Jump to content

INFO Clio 172/182


space_cadet

Recommended Posts

Od 2010 do 2014. dok je bio kod mene nije bio turpija, dal se poslije poturpijao ili se poturbijajo ostaje pitanje.

Link to comment
Share on other sites

Steta kaj nije slozeno, to bi bio unikat.

Ima već jedan sa itb i turbom

Steta kaj nije slozeno, to bi bio unikat.

Ima već jedan sa itb i turbom

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Uff gustam ga otkak sam prvi put vidio oglas. Gewinde, Miltek, panel filter, volan... Ljepota. Cak je i cijena okej s obzirom da se na mobile.de prodaju i po 8000 eura.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav
Zna li netko nešto o ova dva Clia?

http://www.index.hr/oglasi/renault-clio-2-0-16v-sport/oid/558903

http://www.index.hr/oglasi/renault-clio-2-0-16v-sport/oid/390250

Zaletio bi se sljedeći tjedan do ZG vidjeti ova dva i još jednu 106-icu GTI, ali bi mi svejedno pomoglo ako netko zna nešto o ovim autima i njihovu povijest.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav
Zna li netko nešto o ova dva Clia?

http://www.index.hr/oglasi/renault-clio-2-0-16v-sport/oid/558903

http://www.index.hr/oglasi/renault-clio-2-0-16v-sport/oid/390250

Zaletio bi se sljedeći tjedan do ZG vidjeti ova dva i još jednu 106-icu GTI, ali bi mi svejedno pomoglo ako netko zna nešto o ovim autima i njihovu povijest.

Ovog prvog (ph2 mk2) vozi jedna gospodja iz Velike Gorice. Tocnije stoji joj na parkingu. Fkt ga dugo vec ima i nikad ga nisam vidio nigdje u djiru po gradu, uvijek na parkingu pred zgradom. 

Sin joj vozi Leona Cupru i auto je fkt apoteka, tako da bi isto moglo biti i sa ovim Cliom.

Link to comment
Share on other sites

Drugi Clio (ph2 mk1) je uzeo poznanik. Auto se prodavao u RI sa izgorenim klipom cini mi se. Slozen je motor (novi blok i glava) porjesavane sitnice i auto zavrsio opet u oglasniku. Kad je doso iz RI bio je pravi kramp, kakvo je sad stanje ne znam.

Link to comment
Share on other sites

 

post-1245-1234649188.jpg

Čija je ova petica na slici?

Inače, ove haube s usisom zraka čujem da dodaju 20ks, ali samo u kombinaciji sa kn filterom.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je to dosta stara a da je petica od Jureta iz ST.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je to dosta stara a da je petica od Jureta iz ST.

 

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

 

 

Zato se Mlađo diskretno hvali sa slikom. :respect:

Link to comment
Share on other sites

Ima jedna vrlo bitna stvar..da nije sport u papirima a cijeni ga kao sporta

Link to comment
Share on other sites

Ovo je ko da si kupio auto sa kucanim brojevima, samo zbog ovoga neces zavrsit u zatvoru nego ga ni dragi Bog vise nece uspjet regat ako te murja detaljno provjeri i skine ti tablice. 

Osim ako ne napravis atest, a znamo kak to kod nas ide i kolike su peripetije oko toga...

Link to comment
Share on other sites

Ovo je ko da si kupio auto sa kucanim brojevima, samo zbog ovoga neces zavrsit u zatvoru nego ga ni dragi Bog vise nece uspjet regat ako te murja detaljno provjeri i skine ti tablice. 

Osim ako ne napravis atest, a znamo kak to kod nas ide i kolike su peripetije oko toga...

Prestrašio si čovjeka kao da razgovarate o pljački banke, a ne o promjeni motora.  Ak naleti na nekog zagriženog mogao bi imati problema, ali promjena motora nema apsolutno nikakvih dodirnih točaka sa kucanjem brojeva, niti je to primjerena usporedba.

Budimo realni, u Cliu 2 starom 15 godina koji troši 13l se nitko neće vozit svaki dan po gradu, većinom su to auti za zajebanciju, voze se 3 dana u mjesecu i nitko ih ne shvaća ozbiljno.

Atest može zaboravit.

Edited by cerozg
Link to comment
Share on other sites

^^

nije baš da atest može zaboraviti jer na tom auto je apsolutno sve sa Sporta stavljeno .... nije to ko da staviš taj motor u r5 :p  (kad budeš cugu platio neku? ) 

 

taj auto ima relativno malo kilometara i stvarni su jer je auto stajao dugoooo. 

