Jump to content

Motori, motocikli, skuteri...


njambrosic

Recommended Posts

evo mene i moje pile :)

post-10648-013108300 1333740271_thumb.jp

ajmo neka preporuka gdje kupiti kofer, neke ljetne rukavice i tak :)

zna netko za neke popuste, da se nekaj rasprodaje ? novo naravno :)

Link to comment
Share on other sites

evo danas san baš razmontira karburator očisitja ga propra u benzini kao nov je izaša te uštelova minimum ,prirubnice dotega, svičicu isto očistija,provjerija dovod goriva,i naravno filter zraka toliko je čađav skoro da ga i nema moram nabavit novoga, ako se bude ponavlja problem moram još vidit jeli neki problem sa strujom itd itd whistling.gif

Link to comment
Share on other sites

evo danas san baš razmontira karburator očisitja ga propra u benzini kao nov je izaša te uštelova minimum ,prirubnice dotega, svičicu isto očistija,provjerija dovod goriva,i naravno filter zraka toliko je čađav skoro da ga i nema moram nabavit novoga, ako se bude ponavlja problem moram još vidit jeli neki problem sa strujom itd itd whistling.gif

ja znam,otišel ti je čok,tj.termookidač ak se dobro sjecam,300 kn ti novi,za kineza sto i sitno,stavi od kineza isti k....,pogotovo ak si rastavljal frgu onda si ga shebal.i filter prominit obavezno!

Edited by marek VZ
Link to comment
Share on other sites

evo mene i moje pile :)

post-10648-013108300 1333740271_thumb.jp

ajmo neka preporuka gdje kupiti kofer, neke ljetne rukavice i tak :)

zna netko za neke popuste, da se nekaj rasprodaje ? novo naravno :)

u Lidlu ti je kofer na akciji,i rukavice(ne preporučujem),cerada(odlična) i još neke stvari.drugi tj.

Link to comment
Share on other sites

Evo prominija san i filter zraka sad radi a dokad vidićemo ionako mi triba samo do dućana i nazad :fucka:

Link to comment
Share on other sites

Evo prominija san i filter zraka sad radi a dokad vidićemo ionako mi triba samo do dućana i nazad :fucka:

a ispitaj s instrumentom (ako ga imaš) čok da li ti radi ili ne, iako da je čok u pitanju, gasio bi ti se dok je hladan odnosno nebi imao one okretaje na cca 3000-4000 kad ga pališ ;) znam ja

a da ti se gasi kad se zagrije, moguće je i samo do svjećice..

javi kak se bude ponašao, baš me zanima :)

Link to comment
Share on other sites

Pali hladan iz prve i ono digne đire uredno znači da ne bi triba bit čok :nezna:,a sad to šta si reka može bit da je samo do svičice ,sad ćemo za vikend testirat ,ionako ga moram raspuvat :ahaa:

Link to comment
Share on other sites

Mene na Speedfightu cok zajebava. Ocistim ga, ispusem kompresorom, radi par dana i opet prekine. A da ga promjenim, nisam se sjetio. :rotfl:

Uglavnom, ne mogu se odma krenut vozit na hladno, al kaj je zagrijan nema problema.

Link to comment
Share on other sites

Moj Stalker iz 2003. Od 2004. je ugrađen Top Performances kit 71 ccm i od tada vozi bez problema.

post-1158-041299400 1334499986_thumb.jpg

Ovo mu je krajnja brzina

post-1158-048028900 1334500015_thumb.jpg

Svojevremeno je imao putno računalo 57.gif57.gif

post-1158-082362100 1334500104_thumb.jpg

Otprije godinu i poll vozim i ovog Korejca koji mi je zadao puno glavobolje pa mu je na kraju prošle zime zamjenjena kompletna mašina.

Umjesto putnog računala ovaj prima puno korisnije dodatke bee.gif

post-1158-043752900 1334500327_thumb.jpg

post-1158-039240100 1334500485_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Znas li netko za kakav slupani Baotian s papirima? Treba mi radi sasije.

Link to comment
Share on other sites

Znas li netko za kakav slupani Baotian s papirima? Treba mi radi sasije.

Imaš na Njuškalu par komada,gledal sam nedavno.

Link to comment
Share on other sites

Znas li netko za kakav slupani Baotian s papirima? Treba mi radi sasije.

Ja sam odahnuo otkad sam ih se riješio. Imao sam dva komada. :rotfl:

Link to comment
Share on other sites

Nema ono sto ja trazim, sasiju i papire. Moj je citav i u super stanju ali mi bratic ne da papire, tj pobjegao je s tvrtkom iz grada pa ga ne mogu prepisati i registrirati. Mozda sutra rijesim problem.

Link to comment
Share on other sites

Jao, ovaj WAKASAKi bobber je prestrašan, što reče jedan drug, stari motociklista, doduše za neki BMW iz 30-ih godina prošlog vijeka, "Možeš mu taktove prebrojati.". :D

Inače, '99 sam kupio YAMAHA Neo's, cvajtakt, 50-ka.

