Jump to content

Clio I by ZD1400RT


ZD1400RT

Recommended Posts

Evo sam napravio neke inovacije na Cliu, a da nisu zelene pozicije, zelene lampice u unutra�nosti, prtlja�niku :bigl: i farbanje plastika po motoru :zubo: pa sam odlućio to staviti na forum, ne zato da bi se pravio va�an već da netko ko ga zanima sa sličnom pilom mo�e �togod naučiti, a i sam ja dobiti koji savjet od nekog iskusnijeg ili ma�tovitijeg :) !

Ovaj topic ću dopunjavati daljnjim modifikacijama na Cliu o kojima neču govoriti unaprijed jer u tom slučaju uvijek ispadne naopako! svaki komentar i mi�ljenje me zanima bilo dobro ili lo�e :bat:

Prvi korak nakon dobrog servisiranja i repariranja je bio stavljanje sportskog usisa zraka a.k.a gljiva. O tome sam jo� davno otvorio topic sa slikama i opisom učinka pa evo linka:

Kingdragon filter zraka

Drugi i trenutno zadnji korak je bilo stavljanje novog auspuha na Clia. Iako imamo popusta kod Sole odluka je pala na Lastovčića jer si Solu i sa popustom ne mogu priu�tit.

Na Clia je i�lo slijedeće:

protočni srednji lonac

protočni zadnji lonac + topić promjera 100mm

nova cijev od ispu�ne grane do kraja promjera 50mm (veći od stare cijevi)

Evo i par slikica:

Nakon skidanja starih ruzinavih i začepljenih cijevi i lonaca (restepka-vjerno su me slu�ili) uslijedile su male modifikacije na braniku. Po�to je fi 100mm bilo bi ru�no da str�i ispod branika da sam dečkima rekao da rade �to god �ele, neka bruse, pilaju, vade rezervnu gumu bilo �to i prepustio im Clia da rade na miru:

lasta050yn.jpg

I ugradnja je počela:

lasta108lx.jpg

lasta113xd.jpg

Pred prvo paljenje! Kad uhvatim dobre uvjete nabacit ću umjetnićku sliku, zasad ova:

lasta136df.jpg

Kad sam ga prvi put upalio čuo sam točno onaj zvuk koji sam pri�eljkivao i odu�evio se.

PERFORMANSE

Jo� nisam sve testirao, ali sam isto ostao odu�evljen. Naime kad sam stavio gljivu (kao �to sam opisao u topicu o gljivi) Clio se gu�io između 3000 - 4500 okretaja, a sada toga vi�e nema. Neču prodavat priče da sam dobio na konja�i, ali tako se sad ljep�e vrti i lak�e radi da imam osječaj da vozim drugi auto. Puno bolje pote�e na ni�im okretajima, a kad ga stisnem, zvuk mi je prejeb**.

Mogu sam reči da su dečki kod lastovčića pravi maheri (sve su sredili za sat vremena) i skidam im kapu!

>ZAHVALE:

>IvanB</span> - koji se raspitao za cijene, sredio popust , dogovorio termin i narud�bu!

>Dacho</span> (tun-a member) - koji me u 8:00 čekao u Sportiva i odveo me do Lastovčića!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 482
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ZD1400RT

    118

  • dolac

    30

  • Coupe RS

    17

  • petak

    17

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dobro izgleda, sad lagano naprijed, korak po korak ;)

PS Zaboravio sam slusat zvuk kad smo se vidli, moram ga cut kad se vidimo opet

Link to comment
Share on other sites

auto jako lijepo zvuci...

vozio sam se jedno vrijeme iza tebe kada smo isli za toplice!

Link to comment
Share on other sites

Bravo, super si slozio te dvije modifikacije i samo tako naprijed!! Auspuh mi se jako dopada!

w

Link to comment
Share on other sites

Ma dobio si 10 konja... koliko god mi šutjeli o tome... :zubo:

Sada malo ozbiljno... super izgleda i drago mi je da si i Ti sam oduševljen... :klap:

Link to comment
Share on other sites

Super zgleda, nego zakaj si skino onaj magnet??? :bigl:

<{POST_SNAPBACK}>

Magnet je samo za posebne prilike :bigl:

2 ivanb: prezadovoljan :hura:

Link to comment
Share on other sites

Super! Sad mu obuj i nove "šlape"!!! :bigl:

<{POST_SNAPBACK}>

S vremenom... joj jedva čekam! :geek:

Još sam nešto primjetio od kad imam novi asupuh! Nisam niti jednom upalio radio! :laugh:

Link to comment
Share on other sites

S vremenom... joj jedva čekam! :geek:

Još sam nešto primjetio od kad imam novi asupuh! Nisam niti jednom upalio radio! :laugh:

<{POST_SNAPBACK}>

Da, i više stistaš gas i više ti troši - sad si gotov :bigl:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Nedavno sam iskoristio godišnji odmor i odlučio započet s uređenjm interiera u Cliu.

Napravio sam iza dasku za zvučnike i presvukao je u tanki gumirani tepih tamnozelene boje. Od istog tepiha sam izrezao tepihe za podove i prtlja

Edited by ZD1400RT
Link to comment
Share on other sites

Dao si si truda.

Auspuh je cool, daska takaj :zubo:

Specifikacije si napisao, popratio slikama

Kaj da čovijek ka

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.