ni znao da imas problema s diznama...

A i to....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 624
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • BALEV

    51

  • Dule

    49

  • Zrmi RS

    48

  • clio197_LPG

    47

Top Posters In This Topic

Posted Images

Zrmi, kolko imas garanciju? koliko dugo mislim? ja nebi bio nezadovoljan da mi se svi ti problemi jave u garantnom roku posto znam da ce bit otklonjeni i nece se vise pojavljivati... IMO je ovo, tako da bez uvrede...

meni nikako ne ide pod kapu taj dio "imas garanciju, odes u servis i to ti poprave". Tko ce meni platit izgubljeno vrijeme koje provodim u servisu?

Ja nemam skoro nikakvih problema sto se ovdje navode, ujutro mi cuka, ponekad se cuje pucketanje kad se digne staklo na vratima i skripi mi kuplung. Sve su to sitnice i ne mogu reci da su kvarovi. Osobno, da mi auto ne cuka ujutro, bio bi jedno 50% zadovoljniji s njim. Srecom, mogu natocit novi software u njega pa ce i to bit ok. Nikak da to napravim al hocu.

Problemi o kojima Zrmi prica bi bilo koga izludili i kuzim ga skroz. Ekipi koja vozi stare aute to ide pod normalno al nitko mi ne moze reci da su na novom autu to "normalne" stvari.

@dolac - distance i opruge nemaju veze za vecinom ovih kvarova o kojima se ovdje prica.

Ja i dalje mislim da puno ljudi ovdje nece spomenut razne probleme sa svojim autom, iako ih imaju i hodaju po servisima.

Link to comment
Share on other sites

da sam čitao ovaj topic prije 10mj vjerujem da bih odustao od kupnje vjerujući napisanom.

ALI

eto kupio, ima 13.000 km, troši 11 l normalne vo

Link to comment
Share on other sites

mislio sam na ovo s branikom i takve stvari... nisam ni znao da imas problema s diznama...

Ovo je sigurno zbog loseg goriva.

Link to comment
Share on other sites

Ne bi htio da sada sve ureknem ali ja jos ni jednom nisam bio u servisu ili sl. Problema nemam nikakvih osim cukanja na hladno ali to ne smatram problemom jer ga ostavim da radi u leru 1-2min. i sve ok.

Bilo je lupkanja opruga amotrizera ali ja sam ionako stavio druge amortizere. Imam 8tkm i sad cu promjeniti ulje. Nadam se da ce i dalje sve biti ok.

Link to comment
Share on other sites

Kupi R26 onda. :)

I sto ce dobit s tim? :plazi:

Na ovom forumu ukupno 6 vlasnika R26ica, od toga se dva prodaju..

th_skripanje.jpg

th_skripanje1.jpg

Gore ti je navedeno sto sve skripi u autu koji ima 14500 km i kosta nemalih 207 000 kuna, uz to vrata kad kreces i stajes imas osjecaj da ce se auto raspast kak se to cuje, a uzrok je to sto su vrata velika pa karoserija piga i onda se bravica u vratima osloni na metal koji je na sasiji i to pucketa, jako iritantan zvuk koji su rekli da rijesit ne znaju i da je to cest problem koji megana coupe..vozacki prozor nabija, ako se spusti nikakva auspuh ili muzika nece bit glasniji od tog zvuk..

Jedan OPEL da sugavi OPEL OPC ne skripi na 100 mjesta, isto tako ni R32 sugavi GNOJ ne skripi...

Covjeka osdujete sto prodaje 197 jer nije zadovoljan autom, njegova stvar, i nije on jedini koji se zalio na to...

Od hrpe 197ica vecina ljudi se zali na auto, ocito da je da auta a ne korisnika auta..

Kvaliteta zavrsne obrade u renault nije na razini, vozne osobine su iznad svih ostalih u klasi...

Ja da imam novaca bio bi vlasnik jedno S3 ali nemam i ovo cu vozit neko vrijeme i bit zadovoljan s tim :dobroje:

Link to comment
Share on other sites

e,da,ali pogledaj na opelovom forumu corsu opc od lika iz dugava... svaki drugi post mu je neka greška na autu... tako da izgleda sve ovisi na kakav ćeš model naletit...

