Jump to content

TUTORIAL: Ugradnja AUX za ipod, iPhone


Kostur_OS

Recommended Posts

Di si ga kupio?

U jednom malom dućanu u šibeniku "CD Audio - Video Woodstock". Tip koji radi tamo kaze da je te kablove vrlo tesko naci. Ako te zanima mogu se raspitat, mozda i ima koji na stanju.

Da li je tvoj Update list ili tuner list radio? Kolikovidim na linku ovo je za cabbasse uredaj.

Update list

Link to comment
Share on other sites

tih kablića imam par komada pa koga interesira nek se javi.....

cijena 100 kn

Link to comment
Share on other sites

napravili kabal, spojili, ali nemozemo opet ukljuciti opciju aux na tuner listu, jednostavno je nema u meniu :mad:

Link to comment
Share on other sites

tih kablića imam par komada pa koga interesira nek se javi.....

cijena 100 kn

Ja bi uzeo jedan kabel i poslao bi ti PM, ali ti je inbox pun :)

Link to comment
Share on other sites

napravili kabal, spojili, ali nemozemo opet ukljuciti opciju aux na tuner listu, jednostavno je nema u meniu :mad:

Evo ti link kako se ukljucuje aux.

prebaci na 1:30
Link to comment
Share on other sites

tuner list kolega, link ja za update list, bilo kako bilo, mislim da smo skontali sta bi trebalo uraditi, al jos treba sve isprobati pa ako uspijemo javim.

Link to comment
Share on other sites

Ja bi uzeo jedan kabel i poslao bi ti PM, ali ti je inbox pun :)

eto ispražnjen inbox pa ko želi nek se javi ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Mali update, na kraju sam odustao od klasičnog AUX-a i odlučio se za ovo http://www.ebay.com/itm/USB-SD-SDHC-MP3-CD-Changer-AUX-In-Adapter-Radio-Renault-Laguna-II-2-MK2-2001-07-/130733697120?pt=Car_Audio_Video&hash=item1e7055e860&vxp=mtr.

Spojio i radi ok, komande na volanu i display funkcioniraju.

Ovako izgleda

 

post-11736-0-71638100-1356595770_thumb.j

 

Nakon vađenja HU, spaja se u označeni utor (ulaz CD changera)

 

post-11736-0-72401900-1356596074_thumb.j

 

post-11736-0-60628000-1356596254_thumb.j

 

post-11736-0-68702800-1356596210_thumb.j

 

post-11736-0-21939600-1356596288_thumb.j

 

Slijedila je provjera. Uključuje se na HU na SRC ili kontrolama na volanu. Automatski se gasi/pali kad se prebaci na radio/CD.

 

post-11736-0-59432300-1356596310_thumb.j

 

post-11736-0-67022000-1356596368_thumb.j

 

Najviše su me mučile ove dvije žice, u uputama koje su došle u kutiji se nigdje ne spominju. Naravno google je pomogao, te dvije žice se nalaze na kabelu za spajanje u Renault i Fiat, i u slučaju problema s šumovima treba ih kratko spojiti.

 

post-11736-0-38866400-1356596331_thumb.j

 

Ovo je privremeno smješteno, pošto je na ladici već bila rupa, zbog minusa nisam imao baš previše volje za većim zahvatima :bigl: .

To je ovih dana na redu, još treba izvući žicu i postaviti jack za 3,5 mm ulaz.

 

post-11736-0-93452500-1356596381_thumb.j

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Misliš na onaj koji si isprobavao? Jer kod mene je tuner list i sve radi s ovim Yatourom. Inače sam već prije stavio link za kabel (klasični AUX ulaz 3,5 mm) koji radi na tuner list-u,

Kao sto je već netko rekao, tuner list nema analogni aux već digitalni predviđen za spajanje CD changera. Samo s kabelom ne može raditi, već je potrebna "varalica".

Edited by Mafro
Link to comment
Share on other sites

e to, sam kabal ne funkcjonise na tuneru a savrseno radi na updateu. Ovo tvoje je sasvim druga prica, bas me zanima kvalitet reproduciranog zvuka sa recimo usb-a preko te djidje, nemoj stediti rjeci, napisi nam koju

Link to comment
Share on other sites

Za sada zadovoljan, điđa  :laugh:  radi sve kako je i napisano u specifikacijama. Da je vrhunski ne bi rekao , ali nije ni puno lošije od CD-a, a opet koliko je vrhunski tvornički ugrađen sustav u auto? Za moje potrebe je dobro i dovoljno.

Jedino sam primjetio nižu razinu signala, odn. treba malo više pojačati za istu razinu glasnoće u odnosu na CD/radio. To još više dolazi do izražaja kad spojim mob preko ulaza za slušalice (iako to može biti i do mobitela).

Evo ovo je snimljeno u autu s mobitelom, http://www.2shared.com/audio/AGTtVAAR/Yatour.html.

Ne znam koliko će to predočiti kako radi :nezna: , ali evo da probam.

Link to comment
Share on other sites

nemogu na poslu ovo otvoriti, pa preslusam kad dodjem kuci, inace meni nokia daje puno bolji i kvalitetniji zvuk od cd-a, preko ovog aux kabla, zato sam i pitao, stim da jos obavljam pozive preko zvucnika auta, koristeci mikrofon telefona, a telefon stoji u ladici ispod radija, i sasvim normalno telefoniram, odnosno, jos se niko nije pozalio da me slabije cuje.

Link to comment
Share on other sites

Vidiš, sad si me sjetio, vezano na ovo uz mobitel :dobroje:. Još nisam probao kako zvuči kad na mobu uključim simulaciju 5.1ch.

Slušao sam direktno s yt, tamo te opcije nema.

