Jump to content

izmjena ulja - općenito o intervalima


filipbabok

Recommended Posts

Cek, cek, znaci nije dobro ovaj elf 5w 40 sta sam stavio?

Papatalk

Btw, prvi glas da Renault stavlja mobil

Link to comment
Share on other sites

Nije loše, al ono što se pokušava reći je da Elf 5w40 SXR ima Renault norme, a 5w40 nf kojeg je french stavio nema.

Da će starom benzincu bit nešto - neće. Al osobno uzimam tog SXR, jednako mi kojeg uzmem s police, pa neka bude s Renault normom.

Link to comment
Share on other sites

Trazio sam ga u solarno hr, ali nije ga bilo nego ovaj, 3kn skuplje po litri. Nista, drugi put trazim sxr

Papatalk

Link to comment
Share on other sites

ak se ne varam iz Jasmin maziva su rekli da sxr zamjenjuju sa 900 ft koji je dobio renault norme

Link to comment
Share on other sites

Koliko vidim na netu SXR je za diesel motore, a moja kanta to nije!

''EVOLUTION 900 SXR 5W40 Mazivo vrlo visokih performansi na bazi ELF-ove sintetske tehnologije za dizel motore putničkih vozila.To je posljednja generacija sintetičkog motornog ulja u pogledu ekonomičnosti utroška goriva.''

Papatalk

Link to comment
Share on other sites

u toj recenici nema ni JEDNE istine, kao prvo nije sinteticko ulje, kao drugo nije za diesel motore samo. ulje je za sva vozila koja zahtjevaju RN0700 i RN0701 normu. NF ulje nema istu. 

Link to comment
Share on other sites

Cek, cek, znaci nije dobro ovaj elf 5w 40 sta sam stavio?

 

Btw, prvi glas da Renault stavlja mobil

Eto vidiš, a stavlja. Pročitaj specifikaciju na poleđini kante, nigdje se ne spominje Renaultova specifikacija.

Edited by MilosB
Link to comment
Share on other sites

Na žalost ne mogu ti naći dokaze, izgleda da su maknuli onu stranicu na kojoj je pisalo o tome koji Mobil se koristi u kojem Renault-ovom motoru. Probat ću je naći.

Link to comment
Share on other sites

ok di ste vi sad iskopali FT ulje.. i kakve veze ima FT s SXR o kojem se govori da ima RN normu ili pak NF koji je NEMA

aha vidim sad gore zasto

ak se ne varam iz Jasmin maziva su rekli da sxr zamjenjuju sa 900 ft koji je dobio renault norme

Edited by MilosB
Link to comment
Share on other sites

Evo nova tema za raspravu.

Koje ulje da utočim u "dnevni boravak"?

Ono šta san naša je da ide 5w30 i acea c3 norma. Oznaku RN norme nisan naša.

I koje ulje da stavim u mjenjač.

Norma je APIGL5 gradacija 75w80.

"Dneni boravak" je ustvari Espace 2.0dci 127kw sa DPF-om Euro IV iz 2007godine.

Motor bi treba biti M9R-760, a mjenjač PK4-005.

Iako nisam zavirio pod haubu da potražim pločice na motoru i mjenjaču

Link to comment
Share on other sites

Motor: ELF Evolution Full Tech FE 5W 30.

Mjenjač: ELF NFP 75W80.

Kod kupnje pazi da su sva slova identicna jer ima varijacija.

Link to comment
Share on other sites

u toj recenici nema ni JEDNE istine, kao prvo nije sinteticko ulje, kao drugo nije za diesel motore samo. ulje je za sva vozila koja zahtjevaju RN0700 i RN0701 normu. NF ulje nema istu. 

Ma to je c/p s neta. I ne kažu da je sinteticko, vec sinteticke tehnologije, a to se moze razlicito tumačiti. Jedino dali je istina da je to samo za diesele?

Papatalk

Link to comment
Share on other sites

Ja preferiram sxr za dizele ali ljudi svasta zele pa onda vezes konja di gazda kaze..

French evo i Medo-ta smo ispilali kad je u svoj 1.2 natocio 0w pa bi i tebe mogli jer si stavio 5w u 1.4 8v.. 

Znaci to ulje ti NE treba! 10w40 je sasvim dovoljno za njega, radim nekolicinu tih 1.4 i 1.6 8v i par njih od vrlo malih km koriste po zelji vlasnika 15w i nikad niti jedan problem vezan za ulje nisu imali kao ni ovi na 10w.

To su nezahtjevni motori i ne treba pimplati oko njih, samo biti redovan i gotovo.

Link to comment
Share on other sites

Taj Elf nije nista posebno. Motul je puno bolje ulje a slicne cijene.

testirao si? Ispitao ? Ili ?

mozda se svi iz iste bačve pune ?, ili si u 8000km od izmjene do izmjene jednu izmjenu vise bio u cvenom i zustrijes se vozio pa ga prije razbilo popilo zbacalo, a drugu izmjenu vozio si se na more pa se vozilo normalnine i manje potrosilo i odma je bolje ??. 

sve to isti k...svi koji do 10tkm i ispod mjenjaju ulje sve to vozi, novo ulje je novo.. Zalosno je za one sto na 30 40tkm ulje vade van ??. ....svatko znade svoje pa jbg.

al i sam sam sipao motul jer mi bilo pristupacnine. Al se pokazalo isto ko i ostala koja sam sipao

Link to comment
Share on other sites

Motor: ELF Evolution Full Tech FE 5W 30.

Mjenjač: ELF NFP 75W80.

Kod kupnje pazi da su sva slova identicna jer ima varijacija.

Hvala!

Na to ulje sam i sam naletio da se preporuča za ovaj motor.

ima sličo ulje naziva ELF Evolution Full Tech LLT (ili LTT - neznam napamet) sa istom gradacijom 5w30 i acea c3/c4 normom.

Koja je razlika? 

Čisto me zanima.

Za mjenjač sam našao da se preporuča ELF Tranself TRX 75w80 i Tranself NFP 75w80.

 

Link to comment
Share on other sites

Elf najviše kenja s tim nazivima i slovima poslije gradacije. Kao, "5W40 Full Synth De Luxe Special Mega Universal"

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.