Jump to content

FIA Formula One World Championship 2010/2011


ZD1400RT

Recommended Posts

Ovo je za mene tužna vijest, to više nije to jer sam čisti renault F1 fan. eto mogu reći da sam razočaran

tako nekako se i ja osjećam ...

i više se neće čuti marseljeza :frown::frown:

mislim da se nije se čula ni do sada, s obzirom da je "ekipa" registrirana u VB :)

i s obzirom da "nema" ruskih sponzora, nadam se da će pokuštai ugrabiti ono što im tržište pruža, odnosno Hulkenberga http://www.autosport.com/news/report.php/id/88606

Edited by MaxLuppo
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 191
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ZD1400RT

    31

  • Blue_Fatal1ty

    16

  • Silvester

    15

ja sam i dalje razočaran.. nije to više renault, nije to više dobri stari team spirit.. ode sve k vragu, ak ću morat navijat za lotus.. to kaj ima renaultov motor mi je isto ko i red bullu, i čini mi se da će ove god još jedna momčad koristit renaultove motore..

mah, baš bezveze.....

Link to comment
Share on other sites

Ovo je za mene tužna vijest, to više nije to jer sam čisti renault F1 fan. eto mogu reći da sam razočaran, i više se neće čuti marseljeza :frown::frown:

Link to comment
Share on other sites

Odličan video!

U prvoj minuti filmića podloga muzike iz Aliensa, najdražeg filmskog serijala. :)

Link to comment
Share on other sites

Kad sam se malo ohladio od vijesti a la "Lotus Renault GP" mogu reći da je to i dalje momčad za koju bi mogao navijati jer je to ipak ista momčad za koju navijam od početka 21 st. Praktički i 2010. smo navijali za njih iako nisu bili u Renaultovom vlasništvu, već u rukama Lopeza sa firmom Geni Capital koji je prosljedio momčad Lotusu. Ljudi su isti, momčad je ista, matična baza i tvornica su u Enstonu, a najvažnije je da će Renaultov motor i dalje pogoniti motor. Čak su i vozači isti tj. Kubici će i dalje praviti društvo Petrov koji je potpisao ugovor na 2 godine (živjeli novci :zubo:), a nisu ni boje loše.

Jedino što mi je malo glupo kod Lotus zavrzlame je to što je Lotus išao kupiti Renault F1 team, a nisu išli dat podršku privatnoj momčadi Lotus koja je uskrsnula povijesnu momčad.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Do sada je svatko od nas vec stvorio stav o Lotus Renault GPu i svojoj odanosti ekipi. Nekome je to ista ekipa za koju je navijao godinama, drugima nije. U mene se nakon prve vijesti i vizualizacije crno zlatnog bolida uvuklo nekakvo razocaranje. Manjim dijelom zbog toga sto se nikako ne vidim u crno zlatnoj majici, ali uglavnom zato sto mi je tek ova promjena boja omogucila da, godinu dana nakon prodaje Geniiu, zaista shvatim da to vise nije RenaultF1.

Pokusao sam se u jos nekoliko navrata uvjeriti da bi to svejedno moglo biti dobro, no danas sam opet tuzan gledao u konacnu verziju boja bolida. Kombinaciju s kojom se ne mogu poistovjetiti. Cijela tragikomicna situacija sa dvije Lotus ekipe nije nimalo pomogla, a na kraju dana ni Lotus nije ime koje mi nesto znaci unatoc cesto spominjanoj slavnoj povijesti koja me uspjela zaobici.

Potpuno je jasno da slijedece sezone nemamo RenaultF1 ekipu. Kome cete se okrenuti?

S druge strane iznimno mi je drago sto Renaultovi motori ostaju u F1. Ne samo da ostaju nego ih nikad nije bilo vise. Enstone je vec mijenjao vlasnike, no centar u Viry Chatillonu nije. Sada ima novu tablu na ulazu na kojoj stoji Renault Sport F1. Nastaviti ce tradiciju razvoja motora i tehnologija za svoje F1 partnere (prijenose i KERS) nadam se jos jako dugo. Lijepo je vidjeti za koliko razlicitih aktualnih formula je Renault dizajnirao motore: Formula Renault 2.0 (2.0 16V - 200 HP), GP3 Series (2.0 turbo - 280 HP), Formula Renault 3.5 (3.5 V6 - 480 HP), GP2 Series (4.0 V8 - 612 HP), i naravno Formula 1.

