Jump to content

Dacia Duster


pešekan

Recommended Posts

@goran_sch Koliko kw fluence i koji kod motora? 

Kod mene 81kw k9k836 skoro 220tkm sa originalnim diznama i dalje fino radi, vuce kao i prvog dana :)

Razmisli još o Corolli toyota je inace u samom vrhu što se pouzdanosti tiče, a ipak vjerujem da su i fluence i corolla ugodinije za voziti na cesti nego duster.

Edited by Display
Link to comment
Share on other sites

isti je motor. to je kako kome grah padne

Corolla je nešto skuplja u startu + veća potrošnja goriva nakupi se toga + ima dosta meni nepotrebnih dodataka a popravak kojih nije jeftin

Isprobao sam duster malo više ljulja zbog visine, u testnoj vozniji sam prošao kroz raskopanu cestu i bome na 50kmh išlo ko od šale, sa fluence bi se vozio 30 . oprema u dusteru je isto solidna taman što trebam. bunker je praktičniji. dobiješ upotrebljivi kvadrat a kod corolle  je rješenje kao i kod fluence je veći litraža ali smetaju šarke i opruge.

Preferiram sedane ali nije ni duster za odbaciti. nije laka odluka

+ taj stalni naglasak od strane prodavača kako je corolaa najprodavanije auto i kako se toyote ne kvara mi je više nego iritantan. očito je misao vodilja ako dovoljno puta izgovoriš laž da postane istina

Edited by goran_sch
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ako ti treba dizel, duster je ok auto, nema neku opremu ali ako nisi zahtjevan, ok je. plus udobniji je i možeš na nogostupe od šale. rupe na cesti i ležeći policajci se ne osjete tako. po auto cesti je malo nestabilan, ali ak se voziš po propisima, nema problema.

1.3tce je već poprilično u upotrebi. od početka 2018, znači više od 5.5 godina i nisam čuo zamjerke za njega.

prijašnji 1.2 tce je odmah u startu od 2012. imao nekoliko mana i trošenje ulja, lanac slab itd. al opet ne svaki.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ne željena ventilacija u autu na stražnjim vratima puše hladni zrak iz vana kroz otvor za zvučnik . Ima neko rješenje kvalitetno ili jednostavno skinuti oplatu i zalijepiti ducktape po rupama u limu ispod oplate

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Nešto gledam ,l još ima za uzet dacija daster sa 130 konja a i 150 u varijanti 4x4. Ma da nije model na zalasku možda bi čovjek i odrješio kesu.

Link to comment
Share on other sites

Pa to se i pokazu najbolji auti.. Jer sve je manje vise poboljsano.Ako je bilo kakvih djecijih gresaka u pocetnim modelima.. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pojma nemam kako su se pokazali ti motori , no kad ih svi ugrađuju valjda i nemaju nekih većih problema .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Gdje si nasao benzinca 4x4? Vani ih ima, kod nas nijedan. Vjerojatno trosi 10 litri kad se vozi po terenu.

Ja bih ga uzeo da ga ima u hr, ali nisam nasao nijedan. Samo prednji pogon.

Gledao sam kako ide sa EDC 6 brzina, ide odlicno. Hvata 200 km/h po satu. Makar realne ide 180 km/h.

Ima ovaj vani, lik kaze kod nas do rege 22000€

https://www.njuskalo.hr/auti/dacia-duster-1.3-tce-4x4-celebration-navi-kam-alu-led-pdc-gr-sjed-oglas-41736925

 

Novi modeli budu hibridi. 4x4 bude mild hibrid sa 1.2 tce benzincem. 

To se u hrvata nebude prodavalo, pa tko zeli novi auto a da je 4x4 i dizel, sad je vrijeme. Oko 26000 je sa najjacom opremom.

Edited by ivan.martinko
Link to comment
Share on other sites

Pa ja sam samo ukucao dacija dastre cjenik i to mi se poikazalo a i druga dacija vozila.

 

Link to comment
Share on other sites

Da, postoji i to samo ovaj zadnji fl, 2021-2023, ali ih ne vidim kod nas.

Link to comment
Share on other sites

Ja opet ukucao i vidim dacija daster expresion sa pdv-om i ppmv  22350 eura . naravno 150 i 4x4. 

Ja još jednom ovaj put cjenik dacija vozila u hrvatskoj i opet isto.

Ako nije tako onda lažu , što drugo reć.

Po ko zna koji put buljim i uvjek isto to je cjenik dacija hr.

Sa najboljom opremom valjda extreme i EDC i 4x4  oko 24500.

 

Link to comment
Share on other sites

Da, to su iz kataloga, a ovi koji su u ponudi imaju jos ponesto dodatne opreme pa su skuplji.. 

Link to comment
Share on other sites

Ali se da nabavit kako se bar sad čini već mi dodija stalno gledat u cjenik , a znaš da uvjek ono što je na lageru ima nešto dodatne opreme . Ja ako bi uzeo bi najnižu ekspresion i vjerovatno bez 4x4 .

Link to comment
Share on other sites

To treba naručit.. 

Link to comment
Share on other sites

A vjerovatno da , konfigurirat ga kod njih i naručit , a što će bit ne znam jer nekad je cjena bila garantirana a sad ne znam .

Link to comment
Share on other sites

Ne znam dal ih uopce jos i proizvode jer ove godine dolazi duster 3..

