Jump to content

Megane II ph1 1.9dci 3dr sport


MilosB

Recommended Posts

cilj sto se tice montiranja je nac jos 2 konstrukcije (vozacku i suvozacku) i prepraviti pa da bude montiranje kao sto je i OEM za recaro tj s po dvije vide na svakoj strani 238d688s-960.jpg  te pomocu ovih "krila" 738d688s-960.jpg  te da mogu zadrzati postojece plastike oko sjedala da to izgleda OEM :) 

Edited by MilosB
Link to comment
Share on other sites

opa od sporta :D koliko si ih platio ako nije tajna? meni ovi moji vec nerviraju, previsoki su mi

ja i dalje čekam ih staviš u prodaju!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Jel ima tko konstrukcije sjedala od megane 2 s 3 vrata :D ?

Link to comment
Share on other sites

Naravno, a ne bih bas da placam cijela sjedala jer mi ne trebaju :)

U srbiji ima par ogromnih renault otpada pa cu morat tako pogledati

Link to comment
Share on other sites

italija isto. ja sam tamo trazio siceve od clia i nasao sam ih par u katastrofa stanju, puni ulja, mokri. ali mozda bi se i to isplatilo uzet radi konstrukcije

Link to comment
Share on other sites

imas neke adrese auto otpada s renolima? jer frend kad je bio kaze nije ni jdnog video, a ja jos nisam bio tamo

Link to comment
Share on other sites

nezanm stvarno. mene je susjed vozio a on to zna ovako, a slabo ih ima da. ali ja sam na jednom nasao tri para sjedala od clia ali u koma stanju

Link to comment
Share on other sites

Meni mogu biti i ruzinavi sto se mene tice samo da su jeftini. Lako cu ih pobrusiti ono sto ce mi ostat na kraju i pofarbati

Link to comment
Share on other sites

Napokon stigo branik iz ZG, ima sitnih zahvata za tu i tamo ga ojacat al nista strasno, no nekako mi se cini pretezak za svoju cvrstocu, ko da je radjen da bude meksi.

e3ae1db031bd781c5e07d6ef397bcc9a.jpg

Link to comment
Share on other sites

sad samo nac vremena za pokrpat ga da to bude pic pic 

Link to comment
Share on other sites

sad samo nac vremena za pokrpat ga da to bude pic pic 

 

ma ne sumnjam ja u tebe !!!!  javim se ak me put jedan dan nanese u rijeku...

Link to comment
Share on other sites

Dobro ti napredujes..jedva cekam da se to sve montira..

postajes mi konkurencija u biti vec si me presisao..,a moram i ja svog predstavit ,cekam vec 10god.

jesu dosle uz branik one plastike koje idu izmedju branika i blatobrana posto je blatobran kraci(mislim na unutarnji)?

Jos da je nac konstrukciju sjedala..

Jbg stari ja sam danas prosao pola Gorizia i Udina nigdje nema megana s losim sjedalima..u biti Renaulte mozes na prste jedne ruke nabrojat.ajde pola otpada je bilo zatvoreno zbog kise..u biti bio je samo jedan megane cc kod nekog slovenca ali kozna sjedala u stanju ono kao novo-al tip ima ubitacne cijene kad sam ga pitao za cijenu letve odustao sam od bilo kakvih daljnih pitanja.

Jel zna netko mozda di ima renola mozda prema Veneciji da se ja i Milos zaletimo jedan dan:) ono da je pol auta za 200eura:)

Ili slovenija..svaki drugi slovenac vozi Reno.

 

Edited by marinho25
Link to comment
Share on other sites

Hvala na trudu :) u potrazi.

Nisu dosli blatobrani unutarnjiprednji ako na njih mislis, al to cu rjesiti nekako :) pored svega tome najmanje brine :) samo da uhvatim vremena jer ga trenutno jako imam manjka

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Oprane felge i spremne za zimovanje proslog petka, dosle i zimulje. Jaoj kako je to smesno i kako cudno za vozit

62062c4554ecbcfffe47473b202ca782.jpg

U nedelju sam isao u 2 ujutru do splita i onda u sisak i onda u Ri, sve starom cestom :) , rijeka, senj, otocac, knin, split, knin, plitvicka jezera, sisak, zg, rijeka. Prosao sve od buretine, do svezeg tek napadalog snega, pljuska, magle, mecave (vidljivost 20-30m ako)

Za lance nije bilo potrebe no bili su u pripremi kao i sajla za slepanje (10mm promjera) te ju i koristio da pomognem gospodinu jer mu se ugasio auto na uzbrdici.

