Jump to content

TUTORIAL: Ugradnja AUX za ipod, iPhone


Kostur_OS

Recommended Posts

  • 4 months later...

Nakon malo razmišljanja ipak sam naručio ovo

https://www.ebay.com/itm/Bluetooth-Car-FM-Transmitter-Wireless-Radio-Adapter-MP3-Player-Plus-USB-charger/182750127428?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m2749.l2649

mislio sam ovo

https://www.ebay.com/itm/1set-New-USB-SD-AUX-Car-MP3-Adapter-Audio-Interface-CD-Changer-for-Renault-8P/391599360272?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

ali čitam nekome vidi samo tri pjesme nekima ni to, nekima ne vidi USB itd. itd.

frend ima taj transmitter, slično u cliu i dobro se čuje zvuk i sve funkcionira.

Kad dođe idu slikice pa da vidimo kako funcionira na Renault radiu :D

Edited by Matija_vz
Link to comment
Share on other sites

I ja koristim fm transmiter i sasvim ok.

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nakon malo razmišljanja ipak sam naručio ovo

https://www.ebay.com/itm/Bluetooth-Car-FM-Transmitter-Wireless-Radio-Adapter-MP3-Player-Plus-USB-charger/182750127428?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m2749.l2649

mislio sam ovo

https://www.ebay.com/itm/1set-New-USB-SD-AUX-Car-MP3-Adapter-Audio-Interface-CD-Changer-for-Renault-8P/391599360272?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

ali čitam nekome vidi samo tri pjesme nekima ni to, nekima ne vidi USB itd. itd.

frend ima taj transmitter, slično u cliu i dobro se čuje zvuk i sve funkcionira.

Kad dođe idu slikice pa da vidimo kako funcionira na Renault radiu :D

Dobro si napravio, bilo nas je već barem dvojica koji smo naručili ovaj adapter koji ide na konektore od radia i nismo se baš usrećili. Ja dobio neki refund, a čini mi se i frenchy isto. Imaš detalje u onom threadu o njegovom scenicu.

 

Link to comment
Share on other sites

Koji je najjefiniji nacin da se povuce aux kabel sa oem radia na meganu 2 faza 1? Jel se moze ubacit radio sa redizajna pa spojit aux kabel?

Link to comment
Share on other sites

Mozes ubacit radio update list (ph2) algubis komande i tamo ide aux bez problema. Na ovaj tuner list gotovo pa nemoguce bez yatour-a

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

gubiš prikaz na displayu.

btw, moj adapter vidi 9 CD-ova (mapa) i na svaku ide 99 pjesma. I dalje pucketa u vožnji, nisam još stavio filter mada mi je stigao s ebaya. Na dieselima nema tih problema jer nemaju svjećice

Link to comment
Share on other sites

Evo da podijelim iskustva s generičkim AUX/SD/USB adapterom za Tuner List radio. Ugradio sam ga vrlo jednostavno prema uputama (pripaziti samo na spoj napajanja te kutije, mora biti dobar kontakt). Nemam nikakvih pucketanja niti izboličenja zvuka. Jedina je razlika što je zvuk pomalo tiši nego na CD playeru -  recimo za CD mi je dovoljnja glasnoća od 14-15, dok za USB (cd charger adapter) moram pojačati na >17, što naravno ovisi o gain-u mp3 pjesama.

Također, znao mi je preskočiti pojedine pjesme, pogotovo koje su snimljene s youtuba pa imaju nestandardne znakove/simbole u nazivu datoteke, tako da je dobro obratiti pozornost na takve stvari. Komande s volana rade 100% bez problema. Pauza pjesme je kada se stisnu obje tipke za pojačanje zvuka (kao za CD player). Tipka s donje strane palice s komandama radija (laguna 2) je za prebacivanje iz foldera u folder (albumi). Držanjem tipke RANDOM na radiju, pjesme će se prebacivati nasumično kao što bi bilo i spravim CD chargerom. 

Ne koristim USB stick veći od 8 GB, koristim i SD karticu dok AUX utor (3,5 mm jack za slušalice) ima najgoru kvalitetu zvuka, nije baš najkvalitetniji utor, ali moguće da je na nekom drugom adapteru bolji, obzirom da imam generički model - KINA.

