Jump to content

TUTORIAL: Ugradnja AUX za ipod, iPhone


Kostur_OS

Recommended Posts

Ma nisam bas na "ti" s elektronikom..

Naruco sam iz UK, cekam da dodje kroz par dana.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav, dižem malo temu..jel ima netko na prodaju ili zna da se ima negdje za kupit ovaj AUX adapter?

 

Ili sam ipak osuđen na ebay

 

http://www.ebay.co.uk/itm/RENAULT-Megane-2005-11-Car-Stereo-Radio-CD-iPod-iPhone-MP3-Aux-Input-Adaptor-/350828194779?pt=UK_In_Car_Technology&hash=item51aefd6bdb

 

i čekanje 20tak dana.

Stiglo kroz 7 dana, montirano i sve radi, zvuk odlican!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Jel ima mozda netko taj konektor za prodati?

Poslano sa mog FRD-L09 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Naruci s ebaya, ja sam platio 23 kune s postarinom, doslo za tjedan i pol iz engleske. Mozes proci i jeftinije ak narucujes iz hong konga ili kine, al racunaj da ces cekat mjesec dana, mozda duze. Meni se nije dalo cekat pa sam platio euro vise i za tjedan i pol je bilo kod mene.

Link to comment
Share on other sites

Narucio sam vec za 2.5 $ al sto kazes mozda jos jednog sa postarinom da narucim da prije stigne hehe

Poslano sa mog FRD-L09 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ja sam ugradio USB/SD, AUX adapter koji se spaja na Tuner List radio preko CD charger porta.

Kupio sam ga na Aliexpressu (u pretragu upisati Renaul AUX, USB MP3) prije godinu dana za 39$ jer je puno jeftiniji od ebaya.

Vrlo je lagana montaža, adapter je malih dimenzija i stavio sam ga u policu iznad radija. Zvuk je sasvim ok, malo je tiši nego CD, a podržane su komande na volanu.

evo link u prilogu:

https://www.aliexpress.com/item/USB-SD-AUX-MP3-Adapte-For-Renault-8pin-Clio-Avantime-Master-Modus-Dayton-Interface-music/32547801793.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.sQ2EkA

 

PS. postoji verzija i s Bluetooth podrškom ali je nešto skuplja

ovo je samo za ''update list'' radio uređaje?

Da. Tuner list ne podržava AUX kabel. Potreban ti je adapter koji glumi CD charger

Edited by smrtnik
Link to comment
Share on other sites

na ovom tvom linku piše da je 45$, a ne 39$, možda si uboo kakvu akciju?

Ja isto to nekidan naručio, ali na na ebay, pošto mi je dugo na wish/watch listi isprsili su se za mali popust pa me došlo 37,4$ umjesto aktualnih 38,99$. Dakle nisi jeftiniji od ebaya nego skuplji, nananananana :D

http://www.ebay.com/itm/1set-New-USB-SD-AUX-Car-MP3-Adapter-Audio-Interface-CD-Changer-for-Renault-8P/391599360272?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

 

s-l1600.jpg

Također naručio i produžetak jer mi se neda držati tu kutiju u ladici da zauzima mjesto

http://www.ebay.com/itm/Car-USB-AUX-adapter-socket-3-5mm-jack-input-flush-dash-mounted-extension/222607513094?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

 

s-l1600.jpg

 

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

Dobio sam sniženo, ma da je cijena na Aliexpressu često od-do. Stvar je u tome što tada na ebay-u nisam mogao naći ništa jeftinije od 59$ i to nije bio ovakav adapter kakav sad imamo. Recimo, Yatour za Renault je bio oko 90$.

Link to comment
Share on other sites

na ovom tvom linku piše da je 45$, a ne 39$, možda si uboo kakvu akciju?

Ja isto to nekidan naručio, ali na na ebay, pošto mi je dugo na wish/watch listi isprsili su se za mali popust pa me došlo 37,4$ umjesto aktualnih 38,99$. Dakle nisi jeftiniji od ebaya nego skuplji, nananananana :D

http://www.ebay.com/itm/1set-New-USB-SD-AUX-Car-MP3-Adapter-Audio-Interface-CD-Changer-for-Renault-8P/391599360272?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

Također naručio i produžetak jer mi se neda držati tu kutiju u ladici da zauzima mjesto

http://www.ebay.com/itm/Car-USB-AUX-adapter-socket-3-5mm-jack-input-flush-dash-mounted-extension/222607513094?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

 

Radi li ovo čudo na L2 na tuner list?

Link to comment
Share on other sites

Frenky........Svakoga vraga ti nađeš na tom ebeyu....svaka čast.

 

Baš moram viditi kakav je na espaceu radio.

Da li ima sa stražnje strane priključak za ovo čudo.

Jer je kod mene CD changer zajedno sa radiom.

Jedan je uređaj.

Čita mp3 ali moraš pržiti na cdejove.

 

Ako ovo mogu uključiti onda je to puno jednostavnije i elegantnije korištenje.

