Jump to content

Perači ksenon farova


petak

Recommended Posts

Pozdrav!

I kod mene sličan problem. Desni perač gotovo uvijek ostane podignut. Kad ga malo dotaknem rukom uvuče se dolje i sve je OK.

Ima li uopće smisla de se ti perači uključuju kad i oni za stakla, uz uvjet da su svjetla upaljena?

Lp

Perači za ksenon farove po zakonu moraju biti na autu i raditi. Druga je stvar šta ih na tehničkom nitko ne pregledava (kod nas - vani u EU ih kontroliraju).

Ako ne radi to ti je pad na tehničkom.

Pumpa perača farova se pali malo nakon šta upališ pranje prednjeg stakla.

Tako je Renault projektirao i tako rade. Malo možda je glupo ali je tako

naravno ako neces prat farove neg samo stakla onda ti to za to sluzi...ugl to najcecce zna odlazit kad stavljas obicnu vodu unutra il ju mjesas sa koncentratom onim za stakla...ili cistu tekucinu ili destiliranu..ps ti peraci si vrazji ..to treba dobro ocistit...ako imas di za kupit onu tekucinu koja se stavlja za cistit peglu nju kupis i nalijes i vrucu vodu unutra....sve ce ti izbit van i ocistit ... jer sam kod frenda tako radio iso su ga zezali peraci i trebalo je samo ocistit dobro

I meni se čini da se u vdilicama skupilo dosta smeča koje bi trebalo nekako oprati/isprati i da će to raditi fino.

Probati ću sa tom tekučinom za čišćenje pegli!

Kod mene uopće ne rade perači farova i ja to ne samtram nikakvim kvarom. Prije otprilike mjesec dana skidao sam prednji branik i blatobran na svojoj laguni zbog toga što je vlasniku prije mene pukao donji držač fara i far je vibrirao u vožnji. Ja sam to uspio popraviti i tom prilikom sam testirao pumpu koja radi besprijekorno, ali se perači ne podižu. Da vam iskreno napišem nije me niti briga što ne rade, a pogotovo mi se nedaje 1200 KN za nove perače i crijeva. Ako jednom (što čisto sumnjam) budem imao vremena na bacanje skinut ću ponovo branik i pokušati to popraviti ako bude išlo, ako ne ništa.

Isto ti odgovaram kao i ribar-u

Zakonski moraju raditi. Do kad će gledati kroz prste jer neradu neznam.

Trenutno ne razbijam glavu oko toga i ne trčim u servis na popravak.

Volija bi da rade (kad ih već imam) i probati ću ih popraviti u vlastitoj režiji.

Ako neuspijem uvijek ima riješenje servir.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 86
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • petak

    21

  • sLi

    15

  • usrmaatre

    14

  • mata73

    12

Top Posters In This Topic

Posted Images

Perači za ksenon farove po zakonu moraju biti na autu i raditi. Druga je stvar šta ih na tehničkom nitko ne pregledava (kod nas - vani u EU ih kontroliraju).

Ako ne radi to ti je pad na tehničkom.

Pumpa perača farova se pali malo nakon šta upališ pranje prednjeg stakla.

Tako je Renault projektirao i tako rade. Malo možda je glupo ali je tako

I meni se čini da se u vdilicama skupilo dosta smeča koje bi trebalo nekako oprati/isprati i da će to raditi fino.

Probati ću sa tom tekučinom za čišćenje pegli!

Isto ti odgovaram kao i ribar-u

Zakonski moraju raditi. Do kad će gledati kroz prste jer neradu neznam.

Trenutno ne razbijam glavu oko toga i ne trčim u servis na popravak.

Volija bi da rade (kad ih već imam) i probati ću ih popraviti u vlastitoj režiji.

Ako neuspijem uvijek ima riješenje servir.

