Jump to content

Biciklizam


Ivan1902

Recommended Posts

obožavam bicikle, cijelo djetinjstvo sam proveo na nekakvim fuš "custom made" bmxicama (ako kontra kočnica nije najbolja stvar na svijetu, ne znam što je :dobroje: ) sve dok si nisam nabavio Scott montanu...

Nekih 2 tjedna sam pokušavo ići do faksa s njom, ali čak i kad sam bio u top formi pokazalo se kao nemoguća misija... Dionica je znači Gornja Drenova - Tehnički faks u Vukovarskoj... Nizbrdo super, natrag ne bi bilo toliko teško, da ne moram stajati svakih 100 m i micati se autima... a da ne govorim da je nemoguće propisno popet se na škurinje, jer su na trotoarima parkirani auti (po kojem se ionako ne smije voziti bicikl), a uzbrdo ako se ide cestom mogao sam držati nekih 20-30 na sat, što je presporo za zauzete biznismene, koji su zauzeti u životu, jedva dišu od obaveza, nemaju vremena ni za sačekati pravo vrijeme za preticanje, nego rade skandale, pretiču u najgorem mogućem trenutku i sve kako bih ja ispao krivac kad bi došlo do sudara)

Pa sam zato odustao od toga i taj put do faksa mi je tiha patnja, jer ne idem biciklom nego busom, ko baba.

Bio sam u Novom Sadu, na kampusu... Zagreb... ali eto, sve lijepo ravničarski gradovi, Rijeka je po tom pitanju užas.

Inače 3 godine smo intenzivno vozili bicikle ja i prijatelj... u sklopu veslačkog treninga, za izdržljivost... Kozala - Bakar ili Kozala - Opatija... Kako sam prestao trenirati, prestao sam vozit i biciklu. E da sam bar prestao i jest :rotfl:

Inače, ovakvu istu imam... Nije ultra profi, ne znam što, ali nadograđena je novim felgama, kilometar satom, lampama... volio bih možda kakvu vilicu kupiti, ova je svašta prošla...stotka kg i često silovanje uzbrdo i po terenu...

item20050711222004657.jpg

Link to comment
Share on other sites

Da, po Osječkoj preme Škurinju je stvarno koma, koliko god sam puta tamo prolazio nisam naletio da nije gužva :nezna:

Nego, imam jedno pitanje za sve koji imaju diskove, ima milijun proizvodaca pakni za Shimano pa bi molio nekoga da mi preporuci nesto :dobroje:

Kljesta su M585 :hura:

Edited by Ivan1902
Link to comment
Share on other sites

da se i ja javim.. od kad znam za sebe, bicikli su mi uvijek bili posebni u životu.. prelazio sam i preko 110km dnevno.. pred par god sam prodao svoju konu jer nisam imao vremena za bike, i bilo mi je koma gledat ju kak stoji doma i skuplja prašinu.. a i pogon sam razvalio, prednju glavčinu potrgao i straga na kazeti iskrivio zupčanike.. :zubo:

sad sam opet zagrizo za bike, i planiram si neš uzet za mjesec dva da imam za po zagrebu :) jedini probelm koji je bio, i ostao je, kaj sam doma na brijeg (podsljemenska zona) pa imam fino brdo svaki dan da se penjem :D

nadam se da će se i skupit ekipa za sljeme da idemo koji put! duuuugo nisam bio :)

Link to comment
Share on other sites

i planiram si neš uzet za mjesec dva da imam za po zagrebu :) jedini probelm koji je bio, i ostao je, kaj sam doma na brijeg (podsljemenska zona) pa imam fino brdo svaki dan da se penjem :D

nemaš ti više vremena za to... :vidiga:

Link to comment
Share on other sites

nemaš ti više vremena za to... :vidiga:

šta ti znaš.. rađe kreni dns na prezentaciju megya da stigneš do subote..

i ne kvari više ovaj dobar topic! :plazi:

Link to comment
Share on other sites

eto da i ja nesto kazem,inace bavim se brdskim biciklizmom,napravim godišnje nekih12-15 tisuća km i odvozim 20-ak utrka godišnje na kojima ulete i pare ponekad :tup:

naime posjedujem cestovni bicikl fuji roubaix team,full karbon s kompletnom ultegrom,tezina 8.4kg i brdski haibike q karbon sa sram x-o/x-9 i rock shox rebom,tezine svega,10,4kg :yeah:

bas mi je drago da je otvoren topic o ovom alternativnom sportu koji kod nas bas i ne nailazi na podrsku financijsku no uz entuzijazam ljudi koji ga vole mislim da ce dobiti na vaznosti jer na zapadu je biciklizam u top 3 sporta svagdje :wavey:

na fotki sam ja prosli mjesec na utrci na jednoj od mojih pila,znanci bivikala ce vidjeti o cem se radi:)

post-7325-12652771087432_thumb.jpg

Edited by Adi Dci
Link to comment
Share on other sites

Baš si neš gledam da bi si mogo kupit bicikl...onak za odić do Jaruna i tak to.. :zubo:

Znači neš za 1000-1500kn. Zapeli su mi ova 2 za oko:

http://www.turbo-sport.com/Products/TurboSport/PID-1000060352.aspx

http://www.turbo-sport.com/Products/TurboSport/PID-1000052918.aspx

Kao na sniženju su (nekih 500kn)

Dal se isplati dat malo više za ovaj dolje (jer osobno ne vidim nikakvu razliku)?