 

u kakvom stanju je sad ne znam jer je promjenio nekoliko vlasnika od kad sam zadnji put čuo za njega.... 

Link to comment
Share on other sites

Treba dosta truda da bi clio2 trosio 13..

Link to comment
Share on other sites

Eto ja vozim Sporta ph1 svaki dan na poso, do ducana, na pivu, proso cijelu HR sa njim od Makarske, preko Pule do Osijeka i Vukovara, Slovenija, Austrija. Prosjecna potrosnja 7-8L.

U Marofu na stazi mu je BC izbacivao potrosnju 12.5L, cca pola sata voznje...

 

Tako da ko bjezi od njega zbog potrosnje je u najmanju ruku budala, jer auto u normalnoj voznji trosi ko 1.4 16v il 1.6 16v, dijelovi su neznatno skuplji i rega, al sve to vraca kroz performanse kad ti zatreba brz auto.

Zadnjih tjedan dana se vozim sa Polom 1.2 12v benzinac 68ks, pa to je na cesti ko da sidro od 3 tone vuces za sobom, a trosi totalno isto ko i Sport.

Link to comment
Share on other sites

Tako je i meni bila potrosnja, ova normalna sa umjerenim stiskanjima 7-8, muska voznja je bilo tako 12-15 a magistralom uz more turisticki oko 5.

Link to comment
Share on other sites

Evo s obzirom da svi pričaju o navedenom autu mogao bi i ja nešto reći s obzirom da sam ga uzea prije 3 dana.

Auto je kemija sa šasijom i zna sam u šta se upuštam, ali s obzirom da se registrira već 10 godina nadam se da neću imati problema na tehničkom. 

Dalje šta se tiče stanja auta tu mogu reći da je sigurno jedan od urednijih jer je unutrašnjost kao nova, gewinde nove cca 15000 km prošle, remenje isto tako nekih zamijenjeno prije 20000 km, gume stare par mjeseci, distance...

Generalno ja mislim da auto vrijedi novce za koje je plaćen jer da ga se rastavi u dijelove može se za njega dobiti 2000 eura (moje mišljenje). A i s obzirom da sam ovisnik o njuškalu i oglasnicima za određenu cijenu se ne može naći ništa ni približno zabavno i samo se nadam da neće ništa ozbiljnije pokvariti u narednom periodu i ja zadovoljan. 

 

Ps prije njega sam vozia 197 i mogu vam reći da je puuuno bolji osjećaj vožnje u 172 i zabavniji je auto masu .

Link to comment
Share on other sites

Hmm, trebalo bi obavijestiti proizvođača da auto troši manje od navedenog u specifikaciji. Skopirano iz tehničkih podataka vozila

Fuel consumption 11.3/6.2/8.1 l/100km urban/extra-urban/combined

 

Meni po gradu ne ide ispod 11 nikad, kad se španam cca 20.

Evo s obzirom da svi pričaju o navedenom autu mogao bi i ja nešto reći s obzirom da sam ga uzea prije 3 dana.

Auto je kemija sa šasijom i zna sam u šta se upuštam, ali s obzirom da se registrira već 10 godina nadam se da neću imati problema na tehničkom. 

Dalje šta se tiče stanja auta tu mogu reći da je sigurno jedan od urednijih jer je unutrašnjost kao nova, gewinde nove cca 15000 km prošle, remenje isto tako nekih zamijenjeno prije 20000 km, gume stare par mjeseci, distance...

Generalno ja mislim da auto vrijedi novce za koje je plaćen jer da ga se rastavi u dijelove može se za njega dobiti 2000 eura (moje mišljenje). A i s obzirom da sam ovisnik o njuškalu i oglasnicima za određenu cijenu se ne može naći ništa ni približno zabavno i samo se nadam da neće ništa ozbiljnije pokvariti u narednom periodu i ja zadovoljan. 

 

Ps prije njega sam vozia 197 i mogu vam reći da je puuuno bolji osjećaj vožnje u 172 i zabavniji je auto masu .

Drago mi je da si zadovoljan i želim ti puno zabave.

PS. 2 litre motor u 1300kg teškoj 197-mici se samo dreči kao mlinac za kavu. Premali motor za tu veličinu auta, optimim bi bio 2.5-3.0 litre. 197-mica uopće nema eksplozivnosti i auto je totalno bezveze.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.