Jump to content

Kupnja Clio 3


jurazg

Recommended Posts

Kupio bih Clia 3. Sad dali redizanj ili ne sve ovisi kakav se nađe.

Kriteriji su mi da je 1. vlasnik i da ima servisnu knjizicu i da nema 50 KW :D

Puno njih na njuskalu su iz vana a volio bih kupit od nekog tko mi vise moze reci o autu. Posto sam nov na forumu bih volio par smjernica sto gledati pri kupnji takvog auta.

Meni su zapeli par njih za oko 

http://www.njuskalo.hr/auti/renault-clio-1.5-dci-1-vlasnika-prijepis-porez-cijeni-oglas-9820364 samo sto je u Istri pa mi daleko ga pogledati.

http://www.njuskalo.hr/auti/renault-clio-1.5-dci-oglas-10487731   ali ovaj nema servisnu knjjizicu

http://www.njuskalo.hr/auti/renault-clio-1.5-dci-oglas-10979676    Ovog bi uzeo da da za 6000 :D

 

E da i cijena da je oko 6000 ojra i da je rega il 5500 5600 da nije regan. Ako ima tko kakvog frenda da zna da prodaje neka slobodno predlozi   :piju:

Edited by jurazg
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 116
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • jurazg

    34

  • Blue_Fatal1ty

    15

  • lastnight

    12

  • Bobo

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

Zaboravio sam napomenut da trazim dizela :D 

A koliko trose ti TCI motori?

Link to comment
Share on other sites

Zaboravio sam napomenut da trazim dizela :D

A koliko trose ti TCI motori?

Ako trazis dizela zbog potrosnje onda mozes gledat i tce-a jer nema neke razlike ni u potrosnji ni cijeni goriva

Evo ti fotka :) karlovac-zagreb starom cestom.

post-14670-13959942891595_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Zaboravio sam napomenut da trazim dizela :D

A koliko trose ti TCI motori?

 

otovrene ceste troše ako se pazi ispod 5, a zagreb strogi centar maksimalno 8 litara. Na to mislim baš strogi centar i kad je špica.

Inaće sam godinu i pol putovao relaciju ZG Čazma i potrošnja mi je varirala između 5,7 i 6,5 l.

 

Također je moja preporuka da gledaš ph2.

Link to comment
Share on other sites

Zašto ph2, kad ni ph1 nije imao neke tipične greške???

 

Ph 1 je meni oku ugodniji, interijer je potpuno jednak. Ja bi radije savjetovao da uzme najmanje Dynamique opremu, radi puno ugodnijih materijala u interijeru!

 

Ako radiš do 15.000 km godišnje, TCE je dobar izbor. Troši oko 1,5 l više od dci-a

Link to comment
Share on other sites

Kupujem auto pretezno za grad. Jer vozim ga samo u gradu te odem 1 godisnje na more na mjesec dana i to je jedina duza relacija. 

Prico sam s nekima i kazu da 1.5 dci trosi u gradu 5-6 7 litara maximalno. Do sad sam vozio benzinca ali 1.4 vw motor. I to mi je stvarno previse trosilo. 

Ima dosta PH1 i nadam se da cu takav piknut ali sa 63 KW

Link to comment
Share on other sites

Clio 3 mi je fora auto al mi je gadan u ph.2

 

Ako budeš zainteresiran za Modus imat ću uskoro jednoga diesela 86 ks u super stanju s malo km, jedan vlasnik.

 

Rijetko koji auto ima toliko loše napravljen redizajn kao Clio 3. 

:badmood:

Link to comment
Share on other sites

Kupujem auto pretezno za grad. Jer vozim ga samo u gradu te odem 1 godisnje na more na mjesec dana i to je jedina duza relacija. 

Prico sam s nekima i kazu da 1.5 dci trosi u gradu 5-6 7 litara maximalno. Do sad sam vozio benzinca ali 1.4 vw motor. I to mi je stvarno previse trosilo. 

Ima dosta PH1 i nadam se da cu takav piknut ali sa 63 KW

Clio 3/Modus dCi ti po gradu u najgorim uvjetima ne pralazi 6 litara! Benzinac ispod 8 ne postoji a prije da je i više ali to moraš sam odlučiti što se tebi isplati.

Link to comment
Share on other sites

Vozim clia 3 ph1

1.4 16v 72kwh 98hp

Pretezno sam sam u autu.

Vozim na relaciji 5km do posla i 5km nazad.

Sve je voznja u gradu.

Taman dok se auto zagrije ja moram da ga ugasim. Sa 1100obrtaja na 870dok spadne.

Potrosnja je od 8.4 do 9l bilo zima ili ljeto po gradu a 6 moze ako si van grada kad se ide na more.

Mjesecno tocim jedan tank. Dodje oko 50-60€ na mjesec dana.

Nadam se da sam ti sta pomogao oko informacija.

Da dodam jos da dnevno predjem 25km u prosjeku ali sve je to ovo po 5km pa ugasi auto.

I voznja oko kvarta jer u centru zivim pa dok odem kafu popiti i sl.

Ljeti klimu ne koristim jer mi je klima zlo. Osim na more ako odem al tad potrosnja ispod 7.2 nece nize :p

Edited by GoPlay
Link to comment
Share on other sites

Clio 3/Modus dCi ti po gradu u najgorim uvjetima ne pralazi 6 litara! Benzinac ispod 8 ne postoji a prije da je i više ali to moraš sam odlučiti što se tebi isplati.

