Jump to content

Perači ksenon farova


petak

Recommended Posts

Znaš da sam mislio lagunu vozati par dana bez branika (samo dok sredim perače farova), ali ima jedan zajbn policajac tu kod mene i svaki put me prati dok patrolira pa imam osjećaj da bi mi odmah kaznu napisao kad bi me vidio bez branika, ali bit će kolektivnog streama. Zašto se zajbvt s odvidavanjem kad se to može lakše skinuti (mata 73 sustav skidanja branika:hail:):rotfl::rotfl::rotfl::rotfl:

Vidiš,vidiš :dobroje:

Patentirat ću pa dijelimo lovu :hura:

Koliko vidim da podosta forumaša ima problem,znači bit će para :rotfl:

Što se tiče pandura,reci da ti je neko maznuo branik jer on nije pazio na red i mir :rotfl:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • Replies 86
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • petak

    21

  • sLi

    15

  • usrmaatre

    14

  • mata73

    12

Top Posters In This Topic

Posted Images

Situacija sa peračima se nije promjenila. Lijevi radi, desni ne.

Valjda nemam pametnijeg posla pa mi je jedna stvar pala na pamet!

Netko (mislim da je kolega "renault19") spomenuo da je samo problem u prljavom sustavu.

Spominjalo se i sredstvo za čišćenje pegli.

Meni je pala napamet druga stvar!

Kako bi plastika farova ( a i sve ostalo što se pošprica prilikom pranja) reagirali na bijeli ocat?

Da li bi ih nagrizlo, uništilo?

MIslim taj ocat se može koristiti u svrhu čišćenja svega i svačega.

Osobno ga koristim kad treba očistiti one mrežice na slavinama (pipama) od kamenca

Razmišljam uliti litru (2-3) tog octa u sustav pa jedno vrijeme prati stakla i farove s tim octom.

Je da će smrditi ko sam vrag ali izdržati ću neko vrijeme.

Ipak sam htio čuti Vaša neka mišljenja vezana uz ovu moju najnoviju ideju!

Da Vas čujem

Link to comment
Share on other sites

moja preporuka ti je coca-cola...znam da kad mi na jedrilici sol zapece patente/zatvarace na razno raznim vrecama i slicnim stvarima, samo nalijem coca-cole i sve se otvara bez problema nakon par minuta :D

jedino poslije isprat da ne ostane ljepljivo, al to bi svakako isprao

Link to comment
Share on other sites

moja preporuka ti je coca-cola...znam da kad mi na jedrilici sol zapece patente/zatvarace na razno raznim vrecama i slicnim stvarima, samo nalijem coca-cole i sve se otvara bez problema nakon par minuta :D

jedino poslije isprat da ne ostane ljepljivo, al to bi svakako isprao

Znam za coca-colu, ali me je struh to uliti u sustav. Ako se osuši biti će većeg sranja nego je sad.

Osim toga, zamisli kako bi auto izgleda kad ga poliješ coca-colom iz brizgaljki.

Divota! :zubo:

Link to comment
Share on other sites

ja bi stavio, natjero u sistem da pocne curit lagano, pustio 10min i istjerao svu cocacolu van, nalio vode i rokao koju minutu

Link to comment
Share on other sites

jeli ima tih brizgaljki kupiti na ebayu, ali ono no name brand za naknadnu ugradnju, jer, jelte sad imam ksenone, pa da ih perem i mazim :bigl:

Link to comment
Share on other sites

Aj minjaj avatar odma hahaha :D

Imaš na e-bayu uzet posudu za vodu koja ide u vozačev blatobran i već imaš pripremu i tribaju ti samo one mlaznice i provest struju moraš i šišaj :D To san vidia ne e-bay.uk

Link to comment
Share on other sites

islo je na takav megane orididi pranje farova, pa ako imas para viska makar da kupis origigi brizgaljke...s unutarnje strane branika bi trebalo bit predvideno za busit...kataloski ti je 8200067044 i ova matica 7703033141, al nju mozes bilo di kupit

pranje.pdf

Edited by sLi
Link to comment
Share on other sites

Frenki: probaj po ebayu njuškati te originalne dijelove sa slupanih auta ili auta koji idu u dijelove.

