Jump to content

Moj Coupe


SOVA

Recommended Posts

Polako, čovik tek što je pobjegao iz Peveca, a vi bi ga dublje u troškove gurali. mlad je on bit će nešto od njega ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 87
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • SOVA

    37

  • Coupe RS

    11

  • Krule

    6

  • Smuchac

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

hahaha :rotfl: bit će nešto od mene a to je hrpa dugova... Evo zbog dugova danas sam sestri proda Nexusa ALI skuplja se lova za Pegasa Stradu ili Yamahu Diversion... :hura:

Link to comment
Share on other sites

Rado bi ali novci idu na poseban račun i skuplja se za moj san a to je Pegaso...a pošto Nexus ide sestri koja živi blizu mene onda je motor opet ka da je u mene mogu ga vozit kad oću tako da mi je super ispalo....jupiiii...a u megana se ulaže od donacija...zašto mi na forumu ne napravimo rubriku di se nešto donira kolegama ali moraš i sam nešto donirat da bi tražia sebi...koliko ja sitnica imam...a koliko mi ih triba... :ahaa:

Link to comment
Share on other sites

a zoo :D ili da slozimo trampu..npr kak je bilo ono preko neta...ti nesto darujes pa mozes i sebi nesto uzeti od ponudenog :)

edit: napisao sam isto ko i ti samo drugim rijecima :D

Edited by Negro
Link to comment
Share on other sites

I ja se slažem samo šta bi rekli moderatori i admini o tome da nebi bilo problema i svađe oko toga ko će šta uzet sebi...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Evo nakon dugo vrimena auto je na lakiranju, zastruga sam nekih 20cm lijevi prag i usput lakiram retrovizore s kojih mi se oljuštila boja tako da će bit sve tip top... i danas idem po xenone u metroa (to mi je poklon za rođendan od sestre i staraca jupiii)...auto mi nema leću ali ima onu kapicu u faru u koju uđe žarulja pa se nadam da ću uspit poštelovat far da ne smeta u vožnji drugima.

Link to comment
Share on other sites

Auto je došlo s lakiranja i savršeno je ispalo...retrovizori super i super lakiran dio praga i ispolirano da se ne vidi ništa..i NAPOKON sam se dočepa xenona ali ne iz metroa jer ih nemaju više nego sam naručija i ispalo me malo skuplje za poštarinu i u subotu je montaža..

post-9528-12646946423013_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Xenoni namontirani, boja 6000k, odlično osvjetljavaju cestu i ne blješte...ja pre pre zadovoljan...

post-9528-12648001776215_thumb.jpg

post-9528-12648002646322_thumb.jpg

post-9528-12648003008062_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

uff,kako dobro osvjetljava,negdje se dobro vozit sa tim :) kolko love te doslo? btw to nejde na obicne farove od megija ?

Link to comment
Share on other sites

došlo me 450kn s garancijom 1 godinu...imaš za sve vrste farova samo vidi koja ti je žarulja u faru...u mene su dupli farovi tj. kratko mi je H7 a dugo H1 i sad sam uzea H7 xenone a H1 su ostale halogenke ali nije ih ni potrebno palit više...a ako imaš u faru H4 žarulju onda kupiš H4 bixenon set i imaš i kratko i dugo xenon...al to ti je oko 600kn...još ja imam u farovima tvornički metalnu kapicu u koju uđe žarulja i ne zasljepljuje druge u prometu... a ako to nemaš onda će ti svitlit i u nebesa pa bi triba kupit xenon kit sa sjenilom i to diže cijenu nekih 50-100kn. Ja sam pre zadovoljan.

Link to comment
Share on other sites

Neka firma www.krhificentar.hr pošalje poštom isti dan garancija godinu dana...cijena 450kn

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Nakon 6 godina vlasništva jucer doša novopečeni lovaš iz Vodica i odveza megana u nepoznato :)

Volia bi da ga je dobia u stanju kao sa ovih slika dok sam ga ja vozia al hebiga...nadam se da ce ga dobro sluzit. Moze ova tema LOCK

Link to comment
Share on other sites

Hahaha...novopečeni lovaši se ne vozikaju u autima starim 15 godina kupljenim za šaku eura...

:D

...je, može lock - auto potpuno zadovoljava za ono za sto je kupljen. Kad ga Krule nije htio - morao sam ja.

post-70-0-50422100-1424087173_thumb.jpg

Edited by Coupe RS
Link to comment
Share on other sites

Super auto. Čestitam ti i želim još tisuće i tisuće sretnih km. Ja imam takvog sa istom bojom iz 2002-e. Prolistao sam ovaj topic i vidim da je bivši vlasnik dosta ulagao u njega u prethodnih 6 godina , osobito kad je tuning u pitanju. Od onog što bi ja na svom još morao napraviti po uzoru na Sovu su distanceri, novi auspuh (to sam si rezervirao već - lastovčićev) i felge...sad imam čelične sa zimskim gumama i Renault ratkapama. Po meni, na ovom auto više nemaš šta dirat, ovako je izvrstan, sve ostalo kad se prčka većinom ispadne seljo-tuning. Nadam se da je bivši vlasnik adekvatno i ažurno održavao mašinu.

 

Ono što su po meni dizajneri Renaulta najviše zeznuli kod projektiranja tog auta su previše uvučeni zadnji kotači + očajno ružan auspuh koji tom autu nikako ne stoji - ja nažalost još uvijek imam tvornički. Ovako, Sova ga je napravio baš onako kako su ga zapravo Renaultovi inženjeri trebali još 1999-te kad je prvi puta izašao PH2.  Po svim ostalim paramtrima izuzetno sam  zadovoljan autom, ima full opremom i sve šta ti treba. Za ljude sa ženom i djecom baš i nije, više je za mlađe samce i oni s njim mogu čilat. Također, nije baš adekvatan za prevoz većih tereta, iako za moje potrebe u gepeku ima sasvim dosta mjesta.