Dali misliš da gospoda na tehničkom pregledu znaju razliku između ksenonske žarulje od 4300 K i halogene žarulje H7? Njima je bitno je jedino da se snop svjetla ne rasipa, a to se događa ako je ksenonski far prljav, znači prije tehničkog pregleda lijepo se opere far i to je to. U direktivi EU (ne znam točno kojoj) stoji da svi novoproizvedeni automobili koji koriste farove s ksenonskim žaruljama moraju uz njih imati ugrađenu automatsku nivelaciju svjetlosnog sklopa i pranje tih istih farova. Nisam siguran da piše u toj direktivi da se ispravnost provjerava pri tehničkom pregledu. Perači na mojoj laguni ne rade već sigurno 2 godine (bivši vlasnik mi je napomenuo), a auto je uredno prošlo tehnički pregled u Njemačkoj. Poanta prethodne rečenice je bila: "ako ispravnost perača farova ne provjeravaju u Njemačkoj zašto bi ih provjeravali u Hrvatskoj"

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

ja sam na danima otvorenih vratiju vidio meganea sa xenonima ali bez peraca...kako on prolazi tezhnicki ako su peraci obavezni?

Link to comment
Share on other sites

Kako?

Neznam!

Istina je da to na tehničkom ne pregledavaju.

Iz kojeg razloga samo oni znaju.

ALi moraju imati, a onda je logično da moraju i raditi.

Link to comment
Share on other sites

Petak, moram te razočarati, ali nisi u pravu. Stoji da SVI novi automobili dakle od 2010 moraju imati i perače uz xenon.

Ali do sada to nije bilo must have.

Recimo Mazda 3 je dolazila sa xenonom, ali bez perača.

Osim toga imaš kupiti xenon kitove koji moraju imati E13 šifru na sebi i TUV po mogućnosti, i možeš ih slobodno ugraditi. Čak i slovenski policajci kod zaustavljanja tog automobila nisu radili problem kad su vidjeli E13. :dobroje:

Link to comment
Share on other sites

A možda čovjek samo želi da mu sve na autu radi tj. bude ispravno ako vec nije neki prezahtjevan zahvat. Zato ne vjerujem da ce dati 1000+ kuna za popravit to, ali ako se moze sredit i staviti u funkciju uz malo truda i neku minimalnu investiciju - zasto ne. Meni su na Cliu lose radili ti perači farova ali se njima nisam bavio jer sam imao vecih i skupljih kvarova pa mi se nije dalo jos zezat i oko toga. Inace bih i ja vjerojatno prckao po tome i probao poptavit.

Link to comment
Share on other sites

Petak, moram te razočarati, ali nisi u pravu. Stoji da SVI novi automobili dakle od 2010 moraju imati i perače uz xenon.

Ali do sada to nije bilo must have.

Recimo Mazda 3 je dolazila sa xenonom, ali bez perača.

Osim toga imaš kupiti xenon kitove koji moraju imati E13 šifru na sebi i TUV po mogućnosti, i možeš ih slobodno ugraditi. Čak i slovenski policajci kod zaustavljanja tog automobila nisu radili problem kad su vidjeli E13. :dobroje:

Izgleda da sam bio u zabludi!

Moje isprike!

Iako je tema otišla u malko krivom smjeru!

Kad već imam perače volija bi da mi rade, i probati ću ih popraviti u vlastitoj režiji.

Ako ne uspije neću se previše sekirati!

Link to comment
Share on other sites

Izgleda da sam bio u zabludi!

Moje isprike!

Iako je tema otišla u malko krivom smjeru!

Kad već imam perače volija bi da mi rade, i probati ću ih popraviti u vlastitoj režiji.

Ako ne uspije neću se previše sekirati!

:dobroje: Probat ću i ja svoje popraviti čim uhvatim vremena.
Link to comment
Share on other sites

Usrmatre slikaj ti to sve kad budeš popravlja... :)

Link to comment
Share on other sites

Usrmatre slikaj ti to sve kad budeš popravlja... :)

Ovaj put ću se potruditi napraviti par slikica, znam da sam zadnji put zajbao stvar (skidanje "damper unita"), ali ovaj put neću zaboraviti.

Link to comment
Share on other sites

Sutra i preksutra sam u Drnišu, nemoj da te moran tražit ako ne osvanu slike :laugh:

Link to comment
Share on other sites

Sutra i preksutra sam u Drnišu, nemoj da te moran tražit ako ne osvanu slike :laugh:

Nemam sad vremena za popravljati, ali obecavam ću slikati i samo slikati kad budem radio :rotfl:

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

Hahahhaa... :dobroje:

Ajde pa kad napraviš onda ćemo napravit Drniš meet... Ja,ti,Odak,Đidara,Damir...eto već nas ima 5 :)

Napravit ćemo podružnicu Drniš u rubrici meetinzi :)