Netreba mi niš extremno, al tu i tamo ću ga dić na zadnji/prednji pa nebi baš želio da mi se prepolovi :tup:

Il ak imate nešto drugo za preporučit :nezna:

Nešto ovak: http://www.njuskalo.hr/bicikli/mtb-nakamura-18-07g-ocuvan-povoljno-oglas-712390 :fucka::nezna:

Link to comment
Share on other sites

2 Adi Dci: Hai je strava :dobroje: Samo nekako djeluje mali, kao da ti treba broj veći :nezna:

2 Swendija: Moj glas za Gianta, novo je ipak novo :dobroje:

Link to comment
Share on other sites

2 Adi Dci: Hai je strava :dobroje: Samo nekako djeluje mali, kao da ti treba broj veći :nezna:

znam i meni se cinilo,19.5incha je,bio sam na mjerenju i to je savrseno za mene ovo je bas natjecateljska xc rama i hebeno je zakosena..,imam 180cm,da vidis sam kakvi ovi voze na svjetskom kupu male :rotfl: hvala za hai-ja,vidim da si poznavaoc bikeova :dobroje:

Link to comment
Share on other sites

Da se mene pita ja bi radije Hei Hei :rotfl:

Šalim se, radi se o Koni Hei Hei, isto XC bajk...

Nego, netko se bio nudio da moze srediti neki popust, e pa mene zanima jedna stvar pa ako se netko moze raspitat.

Radi se o Rock Shox Revelation Team Dual Air

Unaprijed hvala! :hail:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

@ EL_ : 105--ne znam stvarno,normalno koristenje,naravno pod to spada i gazenje,ono utrke,imali smo ih u isto vrijeme 3 u klubu,i sve su vise manje bile u istom stanju....oduvijek sam vise volio Shimano,pa i na svojim prvim biciklima s 5 brzina :cool: ,ali otkad imam ovaj Fausto C. sam na Campagnolu koji mi djeluje nekak vise ugladeno i puno vise starinski,i spartanski..al da sad kupujem opet bih presao na Shimano...al to je isto kao i auto,netko preferira ovo,netko ono,a isto tako neki nisu zadovoljni ni sa najskupljim a kamoli sa 105-icom ili necim u tom cjenovnom rangu

-Robi i Emanuel su pravi biciklisti a ova ekipa koju ne znas je u rangu sa mnom...ja sam u BK Zagrebu,jos uvijek,nisam prestao ono da me nema nego ono sta si vec ranije spomenuo,vise vozim za sebe a u klubu sam da bih mogao otici i na koju utrku ak cu htjeti...dobro da si me podsjetio,moram izvadit licencu za ovu godinu :bigl:

- hahahaha Rafaj e on je legenda,'09. smo se vidjeli na par utrka,strasan lik. I smijesan :laugh:

-Evo pretprosli vikend je bio ciclocross bas u Puli al nisam bio u mogucnosti ici...a za sada bicikl visi u sobi na zidu a ja trckaram po Sljemenu

Ti si kod Pleha?

Kaj je jos ziv? Reci mu da ga je Benovic pozdravio. Ja sam u tom klubu proveo gro godina i sve se rasipalo kad smo otisli a otsli smo jer su to najveci pacijenti na kugli zemaljskoj. Isto vrijedi i za Vrancica i ekipu iz Rijeke. ( to govorim za starije generacije) Na zalost zbog njih i njihovih svada se dogodio to sto se dogodilo u bciklizmu.

Nadam se da ce ova ekipa Kvasina,Danculovic,Rogina,Miholjevic itd napraviti nekaj kaj bu se moralo pojaviti na TV-u i izvuci to malo iz depresije.

Link to comment
Share on other sites

Da se mene pita ja bi radije Hei Hei :rotfl:

Šalim se, radi se o Koni Hei Hei, isto XC bajk...

Nego, netko se bio nudio da moze srediti neki popust, e pa mene zanima jedna stvar pa ako se netko moze raspitat.