 

Usrmaatre.....ako/kad uzmem uređaj onda možeš doći jedan dan da isprobamo oče li raditi na tuner list iz lagune 

Edited by petak
Link to comment
Share on other sites

Usrmatre, mora bi raditi, jer je to emulacija cd changera, samo njega onda moraš iskopčati ili staviti kakav I-II prekidač. Mislim da većina renaultovih radija ima tu kockastu osmeropolnu utičnicu, a to je ova plava na slici:

 

vw_cd_a.jpg

Kamo staviti tu kutiju na clio II?

U ladicu ili nabavi produžetak sa onog mog linka pa negdje zabuši

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

Usrmatre, mora bi raditi, jer je to emulacija cd changera, samo njega onda moraš iskopčati ili staviti kakav I-II prekidač. Mislim da većina renaultovih radija ima tu kockastu osmeropolnu utičnicu, a to je ova plava na slici:

 

 

U ladicu ili nabavi produžetak sa onog mog linka pa negdje zabuši

Ako pod ladica misliš na ono iznad/ispod radia, clio II to nema, izgleda da je jedino rješenje staviti u pretinac kod suvozača, kao što je par postova prije na YT onaj slovenac u scenicu zabušio.

Link to comment
Share on other sites

Usrmatre, mora bi raditi, jer je to emulacija cd changera, samo njega onda moraš iskopčati ili staviti kakav I-II prekidač. Mislim da većina renaultovih radija ima tu kockastu osmeropolnu utičnicu, a to je ova plava na slici:

 

vw_cd_a.jpg

U ladicu ili nabavi produžetak sa onog mog linka pa negdje zabuši

Nemam CD changer. 

Link to comment
Share on other sites

ali imaš to iza na radiu sigurno, ja sam isto naručio, baka stavila rižu u sandučić možda preko noći donesu to do sandučića :D

Link to comment
Share on other sites

Ako pod ladica misliš na ono iznad/ispod radia, clio II to nema, izgleda da je jedino rješenje staviti u pretinac kod suvozača, kao što je par postova prije na YT onaj slovenac u scenicu zabušio.

Da, pretinac za rukavice ako cemo cjepidlacit

Šlapatalk

Nemam CD changer. 

Nemam ni ja, ne moraš ga fizicki imati, radio ima pripremu za to

Šlapatalk

Link to comment
Share on other sites

Čitam reviewe na Aliju za ovaj adapter. Spominje se neko pucketanje, da pauza ne radi i nešto oko gašenja auta dok svira što nisam skužio iz prijevoda. Dalje, navodno podržava ograničen broj "foldera" na flash mediju koje treba unaprijed kreirati. Ima li kakvog prikaza podataka o pjesmi ostaje pitanje. Ako emulira cd changer, što je u to doba radilo, vjerojatno samo cd-text, nikakvi mp3 tagovi i sl. 

Iskustva oko navedenoga, jel isprobao to uopće netko?

Inače je cijena još 4 dana 35$ na onom gore linku, na to se može dobiti kasnije 7% povrata tako da ispada nekih cca 33$, a to još uvijek podliježe oporezivanju pa si premišljam :)

 

Edited by Alen
Link to comment
Share on other sites

mislim da ne prikazuje naziv pjesme, nego sam track1, track2, ........na nekim uređajima te vrste se moraju i folderi imenovati u cd1, cd2.....zbog tih stvari sam ja odustao od toga

Link to comment
Share on other sites

Da, to i mene brine. Ako carina obračuna porez već smo na 300kn, a to je već blizu cijene nekog radia s mp3/usb. Jedina prednost što komande na volanu rade.

Link to comment
Share on other sites

Da, pretinac za rukavice ako cemo cjepidlacit

 

Šlapatalk

 

 

Nemam ni ja, ne moraš ga fizicki imati, radio ima pripremu za to

 

Šlapatalk

 

 

Znam da radio ima ulaz za cd changer, mislim da instalacija nije povučena.

Link to comment
Share on other sites

I netreba ti instalacija za CD changer. 

Ovaj uređaj ubodeš u izlaz na radiju za Cd changer i onda on glumi CD changer.

Link to comment
Share on other sites

Ma znam, nego french misli (ako sam ga dobro razumio) da je instalacija povučena do mjesta gdje ide "changer", odnosno da se "jack" nalazi uštekan u radio i da ga treba maknuti. Ja mislim da je "jack" na cd jedinici slobodan i da treba samo uštekati ovaj uređaj koji glumi "changer".

Link to comment
Share on other sites

Ma ne ne mislim. Kabel sam povuces npr u pretinac. Imas na yt tutorijal nekog slovemca za slican, njihov oko 100e uredaj.

Nema mp3 tagova, umjesto foldera prikazuje cd1, cd2 itd do 10 ako je radio podrzavao takav changer ili do 6. Znaci display pokazuje ono sto je radio tada mogao pokazivati, ne moderne novotarije. Preporuca se ubosti prazan stick i upaliti radio da formira prazne foldere pa onda u njih ubaciti albume

Šlapatalk

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.