Link to comment
Share on other sites

Hahahhaa... :dobroje:

Ajde pa kad napraviš onda ćemo napravit Drniš meet... Ja,ti,Odak,Đidara,Damir...eto već nas ima 5 :)

Napravit ćemo podružnicu Drniš u rubrici meetinzi :)

:dobroje: Može! Pozdravi mi Marinka, ali koliko imam priliku čuti on više nije Renault fan, nekako mu sad VW draži:rotfl::rotfl: Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

a da postavi kameru pa da se nemoras borit sa slikanjem...jos bi bolje bilo :D

I prijenos uživo, live web stream kako popraviti perače ksenon farova na renault laguni, neprocjenjivo:rotfl::rotfl::dobroje:

Link to comment
Share on other sites

Renault je u njega još nije ga proda. VW je prid smrt... al može još 200 iljada :dobroje: Dok navrti 200 iljada prodat će ga.

Edited by SOVA
Link to comment
Share on other sites

mislim da bi se zadvoljili i sa snimkom :D

Probat ću nešto učiniti, ali ne obećavam ništa.

Link to comment
Share on other sites

Renault je u njega još nije ga proda. Ma ništa od onoga VW nikakav je, prid smrt je... :dobroje:

Šta mu bi da je kupio auto d 300 kkm, i to još golfa 4? Otkada sam nogom zakoračio u lagunu zaboravih da VW postoji.:laugh:

Link to comment
Share on other sites

I prijenos uživo, live web stream kako popraviti perače ksenon farova na renault laguni, neprocjenjivo:rotfl::rotfl::dobroje:

Ako bude live prijenos,onda ću i ja svoje perače popravljati.(podružnica ZG)

"Što je danas lijep i sunčan dan" učinio mojim peračima.

Stojim na semaforu i ajde da operem staklo,kad ono i farove pere! :nezna:

Sav u čudu,reko uskrsnuli,ali došla noć i oni opet ne rade!!!

A,ja taman htjeo pokazati jednom Golfu V,koju tehnologiju imam :rotfl:

Link to comment
Share on other sites

Ako bude live prijenos,onda ću i ja svoje perače popravljati.(podružnica ZG)

"Što je danas lijep i sunčan dan" učinio mojim peračima.

Stojim na semaforu i ajde da operem staklo,kad ono i farove pere! :nezna:

Sav u čudu,reko uskrsnuli,ali došla noć i oni opet ne rade!!!

A,ja taman htjeo pokazati jednom Golfu V,koju tehnologiju imam :rotfl:

Dogovoriti ćemo kolektivno popravljanje perača farova :rotfl::rotfl::rotfl:

Skidao sam ja prednji branik i palo mi na pamet da to popravim, ali imao sam neke zajbancije sa branikom, a bilo je već kasno tako da sam odustao. Mislim da je problem u brtvama i između plastičnih vodilica perača farova koje jednostavno zaglave u svojim ležištima, ili puštaju tekućinu pa ih pritisak koji generira pumpa ne može podignuti (nema motorića koji podižu perač, već se oni podižu tlakom pumpe). Može biti i puknuto, ili začepljeno crijevo dovoda tekućine za pranje. Ne vidim mogućnosti bilo kojeg drugog kvara. Live video stream mora ići u svim podružnicama istodobno:dobroje::laugh:

Link to comment
Share on other sites

Ma kad mi dopizdi što ne radi,skinem jednim potezom branik.

Zavežem ga negdje pa u rikverc :tup:

E,onda ću lijepo popraviti perače.

Naravno sve će biti live video stream :rotfl:

Link to comment
Share on other sites

Ma kad mi dopizdi što ne radi,skinem jednim potezom branik.

Zavežem ga negdje pa u rikverc :tup:

E,onda ću lijepo popraviti perače.

Naravno sve će biti live video stream :rotfl:

Znaš da sam mislio lagunu vozati par dana bez branika (samo dok sredim perače farova), ali ima jedan zajbn policajac tu kod mene i svaki put me prati dok patrolira pa imam osjećaj da bi mi odmah kaznu napisao kad bi me vidio bez branika, ali bit će kolektivnog streama. Zašto se zajbvt s odvidavanjem kad se to može lakše skinuti (mata 73 sustav skidanja branika:hail:):rotfl::rotfl::rotfl::rotfl:

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.