Jump to content

Od neuglednog, do oku ugodnog - CS ph1


x3m

Recommended Posts

Ajd, zasluzio je da ga predstavim :)

Prije svega ide zahvala, Balevu, dolcu, brachi GTT na detaljnoj inspekciji auta prije kupnje :dobroje:

Posebna zahvala ide Rainu za trenutno najvecoj modifikaciji (koja je jos u tijeku)

Sve je pocelo ovako;

Link

Poludio sam kad sam vidio da ga je Balev ponovno uzeo :tup:

Ali u isto vrijeme se u oglasu pojavio takodjer Ph1 iste boje, koji je jednostavno morao biti moj.

(da nije bio zuti ne bi ga uzeo, i dalje bi vozao dci-a i cekao priliku da naidje dobar Cs ph2)

Zapravo je sve bilo kao po nekom scenariju, nakon sta sam vidio taj oglas uvjet za kupnju je bila prodaja mog dci-a.

U tjedan dana se sve odigralo kak treba, dci je prodan i isti dan je kupljen sport :)

Kada je stigao, izvana je izgledao dosta neugledno, neodrzavano, ukratko, izgledao je onako kako taj auto ne smije izgledati :(

Taj dan se prica mjenja i pocinje, prica o autu koji ce dobiti tretman kakav zasluzuje!

Imao je 93.000 km, urednu servisnu knjizicu, prvi vlasnik.

Danas ima 96.695, nije nesto ali je dovoljno da sam ga upoznao i da mi svaki vikend rastegne smile od uha do uha :bigl:

Kada je stigao izgledao je ovako...

post-1-1241951315_thumb.jpg post-1-1241951620_thumb.jpg

post-1-1241951638_thumb.jpg post-1-1241951654_thumb.jpg

post-1-1241951667_thumb.jpg

Prva stvar koja je bila na redu za napraviti je, promjena armature.

Manje vise sve pase na saraf osim plastike iza volana. Kako je ta plastika plave boje, jedina opcija je bila da se prelakira u slabu nijansu crne boje.

post-1-1241952085_thumb.jpg post-1-1241952101_thumb.jpg

post-1-1241952120_thumb.jpg

Tada u cijelu pricu ulijece Rain, covjek koji valjda u 3 ujutro moze raskopati armaturu u Cliu :laugh:

I to onda izgleda ovako;

post-1-1241952233_thumb.jpg post-1-1241952269_thumb.jpg

Nova armatura ceka na ugradnju

post-1-1241952318_thumb.jpg

post-1-1241952289_thumb.jpg

manje-vise je to to!

post-1-1241952384_thumb.jpg

Ostalo je jos rijesiti pitanje struje u cliu jer naravno da su Francuzi morali zakompicirati stvar izmedju ph1 i ph2 pa tako da ima jos posla za sloziti struju od komandi klime, zakljucavanja, grijanja zadnje shajbe, i trube (jel ima netko za posuditi trubu nisam ziher dal je truba skroz riknula ili negdi gubi kontakt a blesavo mi je davat 300kn za trubu da samo isprobam).

Volan se nikako, ali nikako ne uklapa u pricu, pa je i on morao biti zamijenjen :bigl:

post-1-1241952768_thumb.jpg

OMP Corsica

Sve na svojem mjestu :hura:

post-1-1241952865_thumb.jpg

U medjuvremenu su pale i druge felge za ovu sezonu (Hvala Krcko!!)

Za sljedecu godinu su u planu sive ultre za ljetni set, bijele F1 za zimski set, a original ce biti za neki track day.

post-1-1241953267_thumb.jpg

Farovi su bili u katastrofalnom stanju ali zato brusni i polirka rjesavaju stvar

post-1-1241953453_thumb.jpg post-1-1241953728_thumb.jpg

post-1-1241953746_thumb.jpg

tako refreshani farovi jednostavno su vristali za ksenonima

post-1-1241954020_thumb.jpg post-1-1241954419_thumb.jpg

post-1-1241954435_thumb.jpg post-1-1241954100_thumb.jpg

Nakon jucerasnjeg poliranja, auto trenutno izgleda ovako;

post-1-1241954603_thumb.jpg post-1-1241954622_thumb.jpg

post-1-1241954641_thumb.jpg post-1-1241954683_thumb.jpg

Cup spoiler + stop lampe od ph2 :)

post-1-1241954658_thumb.jpg

i to je za sada to.

Osim felgi, sljedece investicije ce biti; promjeniti auspuh (za pocetak zadnji lonac), koni sport, lakiranje prednjeg kraja.

