Jump to content

Biciklizam


Ivan1902

Recommended Posts

zima je.. meni ugl period za trcanje.. na proljece se sprema jedna mala poslastica.. :bigl: RI - RAB - KRK - RI..

Daleko najljepsi trening mi je od brestove do malog losinja i natrag.. ko nije bio na cresu neka obavezno ide.. bilo cesta (komplet nova), bilo teren.. ajme..raj na zemlji..

snimljeno u 5.09'

Išao bi ja, al nitko od mog društva nije baš neki u tom điru... :frown:

Jedva čekam da dođe proljeće, pa da Avalanchea izvadim na friški zrak! :)

Link to comment
Share on other sites

Išao bi ja, al nitko od mog društva nije baš neki u tom điru... :frown:

Jedva čekam da dođe proljeće, pa da Avalanchea izvadim na friški zrak! :)

evo ovako: ja i ti na bikeovima, Ruske sa otvorenim vratima bunkera na petardi nam drzi zavjetrinu..i pusta mjuzu... i laganini.. :D

Edited by EL__
Link to comment
Share on other sites

ahahhhh, care...ja trosim bengu ispred, stavim kameru na policu zadnju i snimam vas i chillam a vi iza se jebete po brdima :fucka:

Link to comment
Share on other sites

ahahhhh, care...ja trosim bengu ispred, stavim kameru na policu zadnju i snimam vas i chillam a vi iza se jebete po brdima :fucka:

ja se ne j.bem po brdima.. ja obozavam brda.. :D samo ima jedan mali problemos..sasvim maaaali..

-- zadavit cemo se od tvojih ispusnih plinova.. :fucka:

edit: evo 2 varijante filmica - meni pno drazi..

Edited by EL__
Link to comment
Share on other sites

Pa kada bi se imalo gdje prespavat bilo barem još 3-4 ljudi iz Zagreba, došli bi mi vlakom!?

(Čitaj: Ostaviti bajkove negdje na sigurno i otić van :-) )

Link to comment
Share on other sites

E bas dobro da ste otvorili ovaj topic! :bigl:

Posto sam u zg-u vec drugu godinu i planiram kupit konačno neki pravi bike (a ti planovi su vrlo brzo ostvarenju jer sad imam i posao) pa me zanima koji bi mi bike preporučili za nekih pišljivih 3500 kn. Vozio bi se svuda, al baš svuda. downhill, uphill (dobro ne baš prvih par mjeseci... :zubo: ) Trenutno nisam u nikakvoj kondiciji, točnije ko medo brudno sam! Visok 181 i pretežak 105 kg :fucka:

Ako trebaju još koje inf tu sam. Ajde da čujem sad preporuke jer sam trenutno teški noob u tom području.

Link to comment
Share on other sites

looooooool gledam i ne vjerujem 78 hiljada, 10 somova, 5 000, 26 000 u rangu od novih auta pa do polovnih ok auta....

a ja imam limex-ov runner oljušten, težak, klimav i tak to

da bicikliram bio bi mi dovoljan

nisam u tome, ne pratim pa ne znam

al da je to tak skupo nisam bio svjestan, ono bajk od 10 000 mi je bio superskupi bajk

znači bez bar 2, 3 tisuće nema ni malo boljeg bicikla? strava!

Link to comment
Share on other sites

E bas dobro da ste otvorili ovaj topic! :bigl:

Posto sam u zg-u vec drugu godinu i planiram kupit konačno neki pravi bike (a ti planovi su vrlo brzo ostvarenju jer sad imam i posao) pa me zanima koji bi mi bike preporučili za nekih pišljivih 3500 kn. Vozio bi se svuda, al baš svuda. downhill, uphill (dobro ne baš prvih par mjeseci... :zubo: ) Trenutno nisam u nikakvoj kondiciji, točnije ko medo brudno sam! Visok 181 i pretežak 105 kg :fucka:

Ako trebaju još koje inf tu sam. Ajde da čujem sad preporuke jer sam trenutno teški noob u tom području.