 

 

Link to comment
Share on other sites

kako ti prebacuje pjesme s onim kotačićem na volanu? Dali fluidno ili kao meni. Prekine na sekundu pjesmu u tijeku, pa nastavi tu istu pjesmu 1 sek pa tek onda počne slijedeću pjesmu. Koji je točno model adaptera, imaš sliku ili link?

Link to comment
Share on other sites

Prebacuje se kotačićem i da, dešava se ponavljanje iste pjesme, pogotovo ako brzo šaltam.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Izgleda da sm riješio pucketanje za vrijeme reprodukcije pjesme. Spojio sam ovaj filter i to crvenu žicu filtera na smeđu od emulatora (pin 16). Istu sam prerezao i ubacio filter, ima oznaku ''out'', zalemio i izolirao. To je žica stalnog napajanja bez obzira na položaj ključa. Također i crnu žicu na žicu mase (pin 15), ali to nije samo po sebi dalo rezultat nego tek kada sam spojio gore navedeni plus

Izrezak1.thumb.JPG.74ebc32a97f24f9796e9fIzrezak2a.thumb.jpg.97113ac6f7f38a7a1789

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Pozdrav,

zanima me je li ti se dogodi da nakon što kopiraš nove pjesme na USB stick, preskače neke foldere/pjesme i svira manje-više iste pjesme, istim redoslijedom?

Provjerio sam upute, piše da svira WMA/MP3 do max 320 kbit/s. Preporučaju 6-9 foldera na USB sticku (FAT16/32 je format), tako je i kod mene. Mislio sam da naziv mp3 datoteke ima veze s tim, da je predug ili nedopušteni znakovi, ali nije ni to. Ne mogu otkriti razlog zašto jednostavno preskače neke pjesme unutar jednog foldera ili nekad cijele foldere. Ima li tko iskustva?

Link to comment
Share on other sites

Kod mene se zna dogoditi da istu pjesmu dvaput odsvira, ali rijetko. Cijeli folder mi je preskočio jednom jer nije bio MP3 format pjesama. Također sam skinuo sve čšćžđ znakove za svaki slučaj. Ne znam, probaj neki drugi stick

Link to comment
Share on other sites

Hvala na savjetu. Provjerit cu wma file, ma da ih inace cita normalno. Probat cu i drugi stick

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Dakle da malo osvježim temu, 

 Stavio sam Update list radio ali iz clio MK3 i radi sve osim displeya. Našao sam na netu da su konektori isti ali da zasloni nisu isti i da displey iz megane 2 nije kompatibilan s clio Mk3. 

tako da sad znamo update list radio iz clio 3 ne paše u megane 2

Link to comment
Share on other sites

Hvala na obavijesti ali očekivano je da ne paše obzirom da se promijenila tehnologija na MK3 Clio/Laguna/Megane

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

meni jucer stigao adapter no ne znam kak i di da ga ugradim obzirom da nije kao na slici u oglasu... sve je u komadu sto ce reci da moram rezat ladicu na boku da to sve stane unutra... to sam i ocekivao al ne da moram zrezat rupu velicine kutije pljugi... 503fddc3bf8a2b4b256dd435345e9783.jpg

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

sad sam ga spojil bez provlacenja kabla, srecom, i ustanovio da svira samo desna strana zvucnika... bas sam sretan!

cekam odgovor strucnjaka... mimo djidje rade svi zvucnici...

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

prodavatelj se javio u roku odmah, danas dogovoreno da salju zamjenski modul i to jaci model jer je ocito da je greska s njihove strane.

https://www.ebay.co.uk/itm/142861625341

velim ja njima da je to sve super al da idem na dulji put sa autom ubrzo i da je to glavni razlog za kupnju modula, obzirom da im moram vratit neispravni modul prvo pa oni salju zamjenu bojim se da ce modul doc kad mene nebu i da ce ga posta vratit njima... veli treba da vjeruje da sam covijek od rijeci i da ce poslat zamjenu cim ja posaljem neispravni :respect: tak se radi posel!

Link to comment
Share on other sites

danas stigla zamjena... puuuuno bolji opci dojam, kablovinje deblje, jedna zica omedjena konektorima da se da ugradit kak se spada (bio sam nestrpljiv pa nisam slikal), aux kabel zgleda bolje od 90% istih po ducanima al ga nisam isprobaval jer me taj dio ne zanima, bt... uz to dobio i usb stick/adapter za micro i mini sd card... najbitnije je da stvar sljaka kak se spada, zvuk je odlican i preko usb i preko bt al na bt treba pojacat volume

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.