Link to comment
Share on other sites

e,da,ali pogledaj na opelovom forumu corsu opc od lika iz dugava... svaki drugi post mu je neka greška na autu... tako da izgleda sve ovisi na kakav ćeš model naletit...

To je jedan model, 197ica ima dosta, R26 je limitran na 5000 komada pa ih nece bit bas tako puno i ljudi nece pisat ako imaju probleme jer se boje da ce se auto kasnije tesko prodat itd itd..

Link to comment
Share on other sites

meni nikako ne ide pod kapu taj dio "imas garanciju, odes u servis i to ti poprave". Tko ce meni platit izgubljeno vrijeme koje provodim u servisu?

Ja nemam skoro nikakvih problema sto se ovdje navode, ujutro mi cuka, ponekad se cuje pucketanje kad se digne staklo na vratima i skripi mi kuplung. Sve su to sitnice i ne mogu reci da su kvarovi. Osobno, da mi auto ne cuka ujutro, bio bi jedno 50% zadovoljniji s njim. Srecom, mogu natocit novi software u njega pa ce i to bit ok. Nikak da to napravim al hocu.

Problemi o kojima Zrmi prica bi bilo koga izludili i kuzim ga skroz. Ekipi koja vozi stare aute to ide pod normalno al nitko mi ne moze reci da su na novom autu to "normalne" stvari.

@dolac - distance i opruge nemaju veze za vecinom ovih kvarova o kojima se ovdje prica.

Ja i dalje mislim da puno ljudi ovdje nece spomenut razne probleme sa svojim autom, iako ih imaju i hodaju po servisima.

ja sam napisao moje misljenje, tak i tak servis skoro nikad ne posjecujem, neke banalne stvari sam rijesim jer mi se neda zbog gluposti ic u servis (npr, skripanje vrata sam rijesio u 3min, redovne servise sam (uz pomoc frenda) radim, skripanje plastike u suvozackim vratima je rijeseno isto u 3min) , da mi branik iskace, sigurno bi sam to rijesio jer mi je gust to radit... a neam nis protiv da acid kupuje GTI, briga mene za to... njegove pare, njegova odluka...

Link to comment
Share on other sites

Postoji rijesenje za taj skrip kod megana na vratima.Uzrok je tocan a rijesenje je jednostavno kome se to da radit.Rastavi se tapecirung i skine brava te se medju nje i metala na koji se naslanja stavi sirova guma i problem zauvijek rijesen.Ako ce vam to u servisu htjeti radit ali meni jesu na bivsem cliu;)

Link to comment
Share on other sites

I sto ce dobit s tim? :plazi:

Na ovom forumu ukupno 6 vlasnika R26ica, od toga se dva prodaju..

th_skripanje.jpg

th_skripanje1.jpg

Gore ti je navedeno sto sve skripi u autu koji ima 14500 km i kosta nemalih 207 000 kuna, uz to vrata kad kreces i stajes imas osjecaj da ce se auto raspast kak se to cuje, a uzrok je to sto su vrata velika pa karoserija piga i onda se bravica u vratima osloni na metal koji je na sasiji i to pucketa, jako iritantan zvuk koji su rekli da rijesit ne znaju i da je to cest problem koji megana coupe..vozacki prozor nabija, ako se spusti nikakva auspuh ili muzika nece bit glasniji od tog zvuk..

Jedan OPEL da sugavi OPEL OPC ne skripi na 100 mjesta, isto tako ni R32 sugavi GNOJ ne skripi...

Covjeka osdujete sto prodaje 197 jer nije zadovoljan autom, njegova stvar, i nije on jedini koji se zalio na to...

Od hrpe 197ica vecina ljudi se zali na auto, ocito da je da auta a ne korisnika auta..

Kvaliteta zavrsne obrade u renault nije na razini, vozne osobine su iznad svih ostalih u klasi...