 

kako onda objašnjavaš moju potrošnju od 7,5?

Link to comment
Share on other sites

kako onda objašnjavaš moju potrošnju od 7,5?

ti nisi mjerodavan kad imas macku pod haubom

pa ti je zato potrosnja tak mala zbog dodatnog pogona

kao hibrid

heheheh

:)

Link to comment
Share on other sites

ti nisi mjerodavan kad imas macku pod haubom

pa ti je zato potrosnja tak mala zbog dodatnog pogona

kao hibrid

heheheh

:)

 

prehlađena je mačka pa nije radi nje :D

Link to comment
Share on other sites

kako onda objašnjavaš moju potrošnju od 7,5?

Ma po centru grada se dosta rade kratke relacije pa to ubija benzince, nijedan ne troši malo niti kako tvornica kaže. 5-6 km dionice po centru doslovno ubijaju benzince sa potrošnjom. Jedino sam dizelašima znao spustit potrošnju na 6 litara u špici grada. Konkretno Modus 1.5 dCi se pokazao pravi štediša. Koliko god da ga ubijam taj ne prelazi 6 litara u najgorem režimu vožnje.

Link to comment
Share on other sites

Daj ga meni pa ce dvocifreno trosit. I to u TZ a ne u ZG ;)

 

I ne, necu mu ostetiti motor, vozit cu ga ko svog benzinca.

Link to comment
Share on other sites

Ma po centru grada se dosta rade kratke relacije pa to ubija benzince, nijedan ne troši malo niti kako tvornica kaže. 5-6 km dionice po centru doslovno ubijaju benzince sa potrošnjom. Jedino sam dizelašima znao spustit potrošnju na 6 litara u špici grada. Konkretno Modus 1.5 dCi se pokazao pravi štediša. Koliko god da ga ubijam taj ne prelazi 6 litara u najgorem režimu vožnje.

 

ja sam mjesec dana putova sa remize po vukovarskoj do green golda. Ujutro u pola 8 i popodne iza 16h nazad. Znači najveća špica. Potrošnja mi je bila 7,5. Čim sam otišao negdje sastrane potrošnja je padala.

Link to comment
Share on other sites

Ma po centru grada se dosta rade kratke relacije pa to ubija benzince, nijedan ne troši malo niti kako tvornica kaže. 5-6 km dionice po centru doslovno ubijaju benzince sa potrošnjom. Jedino sam dizelašima znao spustit potrošnju na 6 litara u špici grada. Konkretno Modus 1.5 dCi se pokazao pravi štediša. Koliko god da ga ubijam taj ne prelazi 6 litara u najgorem režimu vožnje.

 

Naporan si već sa tim Modusom i sveti dizelom. Benzinci i jesu najbolji za kratke gradske relacije. Boli me ona stvar ako mi na 5-6 km potroši 7 litara normalne vožnje.

Baš me zanima kakav je tvoj "najgori režim vožnje" u kojem potrošnja ne prelazi 6l.

Link to comment
Share on other sites

Ali na svakom forumu , vlasnici benzinaca se naroguše kad je potrošnja u pitanju.

Iz prve ruke mogu reći da potrošnja dizela i benzinca u istom autu je više nego osjetna (čak do 3 lit), posebno u gradskom režimu (kratke relacije , stani-kreni) gdje je dizel na svom terenu , plus vožnja je opuštenija zbog obilja obrtnog momenta.

Moje iskustvo je bilo u Puntu 1.2 60KS vs 1.9JTD 85KS uz istu relaciju svaki dan (18km gradske i prigradske) , znam koliko sam davao novaca za gorivo , tako da mi niko ne može pričati bajke o potrošnji benzinca.

Na stranu malo skuplje održavanje (prednost benzinca) ali potrošnjom ne nogu prismrditi dizelu

S tim da se ogradim , da nikad nisam imao nikakav kapitalan kvar na dizelu (pumpa ,dizne , turbo...) da jesam , vjerovatno ne bih bio toliko oduševljen dizelom :D

 

Jedino što je kod Renaulta Clia prednost , uz povoljnije održavanje , da benzinci mogu biti puuuuuuuuuno isplativiji ako na dCi-u strada Delphijev poluproizvod (pumpa i dizne)

Link to comment
Share on other sites

Ta pumpa i dizna u BiH crknu svako malo jer nam je gorivo doskora bilo po "evropskim standardima".

 

A svakom dizelu porucujem hajde na crtu s mojim  LPG. Bude li manje trosio (u KM-ovima ili €) ja mu dam kljuceve od svog i vracam se pjeske ili busem kući.

Link to comment
Share on other sites

Kak si dosadan s tim LPG to je čudo jedno... :deda:

pravi se javio hahaha

Covjece ubijas s tim dizelom, u svakoj temi baljezgas o dizelu. Hebo vas i lpg i dizel :D

Link to comment
Share on other sites

Nemoj te se potuc oko potrosnje haha. Radje ako je nekome dosadno kada nadje neki dostojan Clio iz njuskala ili drugog oglasa neka zakaci link da ga idem pogledat :)

Link to comment
Share on other sites

Ima jedan odlican tce iz cazme, samo neznam da li je auto jos uvijek na prodaju.

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.