Jump to content

205 50 17 gume ljetne, druga dimenzija...


megan

Recommended Posts

Pa meni ti je u lovrincevica u Splitu cijena za 195/65 15 goodyear ultragrip i celicne felge cijena bila 3400

Link to comment
Share on other sites

Uf to je super cijena za komplet!! Ali ja bi ipak 205/55/16, a to bi moglo biti oko 3800-4000 kn po nekakvoj racunici.

Link to comment
Share on other sites

Ma ta mi je dimenzija bila upisana u prometnu a i gume su kasnije dosta jeftinije!

Link to comment
Share on other sites

To je istina, samo sto je tvoj auto crn i onda nije toliki kontrast kao sto ce biti na mojem, izgledao bi kao da nema gume :) Koliko uopce vulkanizeri traze samo za promjenu kad imas gume i felge u kompletu?

Link to comment
Share on other sites

Ja imam imam prijatelja koji radi u vulkanizera pa to riješi boca coca cole, a ja mislim da je ovdi kod nas u Splitu 15 kn po kotaču

Link to comment
Share on other sites

pa to sam promjenis kad imas 2 seta felgi... barem ja sam radim... vec muka mi ih je dofurat do auta iz podruma nego promjenit, a i nemoram ih trpat u auto itd itd... nema mi smisla dat 80 kn koliko mi je zadnji put uzeo za to + vozit do vulkanizera... uostalom dok dodem do njega dok promjeni vec sam promjenim i ostane 80 kn u đepu (koliko mi zadnji put uzeo) i samo da napomenem dan prije bio sa maminim autom i onda mi uzeo 40 kn a kad sam pitao zasto mi je rekao ti imas 18 cola felge a drugi auto 15... 

Edited by hyko
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

da ne otvaram novi topic... vi koji ste stavili 225-45-17, jel ste upisali to u prometnu? jer ipak je 2 cm šira od serijske (znam da je vanjski rub isti)

 

ja si nekak gledam novi Rainsport 3

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Uniroyal/Rainsport-3.htm

 

Dvojka je na kiši bila vrh al imala je mane V guma (buka) i dosta se brzo trošila. ova je navodno puno tiša, a 30.000 će valjd izdržat, to mi je 3 godine i dotad ću skupit za nove :)

Link to comment
Share on other sites

da ne otvaram novi topic... vi koji ste stavili 225-45-17, jel ste upisali to u prometnu? jer ipak je 2 cm šira od serijske (znam da je vanjski rub isti)

ja si nekak gledam novi Rainsport 3

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Uniroyal/Rainsport-3.htm

Dvojka je na kiši bila vrh al imala je mane V guma (buka) i dosta se brzo trošila. ova je navodno puno tiša, a 30.000 će valjd izdržat, to mi je 3 godine i dotad ću skupit za nove :)

Ali si upa u felge?nisan ih upisa jos jer mi je teh. Za misec ipo pa cemo onda upisat
Link to comment
Share on other sites

Ako stavim 205/55/16 i celicane a tehnicki me je u 1. mjesecu, moram li to upisati?

Link to comment
Share on other sites

Ja mislin da triba radi policije( iako mene kad zaustavi nisan primjetija bas da mi gleda gume) jer te mogu kaznit ako ti dim. Nije upisana u prometnu!ali znas onu"valjda nece"!

Link to comment
Share on other sites

A jos bi razumio da moram vece i sire gume upisivati, ali manje... Zanima me jer moze biti problema i nedajboze kod nesrece neke i osiguranja ako nisu gume propisane!

Link to comment
Share on other sites

Ok, a jel se to upisuje tek na tehnickom ili mogu u jesen odmah kad stavim zimske? I koliko kosta?

Link to comment
Share on other sites

Koliko ja znam na redovnom teh. Ništa a izvanredno ja mislim 100 kn!

Link to comment
Share on other sites

Ja sam im na prvom tehnickom rekao da mi upisu 225/45 17 u prometnu jer i ta dimenzija pise na plocici na vratima. Bez prigovora upisali, nisu ni gledali.

Link to comment
Share on other sites

samyboy

 

dobio sam par ponuda tu na forumu, al na kraju mislim da ću uzest nove, stari će uzest na firmu pa će mi bit 20% jeftinije, a i bit će dobri stari amex i rate :)

al ko i svima koji imaju Megana, skupe mi gume 205-50-17 pa bi uzeo 225-45

Link to comment
Share on other sites

Nikad nebi na taj auto umjesto 205 stavio 225 širinu. Najbolje staviti onu dimenziju koja je projektirana za taj model. Točka.

Link to comment
Share on other sites

lastnight... pa očito može 225-45-17 kad je napisana i u homologaciji i ljudi ju očito najnormalnije upisuju?

 

 

Samyboy... gledao sam Uniroyal Rainsport 3 (740 kn u Vulkalu)

Link to comment
Share on other sites

Nikad nebi na taj auto umjesto 205 stavio 225 širinu. Najbolje staviti onu dimenziju koja je projektirana za taj model. Točka.

ide i 225 po tvornici(na vratima od auta pišu sve dimenzije pa i ta).
Link to comment
Share on other sites

ide i 225 po tvornici(na vratima od auta pišu sve dimenzije pa i ta).

Ok, krivo sam shvatio. Ako je upisana i ta onda ko bog. 

Link to comment
Share on other sites

malo offtopičarim, al mislim da bolje neg da otvaram novu temu

 

Uniroyalke su made in Romania... jel ima ko iskustva s rumunjskim gumama? Jel ima to veze ili je svejedno?

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.