Jump to content

Skidanje katalizatora na 1.2 16v


newbie

Recommended Posts

  • Replies 109
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • newbie

    32

  • twingara

    17

  • swendija

    17

  • pufy

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

vidit cu sutra popodne kaj ce bit...

kaj je najbolje prosle godine eko test savrsen i sad s**nje pred tehnicki! :nezna:

Link to comment
Share on other sites

Sad su mi dečki stavili umjesto katalizatora mali top. Sad je to puuuno tiše. Vidjet ćemo kak će se auto ponašat.

A snimku prdenja ću ti stavit navečer. Usnimio sam taj užas...

Link to comment
Share on other sites

Ok da prdi malo jače, al ovak??

http://www.youtube.com/watch?v=H0UQ8ByT0Xk

??

Sad više nije tak, dečki mi stavili prigušni lonac umjesto cijevi...Sad je to ok..

Ma vidjet ćemo još. Možda maknem i to i iza stavim neki top :lool:

zakaj nisi odma stavil neki top?

meni čist ok zvuči bez kata.. možda malo zuji kad ga malo bolje stisnem ali imam glasnog filtera pa ne čujem ostalo.. :zubo:

Link to comment
Share on other sites

dok si ne uzmeš neki lonac

laganini uzmi inox cijev, nek ti ju majstor lijepo popili i zavari odozada i ciao

Link to comment
Share on other sites

Ma jok, ako ću raditi onda ću napravit kak treba. Kompletan zadnji top sa 2 cijevi... :ahaa:

Top s pregradama naravno, dosta sam na obilaznici pa da me ne pili u mozak..

Link to comment
Share on other sites

cssssssssss

ne znaš kai propuštaš

buka, grmljavina, pucanje, vatra... :zubo:

da se mene pita nikakvih lonaca i poklopaca nebi bilo, samo cijev i rokaj

al tko mene pita.... :laugh:

Link to comment
Share on other sites

Fakin šit. Skinuo kat i opet se upalila check lampica :ljut:

A imao sam u planu otić po zadnji top ovih dana...sad ću to morat odgodit...

pogotovo ak je otišla lambda...kolko košta uopće nova/zamjenska?? :nezna:

Ubiti prvo ćemo vidit kaj će sad reć dijagnostika...svejedno ima ko info kolka je cijena cca?

Link to comment
Share on other sites

pa uvijek ce ti se palit lampica ako nemas kat, to signalizira 2. lambda (ova poslje kata), ona prati "rad" katalizatora i primjetit ce ak ga nema .. al ne utjece na rad motora, to je od 1. lambde posao

Link to comment
Share on other sites

A da stavim neki protočni/sportski/jeftiniji katalizator? Jel to postoji opće?

Link to comment
Share on other sites

postoji i skupo je ko vrag... al te ne kuzim da budem iskren, nemoras na eko test (znaci, nikakvih problema neces imat), ova lampica ti ne utjece na potrosnju i performanse... jedini bed je kaj svijetli, a ak je to problem, vadi lampicu i ko ga hebe...

Link to comment
Share on other sites

Ma pili me u mozak ta lampica!

Jel se moze ta druga lambda izvadit/zaobic?

Jer ako ona sluzi samo da kontrolira kat, a njega vise nema onda ona i nema vise svrhe...

Oce svjetlit ak se lambda makne?

Link to comment
Share on other sites

kolko sam ja cuo, moze se napravit duza kosuljica (cilindar s navojem) u koju ces userafit 2. lambdu pa nebi smjelo svijetlit.. a ako ju izvadis, svijetlit ce... takvu info bar ja imam

Link to comment
Share on other sites

kolko sam ja cuo, moze se napravit duza kosuljica (cilindar s navojem) u koju ces userafit 2. lambdu pa nebi smjelo svijetlit.. a ako ju izvadis, svijetlit ce... takvu info bar ja imam

netočno... svijetliće... tako je kod mene bilo

Ako izvadiš lambdu svijetli...

istina... ali može se emulirat pa da ne svijetli

Link to comment
Share on other sites

emušta? :zubo: pojasni to malo, nebudi skrt na rijecima :zubo:

pa imaju emulatori za lambda sonde... simulira napon ECU-u i ECU misli da je lambda i dalje spojena i da sve radi kako treba :p

Link to comment
Share on other sites

Ja ću umjesto kata staviti protočni lonac jer original je samo kat+zadnji lonac, srednjeg nema, a sad kad je cijev umjesto kata na niskim okretajima je mrtav. :dobroje:

Link to comment
Share on other sites

pa imaju emulatori za lambda sonde... simulira napon ECU-u i ECU misli da je lambda i dalje spojena i da sve radi kako treba :p

Ajde sad objasni laiku :hura:

Kaj mi treba za to? Kaj moram kupit? DI? I kolko košta? :fucka:

Link to comment
Share on other sites

Ja ću umjesto kata staviti protočni lonac jer original je samo kat+zadnji lonac, srednjeg nema, a sad kad je cijev umjesto kata na niskim okretajima je mrtav. :dobroje:

ja sam jucer stavio srednji protocni i zadnji protocni... imao sam skinuti srednji i zadnji poluprotocni... uglavnom, auto na niskima ide 10 puta bolje nego prije, samo je sada TIŠI :nezna:

a nis, kat ce morat dole...

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.