Jump to content

izmjena ulja - općenito o intervalima


filipbabok

Recommended Posts

evo danas upravo kupio 5l Elf Evolution FullTech 5w30 RN0720 za 198 kuna...

Sutra idem u ovlašteni Renault servis na zamjenu, baš me zanima koliko je kod njih cijena...

Link to comment
Share on other sites

dakle ovako ulje kupljeno u Kipor , ima na netu...

cijena u serivsu za 5 litara istog tog ulja je: 120 kn/l znači 600 kuna !?!      TRI PUTA SKUPLJE     (3x)

e nemam dalje riječi

Link to comment
Share on other sites

Kako je najbolje držati razinu ulja kod turbodizela? Malo ispod MIN, malo ispod MAX ili točno u sredini? Znam da kad poslije izmjene natočiš ulje prema podacima iz manuala, to obično bude točno na MAX (kod mene je to 4,8 litara). Netko je pisao, ako se dobro sjećam, da kod turbodizela treba uvijek obavezno biti na MAX, a ja sada ne mogu naći to... :/  niti se sjećam obrazloženja :/

Link to comment
Share on other sites

Manje ulja će se brže zagrijati. Više ulja će se manje kontaminirati jer će se ista količina kontaminata otopiti u većoj količini ulja.

Uvijek sam točio crticu-dvije do max.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Pozdrav. Presao sam 10 000 km i moram mjenjat ulje. Do sad sam tocio Shell Helix Ultra 5w40. Sad sam za 160 kn dobio 5l Total Quartz 9000 5w40 pa me zanima sto mislite o tom ulju i dal bi moglo biti problema?? Vidim da na specifikaciji nema Renaultovo odobrenje. Al mislio sam ko ih j....elf je francuski takoder , pa da ne zele konkurenciju. Ak moze u je***i porsche moze i u Renault. Inace motor je 1.6 16v 79kw iz 2002.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav. Presao sam 10 000 km i moram mjenjat ulje. Do sad sam tocio Shell Helix Ultra 5w40. Sad sam za 160 kn dobio 5l Total Quartz 9000 5w40 pa me zanima sto mislite o tom ulju i dal bi moglo biti problema?? Vidim da na specifikaciji nema Renaultovo odobrenje. Al mislio sam ko ih j....elf je francuski takoder , pa da ne zele konkurenciju. Ak moze u je***i porsche moze i u Renault. Inace motor je 1.6 16v 79kw iz 2002.

Toci slobodno.

Link to comment
Share on other sites

Hvala! danas sve zamjenjeno i to dzabe pošto je od frenda stari mehaničar. Dakle Total Quartz 9000 5W40 , Bosch filter ulja, Champion zračni filter i svijećice. Auto je na 210 500km i ide ko zmaj, suh ko barut. Čak nije ni falilo ni kapi ulja od pretohodne izmjene. Čudo je taj stari 1.6 16v! Još jednom , hvala na pomoći! sad mogu mirno spavat :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

pas mater, zaboravio sam promijeniti ulje na 10 tkm i nastavio dalje sve misleći kako mi fali još 2 tkm za izmjenu, kad ono prešao 18 tkm s elfom 10W 40, a ne 8 tkm. Sutra odmah  idem mijenjati. Ubacit ću mu  elf 5W40 ionako je zima.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da normalne lagane voznje ni 30.000km da je isto ulje nemoze nista bit. Ja mjenjam svakih 10.000 il maxx 15.000km . 

Link to comment
Share on other sites

nikad mi se nije dogodilo da držim 10w-40 više od 10 tkm, a 5w-40 15 tkm, no evo sad je. Vožnja je normalna, vjerujem da neće biti posljedica

Link to comment
Share on other sites

Da. U sisku je zimska prosjecna 6 stupnjeva. Kad padne snijeg drugi dan ga na cestama ni nema. Jedino su parkinzi slaba točka. Vozio sam godinama bez njih bez problema. 

Link to comment
Share on other sites

Evo pripremih se za izmjenu ulja. Ovo što sam ja odabrao je u vrhu asortimana a samo 33 kn litra :D

Capture.JPG

20161202_141435.jpg

Edited by frenchkey
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Po 1001 put, Elf Evolution 900NF uopće nije ulje namijenjeno Renaultima. Također, Elf i Total nisu ista ulja bez obzira što je isti vlasnik. Jeste li se ikada zapitali zašto Renault u svoje motore u tvornici stavlja Mobil u zadnje vrijeme?

Link to comment
Share on other sites

za stare krame je bitno da se redovito kontrolira jel ga ima, da se mijenja svakih 10k km, ove sve finese su nebitne :)

Link to comment
Share on other sites

Imam filing da počinje... :)

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

za stare krame je bitno da se redovito kontrolira jel ga ima, da se mijenja svakih 10k km, ove sve finese su nebitne :)

Slažem se u potpunosti, al se barem na viskozitet može paziti.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.