 

 

2024-Dacia-Duster-New-Rendering-Front-1.jpg

  • Like 1
  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

A nije teško pitat može ili ne može . To ću već sutra učinit.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dakle kako reko tako i napravio (to je kod mene uvjek)  Dakle Dacija daster expresion1,3 tce 150 4x4od dodatne opreme rezervni kotač (160) eura i paket media nav istočna europa 460 eura dakle opcije 620 eura sa trošarinama za co2 treba platiti 22960eura. Čeka se oko mjesec ili malo više.

Onda Dacija Daster expresion 1,3 tce 96 kw sa istim paketom opcija tj gumom i media nav istočna europa (620)eura naravno 4x2 treba iskeširat 20969 eurića . Koga ne zanima oprema to vam je to najsvježije informacije . 

Dakle nema ima nema napamet nego provjeri pa reci . 

toNavodno daster3 će se počet proizvodit bar koliko je prodavač upućen u 5 mjesecu. Ali neće bit ovakva motorizacija ali da ne razglabamo bez veze nek  natom ostane.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

ovo mi nije jasno, pa tko u 2024. nadoplaćuje nekakve karte, ako auto ima android auto?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To ti ja ne znam , što se mene tiče tamo ne bi bilo nikakva ekrana ali trgovac stavio . Tako i tako oprema izuzev klime me ne zanima .

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Zato jer je gore vjerojatno zapadna europa. 😂

U kojoj autokuci si to pitao? 

Ovi žabari u zaprešiću za 1.3 tce prednji pogon 110 kw, EDC traze 25000€ +

Expression nemrem nac, ima essential a to je pocetna varijanta za zeleznim felgama.. ne nalazim expression u katalogu..

Prestige, Journey, ona extreme sa crnim felgama..

Edited by ivan.martinko
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ivan.martinko said:

Zato jer je gore vjerojatno zapadna europa. 😂

U kojoj autokuci si to pitao? 

Ovi žabari u zaprešiću za 1.3 tce prednji pogon 110 kw, EDC traze 25000€ +

Expression nemrem nac, ima essential a to je pocetna varijanta za zeleznim felgama.. ne nalazim expression u katalogu..

Prestige, Journey, ona extreme sa crnim felgama..

Dakle u ekspresion opremi ovi od 150 konja ili 110kw idu samo 4x4. Idu u Jurnej opremi po 24500 eurića . Bar tako kaže službeni cjenik . Cjenik je Dacija HR . A kako sam već rekao čovjek je pogledao gdje što može i ima u expresion 4x2TCE 130 od 96 KW. ovo ti čitam iz komercijalne ponudeako želiš dat ću ti broj isprintane ponude.

A ti kako rekošmo 4x4 od 150 konja expresionsu 22969 eura . A li koliko ja kužim cjenik tamo nije prikaszao esential . Znači da ponovimo u cjeniku 1,3 tce 4x2  od 150 konja ima samo u jurnej opremi a ona je skupa . Ponude su iz Reno Adrija pa ako treba nek ti trgovci traže u kompu, velim ako treba dobit ćeš brojeve obe ponude . 

Samo siguran sam da te neće zanimat jer su siromašne.

2 hours ago, ivan.martinko said:

Zato jer je gore vjerojatno zapadna europa. 😂

U kojoj autokuci si to pitao? 

Ovi žabari u zaprešiću za 1.3 tce prednji pogon 110 kw, EDC traze 25000€ +

Expression nemrem nac, ima essential a to je pocetna varijanta za zeleznim felgama.. ne nalazim expression u katalogu..

Prestige, Journey, ona extreme sa crnim felgama..

Dakle u ekspresion opremi ovi od 150 konja ili 110kw idu samo 4x4. Idu u Jurnej opremi po 24500 eurića . Bar tako kaže službeni cjenik . Cjenik je Dacija HR . A kako sam već rekao čovjek je pogledao gdje što može i ima u expresion 4x2TCE 130 od 96 KW. ovo ti čitam iz komercijalne ponudeako želiš dat ću ti broj isprintane ponude.

A ti kako rekošmo 4x4 od 150 konja expresionsu 22969 eura . A li koliko ja kužim cjenik tamo nije prikaszao esential . Znači da ponovimo u cjeniku 1,3 tce 4x2  od 150 konja ima samo u jurnej opremi a ona je skupa . Ponude su iz Reno Adrija pa ako treba nek ti trgovci traže u kompu, velim ako treba dobit ćeš brojeve obe ponude . 

Samo siguran sam da te neće zanimat jer su siromašne.

Ja nisam ni razmišljao o EDC a on jeste u Expresion ponudi 24500.

Link to comment
Share on other sites

Pardon u jurnej ako je EDC i 4x2 je 24500. 

Link to comment
Share on other sites

Dakle  u Jurnej opremi je EDC skuplji oko 900 eura nego isto Jurnej 4x4 . Naravno oba 150ks. E sad što više vrijedi automatika ili 4x4 svakom na volju .EDC naravno ne postoji sa 4x4. 

Link to comment
Share on other sites

Da, vidim sad expression, doduse nema ga nigdje po salonima, jako je slican journeyju, ima shark antenu.

Ja vidim 22350€ za 150 ks 4x4.

Dakle imaju ih jos na zalihi, prodavat ce se jos ovu godinu..

A novi duster 4 ima samo benzin/plin i hibrid..

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.