Meni se vec dugo svida Red Bull i sad sam na putu da se potpuno okrenem njima. Samo pice nije mi favorit ali svida mi se njihov marketinski pristup i prisustvo u cijelom nizu razlicitih sportova. Posebno naglasavam program razvoja mladih vozaca, od sponzorstava talentiranih klinaca u karting kategorijama do samog Red Bull Junior tima. To je trenutno najkvalitetnije razraden program za mlade vozace. Pred par godina (2008.) u Formula Renault 2.0 Eurocupu imao sam priliku pratiti njihov dvojac Daniel Ricciardo - Jean Eric Vergne. Tu je sezonu Ricciardo zavrsio na drugom mjestu (zadnja utrka je odlucivala o prvaku), potom je slijedece godine osvojio britansko F3 prvenstvo, a proslu sezonu zavrsio je na drugom jestu Formula Renault 3.5 prvenstva (opet je zadnja utrka odlucivala i izgubio je prvenstvo u zadnjem krugu.) Zadnje sto smo o njemu culi je sa testiranja Formule 1 (za mlade vozace) u Yas Marini odmah nakon zadnje utrke prvenstva gdje je bio najbrzi sa vremenom 1:38:102, sto je vise od sekunde brze i od kvalifikacijskog vremena koje je Vettelu osiguralo pole position par dana ranije (1:39:368). Vergne je osvojio Formula Renault 2.0 Eurocup, godinu dana nakon Ricciarda i britansko F3 prvenstvo, a slijedece sezone su obojica u Formula Renault 3.5. Njih cekam gledati u Formuli 1.

Link to comment
Share on other sites

lipo sročeno ... vjerovatno si izrazio sve dvojbe svih navijača renaulta :frown: ... ja se još uvijek uvjeravam da su to oni :zubo: i bio bi presretan kad bi Kubica zasjeo na pokoju najvišu stepenicu postolja (neću pretjerivati sa uzimanjem naslova :fucka:) i tome ću se radovati više nego pobjedi Vettela ili Webbera, jer RB nije renault ... čak sam navijao za Petrova u dvoboju sa Alonsom, jer Alonso nije Renault :klap: ... Lotus Renault GP je bar 1/3 Renault :zubo: ... iako mi je RedBull uvijek bio drag, nikad se nisam deklarirao kao njihov navijač, i mislim da bi bilo potpuno krivo to napraviti sada kad su sa renaultovim motorom uzeli naslov ... isto tako, svi znamo koliko je puta horner popljuvao renault što direktno, što pričama da želi Mercove motore ... (i Vettel mi je antipatičan)

s obzirom na gore navedeno, ostajem uz Lotus Renault iako to nije onaj renault kojem smo se svi počeli radovati 2000. i još više 2002. kad je postao Renault F1, ali je više renault od RB-a ili drugog Lotusa (koji trip - dva lotus renaulta) iako ću svaku utrku navijati da svi renautovi motori budu u top 10 (ili još bolje u top 6 :zubo:)

Link to comment
Share on other sites

lipo sročeno ... vjerovatno si izrazio sve dvojbe svih navijača renaulta :frown: ... ja se još uvijek uvjeravam da su to oni :zubo: i bio bi presretan kad bi Kubica zasjeo na pokoju najvišu stepenicu postolja (neću pretjerivati sa uzimanjem naslova :fucka:) i tome ću se radovati više nego pobjedi Vettela ili Webbera, jer RB nije renault ... čak sam navijao za Petrova u dvoboju sa Alonsom, jer Alonso nije Renault :klap: ... Lotus Renault GP je bar 1/3 Renault :zubo: ... iako mi je RedBull uvijek bio drag, nikad se nisam deklarirao kao njihov navijač, i mislim da bi bilo potpuno krivo to napraviti sada kad su sa renaultovim motorom uzeli naslov ... isto tako, svi znamo koliko je puta horner popljuvao renault što direktno, što pričama da želi Mercove motore ... (i Vettel mi je antipatičan)

s obzirom na gore navedeno, ostajem uz Lotus Renault iako to nije onaj renault kojem smo se svi počeli radovati 2000. i još više 2002. kad je postao Renault F1, ali je više renault od RB-a ili drugog Lotusa (koji trip - dva lotus renaulta) iako ću svaku utrku navijati da svi renautovi motori budu u top 10 (ili još bolje u top 6 :zubo:)

Upravo tako znači Kubica moj prvi izbor a onda svi oni koje gura Renault motor :zubo:

Link to comment
Share on other sites

Ovaj Total mora i ove godine usrati ukupni vizualni dojam sa svojom crvenom bojom!

