Jump to content

TUTORIAL: Ugradnja AUX za ipod, iPhone


Kostur_OS

Recommended Posts

za obini je puno lakse, evo instrukcija

ipodmegane37906.png

Link to comment
Share on other sites

za obini je puno lakse, evo instrukcija

ipodmegane37906.png

A prijevod? I da li to funkcionira samo za Update list radio ili i stariju verziju?

Link to comment
Share on other sites

mislim da tuner list nema opciju aux tako da ovo ne radi, a za prijevod ces se morati snaci, mislim da je njemacki u pitanju, koji ja neznam.

Link to comment
Share on other sites

za obini je puno lakse, evo instrukcija

ipodmegane37906.png

imaš kakav link' google slabo prevodi iz JPEG-a big.gif

Link to comment
Share on other sites

imaš kakav link' google slabo prevodi iz JPEG-a big.gif

evo ti rezultat OCR-a

Original tekst:

[sLIKA FRONTE]

Unten rechts steht "Update List"

Der AUX-Eingang befindet sich an den im unteren Bild gron, blau und gelb markierten Pinnen. An das rote Gekritzel braucht ihr euch nicht sturen.

[sLIKA POZADINE]

Gron ist AUX-IN rechts, blau ist Minus und gelb ist AUX-In links. Ich habe es eben selbst mit Profspitzen ausprobiert, weil ich noch keinen passenden Stecker dafur habe. Es funktioniert!

Den Stecker messte es im Car-HiFi-Laden geben oder vielleicht auch beim Boschdienst. Es ist ein groner Mini-ISO-Stecker. Eine Steckerleiste, die auch den gronen Mini-ISO-Stecker enthalt, habe ich bei Saturn gesehen. Die wollen aber 16,95 ? dafur haben und der Stecker enthalt noch nicht mal Pinne. Ich denke, das geht auch gunstiger.

Google prijevo na HR:

[slika FRONTE]

Dolje desno je "Update List"

Pomoćni ulaz se nalazi na zelenom na slici, plave i žute označenim pinova. Na crvenom škrabati njezin tvrdoglavi ne treba strah.

[slika POZADINE]

Zeleni AUX-IN ulaz je u desno, plav je negativan i žuti je je AUX-in s lijeve strane. Upravo sam pokušao se s prof savjete, jer sam još uvijek imaju odgovarajući konektor za njega. To radi!

Možete ga priključite u trgovini auto audio ili možda čak i dati Bosch servis. Tu je i mini-ISO priključak Zeleno.Produžni kabel, koji je također Zeleni mini-plug ISO sadrži, vidio sam u Saturn (dučan, op.a.). Oni žele već 16,95? Darfur te su plug ne sadrži ni kormilo. Mislim da je ovo također povoljna.

Edited by morrak
Link to comment
Share on other sites

ako podržava, pretpostavljam na source da vrtiš dok ne dođe na AUX

dal treba nešto po njemu prčkati - sumnjam jer nije spojen na komp od auta na taj način da bi tamo nešto blokirali...

Link to comment
Share on other sites

Mene zanima da li taj Cabasse može samostalno raditi bez CD changera i kako se to izvodi.

Link to comment
Share on other sites

mene zanima jel znate na koji se nacin prebaciva na aux

Za Cabase, opis je na predzadnjoj slici onog gore linka. Piše u uputama uz 3 manje slikice dolje niže, AUX se stavi na on, NE SMIJE BITI NA AUTOMATIC JER NEĆE RADITI.

Sebi sam ugrađivao pojačalo pa nikako nisam mogao nigdje naći kabel koji bi mi palio pojačalo.

Mislim da može raditi samostalno bez CD-a jer ako iz pojačala ištekaš jedan od onih konektora za ulaz s CD-a al ne znam zakaj bi to radio.

Link to comment
Share on other sites

Za Cabase, opis je na predzadnjoj slici onog gore linka. Piše u uputama uz 3 manje slikice dolje niže, AUX se stavi na on, NE SMIJE BITI NA AUTOMATIC JER NEĆE RADITI.

Sebi sam ugrađivao pojačalo pa nikako nisam mogao nigdje naći kabel koji bi mi palio pojačalo.

Mislim da može raditi samostalno bez CD-a jer ako iz pojačala ištekaš jedan od onih konektora za ulaz s CD-a al ne znam zakaj bi to radio.

Zato što nemam CD box.

Link to comment
Share on other sites

Ovdje je sve lijepo opisano i s slikama.

http://www.instructa...um-6C/?ALLSTEPS

Iako jos nisam pronasao kako to napraviti na standardnom radiu u Scenicu, posebno ako nema Update list oznaku na radiju.

Na tuner list to neće raditi zato što on ima digitalni(SPDF) ulaz, a na update list funkionira jer on ima analogne ulaze kao što vidiš na prijašnjim postovima

Link to comment
Share on other sites

Google prijevod: "Na crvenom škrabati njezin tvrdoglavi ne treba strah"

Sad mi je sve jasno aua_2.gif

Link to comment
Share on other sites

Google prijevod: "Na crvenom škrabati njezin tvrdoglavi ne treba strah"

Sad mi je sve jasno aua_2.gif

Iz priložene slike bih rekao da autor želi izjaviti da se crveno označeno ne dira :p

Problem s prijevodom je što je tekst na slici na njemačkom bez njemačkih znakova (tj. upitnici su) pa sam ja ubacivao neka slova, nadam se dobra, ali još uvijek shebe prijevod jer on baš traži ta njihova interpunktirana slova...

