Jump to content

TomTom Navigacija


Guest

Recommended Posts

Pozdrav

 

Juce sam nabavio Megane 3 1.5 dci i u njemu je u naslovu pomenuta navigacija ali samo Francuska (mape), zna li neko mogu li se ubaciti ostale mape na SD karticu bez placanja, hvala.

Link to comment
Share on other sites

mogu samo nije jednostavno ak se imalo kužiš u kompjutere i znaš engleski nije neki problem

Google is your friend

Link to comment
Share on other sites

Probaj u Renault servisu.

U našem Scenicu su isto bile francuske karte, pa su nam ubacili hrvatske besplatno ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Probaj u Renault servisu.

U našem Scenicu su isto bile francuske karte, pa su nam ubacili hrvatske besplatno ;)

gdje si uspio dobiti besplatne karte, kolega je kupio scenic 2011 sa tomtom kartom sjeverne europe na sd kartici, trebao bi isto centralnu europu?

Link to comment
Share on other sites

svak ko iole zna koristiti internet moze to sam sebi odraditi, ima i tomtom player pa se mogu gledati video clipovi ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja se vec 15 aktivno i svakodnevno bavim racunalima i servisiram ih tj. nisam laik ni priblizno i ja tvrdim da nije jednostavno. Zato sam i odustao. Jedino bih imao muda napravit novu "from scratch" jer ako unistim tudu sd karticu,na*ebo sam...

Link to comment
Share on other sites

Ja se vec 15 aktivno i svakodnevno bavim racunalima i servisiram ih tj. nisam laik ni priblizno i ja tvrdim da nije jednostavno. Zato sam i odustao. Jedino bih imao muda napravit novu "from scratch" jer ako unistim tudu sd karticu,na*ebo sam...

Nije.....nisam ni ja neki lumen....kolega jest malo vise....pokusavali zajedno i nejde
Link to comment
Share on other sites

Za takav zahvat treba se prvo poigrati s backupom koji provjereno radi a kako citam c/p ne pali. Trebalo bi neki image cijele particije napravit,uvjerit se da sljaka i tek onda eksperimentirati. Auto nije moje niti ga mogu dobit dan-dva da se mogu igrat itd... Zato je to velik posao. Da je moje,lako bih mu ja dosao kraju...

Link to comment
Share on other sites

Ja se vec 15 aktivno i svakodnevno bavim racunalima i servisiram ih tj. nisam laik ni priblizno i ja tvrdim da nije jednostavno. Zato sam i odustao. Jedino bih imao muda napravit novu "from scratch" jer ako unistim tudu sd karticu,na*ebo sam...

 

Ako imaš "TomTom Live" onda neigra ni klasični "from scratch" (pri tome mislim na upad u prvi dućan sa tehnikom i "Dobar dan dajte mi jednu praznu SD karticu od 4Gb").

U tom slučaju se treba kupiti TomTom Live "prazna" SD kartica, a ona dođe kao šta sigurno i sam pretpostavljaš prilično skuplje od "obične".

Link to comment
Share on other sites

moj megs nema navigaciju ali je drug koji nije nikakav strucnjak sam sve za dva sata prckanja napravio, i naravno da je sve radio na drugu karticu da svoju nebi zahebao i radi fantasticno. Malo ga je kod playera hebao zvuk odnosno ne postojanje istog, ali zahvaljujuci hrpi foruma o tome je i tome dohakao.

ponavljam nije nikakav strucnjak i sa tim se prvi put susreo, ako moze on onda moze i velika vecina sviju nas.

 

E da i koristio je obicnu karticu od 4 gige

Edited by Dado86
Link to comment
Share on other sites

Za takav zahvat treba se prvo poigrati s backupom koji provjereno radi a kako citam c/p ne pali. Trebalo bi neki image cijele particije napravit,uvjerit se da sljaka i tek onda eksperimentirati. Auto nije moje niti ga mogu dobit dan-dva da se mogu igrat itd... Zato je to velik posao. Da je moje,lako bih mu ja dosao kraju...

 

Klasični c/p na PC-u neigra. Moraš prvo instalirati program TomTomHome i onda s njim napraviš back-up originalne SD kartice. Tada ubaciš praznu SD karticu i u nju ubaciš taj back-up i onda se možeš s njom igrati koliko te volja.

Edited by DraganST
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Pozdrav

Juce sam nabavio Megane 3 1.5 dci i u njemu je u naslovu pomenuta navigacija ali samo Francuska (mape), zna li neko mogu li se ubaciti ostale mape na SD karticu bez placanja, hvala.

Pozdrav. Imam slicnu situaciju pa me zanima jesi li je uspio rijesti (naravno bez placanja), ako jesi, dobro bi mi dosla informacija.

Link to comment
Share on other sites

Ima na renault forum serbia moj i jos jedan tutorial pa vidi jesi li kompatibilan s tim. Tema se zove fabricka navigacija nesto...

Link to comment
Share on other sites

ja isto slažem kolegi za Scenica 2010 i on još ima TomTom carminat i kod njega bi trebalo se dati crackirati na kompu. Sad čekam da skine kompatibilne mape(centralna europa) za koje postoji meta. Sad smo skinuli 940,9566 i nigdje mete za tu verziju. Auto je kupio rabljeni ,tako da ni SD kartice nije bilo unutra sa originalnim mapama... 

 

Stric ima meganea sa LIVE verzijom carminata pa me zanima što tamo treba napraviti , znači SD live treba kupiti?

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.