Jump to content

Zimske gume za Clio 2


sax

Recommended Posts

rekli su ti zato sto nisi napomenuo da si na njuskalu oglas vidio,obavezno se to mora napomenuti,jer nisu iste cijene na njuskalu i ovako ;)

 

evo da nebi bilo da gluposti pricam...pise na oglasu da je 154 kn montaža,balans i demontaža za sve dimenzije alu i celicne i 6 mjeseci cuvanja starih guma...

prije je i kad si usao pod pojedinu marki guma pisalo i cijene za svaku dimenziju,sad su to maknuli...

Edited by dario radić
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 148
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • borny

    13

  • lucky77

    12

  • scenicRXE

    11

  • dalibor s

    11

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kako je to razlika u cijeni na njuskalu i sta je to ovako?

Ako si ozbiljna firma imas mpc i vpc cijenu i to je to

Link to comment
Share on other sites

Sta nije u Sloveniji gratis montaža?

Mislim da je u Lasicu i Furlanu...?

Link to comment
Share on other sites

Gratis je montaža ali balansiranje i ventil naplate više nego u RH sve to zajedno  :lek:

Link to comment
Share on other sites

Hrc555

Pitao sam koliko su gume bez montaze i kaze 48€ po komadu,ukupno 192€

Pitam sa montazom ,balansiranjem isto 192€,

Plus 4. ventila 7€

Link to comment
Share on other sites

pocetkom 10 mjeseca,kad sam ja gledao za gume,najisplativije je bilo u tom ulja direkt,ali tada kada sam zvao nije bilo save,pa sam na kraju odustao jel sam preko prijatelja u molydonu imao super kombinaciju za conti.u to vrijeme kad sam ja gledao bila je napisana cijena za svaku dimenziju posebno i usporedbama kod njih i u sloveniji,bili su nesto povoljniji. tada je bila i slicna akcija ovoj za montažu,tako da se i tu mogla zaraditi koja kuna,sad neznam zasto vise nema tih cijena i dali je to sad isplativo kako je bilo i onda...

sve neke muljaže...

Link to comment
Share on other sites

Kad stavljate zimske? NIkako se ne mogu odlučiti.. Ujutro je uglavnom 1-5, a popodne 10 ili više.

Prema DHMZ-u prognoza idućih 7 dana je isto tak, ali uz nešto kiše za vikend.

Link to comment
Share on other sites

Kad stavljate zimske? NIkako se ne mogu odlučiti.. Ujutro je uglavnom 1-5, a popodne 10 ili više.

Prema DHMZ-u prognoza idućih 7 dana je isto tak, ali uz nešto kiše za vikend.

 

Pratim prognozu u 11. mjesecu. Kad vidim da će se jutarnje temperature zadržavati blizu nule ili ako najave snijeg ili dugačko razdoblje kiša, tad mi je vrijeme.

 

Prema trenutnoj long-term prognozi namontirat ću zimulje početkom idućeg tjedna. To će biti treća sezona za moje Ultragrip 8 pa bi baš mogao tu napisati jesu li još uvijek dobre :)

Link to comment
Share on other sites

Nemoj obmanjivat covjeka, po tvome ce ih voziti 4 godine, a ovako, ako priceka guzve kod vulkanizera  bi mogao 4,5 godina :zubo:

Link to comment
Share on other sites

da borny to ti je onaj osjećaj kad kažes...pa vidi jos se pola ljudi vozi na ljetnim sa alu a ja ko ....  vec stavio zimske..nisi jedini..sto se tiče guma ja imam na  cliu 175/65/14 sava eskimo i dobro služe..i da budi sretan pa imas ratkape, ja imam neke j**e..čepove od opela,poslikat cu ih... danas ću se počastit sa još jednim novim zimskim gumama..