Kako sam prozuljao volan a za tapaciranje nemam ni vremena ni para, a od kolege dobio u poklon ovu "kozu" reko da vidimo kako je to.

Posto sam kod kolege primjetio da se moze rotirat malo oko volana, odlucio sam to sprijeciti dvostranom ljepljivom folijom, i onda lagano zasio sve.

Priprema

eb193f6c83f3c784b078c4d63fc4a65e.jpg

In process

2e270b67ba3bf79a9b7e53697715510e.jpg

Gotovo

9bc3f98234bb3b84dac1d9915860890d.jpgce45005da6bec196d72bdacd39e85668.jpgceaace2f761011d9e917f3e395afec81.jpge12b317ab81b38863c0a0f1660fa1eac.jpg

Link to comment
Share on other sites

Kod mene ti ista ovakva navlaka na meganu 1 koji je sada kod staraca drži već 2 godine i 6 mjeseci i još je cijela. 

Link to comment
Share on other sites

Steta samo sto nisam nogao razvuc na onom zadwbljanju oko volana al bit ce super realno :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...


Uspio sam nabaviti nov (polovni) intercooler posto je moj malo stisnut bio u sredini pa da se ne vidi kroz "nov" rs branik kad bude i on gotov. 
12071751_10208832829436952_1335169042_n_

opran kolko je to bilo moguce s visokotlacnim na praoni, s kemijskim pretpranjem onim sto otapa kocionu prasinu i musice i tako to. lagano posmirglan te poravnata sva rebarca za hladnjenje te je spreman za farbanje apliciran primer 
20160315_224742_zpszfcideij.jpg

20160316_193008_zpsithclh4u.jpg

Gotov

(mozda bacim jos sloj dva bezbojnog laka cisto za zastitu i da se lakse pere kasnije

Link to comment
Share on other sites


tu se vidi stara traverza popigana :( napokon i ona zamjenjena
IMG_0107-3_zpssogfiy9l.jpg

I stari IC u pozadini se vidi kako ima ostecenje.
nije pustao al me zivciralo da to tako ostane.... zato je i dosao "nov" IC
IMG_0105-3_zpseivxscu0.jpg

i evo ga montiran "nov" intercooler :D mnogo mnogo lepse nego stari :D 
IMG_0108-3_zps2ddvmnjp.jpg

na kraju sjela i nova traverza
IMG_0110-2_zpsep0wptr3.jpg

montiran i RS branik:
IMG_0102-3_zpsey2icpew.jpg
IMG_0104-3_zpsb0hhqbsq.jpg

Nazalost bit ce mnogo vise posla na braniku neg sam ocekivao... 
neprati uopce liniju haube kao sto se i vidi na slikama, na sredini kao da nedostaje materijala, nosaci su pomaknuti, tj rupe na njima ko da je auto na kojem je bio dobro posavijan, negde i nedostaju pa ih treba popraviti/dodati..
s desne strane branik tj plastika nes napeta krivo pa se gura s haubom treba spustiti taj dio malo. U sredini je jedno 5mm nize od haube ako gledamo nivo.
linija razmaka izmedju haube i branika ide s desne strane od 0mm u sredini na cca 8mm i ljevo oko 4mm

usput da se pohvalim, 
nabavljeni jos jedni komplet sicevi, tkanina je u boljem stanju neg moja a i spuzve (sjedala su s ispucalim airbagovima)  tako da cu spuzvu i tkaninu prebaciti/sacuvati za moja stock sjedala a konstrukciju cu iskoristiti za montiranje Recaro sjedala da sve zgleda tvornicki (ostaju bocno ukrasne lajsne itd i mehanizam za pomicanje napred/nazad i nagib naslona.

to je to za danas kako bude sta novo budete obavjesteni kao i do sada :D no neznam dal itko cita ovu temu

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.