Jump to content

Stigao RS


Guest

Recommended Posts

Kupac apsolutno nije kriv jer ipak se kupuje na neviđeno i novo ;) Trgovca je lako zbuniti jer i on dobije brošuru koju tiska RNH u kojoj Megane ima te ledice, opisane kao dnevna svjetla vjerojatno, a ista stvar stoji na popisu serijske opreme koji stigne od RNH, naravno bez slike i objašnjenja.

Pitanje je hoće li za naše tržište uopće postojati LED u splitteru za RS-a kad već serijski ima "dnevna svjetla" :tup:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Coupe RS

    5

  • dolac

    5

  • GTT

    5

  • DU-roller

    4

Top Posters In This Topic

Posted Images

evo sad ga išao vidit ... samo da se uvjerim da su svi ovi komentari bezveze :bigl: ... i bogami jesam ... auto je fenomenalan. uživo je puno drugačiji dojam.

Kompaktne linije, a i ovako crn, prednji kraj izleda jako agresivno. širi je 10-15 cm od megana. Interijer dojmljiv, sva tkanina je crna (krov, vrata, ...), volan kožni šivan sa žutim koncem, školjka sicevi obloženi tkaninom, zatamnjena stakla ... upravljačka ploča i interijer lijepo napravljeni, bar na prvi pogled, sve mekano na dodir ... a zvuk ... zvuk neću komentirati ... jer ga nisam imao prilike upaliti :(

Link to comment
Share on other sites

Nitko se nije okomio na nikoga, ja NIKADA ne govorim bez činjenica. Ne kažem da se nitko ne bavi RS modelima već nedovoljno tj. product menager koji je za Megane bavi se i RS-om, onaj koji je za Twinga taj se bavi i Twingom RS i tako dalje. To je pogrešno. U Europi za RS modele postoji tzv. Renault sport specijalista koji se isključivo bavi spomenutim modelima, svakodnevno kontaktira kupce (dilere), educira prodavače, prezentira modele (koji pola prodavača nije ni vidlo) kontaktira krajnje kupce itd. Postavi se RS mreža, jer ne može svaka i najmanja koncesija prodavati RS modele, oni moraju biti izdvojeni i tada se educira određeni prodavač koji mora znati SVE od tim autima. Također ne mogu RS modeli padati pod akcije s običnim modelima. Možda je Renault prodao brdo 197 prošle godine, a koliko je zaradio? Koliko je srozao cijenu rabljenih RS vozila itd. Poznam ljude na obje strane mislim u Renault Hrvatska i koncesionare tako da slušam obje verzije. RNH nije dovoljno svjestan što ima i što može s Renault sportom. Vjerojatno će s vremenom sve doći na svoje samo kaj sam ja nestrpljiv :tup: . A što se tiče učenja ja sam uvijek za... Uvijek volim nešto novo naučiti o Renault sportu ;)

Ne slažem se to za srozavanje cijena, isti popust je i na najobičnije modele koji daleko manje koštaju. To prilagođavanje cijena samo pokazuje koliko je Renaultu stalo do prodaje RS-a, a ne npr. 207 RC na koju peugeot daju male popuste(to im je tržište postalo zanemarivo, pa ih nije briga koliko će tog modela prodati). Isto tako i u Engleskoj su veliki popusti na RS, njihovom glavnom tržištu. A sada je i recesija...

Link to comment
Share on other sites

Pitanje je hoće li za naše tržište uopće postojati LED u splitteru za RS-a kad već serijski ima "dnevna svjetla" :tup:

Hoće !!!

Uključen sam silom prilika u ovu problematiku i znam situaciju....uglavnom,xenon svjetla i LED dnevna svjetla se mogu naručiti u nadoplati (svaka stavka odvojeno) i ne ulaze u osnovni paket Meg 3 RS 250.

Što se tiče problema nepoznavanja pojedinosti vozila i problema sa ovakvim i drugim "sitnicama" mogu reći da:

-product manager za Megane 3 je u Slovenijji (a ne u ZG u RNH)

-osobno sam vidio mail od nekog francuza,koji je zadužen za pitanja opreme na modelima Meg 3 za naša tržišta,u kojem stoji da svi modeli Meg 3 RS 250 za HR tržište imaju u serijskoj opremi LED daylights (što je totalna pogreška),te su se ovi u RNH zbunili totalno zbog pogrešne informacije (danas sam morao raščisiti tu situaciju sa tehničke strane).

Link to comment
Share on other sites

I...hoće li kupci koji su naručili auto s tom i tom opremom (jer im je tako trgovac rekao) dobiti besplatno tu opremu koju su očekivali na svom novom autu - ili će morati još malo posegnuti u džep da bi dobili auto onakav kakav im je prvotno prezentiran. Taj daylight je skoro pa nebitna stvar, zanemarivo...ali ksenon svjetla i smoked farovi s lećom bome nisu za zanemariti.

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.