Jump to content

205 50 17 gume ljetne, druga dimenzija...


megan

Recommended Posts

Ma nije mi bilo jasno da se bok toliko podera a centralni dio ima jos malo mesa!znaci nisan jedini!

Link to comment
Share on other sites

To je i meni bilo na conti sportu 3 (vanjski rub konkretno) u dimenziji 205/50R17 a u istoj dimenziji na nokianu mi se to nije dogodilo s time da je jedina razlika to sta je nokian XL... ocito je da su rubnici ako guma nije XL pre mekani za imalo brzu voznju po zavojima pa se ocito zato i potrose...

Edited by hyko
Link to comment
Share on other sites

jedno je kad izgledaju kao potrosene a drugo je kad su rubnici bas potroseni... nije da sam neki divljak na cesti ali da nemogu 3 zavoja proc malo brze sa gumom na kojoj pise oznaka sport i to jos taj famozni conti sport  :angry: doslovno prekinuta šara na rubniku... kod nokian WR a3 XL nisam imao taj problem (ista dimenzija gume)...

124ila0.jpg

Edited by hyko
Link to comment
Share on other sites

jedno je kad izgledaju kao potrosene a drugo je kad su rubnici bas potroseni... nije da sam neki divljak na cesti ali da nemogu 3 zavoja proc malo brze sa gumom na kojoj pise oznaka sport i to jos taj famozni conti sport :angry: doslovno prekinuta šara na rubniku... kod nokian WR a3 XL nisam imao taj problem (ista dimenzija gume)...

124ila0.jpg

veli vulkanizer da je ta sara po rubu vise za sminku, nego sto je funkcionalna. Neznam bas dal to pije vodu :D
Link to comment
Share on other sites

Isti klinac ti je bio meni na fuldi ecocontrol, doduše nije ta dimenzija pa su gutale sve živo i neživo...

Link to comment
Share on other sites

za sminku ili ne na cs3 sam ostao bez nje (a ocito nisam jedini) a na ostalim gumama mi se to nikad nije dogodilo... dakle conti sport me nece vidjet tako skoro :)

Link to comment
Share on other sites

Ma zao mi je sta nisan slika svoje!ja isto volin malo po zavojima proletit ali ne vozin bas stalno na noz tako da se nadan da su ove bolje!

Link to comment
Share on other sites

Jedine koje su meni držale na nož a da nije otišao rub su bile neke Toyo gume, ne znam model...nije bila ona ko F1 Eagle od goodyeara nego neki asimetričan profil, slično barumu bravuris 2...

Link to comment
Share on other sites

Ima san i ja jednu bridgestone potenzu na starom meganu ali jbg ta se odavno ne proizvodi!U to vrime nisan ni zna za kocnice

Link to comment
Share on other sites

Ma zao mi je sta nisan slika svoje!ja isto volin malo po zavojima proletit ali ne vozin bas stalno na noz tako da se nadan da su ove bolje!

Ma svi mi volimo proletit kroz zavoje i ja sam generalno zadovoljan s csc3 jer fino drze, pogotovo kad su zagrijane. Drugo je sto bocnica ne izgleda bas najbolje pa me frendovi zahebavaju da vozim na celestonkama :) recimo na zimskom hankooku nema ni naznake potrosenosti rubova, al istini za volju, zimi se i ne vozim bas na nož
Link to comment
Share on other sites

ovdje je bocnica u uspordbi sa mojom ko' nova...  :blink:

Edited by hyko
Link to comment
Share on other sites

Ovo možeš još 20000 vozit!to je još dobro stanje!

Rotirao sam ih naprijed, nazad i pumpao na 2.4 prednje i 2.2 zadnje, pa mozda i to igra ulogu

Link to comment
Share on other sites

Pa vidi se da su malo sire od felgi jer su meni 205 tocno do ruba, ali lijepo izgleda, nista puno drugacije... Fala!

Jos da netko ima sa celicnim 16icama fotke..:)

Link to comment
Share on other sites

Moje SC5 XL 40 R18 nakon 18.000 km na spustenom autu nemaju znakova istrosenosti po rubovima. Da kupujem, opet bi njih uzeo.

Link to comment
Share on other sites

@njambrosic - 3 stvari kao 1. spusteni auto puno ravnomjerni naljeze sa sva 4 kotaca na cestu ovo sta se dogodilo meni a i ostlaima je i djelomicno jer auto nije (bio) spusten, kao 2. guma ti je xl a kao trece manji profil jer je 18... meni sada kad imma 225/40R18 XL nemam ni najmanji problem sa rubovima kao sta sam imao prije...

 

@homer da ova druga je vec losija skoro ok ova moja, ja sam pumpao na 2.6 - 2.3 pa opet otisao rubnik na cs3... a nista morat ces i ti na 18" kad mu vec tako dobro stoje  :happy2:

Link to comment
Share on other sites

@njambrosic - 3 stvari kao 1. spusteni auto puno ravnomjerni naljeze sa sva 4 kotaca na cestu ovo sta se dogodilo meni a i ostlaima je i djelomicno jer auto nije (bio) spusten, kao 2. guma ti je xl a kao trece manji profil jer je 18... meni sada kad imma 225/40R18 XL nemam ni najmanji problem sa rubovima kao sta sam imao prije...

@homer da ova druga je vec losija skoro ok ova moja, ja sam pumpao na 2.6 - 2.3 pa opet otisao rubnik na cs3... a nista morat ces i ti na 18" kad mu vec tako dobro stoje :happy2:

hahah pa izgleda da cu morat :D
Link to comment
Share on other sites

Dobro je, nije neka vidljiva razlika! A sad sam vidio bijelog Meganea gtLine s celicnim zimskim felgama i ne izgleda tako lose kako sam mislio, jedino sto je ovo bio kratki pa ne znam kako bi izgledalo na mom karavanu.. A treba i vidjeti koliko bi se ustedilo u odnosu na 205/50 ili 225/45..

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.