Link to comment
Share on other sites

mala zuta bombica! vidim da si se primil posla... samo napred...

pika u oko ovaj remus i naljepnica kojeg bi osobno prvo zamijenil... al vidim da je sve u planu, i felge i koni (s kojim vjerojatno ide i dole malo)... mozda i lajsne pofarbat i distance... i eto ti ga :D

Link to comment
Share on other sites

Obrati paznju na zadnje fotke :laugh:

naljepnica je maknuta isti dan kad je auto stigao :jez:

Link to comment
Share on other sites

odlicno!! svaka cast! jos samo zadnj lonac nagrđuje estetiku ....

Link to comment
Share on other sites

lepi, kad nastavimo s radovima sjeti me da ti skinemo prednji branik i provjerimo trubu, imam ju ja doma :)

Link to comment
Share on other sites

nadam se da skidanje branika nema veze sa trubom... jer se ona skida u blatobranu... 2 trube su na tom autu... jedan 500Hz, druga 800Hz...

ja sam trenutno na 500 i to bljak svira... dakle kombinacija 500+800 je dobitna :D

Super je žućo!!!!! :dobroje:

Link to comment
Share on other sites

nadam se da skidanje branika nema veze sa trubom... jer se ona skida u blatobranu... 2 trube su na tom autu... jedan 500Hz, druga 800Hz...

ja sam trenutno na 500 i to bljak svira... dakle kombinacija 500+800 je dobitna :D

Super je žućo!!!!! :dobroje:

ako se mijenja jedno 10x lakse je skinuti branik nego se zavlaciti kroz blatobran do nje :zubo:

mada ja i za mijenjanje zarulje skidam branik i svijetla jer mi za to treba krace nego se jebat s ubadanjem xenona na normalan nacin :zubo:

2 x3m

sad jos samo nabavi zadnji branik od PH II i auto ce bit u stanju o kojem smo pricali kada si ga kupio :klap:

Link to comment
Share on other sites

lepi, kad nastavimo s radovima sjeti me da ti skinemo prednji branik i provjerimo trubu, imam ju ja doma :)

Kad vec branik ide dolje, budemo onda i blaste slozili kak se spada..tako da Hrvoje i Domagoj ne misle da sam fuser :laugh:

Link to comment
Share on other sites

uff koja je to bombica sad!!

Link to comment
Share on other sites

ok

ali onda dolazi ranije da ne zabrazdimo ko prosli put :)

ja sam svoj dio posla kvalitetno odradio... zbog tebe se sastajemo treci put.. i to svaki put padne rostiljcina :laugh:

Nesto mi je tu cudno :plazi:

uff koja je to bombica sad!!

Nije jos, al se nadam da bude :bigl:

Link to comment
Share on other sites

Uf kolega, odličan je...vidio te neki dan uživo kak se spuštaš niz Vončininom, i mogu reć :hail:

btw. Cup spojler??? Di, kad, kako, koliko???? :oo:

Link to comment
Share on other sites

Odličan auto...a i vidim, malo po malo ide prema naprijed...ka još boljem. Neka...samo gassss i čuvaj ga. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ovo je meni nadraza kombinacija. PH1 mi je uvijek bio vise u srcu od PH2 ali novija kontrol tabla mi je trn u oku, a tvoja ga ima. Zakon!

Sve mi je ekstra iako ja ne bih kupio zutog da mogu birati ali prekrasno mu stoji. To mi je otprilike ista fora i s tim da mi se gust provozat u cabriu ali da ga ima moj frend pa tu i tamo. Ja bi crnog, a s vremena bi se provozao u zutom :)

Nego... Znam da su jos uvijek kombinacije s felgama ali bijela felga na zuto auto... Po meni nikako ali ako tebi pase...

Zasto si skinuo Remus Racing nalju :nezna: Bas mi je davala ono nesto profinjeno. :farmer:

Link to comment
Share on other sites

riješi se sa gepeka ove crne ružne kvrge za otvaranje istog :D

Link to comment
Share on other sites

Jesi sam farbao lajsne? Jesi ovu oznaku 2.0. 16V sam farbao ili si nabavio takvu?

Link to comment
Share on other sites

Lajsne sam uzeo takve kakve jesu, vec ofarbane a oznaka je srebrna po defaultu

Link to comment
Share on other sites

Lajsne sam uzeo takve kakve jesu, vec ofarbane a oznaka je srebrna po defaultu

Kaj me seksaš... :ljut:

post-7818-1242044756_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Kaj me seksaš... :ljut:

post-7818-1242044756_thumb.jpg

pa lijepo ti je napisao da iih je uzeo pofarbane....

znaci da je crne skinuo i stavio pofarbane zute... :nezna:

Link to comment
Share on other sites

da, a oznaka motora je serijski srebrena na clio RS 2 ph2, neznam dal je na ph1

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.