Ja da imam novaca bio bi vlasnik jedno S3 ali nemam i ovo cu vozit neko vrijeme i bit zadovoljan s tim :dobroje:

Onda neka nekupi R26. :)

Link to comment
Share on other sites

Ja da sam prije znao da ću imati ovakvih problema s novim autom koji je ujedno i "perjanica" ponude u svom segmentu ne bih ga nikada kupio nego bih kupio polovan TT 3.2 Quattro DSG koji sam dobivao za 17000EUR.

1. Promijenjeno ulje i filter ulja (5600km) - REDOVITI SERVIS (na moj zahtjev)

2.

Link to comment
Share on other sites

Ja da sam prije znao da ću imati ovakvih problema s novim autom koji je ujedno i "perjanica" ponude u svom segmentu ne bih ga nikada kupio nego bih kupio polovan TT 3.2 Quattro DSG koji sam dobivao za 17000EUR.

1. Promijenjeno ulje i filter ulja (5600km) - REDOVITI SERVIS (na moj zahtjev)

2.

Link to comment
Share on other sites

Ja da sam prije znao da ću imati ovakvih problema s novim autom koji je ujedno i "perjanica" ponude u svom segmentu ne bih ga nikada kupio nego bih kupio polovan TT 3.2 Quattro DSG koji sam dobivao za 17000EUR.

1. Promijenjeno ulje i filter ulja (5600km) - REDOVITI SERVIS (na moj zahtjev)

2.

Link to comment
Share on other sites

Na ovaj cijeli post stvarno nemam rijeci. Tj. imam ali nemam toliku sposobnost pisat na forumu. Nadam se da cemo se jednom srest na Billi i popricat.

Također na ovu sprdnju sa autom za stazu mogu samo reci da si sam odabrao sve navedeno i nitko nigdje nije napisao da je auto rađen za stazu i sl.

Meni samo nije jasno zasto ti i sl. ne prodate auto jer ja bi to odavno napravio da sam toliko zadovoljan koliko ste i vi.

Koliko sam ja s ljudima pricao, ovako laici koji se ne kuze u renaultu ni nista, svi pricaju da su naculi da je auto trom, i da nije bas pouzdan, pa ljudi ne zele kupit auto, jednako tako ih ima dosta samo na Auti.hr

Ja samo da rijesim to krckanje vrata kako je zrmi RS napisao i meni super, jer taj zvuk me toliko ubija u pojam da ti ja to opista nemogu, ostalo sve pretrpim, kuzim ja to da auto ima velika i teska vrata, ali to su oni u renaultu trebali rjesit..

Link to comment
Share on other sites

6. Ne moram ni spominjati kako stoji prednji branik u usporedbi sa haubom - ali to je "vjerojatno" aerodinamički dodatak - ekipa misli da je auto bio u sudaru i da ga je sklapao neki lokalni fusher

Pa kaj nije vec bio karamboliran tako na parkingu :nezna:

Link to comment
Share on other sites

Ja samo da rijesim to krckanje vrata kako je zrmi RS napisao i meni super, jer taj zvuk me toliko ubija u pojam da ti ja to opista nemogu, ostalo sve pretrpim, kuzim ja to da auto ima velika i teska vrata, ali to su oni u renaultu trebali rjesit..

Sve ok svatko ima nesto sto mu smeta.

Link to comment
Share on other sites

Na ovaj cijeli post stvarno nemam rijeci. Tj. imam ali nemam toliku sposobnost pisat na forumu. Nadam se da cemo se jednom srest na Billi i popricat.

Također na ovu sprdnju sa autom za stazu mogu samo reci da si sam odabrao sve navedeno i nitko nigdje nije napisao da je auto rađen za stazu i sl.

Meni samo nije jasno zasto ti i sl. ne prodate auto jer ja bi to odavno napravio da sam toliko zadovoljan koliko ste i vi.

Pa konkretno, ti si jedan od ljudi koji se prima za slamku koja se zove "SPORT" i onda je u to ime dopušteno sve i svi eventualni propusti.

