Jump to content

205 50 17 gume ljetne, druga dimenzija...


megan

Recommended Posts

pozz...sorry ak je bilo već ali nemogu nać nigdje...

Megane Coupe III ima original dimenziju 205 50 17...da li ima koja druga dimenzija koja bi pasala na felgu (ona s 5 krakova original) jer ove 205 50 su skupe u pm...gledam 215 45 i ta je jeftinija oko 150-180 kn po gumi...

Link to comment
Share on other sites

Ja san sebi stavija 225/45 i ne primjetin neku razliku!na vratima ti pisu dimenzije!

Link to comment
Share on other sites

Tako je 225/45 17" ide na schuss felgu. I ja cu vjerovatno stavit tu dimenziju kad se potrose csc3

Link to comment
Share on other sites

Ja san sebi stavija 225/45 i ne primjetin neku razliku!na vratima ti pisu dimenzije!

nije ti nista balonastija guma nego na 205/50?
Link to comment
Share on other sites

^ Meni nije bila, isto sam stavio 225 45 17 PS3 bio na Coupea. Malo potraži moj topic o Meganeu, imaju slike kad su legle gume. Ni potrošnja ni performanse se nisu baš mijenjale.

Link to comment
Share on other sites

Kako su vam 225/45 ispale jeftinije nego 205/50? Ja sam gledao neki dan kod Furlana i isplo je da su 205 jeftinije 500kn?

Link to comment
Share on other sites

Kako su vam 225/45 ispale jeftinije nego 205/50? Ja sam gledao neki dan kod Furlana i isplo je da su 205 jeftinije 500kn?

krivo si gledao.

200 kn je komad u 225 jeftiniji

Link to comment
Share on other sites

krivo si gledao.

200 kn je komad u 225 jeftiniji

Pa stvarno, imas pravo!

Roller, mozes li staviti link na topic ili naziv, ne znam kaj trazim a htio bi vidjeti kako izgledaju te 225 na felgi

I jos pitanje, idu li i na moje gtLine felge te gume, ne znam kako se zovu?

Link to comment
Share on other sites

Ja imam Gtline i mogu!slikat ću ja danas i ako uspijen uploadat!pise ti na vozacevin vratima!

Link to comment
Share on other sites

nije ti nista balonastija guma nego na 205/50?

nije!koliko se meni cini sve je isto samo je bila razlika u 1300 kn na 4 gume!a sad oce li bit kakvih posljedica nakon neke kilometraze ne znan!a posto je na vratima na naljepnici navedena i ta dimenzija onda valjda može!
Link to comment
Share on other sites

Hvala Samy, gledam s moba pa ne vidim tko sta vozi..:)

nema greške i ja gledam 99%vrimena priko mob. pa imam isti problem.
Link to comment
Share on other sites

Ok, tenks samyboy i roller! Onda definitivno ide ta dimenzija iduce godine. Ove jos mogu sezonu, presle su oko 30tkm

Link to comment
Share on other sites

A kako str rijesili zimske sad kad smo vec kod tih zamjena? Imate li celicne 205/55/16 ili na alu stavljate zimske 225? Inace za curin auto smo u jesen dali skoro 6000kn za 225/45/17 Conti Ts850 pa mi nije jasno kako sute toliko kostale a ljetne su duplo jeftinije?

Link to comment
Share on other sites

Ok, tenks samyboy i roller! Onda definitivno ide ta dimenzija iduce godine. Ove jos mogu sezonu, presle su oko 30tkm

dobro ti traju!moje su prednje nakon 28000 bile za smeće!bokovi su bili poderani do temelja!
Link to comment
Share on other sites

ja sam zimske dobio s autom, 205/50/17 yokohama nekakva...iskreno nisam gledao kolko koštaju (stare su 1 zimu)...i ljetne su mi u toj dimenziji, bridgestone potenza, al pitam za nove za drugu sezonu da se znam pripremit...

Link to comment
Share on other sites

205/50 R17, 225/45R17, 225/40R18, 205/55R16 i 195/65R15 su vam gume koje imaju takorec identican opseg/promjer... sve sta odsutpa od ovih ovdje navedenih dimenzija ce kazaljka vise ili manje lagat... a ovo sta sam naveo su dimenzije koje su serijski isle na meganea 3...

