Jump to content

SMchiptuning


IsNoGood

Recommended Posts

Dajte mi recite koliko bi se realno dobilo na mom Meganu koji ima 1.6e 90 konja i 176000 km?

optimum.gif + 10 KS + 15 Nm = 200€ sa popustom 150€

Edited by Sokolski
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 122
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Zrmi RS

    13

  • IsNoGood

    12

  • grga

    11

  • newbie

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ovo nije tačno! :nene: :nene:

Ja vidim banner preko cele strane na vrhu foruma pa sam pretpostavio :nezna: Moja greska, a danas su mi i rekli sta i kako...

Link to comment
Share on other sites

E ovo nisam znao da može da se vidi da je čipovan auto :tup: Ja sam pre tri godine hteo da čipujem clio 1.2 16v :lool: Otišao kod "majstora" ali nisu imali mape za njega i ništa od cele priče. Koliko sam glup bio. Da dam 250e za 5,6 KS i mogućih problema :tup: :tup:

Moj twingo 1.2 16V je remapiran, al ne u SMchiptuningu. :cool:

Na 850kg kolko mali ima osjeti se razlika i zadovoljan sam. Prošo je 20.000km bez problema s blokadom na 7.000.

Nije da ga stalno teram do blokade... al ide mali. U odnosu na originalnu mapu, po gradu troši malo više, na otvorenoj troši još manje, radi puno bolje i nikad više mi se nije ugasio na leru. :dobroje:

U svakom slučaju sam zadovoljan i nemam nikakvih problema. :zubo:

Edited by Tomislav
Link to comment
Share on other sites

@Zrmi

hvala za info.

Razletio ti se motor na mapi koju su radili smchip?

Mislim da je malo situacija drugacija za tako navijen atmosferac i prosjecan turbo diesel.

Koliko si uspio jos dobiti snage i momenta na chipu?

Gledao sam mape sa uradjenih dci 130 koje su oni radili

, prosjecno +32 KS, +50 Nm sto mislim da je jako osjetno a i u nekim granicama.

Link to comment
Share on other sites

@Zrmi

hvala za info.

Razletio ti se motor na mapi koju su radili smchip?

Mislim da je malo situacija drugacija za tako navijen atmosferac i prosjecan turbo diesel.

Koliko si uspio jos dobiti snage i momenta na chipu?

Gledao sam mape sa uradjenih dci 130 koje su oni radili

, prosjecno +32 KS, +50 Nm sto mislim da je jako osjetno a i u nekim granicama.

da tako je.s obzirom da mi se decko koji ju je i stavio nejavlja a rekao je da ce mi pomoc u pogledu stete ja sigurno necu govoriti lijepo o mapiranju sm chip tuninga.A njihova mapa koja je bila u autu nista nije valjala sto sam i provjerio dalje i to ne od vrhunskih hrvatskih chipera.A ti nebudi lud davati noovce za to da vam slucajno nebih skidali garanciju na sve pa ce za dodatnih 30 konja imati troska vise nego sto auto vrijedi.pozz

Link to comment
Share on other sites

Iako vozim Megy sa F7R nikad mi nije palo na pamet da ga chipujem i ne kontam se bas u to, ali interesuje me jedno. Da li postoje neke doradjene mape iz Renault Sport odjela za vase automobile?

Link to comment
Share on other sites

cito sad malo po Uk forumima (mini,bmw itd)

i kaze ekipa da radi,vidio sam to prije par mjeseci,mozda i funkcionira :D,mislim ne obecavaju 100ks i 1000nM,sistem je jednostavan,

posto su danas auti fly by wire(tzv el gas),odaziv na gas je spor,a ovaj uredaj ubrzava proces odaziva,googlaj malo,naci ces svasta :D,

kaj nije tvoj na sajlu??

Ne,kak si napisal, fly by wire.

Link to comment
Share on other sites

Renault 21 2.0 Turbo 175 KS

Original-R21 SM Optimum-R21

Snaga (KS/rpm) 175/5200 205/5270

Obrtni moment (Nm/rpm)270/3000 326/2890

Cijena-300e

Nakon malo provjeravanja...ova mapa šta oni nude je ista kao i ona u UK....tako da i idem kod njih...imam povjerenja...ali nije potreba...auto je već poštelano....a i par ljudi mi je reklo prije za njih i zadovoljni su...jedan prijatelj mi je svoj mali kamiončić chipa u njih...prije 2 god....i nikakvih problema...a on je napravija km sa njim pun kufer....;)

Link to comment
Share on other sites

da tako je.s obzirom da mi se decko koji ju je i stavio nejavlja a rekao je da ce mi pomoc u pogledu stete ja sigurno necu govoriti lijepo o mapiranju sm chip tuninga.A njihova mapa koja je bila u autu nista nije valjala sto sam i provjerio dalje i to ne od vrhunskih hrvatskih chipera.A ti nebudi lud davati noovce za to da vam slucajno nebih skidali garanciju na sve pa ce za dodatnih 30 konja imati troska vise nego sto auto vrijedi.pozz

Došao si sa ispravnim vozilom kod njih?

