Jump to content

TomTom Navigacija


Guest

Recommended Posts

Juce sam nabacio kartu Europe u Megana, imao sam samo Francusku, malo je tesko naci mape, ako nekome treba pomoc ili ako se smije ovdje pisati nije problem. Samo da napomenem da je u pitanju 8842 , kod mene je Megane 5/2011 god

Dali imaš onu Live naigaciju? Kako sam čita po net-u za takvu nisam našao način da se 'na crno' instaliraju karte. Takve su navodno ugrađivane od sredine 2011 g?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Jeli tko zna na koji način mogu saznati imam li Tomtom ili Tomtom Live?

Radi se o Meganu iz 2013.

 

Link to comment
Share on other sites

Trenutno nisam blizu auta, budem pogledao.

Čisto me zanima šta je poboljšano na tomtom live, tj. ima li neku dodatnu sim karticu ili tako nešto, pa nju koristi za skidanje informacija, nemam pojma :D

Link to comment
Share on other sites

Sorry što sam dosadan, samo me zanima imam li Live ili ne, znalcu hvala na odgovoru :D

Link to comment
Share on other sites

Čini mi se da tvoj nije live. Radio sam ga prije par godina i mislim da sam u pravu.

 

Link to comment
Share on other sites

Čini mi se da tvoj nije live. Radio sam ga prije par godina i mislim da sam u pravu.

 

da sam bar te sreće, čekam nekoga tko će mi moći sa sigurnošću potvrditi =)

Link to comment
Share on other sites

imate dosta dobru navigaciju za smartphone Here maps (bivše Nokia maps)

besplatne su a dosta dobre, offline su pa nemate ni troškova...

Link to comment
Share on other sites

imate dosta dobru navigaciju za smartphone Here maps (bivše Nokia maps)

besplatne su a dosta dobre, offline su pa nemate ni troškova...

Ma znam, ali hoću imati mapu u autonavigaciji jer trenutno vidim samo sve zeleno i kao da se po polju vozim :D
Budem dao tih 50 eura, neću propast (valjda) :D

Link to comment
Share on other sites

Nije da se ne isplati dati novce al svejedno dobro preori internet. Likovi koji se bave s tim nikad ne spavaju,tko zna ima li negdje nesto...

Link to comment
Share on other sites

Hoću ispast pošten i iskeširat 55 eura kako bi kupio kartu i baca mi errer neki, wtf?!
zna li netko o čemu se radi?

Link to comment
Share on other sites

frane998 mali više detalja o problemu ne bi škodilo

Link to comment
Share on other sites

Sorry, malo sam u gužvi =)

kada stavim SD karticu i upalim Tomtom home, odem na kupovinu mapa...
negdje sam našao da se moram registrirati kao građanin neke druge zemlje, kao RH i ostale balkanske ne prihvaća?! to mi je prva debilana, kao da smo građani drugog reda...
Onda kada sam taj error riješio kod same kupovine karata baci mi error 791 - Unable to purchase map

Najvjerojatnije ću otići u servis neka mi oni to stave, sve se bojim koliko će me oderat :S

Link to comment
Share on other sites

Imaš njihov kontakt na stranicama i piši mail. Zašto bi išao u servis i plačao ogromne cifre. Ja sam prijatelju prebacivao mapu sa jednog vozila na drugo pa sam u nekom trenutku uzeo tel u ruke i nazvao UK broj i s tetom koja se javila na indijskom engleskom sve rješio

Link to comment
Share on other sites

Nazvao sam Renault-Nissan Hrvatska i rekla mi je žena da odem u servis, da će mi oni to staviti besplatno te kupljene mape :)

Budem se danas-sutra zaletio pa javim kako je prošlo :D

Link to comment
Share on other sites

Jesi li najprije inicijalizirao formatiranu karticu u navigaciji?

Ukratko, ubaciš karticu u navigaciju, upališ je i pričekaš dok se ne pokrene i napiše da nema mape. Onda u meniju izaberi "remove SD card", izvuci karticu i slijedi ovu proceduru:

http://uk.support.tomtom.com/app/answers/detail/a_id/16625/~/how-do-i-update-my-carminat-tomtom-live%3F

 

Ja sam to sve odradio bez ikakvog problema.

Link to comment
Share on other sites

Jesi li najprije inicijalizirao formatiranu karticu u navigaciji?

Ukratko, ubaciš karticu u navigaciju, upališ je i pričekaš dok se ne pokrene i napiše da nema mape. Onda u meniju izaberi "remove SD card", izvuci karticu i slijedi ovu proceduru:

http://uk.support.tomtom.com/app/answers/detail/a_id/16625/~/how-do-i-update-my-carminat-tomtom-live%3F

 

Ja sam to sve odradio bez ikakvog problema.

Znači formatiram SD karticu, stavim ju nazad u navigaciju da "pokupi" kod i onda sve nanovo instaliram? sorry ako sam te krivo skužio

Link to comment
Share on other sites

^^ Uglavnom si skužio. To napravi na drugoj kartici a ne na originalnoj jer ako usereš,ode sve u mp3. :dobroje:

Link to comment
Share on other sites

Evo javlja mi se ovaj error.

greška.jpg

Edited by frane998
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.