 

za ljetno imam 225/40R18 i nije se auto nista usporo niti poceo vise trosit naprema serijskim 205/50R17, ali... felga + guma 18 su mi lakse nego felga + guma 17 jer su 18" ultre... vjerojatno zato... prijatelj stavio na golfa V 1.6 105ks 225/40R18 od golfa gti felgu i auto se tako umrtvio da je to bilo pre strasno a prije toga je ima 205/55R16... s napomenom da golf V gti 18" felga ima oko 15KG a ultra 8...

inace za zimulju nebi nikad stavio 225/45R17 makar bila jeftinija jer na snjegu imat sirinu 225 na relativno laganom autu kao sta je megane mislim da nema smisla... to je po meni super stavit za ljetnu ali za zimulju definitivno ic na 205/50R17...

 

eto to su moja iskustva...

 

i da prvo sam imao 205/50R17 conti sport 3 tvornicki dobio i nisam bio zadovoljan sa tom gumom - izuzetno mekana bocnica (pumpao na 2.6 prednje - 2.3 straznje)

 

onda kupio zimulje nokina WR A3 XL prva sezona odlicna u svim uvjetima, druga sezona svi uvijeti jako dobro kiša loše treca sezona kiša groblje suho ok snjeg nisam probao 

 

i onda sam kupio felge 18 ultraleggere i gume fulda sportcontrol XL (fulda sportcontrol jer sam dosta googlao i saznao da je to ubiti rebrendirani good year eagle F1 assymetric nakon sta je izasao F1 assymetric 2, šara jako slicna trosi se dosta brzo sta mi je i napomenuo frend koji je imao F1 AS).... s gumom sam jako zadovoljan iako cu kao sljedecu kupit dunlop sportmax RT sta sam gledao i ovaj put al su mi ove upale za dobru cijenu...

 

i da po drugi put edit :D ako volite malo brze se provozat po zaovjima obavezno XL guma ! a sto se tice dimenzije 225 vjerojatno DU-roller nije imao problema sa aquaplaningom jer je imao na njusci tesku dizlovinu ali svi mi koji imamo 1.6 1.4tce i 1.5 dci i osjetno lakse aute (po papirima oko 150 kg laksi) imajte na umu da nije ni slicno naletit na lokvu sa 225 i 205 gumom !

Edited by hyko
Link to comment
Share on other sites

Ja imam celicne sa gumama 195/65r15 iako ih nisam uopće montira jer nije ni bilo zime!a ove ljetne Continental sc5 san platija 3900kn!

Link to comment
Share on other sites

da ne otvaram drugu temu zanima me koje gume bi uzeli...ajmo reć da su i financije bitne jer mi nije isto dat prek 4300 kn za michelin ili 3200 kn za bridgestone...gledao sam u vulkalu i ima svega...od sava za 600 kn, fulda 700, pirelli, bridgestone po 800. dunlop 900 i michelin oko 1000 (okvirne cijene)...da li bi dali više i uzeli npr. dunlop ili bi i fulda npr. zadovoljila potrebe prosječnog vozača?

govorim o ljetnoj gumi u dimenziji 225/45/17...

Edited by megan
Link to comment
Share on other sites

moje preporuke za fuldu sportcontrol... ja sam zadovoljan... i da pogledaj malo na ulja direkt...  vec 2 prijatelja tamo uzeli gume i sve super sve 5 a osjetno su jeftiniji barem u dimenzijama i modleima koje su bili trazili... pa ono zasto ne...

Edited by hyko
Link to comment
Share on other sites

i ja san gleda na njihovoj stranici cijene su im odlicne ali zva san ih 10-ak puta(nitko se nije javlja) i posto nisan u zagrebu onda san odusta!

Link to comment
Share on other sites

dobro ti traju!moje su prednje nakon 28000 bile za smeće!bokovi su bili poderani do temelja!

