Jump to content

Motori, motocikli, skuteri...


njambrosic

Recommended Posts

Neznam jesam li ja svoga Beva stavio?

Znači Piaggio Beverly 400 IE

 

post-8045-0-31665500-1372278050_thumb.jp

 

post-8045-0-58318000-1372278055_thumb.jp

 

post-8045-0-37599900-1372278060_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Obnovili se malo... VN 800 prodan i za 3 dana iz Slovenije dofuran drugi motor.. Pala i prva dorada. Grmi zestoko, gotovo za neizdrzati. :) Uskoro montiram i prigusivace.

 

post-7258-0-11582800-1401521828_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

Evo i mojega Kramasakia...

Edited by Markidjani
Link to comment
Share on other sites

Kakav skuter od 50ccm preporučujete? Razmišljam uzeti nešto takvo za vožnju, a ne znam puno o motorima.

Što gledati kod kupovine rabljenih, koliko staroga i sa koliko km uzeti itd.?

Link to comment
Share on other sites

uzmi talijana. franuzi,japanci i sl su sr*nje. gillera, vespa ili nesto takvog ;)

Link to comment
Share on other sites

Borna to ti nije motor :p nemam ti kaj preporuciti kad na skuter nikad sjeo nisam, sto se tice motora ja sam za Hondu, a i oni imaju skutercic.

Edited by CRN11
Link to comment
Share on other sites

Uzmi Apriliu SR ili Yamahu Aerox, imas sad onu naked verziju..

Link to comment
Share on other sites

aprilia, piaggio, yamaha.. gledaj da ima kvalitetniju vilicu i po mogucnosti oba disk kotaca.. kakav god da uzmes, preporucam servis odmah nakon kupovine.. rolice, remen, centralni feder, filter zraka i kupi rezervnu svijecicu. ako radis sam servis sve to skupa ce te kostat 250kn.. ne znam jesu li digli cijene dijelova, ali znam da je 1h u ovlastenom servisu cca 200kn (imho too much)..

ja sam imao nrg dd 2002. i nakon 40 000km sam ga rjesio.. na 20t km mi je propisala vodena pumpa i to je jedino kaje zajebano kod njih.. ostalo sjedi pali toci vozi.. ;) za grad nema boljeg izbora po meni :)

gledaj si da skuter koji uzimas ima barem 13" kotace i moj nrg je imao pleteni lajtung prednje kocnice (original) :)
ovi novi ce ti trosit 4,5l po gradu, tesko da ces upsjet manje s njima :(

ak te jos kaj zanima, slobodno pitaj :)


btw, kako zivim tu na tajvanu god dana, bas jucer bio s kymco 150ccm na servisu.. promjena ulja u motoru, kocnicama, ciscenje prednjih kljesta, zatezanje straznje kocnice, promjena zaruljice, sve skupa 75kn :D :D i na kraju jos dobio free pranje motora haha

pozz :hey:





btw njambrosic, daj jos par fotki da slinim, yebeno zgleda grom  :hdbg:

Link to comment
Share on other sites

Borna, i nemoj samo kupiti Peugeota sa onom jednom vilicom, to je smrt u zavoju :D

Link to comment
Share on other sites

Borna, i nemoj samo kupiti Peugeota sa onom jednom vilicom, to je smrt u zavoju :D

Eh, napravio sam s tom jednom vilicom preko 20 tkm, nakitani skut s brzinom 110 km/h, jedina mana je sto sam dva puta mjenjao amortizer jer je propisao kad sam na saht naletio. Sve to sljaka.

Link to comment
Share on other sites

Ma jasno da šljaka ali kažem, bolje nek uzme što si mu prvi put preporučio. Aprilia ili Aeroxica. IMHO, tri put bolje izgledaju i imaju bolje vozne sposobnosti od Puga.

Link to comment
Share on other sites

Jedino su jos SR-ka i Aerox zadrzali pravi stil, Speedfight 3 izgleda kineski, NRG je ok, Runner bezveze velik,....

Link to comment
Share on other sites

Meni se još uz ta dva sviđa Derbi, pogotovo onaj sa lancom. Skuter mi je preyeben!

Link to comment
Share on other sites

imao sam ga krule :D 

 

njambrosic, uzmi sr-ku. odlican skuter i kad ga malo postelas ide ko lud

Link to comment
Share on other sites

ovo je bila ljubav moja. jedno vrijeme sam imao cagivu 125, ctx-a, kratko je kod mene bila rs-ica 125 a od prijatelja sam dosta cesto vozio fazera 600. trenutno nemam motor

 

post-14856-0-89808900-1401655834_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

imao sam ga krule :D

njambrosic, uzmi sr-ku. odlican skuter i kad ga malo postelas ide ko lud

Ja ne kupujem skuter :)
Link to comment
Share on other sites

Dolac...kymco kazes...meni se svidja kymco agility city 50....al ono neznam kakvi su...

Link to comment
Share on other sites

Problem tih svih kineza je to što kod nas ih nemaš di održavati a teško ćeš i dijelove nabaviti ako i možeš sam održavati.

Link to comment
Share on other sites

Kymco je desetljecima na trzistu, nije Kinez i opcenito su poznatiji kod nas po maxi skuterima koji su jako kvalitetni. Za manje novaca dobivas dobar skuter. Za servis se ne trebas brinuti.

Link to comment
Share on other sites

Dijelova ima i nisu skupi. Osim što palenje i vodena pumpa odlaze već na 10k km.

Link to comment
Share on other sites

Da kymco je s tajvana ne kine :)

Svidja mi se sta ima ravnu podnicu i kotace 16"!

Vidio sam da Bericar auto kuca prodje zute od cityexa...kilometara 20000-30000km...servis pitanje jel i kada vidilo...i to po 4500kuna...

Edited by darko
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.