Jump to content

Megane II ph1 1.9dci 3dr sport


MilosB

Recommended Posts

ne vidi se nis, haha, stvarno nisam znao gdje gledati...

milos kao fabrika

Link to comment
Share on other sites

Evo kad je montirano

20160608_115330_zps7xhxfh4b.jpg20160608_115335_zpsj5vsqqrd.jpg20160608_115340_zpswejcc68a.jpg

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Lagano se sprema. 50mm veci disk napred, i poslije iza 60mm veci.

Nakon sto je napravljen nacrt, proverili smo cvrstocu

I disk (rezanje i busenje)

4ea4c902248027cbbab42b8203e01594_zpsn1mcqgr3.jpg

I onda je bilo potrebno nabaviti materijal.. je**m ti lakse nac sve sem komad zeljeza. Oni koji imaju im se neda "palit pogon" jer su svi na GO a i inace su inertni..

Nakon tjedan dana potrage i to dobavljeno

13900859_10210116349844160_259077131_n_zpskfbpepoo.jpg

tako da sutra, ili u toku sl tjedna ide izrada, a do tad bi trebali i diskovi stici.

Provereno dal pase.

image-0-02-01-62585f2ae88970fd6cc58931d1231e51137cc7265ed88a058e5a45ab60daa0b7-V_zpsua9dhvhi.jpg

I onda smo to sve brunirali.

Treba jos baciti cink gore.

image-0-02-01-446b93cb9cb7365a9f9715a2cd2b6949b786aabeb88e3938be56f58fa81f68e3-V_zpsockjussz.jpgimage-0-02-01-e7fc5903ddcaefb347bd8cedbce13aa232bd1a6b351da0b4f87ce9cce1c574b7-V_zpsrx2h2639.jpg

I tu stajemo jer idem na GO pa poslije toga nastavak tj montiranje diska. Sad nestignemo nazalost sve pripremit.. Jbg

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

šta nije lakše kupit diskove od rs-a i bok. :D

sad će ga na prednje dizat na kočenju.

Bilo bi dobro da barem onda prije swapa baciš neke usporedbe before and after.

Link to comment
Share on other sites

kako mislis da ih usporedim ?

inace kratko ce samo biti prednji 330mm a zadnji 240, ubrzo ce doci i iza 300mm tako da ostaje u balansu.

ispred da stavim komplet rs setup bi me doslo:
1600kn diskovi cca
2000kn celjusti u dobrom stanju ili 1500 tak tak plus repariranje
500kn pakne (ako ima tolko jeftinih a da nisu srot)
adapter (isto ko i sada)

a ovo sada:
500kn kvalitetni diskovi s stupnim vencima ventilacije (ne ravne ili nakosene) 
300kn pakne kvalitetne (imam ih vec stoje i cekaju bio sam nesto prebio)
celjusti imam.

poboljsanje sile kocenja je isto, ako se preracunaju referentni diametri, povecanje povrsine klipica itd, a iza sport koristi iste celjusti samo na vecem disku tako da sam i tu na istom. jedina prednost brembo celjusti je (mozda) veci termalni kapacitet plocica jer imaju vecu povrsinu. al sto se tice plocica ima i za moje celjusti high performance. no mislim da ipak necu doci do toga na cesti, tj ako dodjem ce mi biti drago da me nesto "opomene" da ne pretjerujem i da mi je mjesto na pisti. i trebao bih si naruciti opletena prednja kociona, iza ih imam vec iz nekog razloga.


 

Link to comment
Share on other sites

pa uspredi sa 3-4 uzastopna jaka kočenja da vidiš imaš li veću konstantu.

btw klješta nisu ista na rs-u kad su tamo četveroklipna.

Link to comment
Share on other sites

pa uspredi sa 3-4 uzastopna jaka kočenja da vidiš imaš li veću konstantu.

btw klješta nisu ista na rs-u kad su tamo četveroklipna.

iza su ista kao na meganu ...samo megan ima 4 zareza za vraćati klip ...a clio ima 2 zareza =)

Link to comment
Share on other sites

tako je :) na meganu su cak iza samo dodali adapter da makne celjusti vanka, inace su nosaci na mostu na istom mjestu, 1653911_10202465416975645_1898213172_n.t1780640_10202512080582206_1643132111_n.t
Slike posudjene od kolege Damjana

Link to comment
Share on other sites

Pripremljeni prstenovi za centriranje diska jer se radi o razlicitim promjerima

20160801_092415_zpsj8zhaajg.jpg

Priplremljen zadnji disk (sada glavcina) tj odrezan je onaj dio koji je bio disk. Treba nabaviti sad prstenove za abs (ili cu to preseliti s mojih trenutnih diskova) i treba kupit nove lezajeve.

Ono sto je fora je da me manje dodju lezajevi plus diskovi od 300mm trw koji ce ici iza nego original disk plus lezajevi zasebno ili u setu. Hahah

20160811_154757_zpsx9x56ezq.jpg

I velika zahvala kolegi @laci na donaciji starih diskova

0c43ea06b6f5f7959c495ecb5694008e.jpg

Gde je zeleno plus ljubicasto original zadnji disk , zeleni dio je odrezan a umjesto njega doc crni novi disk :)

Link to comment
Share on other sites

prsteni od novilona ? :D

 

Link to comment
Share on other sites

Čije diskove i pločice stavljaš?

