Jump to content

mane laguna 2


Tanatos

Recommended Posts

Hvala na info, isao sam u neki ducan gdje su te stvari bile na nekim akcijama tipa 9.99. No, nisam uspio pronaci nista sa natpisom Bosch, Valeo, Hella ili slicno pa sam odlucio potraziti to na drugom mjestu...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nije mana na Laguni ali da ne otvaram novu temu.

Naime, u zadnje vrijeme je curila voda negdje kroz vrata prtljaznika i kapala po roleti. Nitko nikako nije mogao otkriti gdje curi dok danas jedan frend koji se odlicno kuzi u Renault nije otkrio da su sarafi kojim se vrata drze za karoseriju nisu dobro namjesteni pa je sve skupa bilo malo pomaknuto. Ocito ekipa u limariji u Starkelju, nakon kaj su narihtavali neke sitnice na spojleru nisu to dobro namjestili jer je tada i pocelo curenje.

Odvezes da ti nesto poprave a oni zeznu nesto drugo, cudo!

Link to comment
Share on other sites

9,99 i pobrojane marke ne idu u istu rečenicu

 

Napisah "tipa 9,99". Znam, htio sam samo reći da nije bilo ništa osim jeftinjara.

Nego, može li netko potvrditi da je 1.5 dCi išao u L2? Konkretno, našao sam podatak da su se 4 verzije (82, 86, 101, 106 KS) ugrađivale u karavansku verziju sve od 2003. do zalaska modela (2007-2008). Također, ima li 1.9 dCi 88 kw i inačicu sa 300 Nm? Ne mislim samo na naše tržište...

Link to comment
Share on other sites

Napisah "tipa 9,99". Znam, htio sam samo reći da nije bilo ništa osim jeftinjara.

Nego, može li netko potvrditi da je 1.5 dCi išao u L2? Konkretno, našao sam podatak da su se 4 verzije (82, 86, 101, 106 KS) ugrađivale u karavansku verziju sve od 2003. do zalaska modela (2007-2008). Također, ima li 1.9 dCi 88 kw i inačicu sa 300 Nm? Ne mislim samo na naše tržište...

1.5 dCi nije išao u L2.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Danas frend iz vodica dosao po mene i izveo me na kavu. Dosao je s lagunom 2. 2.0dci. Mlad auto. Mislim 2009. Boze dragi. Ima 225 tkm. Odlijepila mu se plastika na tabli,svijetli mu esp failure. Rekli mu da je popravak 7000 kn. Iskljucio senzore za tlak u gumama jer su na suncu kad stoje pokazivali krivi pritiyak. Parking senzori mu piste bezveze. Nema objekta iza a oni piste. Ne rade podizaci stakala. Motor fenomenalan,getriba i feeleeng u voznji besprijekorni. .

Link to comment
Share on other sites

Možda samo njegova ima taj problem, ovo za nadzor me čudi, meni nadzor tlaka u gumama radi perfektno bez da je ikada krivo info davao.

 

i ako je 2009,tad je laguna 3 a ne 2.

Edited by Tanatos
Link to comment
Share on other sites

Danas frend iz vodica dosao po mene i izveo me na kavu. Dosao je s lagunom 2. 2.0dci. Mlad auto. Mislim 2009. Boze dragi. Ima 225 tkm. Odlijepila mu se plastika na tabli,svijetli mu esp failure. Rekli mu da je popravak 7000 kn. Iskljucio senzore za tlak u gumama jer su na suncu kad stoje pokazivali krivi pritiyak. Parking senzori mu piste bezveze. Nema objekta iza a oni piste. Ne rade podizaci stakala. Motor fenomenalan,getriba i feeleeng u voznji besprijekorni. .

Kad ćemo se naći da ti pokažem svoju sa 223 tkm 2002 pa ćeš vidjeti da ništa ne svjetli:)

Link to comment
Share on other sites

Kad ćemo se naći da ti pokažem svoju sa 223 tkm 2002 pa ćeš vidjeti da ništa ne svjetli:)

Mozes i do mene pa da upotpunis dozivljaj svih dizel motora kod L2 :)
Link to comment
Share on other sites

Kad ćemo se naći da ti pokažem svoju sa 223 tkm 2002 pa ćeš vidjeti da ništa ne svjetli:)

Lako je kad si izvadio osigurač i/ili lampice od instrument table :D
Link to comment
Share on other sites

Jucer kad sam bio kod svog mehanicara u vezi onog motorića za brisace vidio sam poprilicno uznemirujći sadrzaj na dizalici, odnosno na autu koji je slagao. Radi se o laguni dci, ali ne znam sad koji tocno tip motora. Mislim da slike govore sve....klip probio blok motora. Zamisli koja to snaga mora biti da probije lijevano zeljezo. Jos me meho zajebaval kao "evo ti tvoj omiljeni i najbolji renault, godisnje primim 10 takvih renaulta sam da znas" . Imao je 150 000km. RIP. Unutra ide nova masina.

