Jump to content

stop ilegalnim preradama?


Guest

Recommended Posts

ma dajte ulovili su valjda jednog na 10000... apsolutno ništa ne rade po tom pitanju.

plave/crvene pozicije? evo u mojoj ulici barem jedne, da ne pričam na cesti koliko ih je... kad smo već kod ulice, baja ima zalijepljene crvene katadioptere ispod prednjih (!!!) maglenki i došao je na genijalnu ideju oprat auto nedavno na -10 tako da se voda proširi po ulici i smrzne.

međutim sam vrh vrhova, na prošloj regi, siget stp... stojim ja ne ispitivanju i dolazi 4 bandita u hondi sa plavim led pozicijama, reko ovi će proć ko pomfri... aha, oni bili gotovi prije mene i ćao đaci sa 100kn tehničaru u džep. da ne spominjem kako se bez navedenog MITA ne prolazi ukoliko brisači nisu u dobrom stanju i sl. gluposti koje se mijenjaju ako ništa drugo - zbog samog sebe.

treniraju oni strogoću moj qrac... kako moja cura kaže, prošle godine joj stari ostao bez tenisica zbog 4km/h preko dozvoljenog dok je išao kupiti iste u 20 godina starom passatu.

ksenon je pak priča za sebe... SVE bi ih poslao sa tih soma kn kazne doma... ma i 5 somova, pa ćeš idući put pitat zašto je tvornička nadoplata ~1000€, a ja ne vidim qrca dok si iza mene.

senzacionalizam bez pokrića (again) by auto klub.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 102
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Ruske

    7

  • syss

    4

  • Smuchac

    4

  • swendija

    3

Top Posters In This Topic

Posted Images

ksenon je pak priča za sebe... SVE bi ih poslao sa tih soma kn kazne doma... ma i 5 somova, pa ćeš idući put pitat zašto je tvornička nadoplata ~1000€, a ja ne vidim qrca dok si iza mene.

senzacionalizam bez pokrića (again) by auto klub.

Što se ksenona tiče na cesti je doslovce katastrofa, pogotovo u BiH. Na golfa II stave neke žarulje da ne vidiš ništa kad ti dolazi u susret ili vozi iza tebe. Takvima odmah duga idu.

Čisto ugrožavanje drugih sudionika u prometu.

Što se folija tiče i senzacionalizma, kad nekog opali taj trošak (+trošak stavljanja folije) i izbacivanje iz prometa nije baš jednostavno. A ako naiđeš na nekog revnog policijota u nekoj pripizdini i uzme pločice :doh:

Radije ne bih riskirao.

Dapače, ovo mi je fino upozorenje. Koga pogodi nema što reći ;)

Edited by dalibor
Link to comment
Share on other sites

Serijala je zakon!

Na serijali ti ne prigovara policija, ne hebu te na servisu (ako je auto nov) za garanciju... :fucka: Milina... Jest da se utopi u masi, ali zato su tu one V6, TURBO, 4X4, SPORT i ostale naljepnice... :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Link to comment
Share on other sites

Što se folija tiče i senzacionalizma...

mislio sam na sencanionalizam auto kluba kao takvog... recimo nedavno im je naslovnicu krasila rečenica tipa "nakon subvencije stanova, kreću i automobili" ili tako nešto.

text je naravno kalkulacija državnih gubitaka i sl., daleko od stvarnog stanja stvari.

Link to comment
Share on other sites

mislio sam na sencanionalizam auto kluba kao takvog... recimo nedavno im je naslovnicu krasila rečenica tipa "nakon subvencije stanova, kreću i automobili" ili tako nešto.

text je naravno kalkulacija državnih gubitaka i sl., daleko od stvarnog stanja stvari.