 

Potrošnja izuzetno respektabilna i niska za tu kubikažu i konjažu motora čak i s današnjeg stajališta ekonomičnosti, osobito kad većinom prakticirač otvorenu cestu.

 

Vjerujem da ćeš biti super zadovoljan.

 

U kakvom je generalno stanju auto trenutno ? limarija ? motor ? km ?kad slijedi neki veći servis tipa mjenjanje seta zupčastog itd ? kako ti se generalno čini u vožnji ?

 

Inače, jel netko može dati neki link sa oglasima gdje se mogu kupiti ovakve alu-felge ? super stoje na ovom Meganu. Kolko je to cola ?

 

Sve u svemu, dobio si puno auta, za malo love i teško da se danas može kupiti nešto puno puno bolje za te pare od generalno svih Megana u seriji 1 ph2 bez obzira jel u pitanju Coupe, Megane ili Classic, jedino što su ovi Classici nešto skuplji i još uvijek donekle dobro drže cijenu u odnosu na Coupe, ali oni su više za obiteljske ljude.

 

Moj je trenutno na 168 000km , prije par dana rađen velki servis, i generalno top stanje, prezadovoljan. Puno forumaša mi je reklo da uz savjesnog vlasnika taj motor mora ić do 300 000km bez nekih velkih problema, dakle jedna jako kvalitetna serija benzinskog motora.

 

Nadam se da ćeš objaviti hrpu novih slika!

Edited by MeganC2
Link to comment
Share on other sites

E još da pitam, što se tiče Coupea, pošto i sam planiram staviti distancere, koliko oni utječu na statiku auta, i još bitnije, koliko više blata i vode po ružnom vremenu kotači bacaju po limariji zbog toga ? meni je mehaničar jedan reko da mi kao ne bi savjetovao stavljanje tih distancera tokom jeseni i zime, al volio bih čuti mišljenja iz prve ruke o njima.

Link to comment
Share on other sites

Sovu treba izgnat s foruma. Prodaje kante i vozi kante... :zubo:

S distancama se nekakvo (da me ubiješ,nemam pojma kakvo) naprezanje povećava,bar tako fizika kaže,moguće da ovjes malo dodatno dobije po pičci. Samim izbočenjem felge i gume prema van,postoji šansa da blato dođe negdje gdje ga dosad nije bilo ali mišljenja sam da to nisu nikakvi drastični pomaci da bi našao blato na vratima i sl... Osobno, sebi ih ne bi stavljao. Placebo efekat povećane stabilnosti,duži vijci i dodatno naprezanje ovjesa mi ne daju toliko koliko mislim da uzimaju bilo proljeće ili ne. My 2 cents. :dobroje:

Link to comment
Share on other sites

Mislim da sova stavio 10mm distancere, nije pretjerano. Možda uzeti felge s manjim etom umjesto distanci...

Link to comment
Share on other sites

Evo maloprije digli auto kod mehaničara...auto mehanički u jako dobrom stanju obzirom na godište i cijenu. Hrđe nigdje...sve ok. Za zamjeniti su gumice balans štange (dvije krajnje), donji nosač motora (onaj uvrnuti), ulje, filter ulja, ulje u servu, kociono ulje...napraviti optiku trapa i samo prekontrolirati balans kotača.

20150216_193850.jpg

Sve drugo ok...remenje friško promjenjeno, pumpa vode također, kočnice izvrsno rade, kvačilo ok, gume skoro nove itd. Sova je čovik od riječi - auto je bolji nego što se iz oglasa dalo iščitati.

Šta se tiče planova - plan je voziti i ne dirati previše. Nemam baš vremena i volje čačkati po autu...redovno održavanje i to je to. Moguće ga je i vizualno dovesti u tiptop stanje ali to iziskuje vremena i novaca a ionako su planovi za godinu dana ili malo više ići na nešto drugo - ovo je za prvu ruku da imam što voziti.

Distance su neke na autu, zaboravio sam koje...vidit cu kad budemo skidali kotače...moram ionako prelakirati bubnjeve u mat crno, sad su plavi, hehe. Ne vjerujem da se auto nesto bolje vozi s njima...to je nekakav placebo više + zbog izgleda. Auto je na volanu dobar, ne vuče po kolotrazima ni na kočenju - nisam primjetio neke negativne efekte zbog distancera. Bratov phase 1 ipak pati malo vise zbog distancera...vuče volan dosta.

Mladen: onaj Scirocco je bio razbijen...gore se ne vidi ali pod je izubijsn odozdo još uvijek...previse traži čovjek obzirom na problem s motorom, vizualno stanje auta i preživljeno slijetanje s ceste. Kad bi se sve složilo i popravilo - mogao bih ga prodavati za cijenu koju imaju i drugi po oglasniku.

Edited by Coupe RS
Link to comment
Share on other sites

Meni su se distance na 197ici (imao sam 17mm) pokazale super.

Odlično izgleda auto, izravniji je na volanu i kao da se manje naginjao u istom zavoju gdje stalno prolazim.

Link to comment
Share on other sites

Ajde drago mi je sta si zadovoljan. Mjenjane su i manzete isto lani to sam ti zaboravia rec.auto je dobra baza za vratit ga u top stanje. sta se distanci tice iza su 20mm distance i nikad problema ali taman prije kupovine distanci sam mjenja lezajeve u zadnjim kolima i do sad je oK bilo. uvati se raspetljaj onaj kulus od zica kod farova ono je sramota ahhaha.

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.