Jump to content

Lampica airbaga


Vladek

Recommended Posts

Prije nekih mjesec dana mi je počela povremeno treptati žuta kontrolka airbaga. Radi se o Renault Thalia 1,4 benzinac.

Sada svaki put kad upalim auto svijetli cijelo vrijeme.

Da li to znači da su zračni jastuci neaktivni? Moram li zbog toga što prije otići na servis ili može čekati proljeće da to riješim prije tehničkog? Zna li netko u čemu bi mogao biti problem i koliko dođe popravak istog u ovlaštenom servisu?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 145
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • frenchkey

    26

  • DraganST

    16

  • MilosB

    16

  • dajmirenault

    11

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vjerovatno kablovi ispod sjedista ili zavojnica ispod volana, najcesci je problem ovo sa sjedistima, procackaj malo kablove ispod, vidi jel sve ustekano kako treba, a mislim da ces gresku morati ponistiti na dijagnostici. Nije nista hitno niti strasno, al ti jastuci ne rade sve dok svjetli ta lampica.

Link to comment
Share on other sites

Vjerovatno kablovi ispod sjedista ili zavojnica ispod volana, najcesci je problem ovo sa sjedistima, procackaj malo kablove ispod, vidi jel sve ustekano kako treba, a mislim da ces gresku morati ponistiti na dijagnostici. Nije nista hitno niti strasno, al ti jastuci ne rade sve dok svjetli ta lampica.

meni na cliu su bili kablovi ispod vozačevog sjedala. Otpojio, našpricao s wd40 i do sljedeće jeseni bio mir. Onda sam izrezao kable i spojeve zalemio...

I da, nije trebalo poništavati grešku,clio je bio 2001g, prije redizajna...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Pošto mi dolazi tehnički napokon sam se u zadnji čas uhvatio tog problema. Ispostavilo se da nisu konektori već da je vrisnula zavojnica u volanu i da kompjutor airbaga pokazuje grešku. To su utvrdili u ovlaštenom servisu. Međutim nisu sigurni da li će promjenom zavojnice kompjutor raditi normalno.

da li netko ima iskustva s zamjenom te zavojnice, može li se naći polovna (gdje tražiti) ili se mora kupiti nova? Koliko je komplicirana zamjena?

Link to comment
Share on other sites

Ne mogu vjerovati da se pola godine voziš bez zračnih jastuka doh1.gif

Link to comment
Share on other sites

Ne mogu vjerovati da se pola godine voziš bez zračnih jastuka doh1.gif

Imal sam Wartburga pa sam se vozio 3 god. bez airbaga i gle živ sam...

Link to comment
Share on other sites

Evo samo da i tu napišem. Promjenjena je zavojnica airbaga u volanu i komp. airbaga - oboje 1200 kn, polovno.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

da oživim malo staru temu:

 

bio prije dva dana na dijagnostici pošto mi je počela svijetliti lampica SERV i lampica AIRBAG-a. Kompjutor izbacuje grešku zavojnice volana. OK. Jel itko od forumaša to rastavljal i pokušaval popraviti il se striktno mijenja?

 

Ova gore priča od 1200kn je horor. Za kolko se to da promijeniti il kaj da sad radim s tim?

 

Gdi se to točno nalazi da ja to probam rastaviti i vidjeti u čemu je stvar? jel je itko to radil pa da ima kakvu fotku il nekaj? mislim, znam da je negdi kod volana :))

 

bilo kakve informacije dobro došle!

Link to comment
Share on other sites

I meni je taj problem prisutan. Skupio sam i par tutorijala za popravak zavojnice, ali nikako da se nakanim

Link to comment
Share on other sites

također... ja sam se za svog megana raspitivao i u ovlaštenom je nova zavojnica cca 1950kn... našao zamjensko za 850kn...

 

 

ne znam hoće li mi stvarati problem ta uključena service i airbag lampica na tehničkom?!?!