 

ja sam prošlu zimu imao sranj....na coupea stavim zimske gume...dođem iz OS doma, ono super kao 15 temp iducih dana...nista 5min posla (a i manje) skinem zimske i stavim alu felge i ljetne...krećem za OS i pred brdom za NA temperatura oko 0, počeo padat snijeg, ja se nemogu popet uz brdo neide klize u mjestu....ajde kući mjenjaj gume  :driver; .....Sad se vise necu bojat do OS ići ahha

Link to comment
Share on other sites

Borny znas da se zaj3bavam :40: , a i drugari smo, a buduci si pedantan i peres te mazes set koji skidas ljepse ih je oprati kad je toplije i spremiti na suho.

Link to comment
Share on other sites

Ovom svojom metodom do sada nisam naletio na gužve. Imam ljetno/zimski set, a mijenjam i balansiram u Vulkalu za Slavonskoj za 120kn. Uvijek stojim pored auta jer im se nekad ne da zategnuti kotače moment ključem pa stegnu pneumatskim da im bude brže, pa ih "lijepo" zamolim da to ne rade.

 

Gužve budu kad na dnevniku najave snijeg ;)

 

Na poprečnim pukotinama na cesti skužiš kad je prehladno za ljetnu gumu :D

Link to comment
Share on other sites

Moze mi netko odgovoriti zasto ljudi svake godine balansiraju kotace i to dva puta jednom za ljetni,a drugi put za zimski mislim na gotove setove, ne kad moras skinuti jednu i staviti drugu gumu?

Edited by CRN11
Link to comment
Share on other sites

Moze mi netko odgovoriti zasto ljudi svake godine balansiraju kotace i to dva puta jednom za ljetni,a drugi put za zimski mislim na gotove setove, ne kad moras skinuti jednu i staviti drugu gumu?

 

Ma on traži nekoga tko će mu potvrditi da je u pravu kad mi kaže da ne trebam balansirati zimske ako su balansirane lani :D

Ja ću to odraditi svejedno jer sam piknuo kupon za 80kn balansiranje + zamjena svih kotača. Za te novce mi se ne da doma maltrati oko zamjene, a balansiranje ne može biti na odmet.

A i moram odvoziti čitavih 150m do vulkanizera u Gardenu :luda: 

 

Što se tiče čišćenja i spremanja ljetnog seta... Kupio sam dizela pa ću, ako bude baš hladno, upogoniti miniwash sa grijanjem, tako mi bude toplije.

Vjerojatno ću u nedjelju to obaviti. Sutra idem na neku mini svadbu pa nek auto bude lepi još to malo!

Link to comment
Share on other sites

Ja sam zimske stavio prije mjesec dana, jednostavno mi je udobnije na njima a i neka se trose, tak i tak ih bacam nakon cetvrte sezone jer se stvrdnu a nikad nisu ni do do pola potrosene.

Link to comment
Share on other sites

Borny to se ne zove maltretiranje vec zamjena setova uz rakijicu ipak idu hladnija vremene, vise nisam na soku :-)

ps ja sam zimski set stavio prije 2 godine i 50k km sljedeci mjesec nove! balansiran po velebitskim makadamima i zagrebackim rinzolima moram priznat nis auto ne trese.

Edited by CRN11
Link to comment
Share on other sites

Borny to se ne zove maltretiranje vec zamjena setova uz rakijicu ipak idu hladnija vremene, vise nisam na soku :-)

ps ja sam zimski set stavio prije 2 godine i 50k km sljedeci mjesec nove! balansiran po velebitskim makadamima i zagrebackim rinzolima moram priznat nis auto ne trese.

 

Ni meni ne trese i sve si mislim da to ne radim svaki puta nego svaki drugi-treći puta...

 

U Vulkalu su mi rekli da kod izmjena tih setova u pravilu alu felge puno više ispadnu iz balansa između sezona nego čeličnjače.

Link to comment
Share on other sites

Ultragrip 8 montirane na auto za 3. sezonu zime.  I dalje su udobne i mekane iako su 2god stare. Moram priznati da me ugodno iznenađuju otkako sam ih kupio. To su daleko najbolje gume koje sam ikad imao.

 

Da su bar ljetne Conti PC2 zadržale tu udobnost kao i ove...

 

Prvi put ih balansiram nakon što sam ih kupio i praktički nisam ni trebao.

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.