OT: bilo je neki dan na indexu kak su kinezi tak preveli da su hlače "Nigga brown" boje iliti smeđe ko crnčuga :D (ali naravno takvih primjera ko blata...

Link to comment
Share on other sites

hebi ga nemam, ovo je neko davno ovako okacio na nas forum, al evo imas ovaj pdf na engleskom sad, inace na slici, plava je minus, zelena desni ulaz, zuta lijevi

1. minus

2.desno

3.lijevo

800px-Jack_plug.png

Edited by Dado86
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Evo na ebay-u ima gotova stvar, piše da radi s tuner i update list verzijom HU-a. Ja naručujem, pa ćemo vidjeti.

Aux Input Adaptor for Renault Megane, Scenic, Laguna, Espace CTVRNX001 | eBay , znači 3,5mm jack (slušalice), ili baš za iPhone ili iPod ima ovo

Renault Clio Kangoo Megane Scenic Laguna iPod iPhone Adaptor Kit CTARNIPOD003.2 | eBay

Link to comment
Share on other sites

kako se na tuner listu dodje do opcije aux, kod druga neki dan na meganeu 2 ph.1 nismo uspjeli pronaci tu opciju, dok ja na update listu regularno aktiviram/deaktiviram aux?

Link to comment
Share on other sites

Evo na ebay-u ima gotova stvar, piše da radi s tuner i update list verzijom HU-a. Ja naručujem, pa ćemo vidjeti.

Aux Input Adaptor for Renault Megane, Scenic, Laguna, Espace CTVRNX001 | eBay , znači 3,5mm jack (slušalice), ili baš za iPhone ili iPod ima ovo

Renault Clio Kangoo Megane Scenic Laguna iPod iPhone Adaptor Kit CTARNIPOD003.2 | eBay

Kada stigne, javi kako sljaka

Link to comment
Share on other sites

kako se na tuner listu dodje do opcije aux, kod druga neki dan na meganeu 2 ph.1 nismo uspjeli pronaci tu opciju, dok ja na update listu regularno aktiviram/deaktiviram aux?

Pogledao sam u user manual i tamo stoji da se normalno izlista na SRC (source), ali samo ako je spojen. Na displeju ispiše CDC (CD changer).

Link to comment
Share on other sites

Ja sebi jucer spojio i radi sve ka urica! :) Kupio sam kabel i platio sam ga 150kn. Ima ga naci na ebay-u ali mi se nije dalo za 50-ak kn cekati 15 dana.

Evo i link na ebay-u: KLIK

Znaci morate ukljuciti aux opciju, a ukljucuje se na desnoj strani radija di su opcije SRC, i, TUNER i nota.

S lijeve strane kraj note pise EXPERT, a to znaci kad drzite tipku "NOTA" 3-4 sec uđete u expert opcije. Tu mozete ukljuciti ili iskljuciti FM, LM, CD, AUX itd..

Stavite AUX opciju na ON i to pohranite tako da ne morate svaki put kad palite radio ukljucivati AUX opciju. Nakon toga izvadite radio iz kucista i te iza radija ce te vidit u gornjem desnom dijelu kabel žute boje, a lijevo do njega se nalazi AUX ulaz. Izvadite zuti kabel te ga morate spojiti skupa sa AUX (zelenim) kabelom tako da tvore jedno tijelo i nakon toga ukljuciti nazad na radio. I to je to. Vratite nazad radio, a kabel negdi provucete kroz plocu i spojite na bilo koji mobitel koji ima 3.5mm audio ulaz. Znaci ne mora biti iPhone ili iPod. Testirano na SE Xperia i sve radi. Pozz

Link to comment
Share on other sites

Ja sebi jucer spojio i radi sve ka urica! :) Kupio sam kabel i platio sam ga 150kn. Ima ga naci na ebay-u ali mi se nije dalo za 50-ak kn cekati 15 dana.

Evo i link na ebay-u: KLIK

Znaci morate ukljuciti aux opciju, a ukljucuje se na desnoj strani radija di su opcije SRC, i, TUNER i nota.

S lijeve strane kraj note pise EXPERT, a to znaci kad drzite tipku "NOTA" 3-4 sec uđete u expert opcije. Tu mozete ukljuciti ili iskljuciti FM, LM, CD, AUX itd..

Stavite AUX opciju na ON i to pohranite tako da ne morate svaki put kad palite radio ukljucivati AUX opciju. Nakon toga izvadite radio iz kucista i te iza radija ce te vidit u gornjem desnom dijelu kabel žute boje, a lijevo do njega se nalazi AUX ulaz. Izvadite zuti kabel te ga morate spojiti skupa sa AUX (zelenim) kabelom tako da tvore jedno tijelo i nakon toga ukljuciti nazad na radio. I to je to. Vratite nazad radio, a kabel negdi provucete kroz plocu i spojite na bilo koji mobitel koji ima 3.5mm audio ulaz. Znaci ne mora biti iPhone ili iPod. Testirano na SE Xperia i sve radi. Pozz

Da li je tvoj Update list ili tuner list radio? Kolikovidim na linku ovo je za cabbasse uredaj.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.