Jump to content

Skidanje katalizatora na 1.2 16v


newbie

Recommended Posts

planiram skinut katalizator, pitanje je dali ce bacat kakvu gresku posto je 1 lambda ispred kata, a 2. iza? citao sam malo po forumu ali se pricalo samo o 172/182....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 109
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • newbie

    32

  • twingara

    17

  • swendija

    17

  • pufy

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

imaćeš grešku u kompu... čak ne odma nego nakon nekog vremena... ali ako ti ne smeta što se upalila, onda samo peglaj ;)

možda je netko probao i zaobić/prespojit ili nešto slično pa da se ne pali...

u svakom slučaju, gnjaviće te na tehničkom... a situacija sa ispuhom nije baš jednostavna pa da je lako kat opet vratit nazad pred tehnički

Link to comment
Share on other sites

drugu lambda sondu iskopcaj prije nego sta skines kat. ja sam tako na 1.4 16v i nikad mi se nije upalila lampica.

ako je ne iskopcas, upalit ce ti se lampica kao sto twingara kaze, al nece utjecat na rad motora.

Link to comment
Share on other sites

a ja sam baš mislio da će svijetli ako se iskopča :D

na twingu sa motorom ko u njega sam imao taj problem... ali se nisam nikad sjetio iskopčat lambdu :D

Link to comment
Share on other sites

napravio bi na selne tako da lako vratim pred tehnicki nazad katalizator... a di da iskopcam 2. lambdu? ne valjda da ju vadim cijelu iz rupe na ispuhu?

Link to comment
Share on other sites

imaćeš grešku u kompu... čak ne odma nego nakon nekog vremena... ali ako ti ne smeta što se upalila, onda samo peglaj ;)

možda je netko probao i zaobić/prespojit ili nešto slično pa da se ne pali...

u svakom slučaju, gnjaviće te na tehničkom... a situacija sa ispuhom nije baš jednostavna pa da je lako kat opet vratit nazad pred tehnički

ti si maknuo na RS-u?

napravio bi na selne tako da lako vratim pred tehnicki nazad katalizator... a di da iskopcam 2. lambdu? ne valjda da ju vadim cijelu iz rupe na ispuhu?

koja je shema sa shelnama?

Link to comment
Share on other sites

napravio bi na selne tako da lako vratim pred tehnicki nazad katalizator... a di da iskopcam 2. lambdu? ne valjda da ju vadim cijelu iz rupe na ispuhu?

mislim da neće ići... ali neka ti pogleda kakav majstor... previše je zavojito :D

ti si maknuo na RS-u?

odavno... de-cat od supersprinta

Link to comment
Share on other sites

ma kako je prezavojito? pa nema bas zavoja , prakticki je ravno... uzme se cijev, prosiri se na krajevima za 2-3mm, zareze se poprecno duzine 3-5cm, natakne se ne serijske cijevi (namaze se onom pastom naravno) i stegne se onim selnama za auspuh

2 Red storm: ćuti tamo :zubo: vidis da mi je dosadno :zubo:

Link to comment
Share on other sites

iskopcaj je na konektoru. vidit ces kad se zavuces ispod auta.

mozes je pustit u auspuhu ako hoces, ili napravi de-cat cijev bez te rupe za drugu sondu. ista stvar.

ja sam je na rs-u komplet maknuo.

Link to comment
Share on other sites

iskopcat cu ju na konektoru onda da ju mogu sam ukopcat prije tehnickog... fala svima, u petak ide delat to pa cu javit kak je proslo, i poslikam usput pa stavim tu...

Link to comment
Share on other sites

kaj te brine ta lampica toliko? ak se upali, iščupat ćemo je iz instrument table pa neće svijetlit.. kaj misliš kak se gasi lampica airbaga na tabli? heh :)

Link to comment
Share on other sites

ne brine mene, aj ti objasni to mojima doma :zubo:

Link to comment
Share on other sites

oćemo zajedno pitat mamu jel smije mali Švrćo skinut katalizatorčić? :D

šala, frendić NHF ;)

Link to comment
Share on other sites

ma kako je prezavojito? pa nema bas zavoja , prakticki je ravno... uzme se cijev, prosiri se na krajevima za 2-3mm, zareze se poprecno duzine 3-5cm, natakne se ne serijske cijevi (namaze se onom pastom naravno) i stegne se onim selnama za auspuh

2 Red storm: ćuti tamo :zubo: vidis da mi je dosadno :zubo:

meni je rečeno da se na twingu ne može... zavojit je onaj dio nakon grane... valjd au tebe ima malo više mjesta

iskopcaj je na konektoru. vidit ces kad se zavuces ispod auta.

mozes je pustit u auspuhu ako hoces, ili napravi de-cat cijev bez te rupe za drugu sondu. ista stvar.

ja sam je na rs-u komplet maknuo.

što si ti iskopčao kad imaš samo jednu sondu?

Link to comment
Share on other sites

što si ti iskopčao kad imaš samo jednu sondu?

moj je imao dvije lambda sonde

Edited by skini
Link to comment
Share on other sites

idi vrit, ovo je ozbiljna tema :plazi: dobit ces warn, mir :)

http://www.k-tecracing.com/show_product.asp?id=2046

twingara, ovako je kod mene

slično i kod mene na twingu... nekoliko njih mi je reklo da se ne može napravit, a da dobro dihta...

moj je imao dvije lambda sonde

ne kontam kako... možda je mjenjana instalacija, motor i slično

Link to comment
Share on other sites

neznam zasto nebi moglo :nezna: ako i bude predstavljalo problem to sto je zavoj, lako odrezemo neko koljeno na zeljeni kut... vidit cu u petak sta cu s time... fala svima na pomoci...

e da, konektor od lambde je odma iznad nje ili?

Link to comment
Share on other sites

nije.

ovisi valjda koja je serija, mjesec proizvodnje....

naisao sam na jos razlika na cliosport forumu vezano za ph1.... dvije lambde ili jedna, shift light (moj nema), aluminijska hauba (ima), zadnje serije navodno imaju i jedan kat kao i ph2 a ne dva paralelna....

to i meni bilo malo cudno pa sam isao u renault da mi vide po broju sasije dal je sve kako treba da bude

Link to comment
Share on other sites

aj mi sam molim te odgovori na ovo sa lambdom, post iznad..

Link to comment
Share on other sites

pa vidjet ces konektor. prati zicu od lambde i nac ces ga, nekih 30-40cm ima zice od lambde do konektora koliko se sjecam. makar je tako na rs-u.

Link to comment
Share on other sites

neznam zasto nebi moglo :nezna: ako i bude predstavljalo problem to sto je zavoj, lako odrezemo neko koljeno na zeljeni kut... vidit cu u petak sta cu s time... fala svima na pomoci...

e da, konektor od lambde je odma iznad nje ili?

zato što da bi cijev uhvatio šelnom... treba gurnu određenu duljinu cijevi u drugu cijev... kako ćeš gurnut u zavoj... kontaš... ali svejedno, provjeri, valjda uspije ;)

Link to comment
Share on other sites

to istina, moram sve vidit kad se zavucem pod auto :)

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.