Jump to content

Megane II ph1 1.9dci 3dr sport


MilosB

Recommended Posts

Nista trenutno jer sam bio na putu pa se vratio pa u roku od 3h u bolnicu i u petak napokon stigo doma :)

U planu jeste i mapiranje al prije toga MAF, elasticna remenica mikroremena (kanalnog) na radilici koju trebam samo pokupit i zamjenit al sve kasni zbog moje onemogucenosti :/

Edited by MilosB
Link to comment
Share on other sites

Zamjenio elasticnu remenicu radilice kanalnog remena posto se moja "malo" raspala 15531052bb20dec53139c58e58353d23.jpg da to su dijelici gume :D1a92cc461cd6af0dfb72f523c03bfb97.jpgd3d199e16e08870beeee2afec20a14c4.jpg tu unutra treba da je ta guma :D

I onda zas bi bilo jednostavno kad moze i komplicirano... Naravno da sam zajebo.. Nisam skuzio da mi je remen presao preko neceg i ja popustam natezac i nece i nece... I ja reko nes ti mene hebat... I naravno da je na kraju on mene shebo f23fab4da704e12554048402b94fac91.jpg

I da tamo fali jedan dio hahah :D al eto promjenjen mikro remen i natezac. Ostaje jos zupcasta, natezac i vodena :D i eto zas nista ne tjuniram auto... Jer uvijek uleti nes...

Link to comment
Share on other sites

Tko ne proba i nez4jebe ponekad, ne moze ni nauciti stoga puna podrska za DIY :)

Link to comment
Share on other sites

ma debil... znaci natezem i gledam nekako mi kraci i nekako ranije nisam morao tolko da popustam natezac... al pipam i ne kuzim di je preko neceg... poslije sam skuzio :( a neka kao sto rekoh sad je zamjenjen i miran sam nemoram ga na velikom servisu mjenjat :D koji moram ovo ljeto radit jer su tu km vec. i sve skupa (remenica febi + natezac skf) dosli 900kn :D 

Link to comment
Share on other sites

Dali radis nakraju veliki servis sam ili?

Link to comment
Share on other sites

To cu kod tebe ne brini se :* neda mi se kupovat alat samo za to

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

I tako uspih nabaviti prednji branik od 225 ph1 . radi se o kopiji tj od fiberglasa sto je u mojoj situaciji zapravo bolja varijanta iz sledeceg razloga koji se vidi na slikama.

Branik je bio montiran na farove od ph2 koji su nesto veci te ce se trebat nadodat materijala kako bi i dalje ljepo stajali oko ph1 farova.

Na slici je branik preko ph1 farova vec izrezan. Sad cekam da dogovorimo prijevoz (vjerujem da prepoznajete od koga je branik :D . Takodjer cu vjerojatno iznutra napraviti "usmerivac" vazduha na IC a i ka kocnicama, nije da je potrebno al eto meni za srecu :D ka kocnicama nije 100% al na IC je da se ne rasipa zrak okolo ab4c8406bdd8743fe27f06c63ac492be.jpge71c26b760d472b7099b8a1fa7b93a77.jpg

Ostaje to samo pofarbati nakon sto se nadoda nazad dio koji je odrezan :D i doda "tvornicka" mrezica oko znaka i dole jer mi se ovako nekako i ne svidja.

Edited by MilosB
Link to comment
Share on other sites

Sav svoj majstor za limariju poput ove, nema sanse da napravis da se nevidi. Jbga takve stvari bih prepustio limaru i lakireru. Za ostalo sto se mehanike tice to pogotovo. Kvalitetan majstor, samo moras naci takvog. Kod mene je to druga prica, znam ih par i njima se vozi auto. Sam nikad.

 

Branik mi je ruzan. Jbga zao mi je sto sam rekao sve negativno, ali iskreno ili original ili stock.

Link to comment
Share on other sites

S stakloplastikom znam raditi fino ,a ovaj branik je od iste,(radio sam preko 10god s stakloplastikom i to jako fine stvari) a imam strpljenja za razliku od majstora kad im dodjes, tako da lako za to.

Za original branik nemam para. Dodju preko 500€ a tolko dat samo za branik mi ne pada na pamet i opet bih ga morao farbat. Znaci nema teroije za taj komad plastike tolko da platim. Sacekaj malo dok dodje i dok sve sredim pa onda ocijeni ;)

Meni je od ph1 sporta pre sexy prednji branik, jos nac side skirt-se od 197 cup-a , r26.R zadnji spojler i difuzor s 197 i onda bih sto se izgleda tice bio potpuno zadovoljan. :) no to cu polako.

I onda bi to ovako izgledalo sve

ac243c699e73bbb58849492c291627c7.jpge7292718e47a0ce6bee915ded7fde17f.jpgd0b9d89dd5c5140b7a3a77237767de61.jpg

a za majstore. Nemam vise para za isprobavat koji valja koji ne.

Nasao sam jednog kome cu nosit za stvari koje bas nemogu sam ostalo mi ne pada na pamet.