Može se komplet sustav nabaviti po jako pristojnim cijenama.

Samo treba biti strpljiv!

Link to comment
Share on other sites

Situacija sa peračima se nije promjenila. Lijevi radi, desni ne.

Valjda nemam pametnijeg posla pa mi je jedna stvar pala na pamet!

Netko (mislim da je kolega "renault19") spomenuo da je samo problem u prljavom sustavu.

Spominjalo se i sredstvo za čišćenje pegli.

Meni je pala napamet druga stvar!

Kako bi plastika farova ( a i sve ostalo što se pošprica prilikom pranja) reagirali na bijeli ocat?

Da li bi ih nagrizlo, uništilo?

MIslim taj ocat se može koristiti u svrhu čišćenja svega i svačega.

Osobno ga koristim kad treba očistiti one mrežice na slavinama (pipama) od kamenca

Razmišljam uliti litru (2-3) tog octa u sustav pa jedno vrijeme prati stakla i farove s tim octom.

Je da će smrditi ko sam vrag ali izdržati ću neko vrijeme.

Ipak sam htio čuti Vaša neka mišljenja vezana uz ovu moju najnoviju ideju!

Da Vas čujem

Uli rađe razrijeđene solne (kloridne) kiseline jer ti ona bolje otapa kamenac, ali nadaj se da u peraču nema menalnih djelova jer otapa i metal. S plastikom ti sigurno ne reagira. BTW kod mene ne rade perači, ali mi to uopće ne smeta.

Link to comment
Share on other sites

Uli rađe razrijeđene solne (kloridne) kiseline jer ti ona bolje otapa kamenac, ali nadaj se da u peraču nema menalnih djelova jer otapa i metal. S plastikom ti sigurno ne reagira. BTW kod mene ne rade perači, ali mi to uopće ne smeta.

Ovo je još brutalniji prijedlog!

Probati ću sa octom. nekako mi se čini najsigurnije i najbezbolnije

Link to comment
Share on other sites

I moji perači rade zasad dobro mada ih ne koristim heheehh...iako nema pokretnih dijelova u sistemu kao kod lagune ja sam mora u svoje ubacivat dodatne ventile jer mi je "pišala" voda kroz brizgaljke i kada je bilo ugašeno :D

Ima kupit na ebay.uk sve original polovno...samo u tražilicu upišeš megane parts i listaj :D

Link to comment
Share on other sites

Ovo je još brutalniji prijedlog!

Probati ću sa octom. nekako mi se čini najsigurnije i najbezbolnije

ako bas hoces da probas da razbijes kamenac, najefikasniji ti je limuntus, 4-5 kesica razmuti u 3L vode i sipaj u posudu.

Ako to ne pomogne, nista nece :dobroje:

Link to comment
Share on other sites

Frenki: probaj po ebayu njuškati te originalne dijelove sa slupanih auta ili auta koji idu u dijelove.

Može se komplet sustav nabaviti po jako pristojnim cijenama.

Samo treba biti strpljiv!

ajde možda probam, nek se malo oporavim od zadnje investicije...

Sova ovi je avatar samo za tebe :bigl:

Dobra ideja o pranju sustava je ona tekućina što se kupi u DM-u za čišćenje kuhala za vodu. Samo to treba ubaciti u rezervar kad vode ima malo, a ne pune tri litre.

Druga ideja je da ubacite domestos ili mr. muscollo za skidanje kamenca u kupaoni, ja sam s time skidao kamenac sa haube jer mi je jedno tjedan dana kapalo sa jednog balkona po autu, a nisam bio tu da ga vozim niti da ga maknem. Skinulo se fenomenalno i ništa nije nagrizlo lak, čak su se i vidili sitni mjehurići kao reakcija kad bi stavio sredstvo na fleku od kamenca. Od straha sam nekoliko puta mazao i odmah brisao čistom vodom, ali nije bilo opasnosti i puno je brže i efikasnije od octa.