Link to comment
Share on other sites

Mogu li se ja ubaciti u temu kao padobranac?!

 

Htio bih na Laguni II koja ima Tuner list radio ubaciti opciju MP3-a samo sa USB-a.

 

One SD kartice, priključak na ipod, telefon mi ne trebaju.

 

Ima li tko da može složiti jedan USB priključak sa ovim "plavim" konektorom?

BI li to radilo uopće?

Evo konektora sa ebay-a http://www.ebay.co.uk/itm/181026132809?ssPageName=STRK:MESINDXX:IT&_trksid=p3984.m1436.l2649

Link to comment
Share on other sites

Pa, pretpostavljam da bi se moglo, ali ne znam koja je isplativost toga. Jer kako god okreneš ne može proći bez one kutijice s elektronikom koja vara radio da je spojen CD changer i prolagođava signal. Znači treba izraditi novu shemu ili ako se može naći ova od gotove stvari :nezna: (treba naći elektroničara voljnoga za tako nešto i da zna šta radi), nabaviti odgovarajući chip i prateće elektroničke elemente, izraditi tiskanu pločicu, ...

Skoro pa ista stvar kao i ovo što sam stavio, a ako ona košta cca 450kn, a proizvodi se serijski, teško da će izaći manje.

Po meni najjednostavnije, uzeti gotovu stvar. Strpaš je u pretinac, ubodeš USB s par GB muzike i miran si.

Link to comment
Share on other sites

Kao što je kolega "petak" rekao mene zanima samo USB priključak, a radio je "update list". Da li ima nešto kao  http://www.ebay.de/itm/AUX-Line-Adapter-Interface-Navi-Renault-Carminat-MP3-/390417929041?pt=Kabel_Stecker&hash=item5ae6b8d351, s tim da na drugom kraju ima USB, a da ne moram kupovati kao kolega "Mafro".

Edited by mata73
Link to comment
Share on other sites

Kao što je kolega "petak" rekao mene zanima samo USB priključak, a radio je "update list". Da li ima nešto kao  http://www.ebay.de/itm/AUX-Line-Adapter-Interface-Navi-Renault-Carminat-MP3-/390417929041?pt=Kabel_Stecker&hash=item5ae6b8d351, s tim da na drugom kraju ima USB, a da ne moram kupovati kao kolega "Mafro".

E to sam i ja tražio, ali nisam uspio naletiti.

 

Pa, pretpostavljam da bi se moglo, ali ne znam koja je isplativost toga. Jer kako god okreneš ne može proći bez one kutijice s elektronikom koja vara radio da je spojen CD changer i prolagođava signal. Znači treba izraditi novu shemu ili ako se može naći ova od gotove stvari :nezna: (treba naći elektroničara voljnoga za tako nešto i da zna šta radi), nabaviti odgovarajući chip i prateće elektroničke elemente, izraditi tiskanu pločicu, ...

Skoro pa ista stvar kao i ovo što sam stavio, a ako ona košta cca 450kn, a proizvodi se serijski, teško da će izaći manje.

Po meni najjednostavnije, uzeti gotovu stvar. Strpaš je u pretinac, ubodeš USB s par GB muzike i miran si.

NIsam znao da je u onoj kutiji "mozak" cijelog sustava koji vara radio. Ako je u tome problem onda stvarno nema nikakve svrhe izmišljati novu a istu stvar.

MIslio sam da se može kao onaj AUX konektor koristiti i USB

Link to comment
Share on other sites

Kao što je kolega "petak" rekao mene zanima samo USB priključak, a radio je "update list". Da li ima nešto kao  http://www.ebay.de/itm/AUX-Line-Adapter-Interface-Navi-Renault-Carminat-MP3-/390417929041?pt=Kabel_Stecker&hash=item5ae6b8d351, s tim da na drugom kraju ima USB, a da ne moram kupovati kao kolega "Mafro".

Koliko sam ja skužio, ni na update list ne ide direktno USB. Opet treba "varalica", a najbliže tome što bi htio je ovakav kabel http://www.ebay.com/itm/Renault-AUX-input-adaptor-lead-3-5mm-jack-input-Update-List-2005-radio-iPod-MP3-/221169910982?pt=UK_In_Car_Technology&hash=item337ec104c6. Umjesto USB-a staviš neki mp3/mp4 player ili direktno s mobitela. Sa ovime komande na volanu/radiu (osim volume) ne rade, pjesme listaš na mobu/playeru.

Evo našao sam jednu sliku konektora za tuner/update list.

 

post-11736-0-26240900-1357385912_thumb.j

 

Na tuner listu ne postoji C2 (aux) i tu se na update listu spaja ovakav kabel s zelenim jackom iz linka.

Na oba je ulaz za CD changer C3 (plavi jack) i ako se spaja preko njega onda je potrebna "varalica".

Link to comment
Share on other sites

E, hebi ga onda, ja mislio kako preko daljinca na upravljaču možeš sve napraviti.

Vidim da je vrijeme da kupim noviji auto :00009019:

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Pozdrav, dižem malo temu..jel ima netko na prodaju ili zna da se ima negdje za kupit ovaj AUX adapter?

 

Ili sam ipak osuđen na ebay

 

http://www.ebay.co.uk/itm/RENAULT-Megane-2005-11-Car-Stereo-Radio-CD-iPod-iPhone-MP3-Aux-Input-Adaptor-/350828194779?pt=UK_In_Car_Technology&hash=item51aefd6bdb

 

i čekanje 20tak dana. 

Link to comment
Share on other sites

ma smijesno je to napraviti, treba ti samo aux kabal, i malo slobodnog vremena, ima i shema kako se to spaja negdje sa pocetka teme ali moras imati update list

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.