AFAIK, kolega ima već par mjeseci i nekoliko tisuća km njihov remap na 197ici i još mu nije motor vrisnuo. Koliko tisuća km si ti imao njihovu mapu?

Međutim, definitivno prema svemu šta sam čuo, PaulRS radi najbolje mape za 197ice, ali ovdje nije tema o njemu.

Edited by rimA
Link to comment
Share on other sites

Došao si sa ispravnim vozilom kod njih?

AFAIK, kolega ima već par mjeseci i nekoliko tisuća km njihov remap na 197ici i još mu nije motor vrisnuo. Koliko tisuća km si ti imao njihovu mapu?

Međutim, definitivno prema svemu šta sam čuo, PaulRS radi najbolje mape za 197ice, ali ovdje nije tema o njemu.

Dva dana..no necu govorit sto i zbog cega ali kad ti netko nesto obeca i vise se nejavlja za mene je on mrtav a njihova mapa za 197-icu bila ona kriva ili ne za raspad mog motora, vise zaista nije ni bitno.Obećanu pomoc dobio sam ne, a dobro znam sto je meni Paul napisao za njihovu mapu pa stoga od mene dosta.Ja kod njih nebih to radio ni u snu vise

Link to comment
Share on other sites

Zato sam napisao slucajnost ili ne ali na njihovoj se mapi raspao.Ja necu ulazit u daljnju polemiku problema za koji mi je ipak obecana kakva takva pomoc.Da sam je dobio kao sto mi je X puta obecana bez obzira sto oni nisu vjerojatno krivi nebih A rekao ali kad mi se netko nejavlja i kad ja ispadam majmun kojemu se svasta naobecavalo ja necu sutit.

By the way netko ipak zna sto sam ja i kakvu mapu imao od njih unutra pa i sam Paul, pa bolje da sutim sta je rekao za njihovu.Stoga samo on zna sto radi i kako radi jer na njegovoj sam sad i auto neprepoznatljivo ide u odnosu na sve do sad. Uostalom moje iskustvo s njima je takvo.Nazalost bili krivi ili ne rekao sam na cijoj se mapi raspao a ta mapa nije Hicova. A mozemo mi u daljnju polemiku raspadanja motora do sutra kad sam ja u toj cijeloj prici ispusio najvise...

Edited by Zrmi RS
Link to comment
Share on other sites

čuje se svašta o tvom autu... da sam na tvom mjestu, pokrio bi se po ušima ili napisao sve od samog početka do kraja!

naprimjer, između ostalog, zašto si imao motriev filter ulja, a ne originalni, itd itd itd? evo piše i rimA o šipci ulja zakaćenoj vezicom... možda je i taj lik koji zastupa smchiptuning čuo svašta o tvom autu, pa ipak odlučio da ti se ne javlja... ja te ne krivim, jer ne znam jesi li ti kriv, ili ti je netko podvalio... ali daj ako ti je podvaljeno, izvoli to napisat, da ljudi promijene mišljenje o tebi... meni je glupo da ti blatiš smchiptuning... da se ljudima raspadaju motori, vjerojatno bi se već nadugo i naširoko pisalo o tome... opet, ne kažem da su oni u pravu

Link to comment
Share on other sites

Ovo je kao sapunica, oni su, a ja nisam, pa sam ja malo a oni više, pa ja nisam pa oni su meni, de kru te napiši sve šta i kako ili nemoj ništa smominjat uopće, a ne ovako o Onur, šeherezada, Ezel i štajaznam zajedno :tup:

Link to comment
Share on other sites

Napisat cu malo kasnije sve nije uopce problem...malo sam sad u zurbi ali nemam se sto pokrit usima Twingara.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da bi trebali biti svjesni mogućeg rizika kod čipanja gdje se vrti cifra oko 200Eur, jer ako si date malo volje pa nađete nekoga tko se ozbiljnije bavi trkama(rally, brdo i sl.), reći će vam da se elektronike slažu u Slo, Ita. i tako dalje kod profesionalaca, i takvo slaganje košta i po nekoliko tisuća Eur(ovisno o vozilu) pritom ne omalovažavam naše lokalne tunere po RH da neznaju raditi ili sl. nego sam siguran da postoji razlika obzirom na cifre i općenito proceduru slaganja...