Slažem se s tobom, ali mislim da je u slučaju prerada možda trebalo malo senzacionalizma, da ljudi uoče. Ovo oko subvencioniranja kupovine automobila :tup:

Edited by dalibor
Link to comment
Share on other sites

ja na prošloj registraciji pogodio na kretena nakog, i kao razlog pada mi je bio ona naljepnica na šajbi od kluba, ali opet da nebi bilo tako crno, tu smo naljepnicu "kao" skinuli i napravili ponovljeni tehnički, totalna glupost a počeo lik prosipat pamet kako nesmjem imat tako naljepnicu na šajbi i takva sra...nja, kao ako me policij azaustavi i pita da kažem da sam ju naljepio nakon tehničkog...

post-7549-12705401308239_thumb.jpg

Edited by Dexter
Link to comment
Share on other sites

^^ Frenda su srušili na tehničkom zbog pozicija. Nisu to one kretenski plave šminkerske već su to one sta smo uzimali preko GB-a na forumu. Svijetle nekako izmedu plavog i bijelog... :nezna:

meni pregorile obje...pa niko nis...nitko ni ne gleda pozicije neg kak svijetli kratko i dugo :nezna:

Link to comment
Share on other sites

Mene su zaustavili plavci i za**bavali za dimenziju guma. u knjižici 165/65R15 a ja imao 205/45R16.

Reko mi je da bi mi mogo skinut tablice na licu mjesta. al sva sreća da sam imo 4 zimske gume (165/65R15) u gepeku jer sam ih promjenio prije 3 dana.

i reko da imam tehnički za mjesec dana i da ću promjenit dimenziju u knjižici! sva sreća prošo bez kazne za dimenzije i prebrzu vožnju u naselju(84km/h).hahahah

Link to comment
Share on other sites

Po PS-u možeš jedan korak iznad dimenzija. Znaci s 155 na 165 i basta. Sve preko je kažnjivo.

Link to comment
Share on other sites

ja sam upravo raznišljao o dimenziji guma neki dan...meni sada u prometnoj dimenzija piše 175/65/14,

a na autu su 195/50/15,

s time da je kod bivšeg vlasnika u prometnoj pisalo u napomeni da je izmijenjena i koja je nova dimeznija gume, ali meni to nisu prepisali... :nezna:

nadam se da me neće nitko za...avati....

Link to comment
Share on other sites

meni su bez problema upisali 195/50/15 na tehničkom i još tamo negdje zaveli u svoj sistem da su mi to ljetne.

Link to comment
Share on other sites

po priči se može upisat bilo koja dimenzija koja je serijski dolazila na tom autu, znači možete se na Sporta izvuć :p a u praksi znam dvojicu sa 205/40 17 upisanim u papire (bez atesta samo napomena na tehničkom) na autima koji nisu imali serijski ni blizu te dimenzije :) a meni se tip na tehničkom samo nasmijao kad sam ga pitao mogu li 195/45 15 upisat u napomenu :D

Link to comment
Share on other sites

a šta je s borićima. Jeli oni smiju bit na srednjem retrovizoru

Link to comment
Share on other sites

ne! ometaju vidljivost!

2 dexter - pa napisa san tamo u temi o naljepnicama da mi je prijatelja vratilo i da ju je mora skinit jer "ometa vidno polje", isto mu je u astri zaljepljena preko shadera i ne vidi se iznutra uopće...

Link to comment
Share on other sites

A kaj je s ekipom sa "das auto" foruma koja imaju poljepljene naljepnice na dnu šofer šajbe, točno preko brisaća, e to ometa pogled prema van. A da ne spominjem one koji imaju šofer šajbu obučenu u tamnu foliju. Nisam vidio, samo čuo za taj slučaj zatamnjivanja.

Link to comment
Share on other sites

ja na prošloj registraciji pogodio na kretena nakog, i kao razlog pada mi je bio ona naljepnica na šajbi od kluba, ali opet da nebi bilo tako crno, tu smo naljepnicu "kao" skinuli i napravili ponovljeni tehnički, totalna glupost a počeo lik prosipat pamet kako nesmjem imat tako naljepnicu na šajbi i takva sra...nja, kao ako me policij azaustavi i pita da kažem da sam ju naljepio nakon tehničkog...