Link to comment
Share on other sites

Vidiš, vidiš, limunska kiselina.

Hvala nukleuz!

Link to comment
Share on other sites

sva ta sredstva kao ovo dm- ovo su na bazi limunske kiseline :dobroje:

Link to comment
Share on other sites

taj iz DM-a sam koristija u kuhalu za vodu da otopim kamenac ali piše na uputama da triba bit vruća voda ...sad neznam jel djeluje ako je hladna voda ko u posudi...ili da se nalije vruća u posudu pa onda uspe prašak...

Link to comment
Share on other sites

probaj i to kuvalo sa limuntusom da ocistis, iznenadices se rezultatima za znatno manje para :hey:

Link to comment
Share on other sites

negdje sam pročitao post, možda i na ovom forumu, zaboravio sam, o prskalicama za šajbu. Navodno može ići sa Citroena, i to su one prskalice koje fino raspršuju mlaz po šajbi, a ne u tankom mlazu kao naše standardne. I nisu skupe, a original su za C3 ili C4, ne znam više.

Pitanje, dali bi takve mlaznice mogle poslužiti kao perači farova ako bi se ugradile u branik ispod fara?

Link to comment
Share on other sites

Ahahahaahahhaa kemičaru :D

mogle bi poslužit al zašto ne nabaviš original ka u mene priko e-baya ili negdi?

Link to comment
Share on other sites

Kilo hahah... ma ima vraga kilo nije uopće veliko nešto... a i šta će ti perači nema ode u nas blata toliko itd... al ako već oćeš ja bi na tvom mistu stavia original jer već imaš pripremu za posudu itd... i jednostavno je ugradit...

Evo kolika je brizgalica naspram fara...pa nije toliko veliko :D

post-9528-082558900 1307616135_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

šta još triba osim criva? Još jedna pumpica ili...

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Kolega Petak što si napravio sa peračima farova ?

Da li rade?

Sutra namjeravam skidati branik pa svoje natjerati da rade.

Zato bi bio od pomoći tvoj nastavak priče.

Link to comment
Share on other sites

Nešto sam kemijao, ali mi jeonda i ova druga (polovna) pumpa crkla i sad to tako stoji dok ne uhvatim vremena.

Planiram jedan dan skinuti branik, odpojiti perače i crijeva i probati ih otvoriti/podmazati/servisirati. NI sam neznam šta. Ali za to mi treba jedna velika kombinacija.

JA moram biti slobodan, auto mora biti ispred kuće, djecu mora netko drugi čuvati. Dok ja to sve posložim prođe vrijeme.

MOj je nekako zaključak da su ili vodilice "prljave" pa pumpa nema dovoljno tlaka da digne obje istovremeno (kod mene je jedna radila druga ne, pa onda nakon nekog vremena obrnuto)

Ili pumpa oslabi pa nemože nabiti dovoljno tlaka da ih obje digne istovremeno.

Rizik mi je uzeti polovne perače (a baš i nisu jeftine) jer se bojim da bi moga imati istu stvar.

probati ću sa još jednom polovnom pumpom (ona nije skupa) ali ni tu se baš ne nadam nekom uspjehu.

Nova pumpa je dosta skupa pa ju za sad ostavljam kao zadnju opciju. A zamjensku nisam uspio naći.

Meni je palo na pamet nešto drugo!

Kakav je sistem na espace-ima? Da li se isto perači dižu ili tekučina samo špricne?

post-142-045788100 1325623344_thumb.jpg

Pala mi je napamet ideja iskombinirati sustav sa nekog drugog ata koji nema podizanje već samo špricanje (Neki drugi Renault/BMW/Mercedes/audi

Edited by petak
Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.