 

Icer ispred diskovi, mozda i trw videcemo, a plocice iskreno nemam pojma.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Borise, tako je Novilon :)

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Videcu sta cu.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nemoj icer ako ih bas ne dobijes.

Trw, ate, brembo, tarox..ima izbora a nije ni cijena velika razlika.

Link to comment
Share on other sites

Imao si neka losa iskustva s njima?

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Iskreno ne.

Ne volim "eksperimentirati" na kocnicama. Pogotovo ako se vozi zivlje.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dosta često promjenom ulja, kvalitetnih diskova i pločica dobiješ više nego stavljanjem vecih diskova. 

Ja za Icer nikad nisam čuo, što ne znaći da nisu dobre. Možda bi ti bilo jeftinije i bolje staviti dobre pločice, diskove i ulje. 

Link to comment
Share on other sites

A cemu uopce veci diskovi? Nisam sad bas sve pratio, ali mislim da nema nikakve potrebe. To isto kao i na sportu sto neki stavljaju. Auto koci prehebeno, a ako je bas potrebno tu su jaci diskovi i plocice te ulje...

Link to comment
Share on other sites

trenutno imam gore TRW diskove, ajmo rec da nema bas puno kvalitetnijih, a race diskove nemislim kupovat tipa ljevane i sl pm koje su radjene za CS 172 koji ima isti promjer diska. plocice isto imam gore kvalitetne. opet nemislim bas uzimati neki race compaund jer su one zakurac na hladno (imao na motoru tako da imam jako dobro iskustvo s time) 

stavljam vece diskove jer mi je to najjeftiniji upgrade kocione sile od 20+% bez uzimanja plocica od 200€ napred i sl :D 

zasto 330mm ispred, pa zato sto je to najmanji promjer a da mogu napraviti adaptere preko sadasnjih celjusti, sve manje bi mi zahtevalo druge celjusti (opet veci trosak) 

mozda se ispruzim i uzmem brembo HC diskove, al i icer se dosta koristi van i ljudi su zadovoljni, a imaju i kao poboljsane pakne ovo ono.. kociono ulje 5.1 preko toga nemislim ici :)

Link to comment
Share on other sites

Ima bolje od trw sigurno (ne mislim da je trw loš, odlični su).  Nekad je dovoljno samo pločice promjeniti, samo treba paziti da nisu pre agresivne pa da ne unište diskove. 

ja recimo imam carbotech naprijed, nisu full race ali trkače xp8. Super rade i kad su hladne, bolje nego bilo koje do sada, jedini minus je to kaj cvile jako kad su hladne. Meni to ne smeta. 

Drugo je ako se hoćeš igrati pa vidjeti kaj sve možeš sam napraviti. To je drugo i to podržavam. 

Nekad prelaskom na veće diskove, koji su lošiji nećeš ništa dobiti, čak štoviše, možeš izgubiti bez obzira kaj računicom dodješ na rezultat boljeg kočenja. Smjesa diskova, pločica je ključna. 

Sumnjam da će te ova igra i kombinacija malo koštati, samo izračunaj koliki će ti biti trošak benzina obilaska svih tih majstora kaj će ti raditi dijelove. Pa ako i fula, pa vračaj se nazad, pa sim tam...

Link to comment
Share on other sites

Znaci ja sam dobio jace kocnice s ovom kombinacijom u odnosu na OEM Brembo na 197-ici. ATE diskovi + DS2500 + Motul RB660 ulje. Koci osjetno bolje, nista ne cvili nikad a sve se manje trosi!

Link to comment
Share on other sites

matayaAR tako sam popusio diskove iza.. potrosili su se brze nego plocice, tj plocice su na pola a diskovi jos malo pa za mijenjat :) al su dobro drzali :D al nemam ja tolku ponudu diskova kao vi na RSu :D. sto se tice odlazaka kod majstora je bilo radi druzenja dok dela, nije mi daleko tolko. a mjere su sve bile poznate jer se prvo sve premerilo na autu, a i diskovi su se usporedili (nacrti od diskova)

adapteri su naprvljeni, svje je spremno za montiranje cekam se samo ja da se vratim s GO, da kupimo diskove i njih stavimo (to je sto se tice prednjih, a ni za zadnje nema puno nagadjanja, tu doslovce ide kockasta plocica s 4 rupe od koje su 2 s navojem :) i tu nema nagadjanja nikakvog. pa i meg2 rs ima samo distance za zadnje celjusti 

Link to comment
Share on other sites

i racunajte da vi u startu imate 20% jacu kocionu silu nego ja, 10% na celjustima i 10% na diskovima. a ja cu s promjerom dobiti 20% cca. tj tek biti tamo di ste vi s stock paknama i diskom, a vi ste na jacim diskovima i paknama i kazete da vam je to cist ok kocenje :D a nije da tolko brze vozite nego ja po cesti :) 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.