Link to comment
Share on other sites

Mislim da bi trebali biti svjesni mogućeg rizika kod čipanja gdje se vrti cifra oko 200Eur, jer ako si date malo volje pa nađete nekoga tko se ozbiljnije bavi trkama(rally, brdo i sl.), reći će vam da se elektronike slažu u Slo, Ita. i tako dalje kod profesionalaca, i takvo slaganje košta i po nekoliko tisuća Eur(ovisno o vozilu) pritom ne omalovažavam naše lokalne tunere po RH da neznaju raditi ili sl. nego sam siguran da postoji razlika obzirom na cifre i općenito proceduru slaganja...

Slažem se sa svim napisanim. Ja sam se isto malo raspitao kolko štete može napraviti jeftino čipanje, bez obzira o kojem se motoru ili korisnosti čipanja radi da odmah riješimo nepotrebne komentare.

S obzirom da braceke Belinić znam već više 20 godina, poslušao sam njihov savjet jer ipak mislim da su poprilično stručni za takve poslove, i u konačnici sam jako zadovoljan.

E sad mali komentar.

Dok smo šerafali stojadine na kojem si mogao za cca 600kn napraviti generalku, moglo se isprobavati štošta. Još uvijek imam doma prerađenu duplu frgu (povećani difuzori) koja bi se mogla usporediti s današnjom čipanjem za neke jeftine nofce. Rezultat je bio super, ide ko raketa, troši kao i inače, EKO test nije za pričat, ali u konačnici, motor je uz sve ostale preinake (prošireni kanali, veći ventili, protočni auspuh) izdržao oko 30.000km, s 4 promjenjene bregaste jer su se bregovi potrošili do oko 5.000km. Inače, to je bio Bracekov blok iz GVX-a. Ja sam naknadno slagao glavu za koju mi je sam rekao da je super napravljeno.

Komentar je sljedeći. Svi bi htjeli da auto ide brže, za manje nofce, i da traje 100 godina. Očito je da se s vremena na vrijeme neko preračuna pa ima pozamašni trošak. Svi bi trebali biti svjesni da će se motor kvariti u svakom slučaju, a ak se po njemu čačka, još i više. Ak ti je to gušt, očekuj pizdarije. Pa onda bolje platiti nekom više za neku sigurnost, iako je i to možda samo zavaravanje.

Link to comment
Share on other sites

Napisat cu malo kasnije sve nije uopce problem...malo sam sad u zurbi ali nemam se sto pokrit usima Twingara.

rekoh to ako ne želiš objasnit svoju situaciju, što mi se i čini... ali daj ti nas prosvijetli ;)

Link to comment
Share on other sites

rekoh to ako ne želiš objasnit svoju situaciju, što mi se i čini... ali daj ti nas prosvijetli ;)

Reci cu ti samo da sam servise vrasio u intervalima izmedju 10 i 15 000km i da sam donosio svoje ulje Elf.Nije tajna da su mi nekad uljevali i ulje drugih firmi ali naravno iste gradacije i normi.E sad filter ulja za koji si ti cuo, neznam samo od koga ali dobro nije ni bitno stavljen je kao i sve u ovlastenom servisu.Sve je radjeno u ovlastenom pa tako i zamjena varijabilne remenice za koju se utvrdilo da nije bila u fazi te da je u mom motoru nadjen i silikon koji je posljedica brtvljenja tj stavljanja na brtvu kertera na kojoj je curilo ulje.Iz svega ovog mozemo zakljucit da sam imao vrhunski servis koji mi je super odradio zadnji servis.Za chipanje cu samo reci da sam vozio na Hicovom chipu vise od godinu dana i nista te sam na nagovor Renea dosao kod njegovog prijatelja koji mi je utvrdio da sam imao srot mapu i stavio njihovu.Na njoj sam bio znaci tu vecer jer sam se vracao iz Zg-a za Os i sljedeci dana kad sam isprobavao i mjerio ubrzanje iz trece sa 100km/h do 200.Prilikom toga mi je bubnio motor a nisam ga ni stisnio do panja.