Pituranje branika cu ostaviti ipak za majstora jer nemam radionu.. Inace bih i to sam

Link to comment
Share on other sites

Po Sloveniji imas tih branika za 150 eura, bar je tolika bila cijena kad sam zadnji put naletio na neki oglas mislim da je bila Bolha ili Avto.net ..

Ajme kad se ja sjetim koliko sam ja ulupao love u branike od sporta,xenon farove ,racvanje auspuha i sve sto ide uz wannabe renault sport:)..tad je to bilo uzasno skupo ali davno je to bilo.dobro da me ne pale vise te stvari.

I meni ovaj bas ne lezi , eventualno dat plasticaru da ga vrati u prvobitno stanje,maknut ove gornje mrezice i stavit original. Da to bude kako spada..uglavnom imas i na njuskalu zadnji od sporta pa ako mislis nesto kombinirat.

Edited by marinho25
Link to comment
Share on other sites

Plastiku ja radim :) i rekaonsam da ce im mrezice kao tvornicke. Zadnji od rsa mi je gadan za popizdit to nikako necu stavljat :)

Ovaj od stakloplastike lako popravljam dok original uglavnom danas vecina ispucano pa varit pa ovo pa ono. Znam sta uzimam i bas sam to htio

Link to comment
Share on other sites

Nisi me shvatio, zadnji branik od sporta(1000 i nesto kuna ako se ne varam na njuskalu) sam ti predlozio jer je lakse stavit side skirt od 197 na njega nego na ovaj tvoj naravno ako mislis dobit izgled ovog žuće koji ima puno dublji branik..ako ti mislis da je isplativije radit sve to od stakloplastike a dobit dubinu branika ove r26ice s slike necu vise ulazit u raspravu.pogotovo oko razlike u kvaliteti i same tezine izmedju originala i stakloplastike.a i neznam kako ces prikacit kopce od original mrezice (donje) na prednji neoriginal branik?

Uglavnom puno srece u projektu i nadam se da ce to ispast kako treba.

Za sada petica.

Edited by marinho25
Link to comment
Share on other sites

Cinimi se da je MilosB negdje spomenuo da je radio nesto u vezi brodova, pa bi trebao biti tata mata za te stvari?!

Link to comment
Share on other sites

Tako je radim i dan danas i radio sam jako punis stakloplastikom. Ona je zapravo laksa od originala ak je napravljena kako treba a bogami sam zanat naucio. Izradjivanje kalupa itd itd a to sve mora precizno

@Marinho25 , da krivo sam te bio razumio, mislio sam da pricas za prednji branik, i definitivno bi bilo lakse na rep od rsa sloziti taj difuzor. No opet kad bih nasao od stakloplastike lakse napravim preinaku.

Sto se tice prednjeg branika i te original "mreze" ce sve biti od stakloplastike i dobro i cvrsto spojeno. Tako da nece biti onog pucanja branika u donjem kutu fara jer je tamo npr slaba tocka u izvedbi kad je ta "mreza zasebna"

Link to comment
Share on other sites

Ma nisam ja posumnjao u kvalitetu njegova rada.Ako je tako onda mozda isplativost i je na strani stakloplastike a posto covjek voli radit oko auta(pretpostavljam) i gusta u tome onda je to za ovaj projekt jos jedan plus vise..a tada i isplativost postaje manje bitna.

Link to comment
Share on other sites

Rad oko auta i motora koristim kao ispusni ventil. Psiho terapija prava za opustanje od nervoze s posla :)

Link to comment
Share on other sites

Racunaj samo da ti unutarnji blatobrani (od obicnog megana)ne pasu na dubinu rs branika..plići su.i tu ces morat malo kemijat..

Edited by marinho25
Link to comment
Share on other sites

Rad oko auta i motora koristim kao ispusni ventil. Psiho terapija prava za opustanje od nervoze s posla :)

E to je vec onda neka druga prica isplativost ispada iz racunice:)

Link to comment
Share on other sites

To nisam znao. Al njih ima za 50-80 kn u intercarsu

Link to comment
Share on other sites

milose, kad cemo napraviti maxija od mog :D?

Link to comment
Share on other sites

milose, kad cemo napraviti maxija od mog :D?

sta ce mo napraviti Edited by MilosB
Link to comment
Share on other sites

Maxi je ono cudo prosireno sa svih strana, dobro je da znamo nekoga ko radi sa stakloplastikom ima da te angaziram za lovu da mi slozis u zadnjem kraju auta kad se sve ocerupa jedan lijepi ogroman "poklopac" koji pokriva sve rupe i limove ono otvoris gepek ono milina za vidit, 2 sica i sav lim prekriven uglancanom i polakiranom stakloplastikom :)

Edited by CRN11
Link to comment
Share on other sites

Sve se moze napraviti :D samo je pitanje vremena.

Link to comment
Share on other sites

Jel ima tko da ide za Rijeku iz ZG? :)

Uaput npokon zamjenjen MAF s novim original VDO made in germany :) i naravno novi filter zraka + ociscen EGR, bio je suh samo dksta cadje prodje do izmedju ventila i motorica pa sprecava normalan rad iste

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.