 

ovaj "kvar" ne utječe na vozne osobine pa mi nije neka sila popravljati... bio bi zahvalan ako netko zna odgovor

Link to comment
Share on other sites

Ima na ebay-u i to jeftino. Ja sam mijenjao zavojnicu prije koji mjesec i platio je oko 350 kn (polovna). Popravljati se ne isplati zato što kasnije nikad ne možeš biti siguran koliko je popravak bio kvalitetan. Npr. Ja sam svoju popravljao (pukla mi traka vodiča zbog mog redikulizma) i nakon nekog vremena tempomat mi nije radio. Igrom slučaja našao sam na ebay-u zavojnicu za lagunu s tempomatom (većinom su one za aute bez tempomata) naručio i kad je došla instalirao. Problem je senzor kuta (ako imaš ESP) i treba paziti da se vrati u istom položaju kao što je bio. U protivnom će se upaliti greška. Kod lagune je situacija takova, za clio bi trebalo biti jednostavnije.

Link to comment
Share on other sites

steering wheel coil bi trebalo biti na engleskom ali mi na jebaju ništa takvo ne nalazi... ajd neko pametniji :) kak dato nazovem drugačije, stručnije?!

Link to comment
Share on other sites

"Airbag clock spring renault megane" ili samo "Clock spring renault megane".

Edited by DraganST
Link to comment
Share on other sites

hvala

 

ko bu tražio na ebay.de na njemačkom se kaže schleifring

Link to comment
Share on other sites

Pa jeli i tebi na dijagnostici izbacuje grešku zavojnice volana kao i tinu ili ti samo gore lampice?

Ako nisi bio na dijagnostici nemora značit da je problem u zavojnici. Mogu biti kabeli i konektori na pojasevima ispod nogu vozača i suvozača ili kabeli i konektor na kompjuteru airbega.

Link to comment
Share on other sites

nekak mi se ne sviđa pomisao dati za rabljenu 300-500kn pošto je rabljena i to je kao Renaultu boljka. Dakle, pitanje je jel bude i ta dobra. Osim ak je to s E-bay-a reparirano.

 

Ne znam kak to zgleda al kaj se to stvarno ne da fizički popraviti pa se samo mijenja il kaj? Mislim da budem je otišel do svog električara prvo. Tip je lumen za sve takve pizdarije, možda ima kakvu ideju..

 

Inače sam čul neko škljocanje u volanu prije nekih par mjeseci.. Reko, bu prošlo ko i pol stvari kaj muče mog renolčeka. Danas loše, sutra ok i piči dalje :spin:

Link to comment
Share on other sites

Evo sad će godina dana da sam ga to pitao, a još nisam ništa poduzeo :D

Link to comment
Share on other sites

Cek, vec godinu dana trpis da ti to s**nje svetli pred nosom? :))

Link to comment
Share on other sites

Ljudi, zavojnica nije neki tamo "space shuttle", riječ je o običnoj traci kojom prolaze vodiči. Ako se javlja greška na istoj to je vjerojatno zato što su vodiči u prekidu, odnosno traka je negdje pukla. French, lemljenjem trake nećeš ništa postići (vjeruj mi probao sam) zato što je nikako ne možeš zalemiti kao što je to napravila tvornica. Jedino bi se mogla popraviti kad bi kontakt bio u pitanju, potrebno je "zasukati rukave" i rastaviti, a ne ovako napamet. I da ta "famozna" zavojnica se na engleskom piše "clock spring", ili "rotary switch".

Link to comment
Share on other sites

ma ne svijetli mi stalno, prestane kad smotam volan do kraja i vratim. Čak sam i skinuo zračni jastuk, i vijak s volana ali ga nisam mogao (volan) skinuti s osovine pa sam odustao. Ne znam postoji li još kakav spoj ili sa zavojnice žice idu direkt u cetralu airbaga?

Link to comment
Share on other sites

Nisam ti siguran, ali ako si bio na dijagnostici i tamo ti pokazuje grešku na zavojnici onda je ona 100% u kvaru. Sad dali je u pitanju kontakt na "jack-u", ili je traka u prekidu je pitanje. Prema opisu kvara kladio bi se da je traka u pitanju, zbog toga što je traka malo nategnuta u položaju u kojem ti ne svijetli lampica. Opet napominjem, treba rastaviti, volan moraš skinuti jer je zavojnica točno iza njega.

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.