Famozna sipka mi je iskakala i prije chipanja i to su i primjetili kad sam dovezao auto kod njih i rekli da to bas nije dobro.Ok ona gumica je bila jako slaba i sipku si mogao sa lakocom izvuci i kad je motor bio ugasen( za razliku od ove koju sad imam i jedva je mogu i nasilu izvuc).

Ja necu reci da su oni krivi ili nisu, samo sam rekao da se na njihovoj mapi desilo.Usput mi je bila obecana pomoc od tog decka i to ne jedanput i bez obzira na to sto se to i nije desilo zbog njih. Znaci netko mi je dao rijec a kad se to trebalo odigrat onda se vise nejavlja na telefon.Znaci po meni nekorektno i bez obzira na sve ne mojom krivicom. Tj mojom jer sam se dao navuci na jebeno chipanje auta koji je vec sam po sebi nekvalitetan i nepouzdan a ovo ga je jos samo dokrajcilo. Nadam se da si twingara zadovoljan pricom i da jednom za promjenu mene ne okrivljujes za propust drugih osim za odluku o chipanju i da se razumijemo da ja nisam tebi a bome nikome na ovom forumu reci ako nezelim neke stvari.I to ne zato sto mozda nezelim nego zato sto vi to sve vec znate kao sto vidim i zbog ostalih stvari.

Link to comment
Share on other sites

ali opet ću ponovit... moguće da je taj lik koji zastupa smchiptuning čuo istinite ili neistinite priče o tvom autu... a kažeš da ne želiš govorit, odnosno misliš da nema potrebe govorit...

meni je totalno svejedno... nemam ništa protiv tebe, ali mi je cijela priča malo smrdljiva... međutim, ti valjda najbolje znaš kako i što želiš da se zna ;)

stavi se na mjesto tog lika koji zastupa taj chiptuning, kako bi ti postupio? rimA te pita jeli ti auto bio ispravan prilikom chipanja, a tebi šipka iskakala, auto pod garancijom, skidan karter i nablihana diht masa, neoriginalni filter ulja, ulje sumnjive kvalitete odnosno nepoznatog porijekla, motor nije u fazi... ja bi ti se javio, ali samo da ti rečem da neće biti ništa od naknade štete... možda je greška i tih chiper, možda trebaju dati formular na potpis koji govori da pristaješ na chipanje i daješ suglasnost da je auto 100% ispravan ;)

eto toliko samo... nadam se da će clio vozit opet ;) šteta samo bačenih para :(

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

evo, ja isto zapeo za ovaj chip hebemu :roll:

na Twingo 1.2 8v mi da 7 ks i 10 nm, ja mislim da je to dosta. znači sa 58 na 65 ks :dobroje:

može neki savjet, dal je to ok?

Link to comment
Share on other sites

evo, ja isto zapeo za ovaj chip hebemu :roll:

na Twingo 1.2 8v mi da 7 ks i 10 nm, ja mislim da je to dosta. znači sa 58 na 65 ks :dobroje:

može neki savjet, dal je to ok?

Mislim da bi moralo bit oke....Čipale su se honde i svi ostali auti kod njih pa su dobro prošli još danas pale voze...

I ja ču iči jednog dana kod njih sam dok se nakupi lova.. :klap:

Link to comment
Share on other sites

ipak twile ima manje od 800 kg, a i ovak je "nippy" :laugh: trebalo bi se to osjetit taman. ak niš drugo, bar ću ga trebat manje stiskat po gradu, pa možda i potrošnja padne nekih 5% :plazi:

nego, zanima me onda tehnički i rega sa tim chipom, jer twile onda prijeđe taman onu granicu od 44kw...dal to onda treba prekucavat knjižice, il oni to neće ni primjetit? :??:

Link to comment
Share on other sites

ovi na tehnickom nece znat da ti je auto cipan, a eko test prolazis uredno...

imho, tih 7ks neces dobit nikako, bit ce malo zivlji i mozda dobis 3-4 ks, a ak ti se daje tolko para za to, samo naprijed...

Link to comment
Share on other sites

Sto kazete na cip za moje auto?

Renault 5 GTturbo je u pitanju. Mapa navodno dize sa serijskih 120ks na 147ks i okretni moment sa 165nm na 200nm. Mape radi jedan tip Miguel iz Spanjolske. Otprilike kao sto je Hank ili Paul za Sportove tako je ovaj tip za starija turbo auta. Pogotovo je "jak" kad je cipanje auta sa karbom u pitanju.

Edited by jure
Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.