Radi se o Rock Shox Revelation Team Dual Air

Unaprijed hvala! :hail:

http://www.chainreactioncycles.com/Models.aspx?ModelID=40924

ovo ti je cijena jer u hr je još nema za kupit...

imam sličnu vilicu za prodat pa ako si zainteresiran možemo se dogovorit :nezna:

Link to comment
Share on other sites

kako su ljudi počeli s bicikliranjem i biciklima

ono, više nije normalno svaki dan netko počne o bajkovima

tako sam se i ja primio posla,

limex runner star, paaaaa nekih 12,13 godina

stajao u ostavi sav zmazan, smrdi, boja oljuštena, zahrđan, nepokrenut sigurno 5 godina

reko ajde razonode radi da ja to probam sastavit (imao sam još jedan ženski za dijelove, u ok stanju bio na suhom u garaži)

tak sam se primio posla

malo sam ga izšmirglal (ispalo je ok samo malo na površini žutila), oprao ga, prebacio zadnju felgu, centrirao to sve, sic, gumice kočnica (kakvi diskovi :zubo: ), pogone sam fino počistio sa žičanom četkom, lanac isto, sve to ponovno zamastio, kupio šlaufe, vanjske sam imao nove, zategnuo kočnice i laganini prašiona

u 3 dana sam napravio oko 65 km, po cestama (čiste vožnje) sa prosjekom brzine od 25 km/h što je za jednog poprilično teretnog (95 kg) rekreativca čist dobro opterečenje za bicikl...

mene samo pakšu rastura :rotfl:

tak da sam odgodio kupnju bicikla do daljnjeg :lool: , mislim ono služi me (za sad) isto kao i frendove njihovi bikeovi od po 7 iljada kunica :nezna:

Link to comment
Share on other sites

Vidio sam te jucer :D LoL i dobro ti ide bolji ti je taj limex od ovog za 7 soma kuna ;) sto manje brzina to bolje ako se vozis po ravnom , teze ce se sjebat

Link to comment
Share on other sites

ma ko ga hebe, a uostalom nema se kai shebat lanac imam, mašinice imam, sajle imam.... samo podmaži i vozi hehehehhehe

Link to comment
Share on other sites

mislim ono služi me (za sad) isto kao i frendove njihovi bikeovi od po 7 iljada kunica :nezna:

jesi možda probao neku konkretniju terensku vožnju sa svojem limex runneru starim 12, 13 godina ili se tvoji frendovi vozikaju po kvartu na svojim biciklima "od po 7 iljada kunica" ?

ili pod "služi me (za sad) isto kao i frendove njihovi bikeovi" podrazumijevaš "kotači se okreću kada zagazim pedale"?

Link to comment
Share on other sites

Eto i ja se ipak odlučio kupit nešto i ajmo reć zagazit u taj svijet.

Kako na poslu sjedim 8 sati, pa na faksu još 4-5 koljena mi počela pucat ko fap-ova getriba kad treba ušaltat u prvu. :roll:

Uglavnom sam gledao bicikle za max cca 1000kn frend me odgovorio i na kraju se odlučio za ovaj wheeler . I nakon prvih 50km (u subotu je bilo toplo, btw gro pičaka na jarunu!!) mogu reć da sam prezadovoljan. Drago mi je za svaku lipu što sam dao za njega.

A i vlasnik je pišarija od čovjeka :lool:

Znam da bic nije niš spešl, ali nakon mtb-a iz '93-će ovo mi je svemirska raketa!!

Lagan ko pero, jedino se moram priviknut na neki predmet na dupetu :klap:

Edited by swendija
Link to comment
Share on other sites

jesi možda probao neku konkretniju terensku vožnju sa svojem limex runneru starim 12, 13 godina ili se tvoji frendovi vozikaju po kvartu na svojim biciklima "od po 7 iljada kunica" ?

ili pod "služi me (za sad) isto kao i frendove njihovi bikeovi" podrazumijevaš "kotači se okreću kada zagazim pedale"?

:dobroje:

samo sam htio reć da sam složio olupinu, pohvalit se da sam napravio određenu kilometražu i da me bicikl poslužio

to što su frendovi išli samnom, sa svojim biciklima od po 7 iljada kunica, znači da su išli radi društva! ništa više, ni manje!!!!

ne brini, svjestan sam prednosti koje nose skuplji bicikli, ali samo do neke granice (one financijske)...

e da, ja ti živim u dugom selu, tu ti nema kvartova....

:hey:

LP

Link to comment
Share on other sites

na o.55 sam prvi puta u videu ak nekog zanima reći ću mu kad sam josh :hura:

Link to comment
Share on other sites

na o.55 sam prvi puta u videu ak nekog zanima reći ću mu kad sam josh :hura:

Drk,drk! Odlicna montaza.

Sad si me nabrijao,mozda i ja malo pocnem DH. :dobroje:

Link to comment
Share on other sites

gle imam bajk kad nadješ vremena dam ti da probaš...i onda si gotov počet ćeš bulaznit o gripu, g silama, da ti to moraš imat....

:cool:

Link to comment
Share on other sites

gle imam bajk kad nadješ vremena dam ti da probaš...i onda si gotov počet ćeš bulaznit o gripu, g silama, da ti to moraš imat....

cool.gif

Ma lako za opremu... Imam ja svoje izvore nami.gif. A kaj se tice g sila....znam o cem pricas. big.gif

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.