Jump to content

izmjena ulja - općenito o intervalima


filipbabok

Recommended Posts

Ok je i sa špricom samo traje dosta dugo.. 

onaj lijevak iz plodina sto sam rekao gore je bas kao da je za to rađen. Ide na skoro sve mjenjace.. i taman je gore do vrha veznog lima

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, laci said:

Ok je i sa špricom samo traje dosta dugo.. 

onaj lijevak iz plodina sto sam rekao gore je bas kao da je za to rađen. Ide na skoro sve mjenjace.. i taman je gore do vrha veznog lima

Jel to rebrasto crijevo dobijes s ljevkom ili posebno ide? Nznm koji je promjer max?

Link to comment
Share on other sites

Sve skupa je. I promjer je dobar i sve je bas to to.. 

neda mi se a na kraju ću bas otići napraviti tih 30km do garaže i nazad da slikam

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, laci said:

Sve skupa je. I promjer je dobar i sve je bas to to.. 

neda mi se a na kraju ću bas otići napraviti tih 30km do garaže i nazad da slikam

Si lud, 30km do garaze?? Ode u Plodine sutra potrazit.

Link to comment
Share on other sites

Ima li netko iskustva sa Motul uljima? Zadnje 4 izmjene sipam Motul 8100 X-cess 5w40, a sad su mi greškom poslali u zadnjoj narudžbi Motul 8100 X-clean 5w40. Jel zna netko razliku? Oba imaju RN0700/0710

Link to comment
Share on other sites

Ok je i sa špricom samo traje dosta dugo.. 
onaj lijevak iz plodina sto sam rekao gore je bas kao da je za to rađen. Ide na skoro sve mjenjace.. i taman je gore do vrha veznog lima


najveća šprica u apoteci je 50ml, bome bi trajalo dok se ne napuni getriba [emoji4]
Link to comment
Share on other sites

Tak je, ajmo reć neka medicinska. U biti imamo još one veće za ispiranje ušiju, al ne vjerujem da su ni one više od 200 ml, al razlika je svakak velika. Al sigurno već i koštaju.

Postoji sigurno i nešto industrijsko za pretakanje il neka takva šprica, al to je svakako sve skuplje od neke ove kućne budget varijante.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, mata73 said:

Obični lijevak kupi i 0.5 m prozirnog crijeva i natakni.

a može i malo ugrijati ulje na radijatoru, lakše će teći

Link to comment
Share on other sites

jednom sam tako pogrijesio i tocio hipenol 90 po zimi kroz lijevak, nikad vise 😁

75w80 je rijetko, ide i bez grijanja

Link to comment
Share on other sites

Tak je, ajmo reć neka medicinska. U biti imamo još one veće za ispiranje ušiju, al ne vjerujem da su ni one više od 200 ml, al razlika je svakak velika. Al sigurno već i koštaju.

Postoji sigurno i nešto industrijsko za pretakanje il neka takva šprica, al to je svakako sve skuplje od neke ove kućne budget varijante.


Di ima takvih šprica?
Ljetos tražio i u dvije ljekarne mi se kunu da imaju samo te od 50.
Ima na ebayu, ali treba čekati da dođe...
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, robyakarider said:

jednom sam tako pogrijesio i tocio hipenol 90 po zimi kroz lijevak, nikad vise 😁

75w80 je rijetko, ide i bez grijanja

u principu nebi škodilo zagrijati malo, ali pošto su vanjske temp još uvijek visoke može i bez toga

Link to comment
Share on other sites



Di ima takvih šprica?
Ljetos tražio i u dvije ljekarne mi se kunu da imaju samo te od 50.
Ima na ebayu, ali treba čekati da dođe...
Nema ih u ljekarnama. Kak je vas par reklo već, uglavnom najveće imaju od 50 ml.

Ovih većih za uši ima po tim vele opskrbljivačima ljekarni i ostalo, treba se direkt javljat. Na kraju mi se nije to dalo.
Možda bi se dalo pitat u ljekatni dal mogu dobavljača nekog pitat dal može po narudžbi se uzeti. Al to se mora naći nekog da ti ima volje baš pomoć i uložit dodatni napor, a to nije baš za očekivat pod normalno.
Link to comment
Share on other sites

IMG_20191119_190758.thumb.jpg.bedd5eca479ba4f4f0d1bf1dd398c003.jpg

Jedno je 12.5 a drugo 10mm promjer. Nznm koje ce bolje pasat ali za 18kn u Pevecu necu propast.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

P. S. Već ste se dotakli i viskoznosti ulja i čekanja da na lijevak ide. Špricom je svakako još puno veći pain in the ass, tak da svakako mislim da je ovo već više puta spominjano rješenje sa crijevom i traturom najbolje. I da, paziti da je vanjski fi crijeva manji od rupe, koja je velika relativno i rekao bi da ide klasično crikevo. Ko ima ove dijalogse nek provjeri koji navoj je čep od getribe, pa će se saznati i mjera.

Jedno je 12.5 a drugo 10mm promjer. Nznm koje ce bolje pasat ali za 18kn u Pevecu necu propast.

Kolka je nutarnja u jednom a kolko u drugom? Ovo veće bi moglo bit naknap, a možda i ide.

 

Link to comment
Share on other sites

Ja vas stvarno ne razumijem, kako moze biti brze lijevkom i slobodnim padom nego spricom od 100ml (dosad sam ih uvijek nalazio u ljekarnama, ne kuzim otkud sad nestasica?!). Mozda za vodu, ali za gustu tekucinu kao ulje, nema sanse.

Obicno ide 2.0 - 2.5L ulja u mjenjac, to znaci 20-ak sprica. Pa to je za 2-3 min gotovo. A da ne spominjem, da se tako nece prosuti na kap ulja.

Mozda je problem u meni, jer gledam za Lagunu. U njoj sam mijenjao dok je auto bio podignut iznad glave.

Link to comment
Share on other sites

Stvar je u tome sto je dosta nepristupacno sa strane. Janse sjecam kad sam isto nesto nadoljevao spricom ali malom. Zaboravio sam ali jedno od ova dva crijeva sigurno ide. 

Link to comment
Share on other sites

M18 je plastični vijak na recimo cliu 2.

A ovo je taj famozni ljevak iz plodina, fi 12 je ovaj kraj koji ide u mjenjac, nutarnji oko 10mm, dužina crijeva je 58cm i ide kroz njega kao da tocis na pod. 75w80 naravno, 90nisam točio ne pamtim kad zadnji put

 

BB5EFC66-012D-43E5-92DE-CE6ADA97D6D6.jpeg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.