Jump to content

stop ilegalnim preradama?


Guest

Recommended Posts

ma brijem da ne vrijedi to s cliom V6 i 5 turbo2 ...

Nisam ni ja 100% ziher al znam da ekipa u golfa upisuje 18ice sam tak. Da nema R32, 18 ice bi trebalo atestirat (gti ima 17), ovak to prolazi bez beda.

A i kak bi netko u knjižicu bez atesta mogao upisati 205/40-17 na clia ak je na sportu 195/45-16?

Clio V6 ph1 je dolazio sa dimenzijama 215/40 ZR17, 245/40 R17 (opet prema indexu) - zbog toga se na clio može upisat 17ica u knjižicu bez atesta.

Da nema clia V6 za 17ice bi se morao raditi atest.. :nezna:

Nemojte me sad držati za riječ, nisam ni ja 100% ziher da je to tak, ali poprilično sam siguran... :hey: a i jedino tak je logično :bigl:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 102
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Ruske

    7

  • syss

    4

  • Smuchac

    4

  • swendija

    3

Top Posters In This Topic

Posted Images

Da li postoji neka ZAKONSKA tolerancija za dimenzije guma? Npr, meni je upisano 185/55R15 a trenutno su na autu 195/50R15. Jesam li u prekrsaju? :)

Link to comment
Share on other sites

Stari je kupio 2007. Astru H, prva redizajnirana serija i ima serijski 205/55/16, u prometnoj stoji 195/65/15 kao i na ugovoru od auta jer je do redizajna bila takva veličina. Pa sad ko je tu lud... :)

Link to comment
Share on other sites

Nisam ni ja 100% ziher al znam da ekipa u golfa upisuje 18ice sam tak. Da nema R32, 18 ice bi trebalo atestirat (gti ima 17), ovak to prolazi bez beda.

A i kak bi netko u knjižicu bez atesta mogao upisati 205/40-17 na clia ak je na sportu 195/45-16?

Clio V6 ph1 je dolazio sa dimenzijama 215/40 ZR17, 245/40 R17 (opet prema indexu) - zbog toga se na clio može upisat 17ica u knjižicu bez atesta.

Da nema clia V6 za 17ice bi se morao raditi atest.. :nezna:

Nemojte me sad držati za riječ, nisam ni ja 100% ziher da je to tak, ali poprilično sam siguran... :hey: a i jedino tak je logično :bigl:

golf r32 ima istu šasiju ka i GTI, ka i ostali modeli

clio v6 nema istu šasiju ka i ostali i zato se ne može na clia stavit 17" bez atesta

isto vridi i za turbo 2

Link to comment
Share on other sites

Ja znam da sam u vrime kad sam vozia vectru A sa 14 coli preša na 16 coli i upisale su se u knjžicu bez problema jer je vectra 2.5 v6 imala 16coli...

Link to comment
Share on other sites

Kad sam atestirao plin meni je onda lik na tehničkom ubacio odma i za gume i sad mi je prometna umjesto 175/65/14 na 205/50/16 :) al po ovome ispada da ću 14-ke morat kao dodatne u prometnu za zimu stavit!?

Link to comment
Share on other sites

Kad sam atestirao plin meni je onda lik na tehničkom ubacio odma i za gume i sad mi je prometna umjesto 175/65/14 na 205/50/16 :) al po ovome ispada da ću 14-ke morat kao dodatne u prometnu za zimu stavit!?

Da, nije ti smio staviti šesnajke drito pod dimenziju, nego pod napomenu. A sad neka ti stavi četrnaje pod napomenu i sve 5! ;)

Link to comment
Share on other sites

hebo vas ja ovaj od vece ovaj od sporta ovaj od golfa, jel mogu ja od clia onda 1.8 16V psmtr baš bi mi pasale te felgice :rotfl:

Edited by MaRiO_St
Link to comment
Share on other sites

Nisam ni ja 100% ziher al znam da ekipa u golfa upisuje 18ice sam tak. Da nema R32, 18 ice bi trebalo atestirat (gti ima 17), ovak to prolazi bez beda.

I GTI ima 18".

