Jump to content

SMchiptuning


IsNoGood

Recommended Posts

2 eq: ma to mozes zaboravit, 7ks samo remapom , yeah right... i to na 1.4 atmo motoru...

remapom mijenjas parametre ubrizgavanja goriva, kuta paljenja itd...

2 clio: nemam ti pojma ko je zastupnik za super sprint... pitajte Hrcia...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 122
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Zrmi RS

    13

  • IsNoGood

    12

  • grga

    11

  • newbie

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

Motosport doo je zastupnik SuperSprinta za HR.

Okvirna cijena (za 1.4 8v energy)

* 871901 - Ispušna grana - 3.004,40 kn + PDV

* 873002 - Prednji lonac - 984,20 kn + PDV

* 873013 - Središnja cijev - 584,60 kn + PDV

* 872205 - Stražnji lonac - 1.716,80 kn + PDV

ja sam ih kontaktirao prije nekih godinu i pol dana, to su cijene od onda, neznam dal su se sta mijenjale.

Link to comment
Share on other sites

Motosport doo je zastupnik SuperSprinta za HR.

Okvirna cijena (za 1.4 8v energy)

* 871901 - Ispušna grana - 3.004,40 kn + PDV

* 873002 - Prednji lonac - 984,20 kn + PDV

* 873013 - Središnja cijev - 584,60 kn + PDV

* 872205 - Stražnji lonac - 1.716,80 kn + PDV

ja sam ih kontaktirao prije nekih godinu i pol dana, to su cijene od onda, neznam dal su se sta mijenjale.

aaaa lepe cifre....Imaš broj možda...

Link to comment
Share on other sites

@IsNoGood - a šta je sa potrošnjom? jesi gledao ako raste, ostaje ista ili možda čak i pada?

Sada je tesko reci, jer cim imam priliku malgo ga pritisnem :laugh:

Koliko sam gledao pri nekim konstantnim brzinama daleuje mi da je tu negde. videcu kada ga isteram na autoput ili magistralu jer tu najbolje znam sta i kako.

Zanimljivo, posle remapa smo otisli da proveravamo 0-100 i 402m, resetovao sam board i posle 8 uzastopnih merenja board je pokazivao samo 10.8l/100km :oo: Dakle, 8x 0-130kmh, saltanje na preko 4000 obrtaja i tako mala potrosnja, sto se mene tice svaki respect za tako malu potrosnju koliko god bio dizel, ipak je meren samo pun gas i izmedju merenja je bukvalno samo okrenut na drugu stranu :hail:

Za sada mi pokazuje 6.8l u gradu, ali to je sa merenjem ubrzanja, dosta zezanja po gradu i danas dosta guzve (1-2-3 brzina), sto je skroz ok, i ranije je toliko trosio po gradu.

Link to comment
Share on other sites

da li je potrebno ili poželjno mijenjati kakve dodatne fizičke komponente na autu(usis, ispuh)...

ako ti mapiraju na valjcima, ili pak na cesti u stvarnim uvjetima, onda im dođi sa složenim autom, remap ide na kraju (mapira se u skladu sa izmjenjenim komponentama)

koliko po vašem mišljenju realno može biti napredak auta od +11NM i +7 ks na cliu 1.4 16v...

ne obaziri se previše na brojke, napravi dyno prije i nakon, tu ćeš sve saznat

Edited by Hrci
Link to comment
Share on other sites

2 eq: ma to mozes zaboravit, 7ks samo remapom , yeah right... i to na 1.4 atmo motoru...

lakše bi bilo kada bi se koristili postocima nego konjima, al ajde   :plazi:

2 eq: vidio si mi clia u Du, ja sam ga slagao prije tri godine, te mi ga se od tada više nije dalo dirati, iz razloga što i ako uleti

neka lova radije ću uzeti nešto u startu jače od ovog (razmisli i o toj varijanti), al uspio sam od negdje iskopati graf koji je još onda mjeren

u ondašnjem Dasteku, auto je došao već sa izmjenjenim cijelim usisom (simota) i cijelim ispuhom (supersprint grana, ostatak je Sole slagao, ima katalizator),

