Jump to content

Lampica airbaga


Vladek

Recommended Posts

nis od zastite ti ne radi dok ima greske u airbag sustavu, ni airbag, ni zatezaci pojasa niti automatsko zakljucavanje. 

 

te zice koje su ispod sjedista uzmes odrezes s konektora i svaku spojis na svoju i produljis usput. 

 

 

 

usput ja sam to napravio al nije rjesilo moj problem :( tako da definitivno trebam do servisa na diagnostiku da vidim sta mu je :( a nezelim tim lihvarima da dajem ni kune ako ne moram....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 145
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • frenchkey

    26

  • DraganST

    16

  • MilosB

    16

  • dajmirenault

    11

Top Posters In This Topic

Posted Images

mislio sam da samo bocni ne rade,morat cu onda malo pozurit da to rjesim,gledao sam ispod sjedala,kao da je neko to vec spajao,traljavo mi izgleda,iza bozica cu poslikat sve pa krenit to rjesavat.

Link to comment
Share on other sites

Obavezno gledaj i suvozačevu stranu ;) ja gledal samo vozačevu, isčupal zavojnicu volana i ništa. Onda je električar popravil ispod suvozačevog sica konektor :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ovako.

Napokon bio u ren servisu u Subotici, kod Vidakovica, lik je majstor za clip (za razliku od nekih koji neznaju nis sem iscitati gresku)

I nakon 15min i 100kn kaze rjeseno. Auto je zbog necega odjednom imao postavljeno da nema pojaseve a bez istih i air bag ima gresku.

Eto vam za ubuduce da znate ako vam neznaju u servisu rjesiti da im date hint sto da pogledaju.

Izgleda da sam nepotrebno lemio ispod sedista suvozackog.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

danas sam isao rjesit taj spoj i nakraju nije u tome ocito bio problem, osigurac je dobar(promjenio ga za svaki slucaj)

post-13546-0-23452800-1424459200_thumb.j

post-13546-0-88107200-1424459287_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

lampica jos uvijek svijetli. ima jos tko kakve savjete? mozda otic na dijagnostiku?

Edited by phenom
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Samo da se prijavim.. Vec sam zaboravio na to kaj svijetli lampica za airbag kad ono krene opet. Ali sto sam skuzio, svijetli samo kad je jako vruce! Znaci cijelu zimu mu nije svijetlila i sad kako se dizu temp tako se i ona pali. Znaci ne svijetli ujutro kad idem na posao u pol 8, ne svijetli kada sam navecer vani s autom, nego svijetli kada se vracam kuci oko 5 gotovo uvijek. Ja sam to povezao s toplinom ali i dalje mi nije jasno zasto i niako da ulovim vr da to rjesim..

Link to comment
Share on other sites

A jesi skontao koji aitbag je? Dijagnostika sto kaze da se dogadja?

Link to comment
Share on other sites

Nisam bio na dijagnostici tako da ne znam koji je.. Evo danas ujutro nije svijetlila ali dam ruku u vatru da će na povratku svijetlit. Ne cijelo vrijeme ali će se javit..

Link to comment
Share on other sites

Pa bez dijagnostike ovdje nemozes nista. Vrlo vjerovatvno da ti jedan od airbagova gubi kontakt negdje. i toplina pogoduje tome (siri se materijal) treba spojiti na komp vidjeti o kojem se airbagu radi i krenuti vijati gremlnine na tom airbagu.

Link to comment
Share on other sites

Pitanje u vezi airbaga, u vozacevom sicu, nije bio ispaljen, a jedan meho mi je reka da je neispravan, sta se moze desiti sa njim ? Rekao mi je al davno je to bilo, nemogu se sitit

Link to comment
Share on other sites

@Domba A kad mi oće uzet 250 kn za dijagnostiku a ja se nedam... Najbolje oba servisirat, direktno ih zalemit.

Link to comment
Share on other sites

250kn? Jel dokazis blizu Osijeka ili Djakova da ti ja to pogledam? Za te novce skoro da bi mi se isplatio put za ZG... moguce uz konektore da te muci ili zavojnica u volanu... ubiti doslovce vijanje nepoznatoga. Trazi nekoga sa autocomom ili delphijem da ti ocita greske i kada poporavis da ti obrise greske.

Link to comment
Share on other sites

Ma velim ti hoće me opljačkat. A nažalost ne idem tako istočno, od Zagreba u skorije vrijeme samo na jug. A mislim da nije zavojnica pošto ne svijetli cijelo vrijeme al i to je moguće. Tražim nekog oko Zagreba ko ima CLIP i koji je me voljan spojit za razumnu cijenu.

Link to comment
Share on other sites

Za takve strvari nemora na clip, moze i na neku univerzalnu dovoljno je pametna da zna koji airbag je u pitanju.

Link to comment
Share on other sites

mene je tako zavojnica hebala, po suhom bi hebala 100%, raskopao sve djekove sem zavojnice, na kraju je pocela da hebe u jendom polozaju volana dok u drugom ne bi hebala... 

Link to comment
Share on other sites

Evo danas se javila sumnja da je zavojnica. Sada kada sam išao na posao, lampica za airbag nije gorila, sve je bilo u redu, bez ikakvih zvukova. I kada sam došao pred firmu, uparkiravao se i motao volan čuo sam krckanje, baš kao što ljudi prijavljuju da je zavojnica. U tom momentu nije svjetlila lampica. Mislim da nema šta drugo biti osim te zavojnice. Sada da li se možda samo malo zgužvala ili je to početak kraja bumo vidli, neću se još raspitivat gdje da to kupim i popravim što jeftinije jer se nadam da se neće više ponavljat! :-)

Link to comment
Share on other sites

Pa raskopaj volan i sve ti bude jasno. Imas sat vremena posla. Ak si spor :)

Link to comment
Share on other sites

A nemam nikakvog iskustva s time a ni alata pa ne bi volio zmrdat sve. Ali ako se bude ponavljalo budem si dao truda uz vašu pomoć naravno! :-)

Link to comment
Share on other sites

Ima na youtube-u rus (ili tuta bugarin) kako radi zamjenu tj popravku

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.