Jump to content

TomTom Navigacija


Guest

Recommended Posts

Za live neznam al mislim da se cak ni nemoze "besplstno". Mape bez meta kodova ne skidaj. Radije skini stariju. Ako nemas osiginalan sd tj nemas nista,tamo sam takoder opisao kako klonirati karticu koja je ispravna tj koju posudis od nekoga.

Link to comment
Share on other sites

Ja koristim na mobu copilot (plaća se 300 kn aplikacija)... Sad ne znam je li možete i Vi tako. Ako hoćete mogu staviti najnovije mape od HR jer imam doživotnu licencu, a što se tiče besplatne navigacije preporučam Vam here maps ( http://here.com/ )... Besplatna navigacija sa kućnim brojevima i dobrom kartom. Tom Tom navigaciju ne preporučujem jer sam je imao na mobu. Nekvalitetna je. Loša mapa...

Edited by tomislavwarm
Link to comment
Share on other sites

Shvatio sam, ali govorim o tome da je to uređaj sa GPS-om koji se sigurno da spojiti na komp i izbrisati staru navigaciju te staviti bilo koju drugu navigaciju. Samo je pitanje koja je verzija navigacije (program). Neznam to raditi, ali sam čuo da ima takvih koji znaju stavljati druge aplikacije ( mape,programe). 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kad je upaljen display temperatura je u C, kad je izgasen temperatura je u F, kako promjeniti temp. iz F u C,  gledao sam u meni od navigacije, temp je postavljena u C, hvala

Link to comment
Share on other sites

Imam u Laguni Carminat Tom Tom navigaciju ali samo kartu Francuske.

Rekoše mi u servisu da izvadim SD karticu, stavim u comp i nadogradim putem aplikacije TomTom Home.

Rečeno učinjeno.

Kupio ja kartu cijele Europe jerbo je samo par eura skuplja nego parcijalne karte i zapao u probleme.

Karta je prevelika i ne stane na karticu.

Nudi on meni da obrišem neke stvari ili da učitam samo jedan dio karte koji mi je potreban ali kolko god ja označio toga za brisanje još uvijek će mi faliti prostora.

 

Ne budi lijen, kupim SD karticu od 8GB i drž ne daj 3 dana prčkam ja neš, kopiram, bekapiram... i napokon je proradilo...  :00009019:

Sviđa mi se izbor između 2D i 3D prikaza, što mogu izabrati ikonu autića koju želim i što mogu ponoviti glasovnu naredbu ako nisam dobro čuo..

 

Malo sam je testirao po nekim uličicama gdje se inače pogubim i za sad radi odlično.

 

Vidjet ćemo kad mi stvarno bude trebala...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

oK0P13.jpg

 

arJhVd.jpg

 

 

 

Prosli problem nisam rijesio ( F temperatura) ali nije ni bitno :)   Kao sto vidite po slikama stavio sam Tom player, sve radi ok, ali vrijeme brza sat vremena, ima li neko ideju kako vratiti sat unazad, ili cekati promjenu vremena na proljece :)  , kad izvadim SD sa Tom player-om vrijeme je ok

Link to comment
Share on other sites

I ja bi ovaj Tom player. :D

 

Di? Šta?

 

Pomoć molim...

Link to comment
Share on other sites

Nasao sam, treba edit jednog file na kartici . ujutro probam

 

Ako nekome bude trebalo u vezi sata, da bi pokazivao tocno vrijeme, treba edit tomplayergui.sh, liniju

export TZ=CEST-2 promjeniti u

export TZ=CEST-1

radi provjereno

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Stavio sam TomTom player i navigaciju na isti SD i radi. Dual boot varijanta .. 6x klikneš Back tipku i buta se u Navi ili iz navi 6x .... pa se boota u Player.

Fora je ... :) 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Prijatelj ima Lagunu 3 s njom je dobio sd karticu sa kartom Francuske i htio bi kartu Europe. Kaže mi da ima ovu Live verziju. E sad on je naša u nekog lika sd karticu sa kartom EU (kao ostala mu ???) ali kartica nije original iz čega zaključujem da je on radija ovaj backup originala... Tu karicu je ubacija u auto ali mu nije radila pa će je vratit.

1. E sad prije nego je vrati može li se napravati backup te i sa njom petljat dalje ili od toga nema koristi?

2. Ako može s kojim ste programom radili backup? TomTom Home ili neki image cile kartice?

3. Ako se backup ne može napraviti i ako mu ostane samo ova njegova original sa kartom Francuske kako nju nadogradit na EU po kojem tutorijalu (ako ima nekakav link) naravno što jeftinije.

Unaprijed zahvaljujem.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

U Meganeu imam TomTom Live navigaciju (navcore 9.843) s kojom nisam dobio SD karticu s mapom. Znam da kod Renault koncesionara mogu kupiti karticu za oko 1500kn, što mi je iskreno malo previše.

Zanima me može li se kupiti mapa direktno od TomToma i nabaciti na SD karticu preko TT Home aplikacije, hoće li to raditi? Mapa Europe dođe cca 500kn.

Nije baš da mi se eksperimentira s tom lovom, da kupim mapu a ono ne radi...

Link to comment
Share on other sites

Mislim da live verzija nije hackable. Provjeri još,ali mislim da s njom nema igre...

Link to comment
Share on other sites

Da, znam da Live verzija nije haknuta. Međutim ja ni ne bi htio ništa hakirati, već bi htio legalno kupiti mapu sa TomTom stranica i ubaciti je u svoju karticu preko TomTom Home aplikacije.

Pitanje je da li to radi...

Link to comment
Share on other sites

Trebalo bi da ide. Kontaktiraj TomTom UK.

Edited by direstraits
Link to comment
Share on other sites

Rekao kud puklo da puklo, idem kupiti mapu Europe pa što bude :D

 

I stvar radi :)

Link to comment
Share on other sites

U Meganeu imam TomTom Live navigaciju (navcore 9.843) s kojom nisam dobio SD karticu s mapom. Znam da kod Renault koncesionara mogu kupiti karticu za oko 1500kn, što mi je iskreno malo previše.

Zanima me može li se kupiti mapa direktno od TomToma i nabaciti na SD karticu preko TT Home aplikacije, hoće li to raditi? Mapa Europe dođe cca 500kn.

Nije baš da mi se eksperimentira s tom lovom, da kupim mapu a ono ne radi...

Radio sam istu stvar i proradilo mi je iz jedno desetog pokusaja.

Originalna kartica mi nije bila od pomoci jer je od 2GB a karta Europe je veca.

Link to comment
Share on other sites

Za divno čudo meni je sve proradilo iz prve :)

A bilo me strah jer sam na netu pronašao svakakve horor priče...

Link to comment
Share on other sites

Ja sam nedavno prebacivao karticu (koja je na sebi imala EU) sa jednog auta na drugo. Sve je na kraju proradilo ali sam bio u kontaktu sa TomTom UK. Oni vežu karte sa korisničkim imenom s kojim se logiraš u TomTom HOME aplikaciju. A na samu karticu se 'potipše' uređaj/auto i onda je moguće istu koristiti samo na tom uređaju/autu. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Juce sam nabacio kartu Europe u Megana, imao sam samo Francusku, malo je tesko naci mape, ako nekome treba pomoc ili ako se smije ovdje pisati nije problem. Samo da napomenem da je u pitanju 8842 , kod mene je Megane 5/2011 god

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.