OMV 100, i neke svječice tipa denso iridium ix, uglavnom to su oni izmjerili (na kotačima)

post-1193-009466200 1288486964_thumb.jpg

post-1193-048997200 1288487811_thumb.jpg

priče o tadašnjim dastekovim valjcima su mi poznate, ali mi ga se nije dalo vozit u amc, cvh ili sl. da bi se uvjerio

jel zaista konj više ili manje, a nit mi to znači toliko, ovo je čisto rađeno da se malo ispegla krivulja momenta i snage, u granicama mogućeg,

no daleko je to od onoga potencijala što pružaju motori s prednabijanjem, ako ne govorimo o otvaranju motora...

p.s. potrošnja neforsirane vožnje je pala za kakvih pola litre, tada mjereno BC-om

edit: ajd ukucajte u Search: 'chip' i neka vam traži u Tuning podforumu, vidjet ćete dosta prožvakanih topica, npr. http://www.renault-klub.hr/forum/index.php?showtopic=25267&view=findpost&p=9711759

Edited by Hrci
Link to comment
Share on other sites

zahvaljujem Hrci, to me interesiralo...dakle moguće je remapom dignuti auto za cca. 5 konja...

nego mi reci tvoje iskustvo u ponašanju auto...jeli ide bolje ili je to samo placebo???

Link to comment
Share on other sites

Primjetna je razlika u performansama, isprobano. Hrci ima sređen usis, ispuh i čipnut je i to sve kako treba i mislim da je u to uloženo puno para. Tebi bi chip možda vratio ono što si izgubio s tim loncem od Laste u kojem leži voda :plazi:

Link to comment
Share on other sites

zahvaljujem Hrci, to me interesiralo...dakle moguće je remapom dignuti auto za cca. 5 konja...

nego mi reci tvoje iskustvo u ponašanju auto...jeli ide bolje ili je to samo placebo???

svaki puta nakon takvih izmjena sam stao sa identičnim cliom koji je bio u serijali, te se na qm ta razlika sve više

primječivala, ali ništa pretjerano, mic po mic kako bi rekli... a što se tiće osjećaja u vožnji, ja sam se na tih 5 % priviknuo u vožnji

od dasteka pa do dvije tri ulice dalje, nakon tog sam i zaboravio da sam išta radio na autu  :zubo:

EDIT: nisam vidio post od rollera, pa da prokomentiram. Istina je da se vidi razlika kada iz potpuno serijskog uđeš u moj, ja

sam radio samo usporedbu sa i bez unichipa, a kao rezultat svega na kraju u odnosu na serijalu je skidanje oko sekunde i nešto

na 402...

Edited by Hrci
Link to comment
Share on other sites

Koliko te koštalo sve skupa po motoru, usis, ispuh, čip, svjećice, oko 2000 eura?

a tu negdje, ne pitaj me... to je bila ideja tamo 2006. da se auto ide sredit, bilo je zabavno ali da se nisam

tad hebavao toliko oko ovog, možda bi ubo 200tku kao ti danas  :zubo:

sad ga samo treba dobro održavat i izgurat će još dosta, a onda kad ulete novci ići će to maaalo drugačijim redom  :zubo:

- nebi pisao ovo sve da ne želim dečkima reći da odvagnu uloženo/dobiveno, iako se sjećam CoupeRs-a kad je jednom

na forumu objašnjavao kako je veći gušt jurcat u nabrijanom auto nego u jačoj serijali, hehe, sve ima svoje čari

Link to comment
Share on other sites

Ma nema govora da nije super sredit auto i vidjet kad nešto od stock stanja postane bolje, i ja sam to prošao kao što znaš, ali nisam ga zadržao dovoljno dugo da pređem na motor, srećom.