Da si ju nalijepio na zadnju šajbu nebi imao problema :fucka:

Link to comment
Share on other sites

po priči se može upisat bilo koja dimenzija koja je serijski dolazila na tom autu, znači možete se na Sporta izvuć...

to stoji... 195/50/15 je ph1 sport :)

Link to comment
Share on other sites

a šta ako imaš jednu dimenziju upisanu u knjižicu npr. 175/65/13 koje voziš po ljetu pa onda dođe zima pa staviš zimske 155/70/13 dali je i to kažnjivo?

Link to comment
Share on other sites

po priči se može upisat bilo koja dimenzija koja je serijski dolazila na tom autu, znači možete se na Sporta izvuć :p a u praksi znam dvojicu sa 205/40 17 upisanim u papire (bez atesta samo napomena na tehničkom)

Ja imam serijski 195/50/15, dodatnu napomenu u prometnoj za zimske 185/55/15 i još kod njih u bazi 205/40/17 tako da imam sve :laugh:

Link to comment
Share on other sites

po priči se može upisat bilo koja dimenzija koja je serijski dolazila na tom autu, znači možete se na Sporta izvuć :p a u praksi znam dvojicu sa 205/40 17 upisanim u papire (bez atesta samo napomena na tehničkom) na autima koji nisu imali serijski ni blizu te dimenzije :) a meni se tip na tehničkom samo nasmijao kad sam ga pitao mogu li 195/45 15 upisat u napomenu :D

po pricama se to moglo prije, sada vise bas i nije najjednostavnije

kod mene u knjizici inace stoji

205/40/17 kao dimenzija koja je origigi bila na autu(kemija)

195/45/16 - napomena

195/50/15 - napomena

Link to comment
Share on other sites

a šta ako imaš jednu dimenziju upisanu u knjižicu npr. 175/65/13 koje voziš po ljetu  pa onda dođe zima pa staviš zimske 155/70/13 dali je i to kažnjivo?

ovo i mene zanima...imam 195 55 13 a sta kad budem stavio zimulje 155 70 13? 

Link to comment
Share on other sites

ovo i mene zanima...imam 195 55 13 a sta kad budem stavio zimulje 155 70 13? 

Ja isto u prometnoj upisane 185 55 14''... a standardne imam zimske 155 65 14''.

Sad se nesmijem vozit sa standardnom mjerom s kojom sam kupio auto, ili možda mogu... :nezna:

Link to comment
Share on other sites

Koliko je meni poznato...drugu dimenziju felgi-guma koje su po katalogu tvornički išle na taj automobil (znači npr. kod MeganaII su išle najveće 235/40/18) možeš upisati pod napomenu .... a ako nisu išle onda mora ići kao atest (valjda je još uvijek oko 1000 kn) u stanicama koje su radile i ateste za plin...naravno da guma nesmije zapinjati negdje i sl.

Link to comment
Share on other sites

sve je to ok...ali ako stavis manje gume (zimske) moras imat i njih pod napomenom ili je dovoljno da imas najvecu dimenziju upisanu? npr. da imas upisano serijala 17ke na meganu, u napomeni 18ke i ako npr oces staviti 16ke zimulje...moras i njih imati zapisanih? ili ulazi sve ispod 18ki?

Link to comment
Share on other sites

ja na prošloj registraciji pogodio na kretena nakog, i kao razlog pada mi je bio ona naljepnica na šajbi od kluba, ali opet da nebi bilo tako crno, tu smo naljepnicu "kao" skinuli i napravili ponovljeni tehnički, totalna glupost a počeo lik prosipat pamet kako nesmjem imat tako naljepnicu na šajbi i takva sra...nja, kao ako me policij azaustavi i pita da kažem da sam ju naljepio nakon tehničkog...

Par dana prije Uskrsa, Kec i ja bili na tehničkom pregledu u Eurohercu u Osijeku, naljepnica na prednjoj šajbi veća od tvoje, ali bez ikakvog loga. Prošla bez ikakvih problema i k tome još me slikali ono što sada rade pod obvezno. :bigl:

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.