Nije ni najbrži ni najljepši, ali je strašno kvalitetan.

Za sve ove godine sam samo svjećicu promijenio. A nisam ni to trebao.

Svo to vrijeme je išlo SILIKOLENE ulje u taj motor. Strašno ulje, nema dima, nema tragova trošenja na klipu.

I dalje izgleda kao nov, samo što motor skutera ne kaže, šta je pi*ki*a*ko, je li to sve što možeš?!

Jednom sam pao, ne mojom krivicom, a motor ostao da radi. Heh, izvukao sam glavu ispod Golfovog branika tada... Malo falilo da zaginem.

Danas, ne vozim ga. Nakon što sam se razbolio (Diabetes), skontao sam da nema smisla rizikovati i vozati se na skuteru.

Dao sam ga kolegama na poslu, za potrebe firme, dostava dijelova i to...

Ali, nije mi mrsko sjesti ponekad na neki motorin i razguliti ga.

Nema boljeg osjećaja u vožnji.

Link to comment
Share on other sites

Drago mi je da ima ovakava tema na auto forumu.

Trenutno sam vlasnik Harley-Davidsona Sportster 48, 1200 ccm. Nažalost prodajem ga jer zbog životnih prilika nemam vremana za vožnju.

Vjerovatno ću opet uzeti nekog manjeg i jeftinijeg japanca da imam za povremeni gušt.

Link to comment
Share on other sites

Kazu japanci su ugladjeniji, finiji, itd..

Ali Harley je Harley.. :cool:Makar se otpustali serafi. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Kazu japanci su ugladjeniji, finiji, itd..

Ali Harley je Harley.. :cool:Makar se otpustali serafi. :cool:

Upravo tako! I ja sam sad zaražen dobrim vibracijama HD agregata. Čim mi životne prilike dopuste Harley će opet u moju garažu.

Što se tiče otpuštanja šarafa i puštanja ulja - toga na novim HD-ima nema. Čak su i oni prešli na "moderniju" tehnologiju. Svi motori imaju direktno ubrizgavanje i mašine su postavljene na gumene nosače tako da je i određena doza vibracija izgubljene (sad ih ima taman).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Sezona je počela, onaj osjećaj kad voziš sa skuterom 50 na sat do plaže i nazad bonk.gif

Link to comment
Share on other sites

Kroz tjedan prduckam sa skuterom, kroz vikend gutam kilometre...

post-7258-057234600 1340741685_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ljudi trebam preporuku za neki skuter. Pošto uopće nisam u tom svijetu vjerujem da ovdje ima ljudi koji prate tu scenu :)

Uvijeti su:

50ccm,

da može speljat 2 osobe uzbrdo, da ne troši 5 litara.

Od "tuninga" bi eventualno samo blokade maknuo, nikakvi kitovi i pizdarije me ne zanimaju.

A dao bi max cca 1000€ za tak nekaj. Rabljeno jelte, al bogme ne dam za drlju staru preko 10 god tolke pare.

Kaj se nudi u tom rangu a da valja?

Link to comment
Share on other sites

Ja imam gileru sp 50 2002 godiste

Ovo je nepoderivo cudo....

svakako moja preporuka, nadi ocuvani primjerak i imas skuter zauvijek

Link to comment
Share on other sites

Ja imam doma Speedfight 2 2001. god. U prve 4 godine natukao sam 17000 km. kroz ostale godine do danas imam 21000. Nikad problema.

Preporucujem bilo kaj s Piaggio masinom, Piaggio NRG, Gilera Runner, Aprilia SR (nesto manji sic za suvozaca) kao i kod Yamaha Aeroxa... Ak pozelis kitat onda ovaj posljednji. Ali sve je to tu negdje.

Link to comment
Share on other sites

Baš malo čitam po forumima i uglavnom kažu za piaggijeve mašine da puno troše... :nezna:

A kaj fali pežoju? Vidim po oglasnicima da su najjeftiniji...

I dal se isplati čekat kraj sezone pa onda kupit il su cijene skutera uvijek tu negdje?

E da, i koja je fora s ovim koji imaju ajnšpric? Jel to valja šta?

Edited by swendija
Link to comment
Share on other sites

Peugeotu ti ne fali nista ako se mislis samo voziti kao sto si i napisao. Ja nisam nikad imao ni najmanji kvar.

Mana mu je sto se kod friziranja ne dobijaju performanse kao kod Piaggia ili Minarellia (Yamaha Aerox).

Uzmi Peugeot Speedfight i mozes bez problema vozit drugog putnika, dobis provjereni agregat i samo vozis. Znam skutera koji ima preko 40 tkm...

Sto se tice ajnsprica, bjezi od toga. Kolega ima Gileru i stalno mu se pumpica stopa, problem s gorivom. Svjecice moras mjenjati i takve pizdarije.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.