Htio sam istaknuti da je u tvom slučaju razmjerno velik dobitak na NA motoru male zapremine rezultat sveobuhvatnog ulaganja u vrhunske komponente, tu posebno mislim na ispuh koji je sam 1000 eura i nije za šminku ;)

Link to comment
Share on other sites

e i nakon svega toga treba stavit 16" OZ superturismo koje teze 900kg, jel tako hrci? :zubo:

sorry, morao sam :zubo:

Link to comment
Share on other sites

e i nakon svega toga treba stavit 16" OZ superturismo koje teze 900kg, jel tako hrci? :zubo:

sorry, morao sam :zubo:

to je to  :zubo:

ako ništa barem su do sad pretrpjela dva žešća izlijetanja i pokazale se kao kvalitetne felge  :)

Link to comment
Share on other sites

ma ja sam to s sve informativno pitao, ne mislim to radit, nego me je čisto interesiralo kako to sve funkcionira i vrijedi li išta...

svakako i za mene stoji da je bolje za tu ekstra lovu bolje prodat sadašnje auto i nadodat i kupit nešto u startu jače... :zubo:

Link to comment
Share on other sites

to je to  :zubo:

ako ništa barem su do sad pretrpjela dva žešća izlijetanja i pokazale se kao kvalitetne felge  :)

istina, ja moram provjerit kakve su speedline :zubo:

nema te u KA nista, pizdek jedan, mogli bi skupski provjerit cvrstocu felgi :lool:

2 eq: sport ti ne gine :)

Link to comment
Share on other sites

istina, ja moram provjerit kakve su speedline :zubo:

nema te u KA nista, pizdek jedan, mogli bi skupski provjerit cvrstocu felgi :lool:

2 eq: sport ti ne gine :)

provjerio sam ja i ne bih ti preporucio druzenja s bankinama :zubo:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

cito sad malo po Uk forumima (mini,bmw itd)

i kaze ekipa da radi,vidio sam to prije par mjeseci,mozda i funkcionira :D,mislim ne obecavaju 100ks i 1000nM,sistem je jednostavan,

posto su danas auti fly by wire(tzv el gas),odaziv na gas je spor,a ovaj uredaj ubrzava proces odaziva,googlaj malo,naci ces svasta :D,

kaj nije tvoj na sajlu??

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

@IsNoGood i dalje sve 5?

Moram se i ja raspitati i da li vracaju fabricku mapu zbog garancije?

Ne znam da li se moze u ovalstenom servisu provjeriti da su stavljane nove mape.

Link to comment
Share on other sites

Sve 5 :dobroje: Malo sam se vise vozao (islo se i do Slovenije prosli vikend), od chipa je presao vec preko 4200km i radi kako treba :ahaa:

Odusevljen sam jer auto jednako vuce od 2-4.000 obrtaja, kada predje 3.000 kao da dobije jos snage, dok je ranije tu posustajao pa sam ga i retko vozio preko 3.500 obrtaja. JEdino je crkao jedini Dyno koji valja kod nas pa nikako da ga izmerim i da vidim krivu snage i momenta, ali bice i to uskoro.

Inace, SMchiptuning je postao sponzor RenaultForumSerbia :cool:

Link to comment
Share on other sites

Ne znam da li se moze u ovalstenom servisu provjeriti da su stavljane nove mape.

može se provjerit

Link to comment
Share on other sites

Meni su skinuli zbog toga garanciju pa pazite sto radite i kod koga...

I sve se vidi...kod koga je radjeno i kada, jel se netko spajao na Renault mrezu ili nije i jos koliko se puta netko spajao i mjenjao mape.Mozete vi vratiti tvornicki remap ali sve ce se vidjet i garanciju vam ukidaju.A kad vam bubne motor nebi se zajebao zbog mizernog broja konja jer cete imat troska za popizdit.Moj dobronamjeran savjet.

Ujedno meni se motor razletio upravo na njihovoj mapi...slucajnost ili ne ali jedini koji zna mapirat renault sport je Paul Rs iz Engleske.Ovo sta sam ja dozivio moja je greska ali i jedan dio zivotne lekcije

Edited by Zrmi RS
Link to comment
Share on other sites

E ovo nisam znao da može da se vidi da je čipovan auto :tup: Ja sam pre tri godine hteo da čipujem clio 1.2 16v :lool: Otišao kod "majstora" ali nisu imali mape za njega i ništa od cele priče. Koliko sam glup bio. Da dam 250e za 5,6 KS i mogućih problema :tup: :tup:

Inace, SMchiptuning je postao sponzor RenaultForumSerbia :cool:

Ovo nije tačno! :nene: :nene:

Edited by Dogac
Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.