Jump to content

izmjena ulja - općenito o intervalima


filipbabok

Recommended Posts

58 minutes ago, vip3141 said:

@Bruno kako mislis da za obrt ne vrijedi? Uz glavnu djelatnost obrta, mozes birati koje zelis dodatne djelatnosti za koje ne treba neko specijalno odobrenje, tipa arhitekti. A za trgovinu ti ne treba nista. Starci mi imaju obrt dobra 2-3 desetljeca. Doduse ne prodaju auto dijelove.

Točno ali zaboravljaš da djelatnosti moraju biti regulirane dakle djelatnost trgovine nekakvim skladištima maloprodajna, veleprodajna, pokriveni fiskalizacijom kao i nekim međuskladišnicama ako uzimaš dijelove za svoje potrebe... Ovisno o primarnoj djelatnosti plaćaš drugačije određena davanja tipa turistička zajednica itd. postotak ti je drugačiji i što ako prodaja dijelova prelazi prihod servisa onda moraš mijenjati primarnu djelatnost pa sada recimo u COVID vremenu ne dobiješ potporu jer eto 'kriva' ti primarna djelatnost... Nije to baš tako jednostavno imati firmu ili obrt za sve, zato i postoje ulužni obrti, trgovački obrti itd... Naravno sposoban čovjek sve može i kod nas je generalno uvijek 'Trotters independent trading Co.' 😀 no u praksi uvijek ima zezeancije...

Link to comment
Share on other sites

Ja sam isto poceo ugradivati samo svoje dijelove, nema mi gore kad nesta nepase, a jos 4 auta taj dan narucena, pa objasnjavat i ispricavam se za to sta si nekom drugom u susret izasao, a u vecinu slucajeva ljudi nemaju razumjevanja. 

Isto kao i za nedaj boze reklamaciju, ako covjek nabavi sam dio, ja s tim nema nista, dok recimo ako su moji dijelovi auto se mora uzet iste sekunde i radit nocnu ako je potrebno. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kako god okrenem meni ovlašteni servis ni na koji način nije pouzdan. Ako donesem svoje ulje pitanje je hoće li staviti baš to moje, a i pitanje je hoće li ga uopće mijenjati, pogotovo ako ja želim zamjenu svake godine, a po servisnoj treba svake dvije godine + je auto prešao malo kilometara. Opet postavljam ista pitanja i u slučaju da plaćam njihovo ulje po njihovoj cijeni. Druga odbojna stvar po tim ovlaštenim servisima je čekanje. Ne znam kako je u vašim Renault servisima, ali ja u svome budem naručen u 10h i kažu da se vratim za 3 sata i kad se ja vratim tek tada uzmu moj auto!! A sve zbog banalne stvari od max 15 min posla. Pa to je suludo, čemu onda naručivanje?! Kad sam pitao zašto sam naručen u to vrijeme ako auto stoji još tri sata odgovor je bio "vidite, sad vam je prva tura unutra u garažama, a vi ste u drugoj turi, i tako vam je to". Da ne govorim to da se zabarikadiraju unutra i tko zna što uopće rade i mijenjaju na auto jer ti do njih ne možeš doći, odnosno ne možeš vidjeti baš ništa. 

To da ne moraš ići striktno u Renault servis dok je auto pod garancijom sam čuo, ali nisam detaljno upoznat s tom pričom. Zna li netko detalje?

Edited by Arstrgall
Link to comment
Share on other sites

Zakonski okvir na razinu EU postoji i to nije problem (googlaj, ima članaka na netu). Problem je što ja ne znam nikoga tko se odlučio servisirati vozilo van ovlaštene mreže a da je kasnije u toj istoj ovlaštenoj mreži tražio prava iz jamstva.

S obzirom da se servisi/zastupnik prave grbavi kada treba nešto odraditi u jamstvu čak i kada servisiraš kod njih vozilo, vjerujem da bi u slučaju da servis nisi odradio kod njih otežali situaciju maksimalno. Vjerojatno bi trebao svoja prava tražiti uz pomoć odvjetnika a poznavajući sudstvo u hrvatistanu to bi bilo dugatrajno i nimalo jeftino.

Eto, ako ima netko tko je uspješno uživao prava iz garancije a nije u ovlaštenom servisirao, neka se javi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da, s dijelovima je kompromis...posebno ako imas takozvano produzeno jamstvo...no opet, uz tu opciju je ok

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Koje ulje ovlasteni sad ulijevaju u dci-je rn0720 posto je elf out, koji je to castrol C4 5w30 i koliko kosta?
Hvala.

Link to comment
Share on other sites

Ok, službeno ionako mjenjam sam, nisam vas razumio

Poslano sa mog POCO F2 Pro koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

I ja, Konkretno tocim Shell, al sluzbeno Elf ovlasteni vise ne drze nakon desetljeca tko zna koliko, vec je sad Castrol. Elf je bio 5 litri 250 kn a Castrol je oko 320 kn. Ajd nije strasna razlika.

Link to comment
Share on other sites

Ako su one cijene gore otprilike točne, onda je to dovoljan razlog Renfaultu da potrošačima uzme još love na castrolu :)

Edited by Alen
Link to comment
Share on other sites

Ajd napokon Castrol, da može i na kosu kad ostane u kantici nakon izmjene, blažene 80-te 😂😂

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Jel netko ima pojma o ovom ulju iz Kauflanda? Nisam ga kupovao i vjerojatno nebih osim da mi auto trosi ulje ali cisto me zanima, pise made in Germany.. nesto slicno Mannolu?

20210425_125406_Original.thumb.jpg.3a643241c4b5cd9e4a7ebfe2be71b775.jpg

Link to comment
Share on other sites

Skenirao sam ovaj 2D kod sa lijeve boce, izbacilo mi je MB web stranicu gdje piše da je to ulje K-Classic 5W-40 Dynamic, proizvedeno u Heilbronn/Deutchland.
Zatim google Heilbronn/Deutchland, i shvatiš da tamo Petronas ima tvornicu goriva i maziva.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tamo ti nema nikakve tvornice...ne proizvodi Petronas u Heilbronnu ništa...to je nekoliko običnih ureda tamo i prodaja...ništa više...imaju možda desetak ljudi tamo i to je sve...
Čak nije ni zgrada u kompletu njihova,ima više firmi unutra...bio,vidio,nacrtao im parkinge.

Total ima tamo nešto,nekakvu rafineriju, terminal,neki lager koji li je već vrag...markirao sam i kod njih...možda je Totalovo ulje.




  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To sam vidio, Total ima veliko skladište, i crpnu stanicu za točenje dizela/nafte za riječni promet... Ako Petronas ima urede, moguce da im je to sjedište, pa su na tu adresu registrirani... ali svejedno nije tvornica...

Uglavnom, nesto od toga dvoje... S obzirom da Petronas ima kupiti u Lidlu, pošto su Lidl i Kaufland sestrinske firme, rekao bi da je prije Petronas nego Total.





Link to comment
Share on other sites

Kantice razne a ulje se toči na par mjesta u eu. Mannol je LT ili LV ili tako nešto. To nađete u SDS i TDS. 

Evo vam pa kontaktirajte Renatu, plavka, jače grudi. 

Manufacturer/Supplier:
UAB "SCT Lubricants"
Silutes Pl. 119
LIT-95112 KLAIPEDA
LITHUANIA
renata@sct.lt

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, direstraits said:

Renatu, plavka, jače grudi

 

12 minutes ago, direstraits said:

Lubricants

😂😂

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.