Ipak, nitko me ne moze uvjeriti da ovakvih stvari dolazi tek tako i da je renault kriv...prije bi reko nesavjesno odrzavanje, neadekvatna zamjena ulja itd, lose vozne osobine vozaca itd. Inace na ovom motoru nije puko zupcasti

. Ne znam uzrok ovog dogadaja.

post-15927-0-64744300-1417764241_thumb.j

post-15927-0-72756600-1417764793_thumb.j

Edited by MeganC2
Link to comment
Share on other sites

Jucer kad sam bio kod svog mehanicara u vezi onog motorića za brisace vidio sam poprilicno uznemirujći sadrzaj na dizalici, odnosno na autu koji je slagao. Radi se o laguni dci, ali ne znam sad koji tocno tip motora. Mislim da slike govore sve....klip probio blok motora. Zamisli koja to snaga mora biti da probije lijevano zeljezo. Jos me meho zajebaval kao "evo ti tvoj omiljeni i najbolji renault, godisnje primim 10 takvih renaulta sam da znas" . Imao je 150 000km. RIP. Unutra ide nova masina.

Ipak, nitko me ne moze uvjeriti da ovakvih stvari dolazi tek tako i da je renault kriv...prije bi reko nesavjesno odrzavanje, neadekvatna zamjena ulja itd, lose vozne osobine vozaca itd. Inace na ovom motoru nije puko zupcasti

. Ne znam uzrok ovog dogadaja.

 

Čuj, meni se čini da je ovo 1.5 dCi... :/

Link to comment
Share on other sites

Čuj, meni se čini da je ovo 1.5 dCi... :/

U lagunu 2 se nije ugrađivao 1.5 dCi, a i prema uzdužnim nosačima bi rekao da ovo i nije L2. E sad što i kako...

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

U lagunu 2 se nije ugrađivao 1.5 dCi. E sad što i kako...

 

Nije meganc2 niti napisao da se radi o L2 nego o laguni dci...

Link to comment
Share on other sites

Nije meganc2 niti napisao da se radi o L2 nego o laguni dci...

Jeli ovo podforum L2 (mane L2) pa sam pretpostavio.

Link to comment
Share on other sites

Moguće da je 1. U pitanju je karavan. I da, i ja mislim da je mehanicar reko 1.5 dci. Sve u svemu, ne ponovilo se nikom.

Link to comment
Share on other sites

Moguće da je 1. U pitanju je karavan. I da, i ja mislim da je mehanicar reko 1.5 dci. Sve u svemu, ne ponovilo se nikom.

Prije da je L3 u pitanju. U L1 nije išao 1.5 dCi. Jedino 1.9 dCi i to u L1 phase2.

Link to comment
Share on other sites

ovo je 1.5 dci, 1.9 Dci ima čep od ulja na sredini i na čepu mu je ujedno i šipka. A ovaj ima čep za ljevanje ulja ljevo,a šipku desno.

Link to comment
Share on other sites

Dakle opet smo došli da L2 nema mane [emoji106] [emoji4]

Za vaše ne znam, ali moja mala nema mana. :D
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sent: Wednesday, November 19, 2014 9:00 PM

To: topgear@topgearcroatia.com

Subject: Neostar-dijagnostika

Postovani,

citajuci novi broj Vaseg magazina naisao sam na zanimljiv tekst o servisu

Neostar u kojem predlazete da se citatelji jave ukoliko imaju problem s

dijagnostikom kvara na vozilu.

Ukratko, u obitelji imamo Renault Lagunu 2 Grandtour 2.2 dCi u verziji

Initiale, 2004 god. 161000km.

Problem je u xenon farovima koje niti jedan dijagnosticki uredaj uopce ne

prepoznaje (u nekoliko navrata pokusano privatno i u ovlastenom Renault

servisu), a radi se o tome da autonivelacija ne funkcionira (sami farovi su

relativno novi jer su stradali od kamencica, novi ugradeni u ovlastenom

Renault servisu sto mogu potvrditi racunom), pa kako dijagnosticki uredaj ne

prepoznaje xenon instalaciju nemoguce je utvrditi gdje je nastao problem.

Snop svjetla je ispravan kad je auto neopterecen.

Ako Vam je interesantna ova misterija (sto kod Renaulta i nije rijetko),

kontaktirajte me.

Lijep pozdrav

Poštovani,

na žalost niste jedini sa ovim kvarom. Nakon konzultacija u Neostaru saznali smo da mnogo Laguna ima isti problem.

Jedan od zanimljivih komentara na problem bio je u ovlaštenom Renault servisu, a glasi, ‘Pa Laguna ima 16 kompjutera, ne mogu svi raditi.’.

Nije nikakav problem da organiziramo prijem vaše Lagune u Neostar servis, te da napravimo dijagnostiku, ali bojim se da nećemo uspijeti riješiti problem. Dakle, ako želite da ipak pokušamo, molim vas da nam napišete kad bi ste željeli dijagnostički pregled u Neostar servisu, a mi ćemo se pobrinuti za ostalo.

Za sva pitanja stojimo vam na raspolaganju.

Pozdrav,

TopGear magazin

Nisam ocekivao odgovor, al bas sam se nasmijao :)

Edited by Max
Link to comment
Share on other sites

Ovo su trkeljanja ljudi koji ne znaju riješiti problem. Ako ti piše na Clipu "camshaft position sensor circuit" onda se valjda pregleda instalacija do samog senzora, isto to vrijedi i za instalaciju ksenonskih svjetala. Ovim servisima bi ja oduzeo licencu po kratkom postupku.

Link to comment
Share on other sites

Ne ulazim u problematiku, ali bizarno mi je da ovlašteni priznaje kako ne može riješiti problem na autu za koji je ovlašten. Neka onda pošalju u drugi ovlašteni o svom trošku, a sebi na onu tablu ispred servisa stave "fušeraj" umjesto "ovlašteni servis".

Edited by filipbabok
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.