Odes u Brežice ili si pogledaj na www.maraton.si, tamo si ga pikni bez PDV-a i stavi ga na krov, malo ga isprljaj :dobroje:

Link to comment
Share on other sites

vidim ja da je u igri puno priče malo vožnje...

ja osobno predjem dnevno 15tak nerjetko puno više kilometara na bajku iz 84. rog slovenski jelte, i ne osjetim puno mana ni u materijalu ni u gumama...zapravo u ničem da bi me smetalo u vožnji a stignem svugdje kao i sa fuelom., šuma je druga prića....

Bicikli su mi odmalena zanimacija i fetiš...kako je nekome odjeća, mobiteli, računala itd. I za odlaske na kavu si priželjkujem bicikl od 2000€ iako se to može i na Pony-u. Ali kad bi tako gledali svi bi vozili aute od 1000 kubika, i taj će te dovesti od A do B kao i novi Megane RS.

looooooool gledam i ne vjerujem 78 hiljada, 10 somova, 5 000, 26 000 u rangu od novih auta pa do polovnih ok auta....

a ja imam limex-ov runner oljušten, težak, klimav i tak to

da bicikliram bio bi mi dovoljan

nisam u tome, ne pratim pa ne znam

al da je to tak skupo nisam bio svjestan, ono bajk od 10 000 mi je bio superskupi bajk

znači bez bar 2, 3 tisuće nema ni malo boljeg bicikla? strava!

76000 kuna je perverzija...to nikome ne treba. Ljudi koji su stalno po utrkama i voze profesionalno brdo imaju bicikle od 10000 do 50000 kuna, obično custom slagane sa dijelovima koji im pašu ili se bicikl postepeno nadograđuje najboljim i najlakšim komponentama, kako se ima para.

Može se kupiti dobar trekking ili xc hardtail bajk i za 3500 kuna, naravno bez diskova i da nije full jer u toj klasi je bolji dobar klasični v-brake nego loša disk kočnica...i bolje bez zadnje suspenzije nego s lošom suspenzijom koja se svede na običnu oprugu skoro bez prigušenja pa samo bezveze ideš gore-dolje i rasipaš snagu.

Slično kao i kod automobila...pošten auto se kupi i za 75000 kuna...a opet ima ih i za 200000 kuna...i za milijun kuna, sve kako ko može i kako se kome sviđa. Gušti se plaćaju...

Link to comment
Share on other sites

Odes u Brežice ili si pogledaj na www.maraton.si, tamo si ga pikni bez PDV-a i stavi ga na krov, malo ga isprljaj :dobroje:

nažalost nisam u mogučnosti takov šta napraviti.

Može se kupiti dobar trekking ili xc hardtail bajk i za 3500 kuna, naravno bez diskova i da nije full jer u toj klasi je bolji dobar klasični v-brake nego loša disk kočnica...i bolje bez zadnje suspenzije nego s lošom suspenzijom koja se svede na običnu oprugu skoro bez prigušenja pa samo bezveze ideš gore-dolje i rasipaš snagu.

Jel može neki konkretno primjer koji bike uzeti?

Full ne mislim uzimati. Koja je razlika između trekking ili xc hardtail bajka?

i još me zanima koliko bi me koštao upgrade na neke kvalitetne disk kočnice?

Link to comment
Share on other sites

@ EL_ : Ti se bas bavis cestovnim biciklizmom (pod to mislim da li si u Ri u klubu) ili za svoj gust?

Pitam jer sam se tim bavio zadnjih 10 g. al sad nemam toliko vremena vise,a steta jer mi bicikl stoji i vrijedi vise nego auto....

Link to comment
Share on other sites

da u klubu je, barem je bio prije kako sam znao...trenira vec hmmm, 6-7god, mozda i vise...nek i on potvrdi

Link to comment
Share on other sites

@ EL_ : Ti se bas bavis cestovnim biciklizmom (pod to mislim da li si u Ri u klubu) ili za svoj gust?