Kad sam ja upisivao dimenziju guma u prometnu, meni je upisao 18", ali mislim da ne bi smio. Jer ako je ko moj, Megane II Coupe Cabriolet, onda gleda dimenziju koja ide najviše uz taj auto. A to je bila 17". Isto tako ako gleda Clio II, ne bi trebao gledati Sporta jer to niti nije mu pod isto navedeno tamo u njihovoj knjizi. Ja sam imao sreće šta je tip na tehničkom bio zbunjen kad sam mjenjao dokumente zbog plina. Inače ne bi prošlo.

Link to comment
Share on other sites

A fak. A toplo sam se nadao da sam pravu :tup::zubo:

A gle, uvjek se može riješiti i na "hrvatski" način.

Link to comment
Share on other sites

ma brijem da ne vrijedi to s cliom V6 i 5 turbo2 ...

nego, sta je onda s ovjesom , u ovom slucaju H&R i bilstein B8 ? jel se treba atestirat ili ne?

Bio ovaj tjedan na tehnickom, pitao istu stvar, rečeno mi je da ne treba :hey:

Link to comment
Share on other sites

Ma sad vise nista neznam.... Aj pitanje!

U knjizici mi pise 205/50/17 - te sam gume koristio za zimske a ovih dana sam stavio 215/45/17 -ljetne . Šta ja sad trebam napraviti u 7. mjesecu mi je tehnički i oču li trebati šta reči ovom liku ili ovo prolazi kao samo jedna dimenzija više, ili će mi trebati u knjižicu napisati i ovu veću dimenziju?

:??: :??: :??:

Link to comment
Share on other sites

Samo napomenes mu to, i upise ti pod napomenu dodatnu dimenziju.

Link to comment
Share on other sites

Znači da će gledati i smd ledice za poziciju? U kujac. Moje svijetle plavičasto u odnosu na halogeno svijetlo.

Link to comment
Share on other sites

sad ce biti - koliko ulozit u promjenu motora, kocnica, ovjesa, branika... toliko isto ces ulozit u tehnicke pregelde i ateste(ili kazne) :hail::fucka:

a na jedan nacin je to i dobro.... :plazi: ali kad bi se moglo napravit sve sto zelis sa autom i onda ga samo jednom odvest na atest u VG, i time rijesit sve, ali sumnjam da itko ima uvjete za tak sta.... :roll:

Link to comment
Share on other sites

sad ce biti - koliko ulozit u promjenu motora, kocnica, ovjesa, branika... toliko isto ces ulozit u tehnicke pregelde i ateste(ili kazne) :hail::fucka:

a na jedan nacin je to i dobro.... :plazi: ali kad bi se moglo napravit sve sto zelis sa autom i onda ga samo jednom odvest na atest u VG, i time rijesit sve, ali sumnjam da itko ima uvjete za tak sta.... :roll:

Iman ja,skupia sam pare i voljan sam platit koliko žele ali ne, moraju me oni prčit i tako u nedogled,tako da nema veze šta imaš uvjete za sredit auto od prve do zadnje vide i to platit, ukratko kad je neko isfrustrirani retardirani bjednik i nikad nije u životu svom radia ništa šta voli, i stalno su ga mlatili dok je iša u školu.......ups,malo sam se raspizdia :fucka: ali mislim da si svatia poantu .......

Link to comment
Share on other sites

jučer vidio plavce na dijelu... zaustavili na uleknuću ceste gdje se s selske skreće na "autoput" u smjeru istoka, neki mali kabriolet (mazda?) s dvostrukim auspuhom.

Stojim ja na semaforu i gledam dva policajca kako puze oko auta...provjeravaju gume, gledaju spulje i umirem od smijeha... jer ja imam stock auto!!!

Edited by travolta
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

mene zanima jeli se može roll bar stavit u auto ako ću ga registrirat kao trkaće vozilo ,u sloveniji san čuo da se može stavit roll bar ako ćeš ga regat kao trkaće vozilo, jeli tako i kod nas?

Link to comment
Share on other sites

^^

da, moze se i kod nas

Gachot s foruma je primjer, njegov auto ima roll bar, skoljke(ukratko, slagan za grupu N) i sve je street legal

Link to comment
Share on other sites

hvala na info, to ću napravit kad skupim pare razmišljam već o tome duže vrijeme

Edited by Niđo_rt
Link to comment
Share on other sites

koja je razlika kod registriranja auta na normalan nacin i kao trkace vozilo?

jel ide roll bar sa homologacijom bez te opaske trkace vozilo?

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.