Jump to content

Pukla grana


frenchkey

Recommended Posts

  • Replies 134
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • frenchkey

    43

  • SOVA

    15

  • Coupe RS

    14

  • filiplolic

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nova grana o Dacie Logan iz Srbije za 500 kn, novi dihtung glave i sve što ide oko toga

Frenchkey stari lisac! Dobro si prosa, s tom granom, jer varioci gize ti naplacuju var po cm ko suho zlato! Zavarit onu tvoju pukotinu bi doslo bar 50eura...

A je se sjaji pod haubom ko pasja muda! :D

Link to comment
Share on other sites

@ filiplolic, imam negdje doma, ali mi je ispucao od rupa za vide prema unutrašnjosti. Ne znam koja mu je funkcija osim da zaštiti ruke od opekotina... Možda štiti od prskanja vode kad se proleti kroz lokve? Hm, ako je tako, vraćam ga gore. Btw, jeli bi novi bio više od 100-injak kn? Ne daje mi se veća lova.

 

@megane 16V, da cijena je daleko manja od one koju je tražio Renault (1.980 kn!!) a paše na šaraf. Jedino je trebalo kupiti metalni dihtung (koji mi btw, izgleda kao da ga je netko sam pravio  :blink: . Stari nije imao ono uzdignuće prema svjećicama). I čep koji zatvara otvor za lambdu. (moja je niže, na cijevi). Stara iako ispucala još uvijek nije puštala, ako će kome trebati za nedaj bože, u garaži je.

Link to comment
Share on other sites

Taj lim služi kao toplinski štit. Užarena grana jako zrači u IC dijelu spektra i zagrijava sve oko sebe. A par centimetara od nje imaš gomilu žica, cijevi i plastika...

Taj lim je na puno nižoj temperaturi od grane, od svijetlog je lima i zrači puno manje topline. Ja se bez njega ne bi vozio.

I meni su se proušile rupe, ali sam podmetnio široke šajbe pod vijke i sad je ok.

Ako ćeš se rješavati stare grane pošalji mi cijenu na PP ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja sam podmetnuo kovanice od 10 din i na krajevima pukotina izbušio rupice od 2mm da se ne širi dalje. Grana za tebe gratis, samo moram po nju na Pelješac ;)

Link to comment
Share on other sites

The heat shield is back! Čak sam mu i part number naškrabao, bogme traže više od 30 funtova na e-jebu  ;)

 

post-138-0-03247900-1405253826_thumb.jpg

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

još samo nova expanziona posuda, ova se počela nekako ''osoljavati'' izvana na nekim mjestima

Link to comment
Share on other sites

Neces vjerovati, ali to sam i ja pomislio. :D Nedavno sam proveo dan s covjekom koji renovira Alpinu do posljednjeg vijka, i nabavio je sve moguce u originalu, jos mu je jedino ostala ekspanziona posuda, i kaze da mora ici nova, jer bi mu stara i otrcana unistila kompletno auto. :D

Link to comment
Share on other sites

*ebo sebe sta ga glanca, ne bi da ce ga vozit jos 100 godina! Kad stize lagunos limuzinos? :D

Link to comment
Share on other sites

možda čak i benzinac s plinom, ova 2.0 dci troši više nego moj megan sada

Link to comment
Share on other sites

Troši kad ima 150, 175 ili 180 ks.Mada se može voziti i relativno štedljivo cca 6-7L.

Link to comment
Share on other sites

Razum govori iz tebe , mora bit benzinac po mogućnosti da ima i plin, a renolića vidin često doli parkiran i pokriven lancunon :)

Link to comment
Share on other sites

evo još par detaljčića, cijena, kataloški brojevi, ako kome bude trebalo 

post-138-0-24559100-1406274927_thumb.jpgpost-138-0-49645100-1406274929_thumb.jpgpost-138-0-16222500-1406274932_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Koji su to novci u pitanju kad su tolike brojke ;)

 

Prevedi ti nama na HRK-e ili ojre?

Link to comment
Share on other sites

@Frenchkey, dobra cijena..

 

A ja svoju švasal već dva puta, prvi put tip me okinul soma kn, s tim da ju nakon varenja nije izravnal i nakon nekog vremena (cca 2god.) je opet "šprungirala".

Drugi put dok sam ju nosil (prije 7-8mj.) na varenje, izišlo me 400tinjak kn, zasad se drži, tražil sam rabljene al to je isto lutrija da se najde koja u "ispravnom" stanju..

 

Nove ne bum ni gledal, pošto koštaju pun kufer i osamsto..

Kod Laste (zval sam čisto informativno) ima za clia al samo sportska i ta bi me igra koštala, 2500kn..

Edited by zvonac
Link to comment
Share on other sites

cijena im je OK, jedino možda ona 3 vijka nisam trebao uzimati jer su to oni koji drže ovaj zaštitni poklopac, a bili su OK i stari vijci. Naravno treba dodati na cijenu novi metalni dihtung i nove vijke grana-glava

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.