Vezano uz opremu - DA - sam sam je odabrao, ali zar milsliš da R26R koji je "racing edition" ima pripremu za dječju sjedalicu? 8 zračnih jastuka? Bluetooth? Stakleni krov?

BTW: ovo nije oprema koju ja imam, već oprema koju je moguće nadoplatiti.

Nekako ne vjerujem u to. Ovo je model napravljen za mase, za sve - ja sam na to aludirao - dakle, ni sama tvornica nije namijenila "našim" clitačima "race purpose only" - te je stoga realno očekivati od njih barem "određenu" dozu pouzdanosti i robusnosti. Napominjem, određenu dozu, jer koliko para toliko muzike. Ali neke stvari su nedopustive.

Ja nisam nezadovoljan s autom, već sam razočaran, a to su dvije različite stvari.

Da sam znao tada kada sam kupovao auto ovo što sada znam ne bih ga kupio, nego bih kupio polovan TT i onda znao da svi problemi koje imam su "normalni" pošto sam kupio vjerojatno razvaljen auto koji bi onda polako u garaži slagao (raspitivao sam se i za novu mašinu - cca 55000kn s PDV-om, kasko bih plaćao samo 2 godine, a onda bih si sredio limariju), ali sam odustao od te namjere jer sam se bojao ostalih nepredviđenih troškova, a i znaš kako se kaže "Novo, je novo" s time da bi MENI bilo daleko jeftinije servisirati ovakvo vozilo koje nema garanciju i gdje mogu koristiti aftermarket dijelove koje držim u dućanu i nisam obvezan koristiti usluge ovlaštenog servisa.

Pa kaj nije vec bio karamboliran tako na parkingu :nezna:

Ne moraš sada podhebavat i pravit se blesav jer te ja tako ne percipiram ali i očekujem vice versa.

DA - auto mi je potegnuo neki lik na parkingu, ali takav je od prvog dana. S time da sada ima udubljenu crtu koju ću riješiti u Javor & Sinu u prvom mjesecu kada dođem na red.

Ti želiš reći da ti je hauba u ravnini s prednjim branikom? Na svim 197 modelima koje sam do sada vidio u živo primjetio sam da hauba nije u istoj ravnini s branikom.

Edited by Raptor6767
Link to comment
Share on other sites

Pa konkretno, ti si jedan od ljudi koji se prima za slamku koja se zove "SPORT" i onda je u to ime dopušteno sve i svi eventualni propusti.

Vezano uz opremu - DA - sam sam je odabrao, ali zar milsliš da R26R koji je "racing edition" ima pripremu za dječju sjedalicu? 8 zračnih jastuka? Bluetooth?

Nekako ne vjerujem u to. Ovo je model napravljen za mase, za sve - ja sam na to aludirao - dakle, ni sama tvornica nije namijenila "našim" clitačima "race purpose only" - te je stoga realno očekivati od njih barem "određenu" dozu pouzdanosti i robusnosti. Napominjem, određenu dozu, jer koliko para toliko muzike. Ali neke stvari su nedopustive.

Ja nisam nezadovoljan s autom, već sam razočaran, a to su dvije različite stvari.

Da sam znao tada kada sam kupovao auto ovo što sada znam ne bih ga kupio, nego bih kupio polovan TT i onda znao da svi problemi koje imam su "normalni" pošto sam kupio vjerojatno razvaljen auto koji bi onda polako u gara

Link to comment
Share on other sites

Idem doma jer sam mrtav, a sutra odgovaram :bigl: Doma mi je crko komp. pa se sutra cujemo u nastavku teme.

:bigl::hey: pusek...samo nemoj biti prenagao, sutra mi je kolokvij koji će prema svemu sudeći biti potop... :??:

Link to comment
Share on other sites

Ocito je clio zadnje smece za te novce mogli ste lijepo dodat 70-ak tisuca kuna i kupit si za klasu veci i uber auto golf gti.Ili si kupit rabljeni gti koji vise nema garanciju za lovu novoga clia i opet bi bili sretni.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.