Jump to content

205 50 17 gume ljetne, druga dimenzija...


megan

Recommended Posts

Ja nebi Uniroyal uzimao, nisu se nešto proslavile na testiranjima. Prije bi išao na Hankook ili Semperit ako misliš uštedit koju kunu.

Pogledaj si i Goodyear oni znaju imat ok cijene, pogotovo u SLO.

Link to comment
Share on other sites

a vidjet ću još... imam 2 tjedna prije nego idem u Zg. 

stari Uniroyal Rainsport 2 (model star 10 godina) je na većini testova bio najbolji na mokrom. ovaj novi Rainsport 3 još nije bio na nekom "neovisnom" testu, nego sam gledao na tyrereview i na nekim forumima i većinom ju hvale. jedino me brine ta Rumunjska proizvodnja

Link to comment
Share on other sites

Ma nekad je Uniroyal bio ok guma sad je to čisto prosječna marka. Uglavnom lošija od GY i premium brendova.

 

Recimo, Fulda je pobrala dobre kritike u 15 cola 185-60, ljetna verzija a cijenom su pristupačne cca 55 eur komad.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam imao uniroyal rainexpert. Bile su jako dobre gume. Isto Romania. Ocekuj da ce se brzo trositi,no to je odlika svake dobre gume.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mene tako zivciraju ove Contisport moje po kisi da je to nevjerojatno, u zavoju s jacim gasom bjeze van skroz! Ali koce odlicno, ne kuzim...

Link to comment
Share on other sites

Pa normalno je da s jačim(punim) gasom u zavoju bjezi preko nosa, pogotovo diesel kojem je nos težak. Za te gume mogu reci samo najbolje, pogotovo na kiši. Uđi u zavoj kako treba, u apexu poklopi i vidjet ćeš da drže.

Link to comment
Share on other sites

Pa nije 1.5 dci bas tezak. Na Laguni s 2.2 dci i Bridgestone Turanzom nisam imao takve reakcije a ipak je to tezi motor. Ali definitivno je cudno to sto su odlicne na kocenju na mokrom a nekako mlake u zavoju..

Link to comment
Share on other sites

ja sam isto sa svojima sportcontact5 zadovoljan

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Sa CSC 3 sam imao potrošene rubove kako su se neki već i požalili. Na tehničkom su mi rekli da su rubovi potrošeni ali da će me pustiti. Izdurale su 80kkm sa zamjenom zima-ljeto. Bio sam zadovoljan njihovim ponašanjem. Kupio sam nove CSC 5 i mogu reći da sam i s njima zadovoljan. Sad sam na 109kkm i ne primjećujem da se rub potrošio.

 

Na mokrom sam se ovih dana uvjerio da koče i slušaju auto/mene savršeno. Sad koliko dugo će to trajati vidjet ćemo. :)

 

Razmišljao sam o 225/45r17 ali me odbila ta širina, savjeti dvaju vulkanizera da je to ipak za taj tip auta preširoko te da nije vrijedno 150tak kn razlike. Hmm, tih 150tak je na kraju 600kn, al ok uzeo sam ih kod Lašića prije ulaska u EU pa sam tu profitirao.

 

Isto tako htio sam uzeti Michelin Primacy HP ali je guma bila skuplja 400kn u odnosu na CSC5. 

Link to comment
Share on other sites

Michelin Primacy HP predstavlja dobar omjer držanja ceste i trajnosti, vjerojatno im je zato takva i cijena, meni su došle tvornički, sad su na cca 30000 i ne pokazuju nikakve znakove potrošenosti osim po rubovima

Link to comment
Share on other sites

Ja na Megane II imam Michelin Primacy HP u dimenziji 205/55/ 16 i imam samo pohvale za te gume. Nadam se kako će i na novom Megane III biti neke dobre gume, zna li netko  s kojim gumama isporučuju aute u dimenziji 205/55/ 16?

Link to comment
Share on other sites

Moj je imao Michelin Energy 195-65-15

Renault obično stavlja Michelin (barem je nekad stavljao)

Link to comment
Share on other sites

NIje točno. Nekad je stavljao Continental, a nakon njega goodyear

Nije tocno jer je isao i energy, tj kako je kljaka napisao barem nekada sta ce stavljat sutra to nitko ne moze znat... ali ocito je da se dobavljaci guma izmjenjuju... ja sam dobio CS3 na autu i jedva cekao da ih skinem... nisam bio zadovoljan sa tom gumom nikako... mozda primarno zato sta ne dolazi u XL varijanti serijski sa autom...

Edited by hyko
Link to comment
Share on other sites

mislio sam da nije tocno da je isao samo michelin,doma smo imali nekoliko renaulta niovih, do 2002 smo dobivali continental, nakon toga goodyear. najgora je bila goodyear nct5 na meganu 2006.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Pozdrav svima. Potreban mi je dobar savjet kada su gume i felge u pitanju.
Vozim Megana 3 1.5DCi, gume 195x65xR15. Vidim da svi forsirate ili 205x50xR16 ili 225x45xR17.

Koja je razlika u performansama, cijeni, kvalitetu izmedju 195x65 i 205x50? Sta preporucujete? Koliko mou kostati neke solidne felge za taj promjer?

Pretpostavljam da su ove 225x45 za neke sportskije varijante?

Link to comment
Share on other sites

Nije ti 205/50/16 nego 205/55/16. 205/50/17 je serija na GTlineu.

Dobivas izgled, mozda malo na stabilnosti na suhom. Na kisi i snijegu je bolja 195 po meni..

Link to comment
Share on other sites

Ima tu puno faktora, po meni za megana pogotovo 1.5dci i ak ti nije izgled toliko bitan najbolje uzeti 205/55/16. to je neka zlatna sredina,  kvaliteta gume ne ovisi o dimenziji,  u 17 dimenziji ćeš lakše pronaći sportskije gume, dok u 16 je stvarno velik izbor i jeftinije su.  "sportskije" gume se nešto brže troše ali i bolje drže.

 

O cijenama felge najbolje pronaći na internetu što ti se sviđa, pa onda uspoređivati cijene u 16 i 17 dimenzijama. recimo ja sam nabavio za 320€ nabavio komplet 16" original felgi s megana, skinute s novog sa 3000km.  za tu cijenu teško da sam mogao dobiti alu felgu uopće, a kamo li neke kvalitetnije.  našao sam za lagunu  17" za slične novce.

 

Felge ti trebaju s razmakom rupa 5x114,3 cetralna rupa je 66,1, a et ti odgovara od 40-50 otprilike, original je 47 ako se ne varam. širina 6,5j. na felgu tih dimenzija savršeno odgovara 205/55/16 koja je tvornički od meganea.

Link to comment
Share on other sites

Stavio bih ja 16" za ljeto, ali su felge bas skupe. A onda jos gumee... pa tesko da mogu ispod 500E proci.

Jedino da trazim polovne, ali opet novo je novo :)

Sto se tice zimskih, ne bih dirao postojece 195x65

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.