Pitam jer sam se tim bavio zadnjih 10 g. al sad nemam toliko vremena vise,a steta jer mi bicikl stoji i vrijedi vise nego auto....

ja sam u triatlonu. poceo sam 2002, u Rivalu (Ri), nakratko sam bio u BK Rijeka krajem 2003, a u Rivalu sam bio do 2006. Sad treniram sam za sebe i to uglavnom duzine (od po 80-100 km) na bikeu (uz run i bazen). cilj mi je nakon faxa odlazit na ironman utrke,kazem nakon faxa jer nemam para za putovanja, startnine od 400 eura, da dobro ste procitali, i tako..

to sto nisi u klubu nema apsolutne veze. sjedni na bike i samo vozi, vrti. nije bitno ako ne radis sprinteve i slicne "vjezbe". vozi po par sati samo za svoj gust, koliko se osjecas.. i to je to.. :hura: ako mislis na utrke ,kupi si jednu dobru knjigu o biciklizmu i slazi si sam treninge, nije to nikakva mudrost, ustolam prokopaj net, naces svega i svacega, a sa 10 godina treniranja imas to u nogama..steta bi bila da to propadne. :hey:

Edited by EL__
Link to comment
Share on other sites

Da, posto Ruske pili da stavim sliku ( :D ) evo je.. sliikano prosle zime negdje prema brestovi

post-9832-12645301035783_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

^^^^mnogo lepa, ali da ga j**es kad nemogu stat na nju, dzabe ti ono objasnjenje od jutros, kad meni to nije logicno :rotfl:

Link to comment
Share on other sites

@ EL_ :ma znam,i nisam prestao nego jednostavno to vise nije ucestalo,posao ovo ono......ovakvog authora sam od kluba dobio,bio je a4405,gotovo identican,ista boja i 2 godine je dobro sluzio(30-tak utrka) i otprilike 25000-30000 km,a onda je 105-ica rekla "ja vise ne mogu" :hey:

Nakon toga sam si kupio Fausto Coppi preko kluba tak da me izasao samo 8-9000 kn,i sada ga ganjam vec 4.godinu,ali evo zadnje 2 uz dosta smanjenu kilometrazu. Inace,ja sam generacija Vrancica,Jagicica,Prebega,njih se sjecam da smo kroz dosta godina zajedno vozili,sad ne znam jesu oni jos uvijek tamo u Bk Rijeci

Link to comment
Share on other sites

@ roby

105 je rekla bye bye?? u rijeci su vozili na 105icama starim 15 godina.. radile ko urice.. moja isto tako.. :bigl: pa to je nepoderivo! kako ti je to uspilo? :fucka:

vrancich? ne

jagichich? opet ne

prebeg? looll ne

romano?(tada junior) otisao u loboriku, ali odustao, dakle ne

mauro? (isto junior) ne nneznamdali ces znat ovu dvojicu...

jedino ko je ostao od te ekipe je rafaj (on je bio tada senior, i jos uvijek je) ,ali on vozi isto tako samo za svoj gust, i naravno dobri stari kish..

Robert i Emanuel se zna di su.. pogotovo Robertu respect..

cijela ekipa se raspala..

ja sam bio tamo jako kratko (i na jednoj utrci - ciklocross u puli, ali sa svojim starim bikeom, ovu nebi stavio na teren ni u ludilu..), uglavnim samo da dobijem bazu za triatlon..

u kom si klubu bio?

Edited by EL__
Link to comment
Share on other sites

@ EL_ : 105--ne znam stvarno,normalno koristenje,naravno pod to spada i gazenje,ono utrke,imali smo ih u isto vrijeme 3 u klubu,i sve su vise manje bile u istom stanju....oduvijek sam vise volio Shimano,pa i na svojim prvim biciklima s 5 brzina :cool: ,ali otkad imam ovaj Fausto C. sam na Campagnolu koji mi djeluje nekak vise ugladeno i puno vise starinski,i spartanski..al da sad kupujem opet bih presao na Shimano...al to je isto kao i auto,netko preferira ovo,netko ono,a isto tako neki nisu zadovoljni ni sa najskupljim a kamoli sa 105-icom ili necim u tom cjenovnom rangu

-Robi i Emanuel su pravi biciklisti a ova ekipa koju ne znas je u rangu sa mnom...ja sam u BK Zagrebu,jos uvijek,nisam prestao ono da me nema nego ono sta si vec ranije spomenuo,vise vozim za sebe a u klubu sam da bih mogao otici i na koju utrku ak cu htjeti...dobro da si me podsjetio,moram izvadit licencu za ovu godinu :bigl:

- hahahaha Rafaj e on je legenda,'09. smo se vidjeli na par utrka,strasan lik. I smijesan :laugh:

-Evo pretprosli vikend je bio ciclocross bas u Puli al nisam bio u mogucnosti ici...a za sada bicikl visi u sobi na zidu a ja trckaram po Sljemenu

Link to comment
Share on other sites

capagnolo imao, i to veloce.. po meni nije ni piblizno u rangu sa 105icom, ali na visim nivoima campagnolo i shimano su isti. bar meni. sto ljudi sto cudi. ja isto nebi mjenjao shimano za camp. sad, tu je jos i sram..njega nisam imao prilike probat.

krivo si me shvatio, ono "ne" je oznacavalo da nisu vise u Rijeci,tj da su odavno "objesili sprinterice o klin", ja njih svih znam jako dobro, nastavio sam vozit s njima i kad sam otisao iz kluba.. eh, bila su to super vremena.. sad sam uglavnom sam (onaj frend sa filmica je u Ri samo po vikendima).. hm hm..morao bi se rafaju javit.. on je stvarno legenda.. ne mozes ostat ozbiljan uz njega.. :bigl:

trcanje a? da,da..standardna biciklisticka shema.. :D

dakle ti isto ko i ja..bike u sobi.. tebi na zidu, meni pokraj kreveta.. :cool:

Edited by EL__
Link to comment
Share on other sites

Ah,mislio sam da ih ne znas...Svi su oni ok al Rafaj je prica za sebe...sama pojava,glas i sve.... :laugh:

-a trcanje,da,osim toga imam i opciju stavit bike na valjke i gledaj u zid par sati,to u klubu u kranjcevicevoj,al radim pa ovo pa ono,nikad dosta vremena za sve zelje...zapravo tocno ovo sto si rekao u zadnjem postu..."to su bila vremena...sad sam uglavnom sam".....-vrijeme ide a ja bih se vratio u to razdoblje kad sam iz skole izostajao jer smo isli na pripreme u istru,kako sam letio posvuda,i po bolnicama i kroz aute i prek njih :doh:

-da,bike mi visi bas iznad kreveta...pao je prvi dan kad smo ga objesili gore,i to bas author i naravno dok sam ja lezao :zubo: ,a ipak ja majstor ga kacio gore...

Link to comment
Share on other sites

^^^^

vidim da je i tebe rafaj fascinirao.. :bigl:

ti si doslovno spavao s bikeom.. :fucka:

je.. u skoli je sve bilo nekako lakse.. bilo je uvijek vremena.. sjecam da su me gledali ko cudaka jer nikad nisam isao van, a glavni djir je bio " idemo se napit"..yeah.. da je njima bilo provest po par sati u na nekom gnjusnom brdu nebi ni pomislili o tome.. e da mi je bar taj dio ponovo proozivjet..malo sam nostalgican.. :frown:

auti..asfalt..ograde..pricaj mi o tome.. :fucka:

Edited by EL__
Link to comment
Share on other sites

Tocno to,kaj da ti velim...

u to vrijeme su svi u skoli provodili vrijeme na biciklu,i svima je to bilo super,ljeti...ali 2-3 kruga po kvartu i to je to...a meni je to bilo dosadno,neisplativo za vadit bicikl iz kuce :zubo:

ak se ide,ide se za ozbac,na trening i ko klinac bar 50-tak km. Ja sam doma na zapadnom(rubnom) dijelu grad a i u cijeloj povijest kluba se uvijek na treninge islo prema samoboru,njegovoj okolici,jastrebarsko i tak. I stvarno kad ti je vec muka od ceste i ima ruta i uzbrdica :nezna: koje doslovno zamrzis...ali hvala Bogu ima i nizbrdica :hura:

-i po tom pitanju sam dosta notalgican,ne malo...e sad jedva cekam taj 3. mjesec,valjda bu bilo za na cestu.......

Link to comment
Share on other sites

grrr.. ovo vrijeme je.. :mad:

brda..me :hearts; brda..

evo malo za nabrijavanje..

Edited by EL__
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.