Link to comment
Share on other sites

Ovaj Total mora i ove godine usrati ukupni vizualni dojam sa svojom crvenom bojom!

bar neće biti problema kod uočavanja i razlikovanja bolida :D

Link to comment
Share on other sites

stvite tu crvenu boju u zlatnu ili crnu i bolid će izgledat monotono :nezna: više mi ta crvena paše uz ovu kombinaciju nego što je prošle sezone bila uz žuto crnu kombinaciju..

ni za mene ovo više nije renault koji je nekad bio.. nije to više team spirit niti renault f1. nego heneni lotus renault.. od renaulta su ostali vozači, mehaničari i vjerojatno je to to. jer je ipak došao novi gazda.. ne znam, nije mi to više to, al ću gledat formulu naravno i navijat za kubicu i da se renault vrati u F1 kao 100% renault :)

lagano sam razočaran, al to lova čini, šta je tu je.....

Link to comment
Share on other sites

Lotus Renault GP Team će u sezoni 2011. nastupat pod zastavom Velike Britanije... nema vozača, nema utrke, nema momčadi...:nezna:

Link to comment
Share on other sites

nabijem ih..... :mad:

i bolje da nema hebene valencije!!! Oću nazad magny cours!!!! :frown:

Link to comment
Share on other sites

Lotus Renault GP Team će u sezoni 2011. nastupat pod zastavom Velike Britanije... nema vozača, nema utrke, nema momčadi...:nezna:

Dosta renolaša je ponosno na spomen Williams Renault-a, a momčad je imala manje veze sa Francuskom nego ova sada. Navijat ćemo za Renault motore! :hura:

Link to comment
Share on other sites

Dosta renolaša je ponosno na spomen Williams Renault-a, a momčad je imala manje veze sa Francuskom nego ova sada. Navijat ćemo za Renault motore! :hura:

Gledat cemo koja ce ekipa imati veci natpis Renault pa cemo za tu navijat :)

Iz Renaulta su vec ranije najavili da ce podebljati prisustvo na Red Bull bolidima.

Link to comment
Share on other sites

Evo, sigurno je, ništa od F1 ove sezone :mad:

TEŠKA vremena predstoje Hrvatskoj radio-televiziji. Nakon najave ukidanja nekoliko popularnih emisija u informativnom programu, nastavio se proces propadanja sportskog programa.

Sportsku redakciju već je napustio određenj broj nezadovoljnih novinara od kojih su neki pronašli nove, bolje plaćene angažmane na privatnim sportskim kanalima. Novi veliki udarac javna je televizija dobila novim Zakonom o HRT-u kojim je smanjen broj reklamnih minuta, što se jako odrazilo na ukupni budžet televizije.

"Nažalost smo morali odustati od Formule 1 jer nam je smanjen budžet za sljedeću sezonu. Broj oglasnih minuta je sa devet pao na šest, a uskoro će ga smanjiti i na četiri minute. Moramo negdje rezati troškove, a procijenili smo da je bolje ostati bez Formule 1 koja nas košta koliko i ovo rukometno prvenstvo koje trenutno pratimo", rekao nam je urednik sportskog programa Bruno Kovačević.

FIA je HTV-u prošle sezone izašla ususret popustom na cijenu prava prijenosa, a i ove godine spominjala se slična opcija zbog više od dva desetljeća međusobne suradnje.

"FIA nam još ništa nije ponudila niti smo s njima razgovarali o tome, ali odluka još nije konačna. Umjesto Formule 1, za istu cijenu u 2011. godini prenosit ćemo čak pet svjetskih prvenstava (gimnastiku, plivanje, vaterpolo, skijanje, rukomet) i jedno europsko (Eurobasket u Litvi)", dodao je Kovačević i potvrdio kako neće biti nikakvih promjena što se tiče prijenosa kvalifikacijskih utakmica hrvatske nogometne reprezentacije i HNL-a.

http://www.index.hr/sport/clanak/hrt-odustaje-od-formule-1-je-li-pet-svjetskih-prvenstava-i-eurobasket-dovoljna-utjeha/533519.aspx

Link to comment
Share on other sites

Prokleti govnari! :mad:

Za sapunice se ima novaca i za druge izdrkotine.

Sad zbilja više nemam razloga plaćati pretplatu. :assh:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.