Jump to content

izmjena ulja - općenito o intervalima


filipbabok

Recommended Posts

zato sam stavio opciju plaćanja pouzećem. Ne bude li unutra 900SXR ili 900FT, ne preuzimam!

Stavio sam i ja opciju plaćanja pouzećem, u paketu su bile krive stvari. Naravno da sam odmah platio dostavljaču (prije otvaranja paketa). Izgleda da su mi ipak vratili novce (nakon skoro mjesec dana).

Link to comment
Share on other sites

pošto više ne viđam original elfov antifriz već je u prodaji navodno isti totalov glacelf autosupra, interesira me koji antifriz sada renault preporuča u novim modelima, koja vam je naljepnica u području motora za to?

U ovlaštenom nema? 50-60kn litra.

Link to comment
Share on other sites

Glaceol RX type D je u ovlaštenom 70 ili 80 kuna, barem ja nisam nigdje drugdje uspio naci...

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Čemu komplicirati oko antifriza, sve je to etilenglikol + boja. Imaš npr Wurth-ov koncentrat antifriz G12+ (5 godina ili 250.000 km) za 30-ak kn. A ima i još jeftinijh...

4938.jpg

Link to comment
Share on other sites

Čemu komplicirati oko antifriza, sve je to etilenglikol + boja. Imaš npr Wurth-ov koncentrat antifriz G12+ (5 godina ili 250.000 km) za 30-ak kn. A ima i još jeftinijh...

4938.jpg

Nije baš tako. Postoje antifrizi i antifrizi ako me razumiješ. Nije isto OAT i Hibrid OAT. Isto kao što nije Anorganska tehnologija isto što i organska. Glaceol RX Type D je tzv. D tip antifriza odnosno etilenglikol+boja+aditivi na bazi organskih kiselina, najsličniji tzv. G12 tipu antifriza.

Link to comment
Share on other sites

Nije baš tako. Postoje antifrizi i antifrizi ako me razumiješ. Nije isto OAT i Hibrid OAT. Isto kao što nije Anorganska tehnologija isto što i organska. Glaceol RX Type D je tzv. D tip antifriza odnosno etilenglikol+boja+aditivi na bazi organskih kiselina, najsličniji tzv. G12 tipu antifriza.

Slažem se, ja sam to malo pojednostavio smatrajući da nema potrebe komplicirati glede antifriza. Ko hoće, nek' kupi original.

Ovaj OAT G12 kod mene kuri ko' lud za 23kn

g12-konc-1l-450x450.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ima kod majstora ona jedna izreka: crveni i rozi antifrizi idu u VAG. Čuo to nemali broj puta... :)

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

još uvijek nisam dobio odgovor koji antifriz Renault SADA preporuča (nakon fuzije Totala i Elfa) u novim modelima. Dali je to i dalje Elf Glaceol RX type D ili nešto od Totala (Coolelf Auto Supra, Glacelf Auto Supra, Glacelf Classic)?

Ili možda ovaj sa slike:

 

Izrezakkk.JPG

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

Možeš staviti bilo koji OAT antifriz (G12). To što oni preporučavaju možeš objesti mačku o rep, ja sam dva dana tražio na netu kojemu antifrizu je najsličniji Glaceol RX Type D i zaključak je bilo kojem OAT antifrizu. Kod mene u Laguni je Glaceol tko da je to sigurno preporuka.

Link to comment
Share on other sites

za Totalove antifrize sam čuo da tek ''zadovoljavaju'' Renault zahtjeve, dok naprimjer Valeo ima preporuku Renaulta, pa sad budi pametan.

Evo c/p fotografija s renault foruma preko Drine:

 

 

Capture.jpg

Untitled.jpg

Link to comment
Share on other sites

To ti oni plate Renaultu.... Dalje znaš šta ide.

Istraži malo što je D tip antifriza. Znači ovaj Valeov ima toplu preporuku i Renulta, Opela, Bemveja i VW-ja. Malo čudno zar ne?

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

Čudi me da Jasmin maziva nema u ponudi Glaceol RX Type D , već samo u ovlaštenim servisima..

Čak se pitam dali ga elf uopće proizvodi ili netko drugi pak za Renault...

Još jedno zanimljivo mišljenje sa srpskog foruma:

Objasnjenje sa Totalovog sajta: COOLELF are ready-to-use coolants. GLACELF are antifreezes for dilution in demineralised water. (http://www.total-distributor-partners.com/products/total-products.aspx?cat=coolants)

Dakle, sastav je isti samo sto je jedan razredjen a drugi nije.


Iskreno ja nikada nisam video ELF antifriz jer Renault preporucuje svoj Glaceol RX Type D koji je po boji a i sastavu najslicniji ako ne i isti Valeo Protectiv, a koliko sam uspeo da izguglam proizvodjac Glaceol RX Type D-a je ELF tj Total, sve u svemu vrzino kolo koje su probali da raspletu neki momci sa Dacia foruma bas u vezi antifriza Glaceol RX Type D i zamene za Total Glacelf, ogdovor koji su dobili od predstavnika Dacie je:

"We thank you for your message and for the trust you put in us by appealling to our services.
As regards the aspects you presented we inform you that for the cooling system of the Logan vehicle, Dacia recommends the use of " Glaceol RX type D ", according to the Warranty Book. Since Dacia does not recommend a coolant made by Total ( France ), we are not aware of its properties.
We are kindly asking you to keep contact with our local representative for all information, as you could find in them the best partner for understanding your needs".
 
 

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

Mislim da ti Glaceol RX Type D ne proizvodi Total, premda nikada nisam uspio otkriti tko ga proizvodi. 

Link to comment
Share on other sites

ja sam mislio da ga radi Elf...

Btw, kratki offtopic, dolaziš li u Biograd i nosiš li Can Clip? :bigl:

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

Na žalost ne, moram raditi. A i klima u laguni mi ne radi. :)

Danas trebao doći novi kompresor, ali su ovi imb.cili u Silux-u poslali krivi. Naravno da sam se dozvao pameti i otvorio paket prije nego što sam platio te ga uredno vratio natrag i he.ao im sve po spisku preko telefona. Jedino što su obećali jest da će se javiti.

Link to comment
Share on other sites

Ne triiba ti klima jesen je ;)

Glede antifriza ne brine me do kojeg minusa drzi vec kakav ne prema brtvama, aluminiji, termostatu itd. Nagriza li nakon par godina upotrebe

Šlapatalk

Link to comment
Share on other sites

Samo sam napomenuo da drži do -36 i nakon 3 godine.Nisam primjetio nikakve promjene na brtvama,predviđen je za aluminijske djelove motora i ostalo.Mislim da nije bitan proizvođač antifriza (brand),nego kemijski sastav istog.Zašto bi bio bolji antifriz proizvođača Glacelf Auto Supra od npr.Shell Glycoshell ili Castrol-a, Valvoline Extreme,INA AL super itd.Ako zadovoljavaju propise proizvođača svaki od nabrojenih brendova je dobar.

Link to comment
Share on other sites

Ne triiba ti klima jesen je ;)

 

Glede antifriza ne brine me do kojeg minusa drzi vec kakav ne prema brtvama, aluminiji, termostatu itd. Nagriza li nakon par godina upotrebe

 

Šlapatalk

 

 

Nije ništa agresivniji od Glaceola. Nemoj samo čisti koncentrat lijevati i sve OK. Razrijedi barem 1:1, ako ne i 1:2.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.