Danas ih bas montirao na auto. Vulkanizer kaze da mogu jos jednu sezonu, pa i dvije s obzirom da s njima radim manje od 10tkm godisnje. I meni su bocnice izlizane. Ali ne previse i vulkanizer jer rekao da je takva guma s plitkim urezima po rubovima pa izgleda potrosenija nego sto zapravo je.
Link to comment
Share on other sites

205/50 R17, 225/45R17, 225/40R18, 205/55R16 i 195/65R15 su vam gume koje imaju takorec identican opseg/promjer... sve sta odsutpa od ovih ovdje navedenih dimenzija ce kazaljka vise ili manje lagat... a ovo sta sam naveo su dimenzije koje su serijski isle na meganea 3...

za ljetno imam 225/40R18 i nije se auto nista usporo niti poceo vise trosit naprema serijskim 205/50R17, ali... felga + guma 18 su mi lakse nego felga + guma 17 jer su 18" ultre... vjerojatno zato... prijatelj stavio na golfa V 1.6 105ks 225/40R18 od golfa gti felgu i auto se tako umrtvio da je to bilo pre strasno a prije toga je ima 205/55R16... s napomenom da golf V gti 18" felga ima oko 15KG a ultra 8...

inace za zimulju nebi nikad stavio 225/45R17 makar bila jeftinija jer na snjegu imat sirinu 225 na relativno laganom autu kao sta je megane mislim da nema smisla... to je po meni super stavit za ljetnu ali za zimulju definitivno ic na 205/50R17...

eto to su moja iskustva...

i da prvo sam imao 205/50R17 conti sport 3 tvornicki dobio i nisam bio zadovoljan sa tom gumom - izuzetno mekana bocnica (pumpao na 2.6 prednje - 2.3 straznje)

onda kupio zimulje nokina WR A3 XL prva sezona odlicna u svim uvjetima, druga sezona svi uvijeti jako dobro kiša loše treca sezona kiša groblje suho ok snjeg nisam probao

i onda sam kupio felge 18 ultraleggere i gume fulda sportcontrol XL (fulda sportcontrol jer sam dosta googlao i saznao da je to ubiti rebrendirani good year eagle F1 assymetric nakon sta je izasao F1 assymetric 2, šara jako slicna trosi se dosta brzo sta mi je i napomenuo frend koji je imao F1 AS).... s gumom sam jako zadovoljan iako cu kao sljedecu kupit dunlop sportmax RT sta sam gledao i ovaj put al su mi ove upale za dobru cijenu...

i da po drugi put edit :D ako volite malo brze se provozat po zaovjima obavezno XL guma ! a sto se tice dimenzije 225 vjerojatno DU-roller nije imao problema sa aquaplaningom jer je imao na njusci tesku dizlovinu ali svi mi koji imamo 1.6 1.4tce i 1.5 dci i osjetno lakse aute (po papirima oko 150 kg laksi) imajte na umu da nije ni slicno naletit na lokvu sa 225 i 205 gumom !

Slazem se s tobom za zimske. I ja sam kupio 205/50 17" jer je uza i bolja za snijeg makar sam dao preko 5000kn za Hankook icept evo i gume su odlicne
Link to comment
Share on other sites

Pa zar nije onda bolje uzet celicne i 205/55/16 za zimu?? Jedino kaj je onda auto gadan, zato bi volio vidjeti nekog kao mog na celicanama kako zgleda :)

Inace, moje ContiSportContact5 isto na rubovima izgledaju malo potrosene ali zapravo imaju duboku saru tak da koliko cujem to je za te gume normalno.

Link to comment
Share on other sites

Pa zar nije onda bolje uzet celicne i 205/55/16 za zimu?? Jedino kaj je onda auto gadan, zato bi volio vidjeti nekog kao mog na celicanama kako zgleda :)

Inace, moje ContiSportContact5 isto na rubovima izgledaju malo potrosene ali zapravo imaju duboku saru tak da koliko cujem to je za te gume normalno.

Neznam ja sam vidio par coupea s celicnim i meni to izgleda odvratno. Uzrevsi u obzir da moras kupiti i celicne i gume ne prodes nesto puno jeftinije, a ovako su mi gume na original felgama i mogu bez beda trajati 4,5 sezona s obzirom da sam u 3 sezone napravio jedva nesto preko 15tkm. Eto jos jedna potvrda za bocnice na csc, jednostavno je takva guma valjda
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.